Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lubliniankaa

Poród w szpitalu na Staszica w Lublinie

Polecane posty

A i pytanie co do wyboru lekarza, bo jestem zielona w tej kwestii. Rozumiem że wybieram lekarza rodzinnego, pielęgniarkę środowiskową i położną( tą akurat mam z Aktywnej) A po porodzie do jakich lekarzy obowiązkowo się chodzi? ortopeda? pediatra? czy są to pojedyńcze wizyty jak już się coś dzieje czy regularne? Ja sama mam abonament w luxmedzie i tylko tam korzystałam z porad lekarzy. Zameldowana jestem w innej części miasta a mieszkam w innej i sama nie wiem którą przychodnię wybrać. Też rozważam wykupienie abonamentu w luxmedzie dla dziecka. Nie wiem tylko jakie są koszty u mnie w pracy. Gaha a ty jeśli mogę spytać jaki koszt na miesiąc ponosisz? Orientujesz się jak wyglądają szczepienia w luxmedzie w ramach takiego abonamentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igusia1981
Gaha jak Ci się dr Paśnikowska spodoba to może na nfz się do niej przepisz szczepienia też są przy zwycięskiej po co płacić jak za darmo można:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igusia1981
gosiaczek0211 na kartę lux med nie ma szczepień dla dziecka nie obejmuje chyba że w luxmedzie wybierzesz lekarza rodzinnego bo można . Po porodzie przysługuje 1 wizyta lekarza w domu, pierwsza wizyta u ortopedy jest po 4-6 tyg po porodzie dr latalski jest super potem kontrole co ok 3 m-ce a do pediatry jak się nic nie dzieje to na szczepienia pierwsze po 6 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igusia1981
eliza_beth po porodzie do 6-go tygodnia przychodzi położna a pielęgniarka ok 3-4 miesiąca a nie wiem czy wiesz że z tej samej przychodni nie musisz mieć położnej co masz lekarza rodzinnego możesz sobie wybrać gdzie chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igusia1981 dzięki za info. A lekarza kiedy się wybiera jak urodzę czy wcześniej jakbym dla siebie wybierała? Ja do tej lekarki trafiłam chyba nawet w ramach jakiejś grypy żołądkowej w ciąży, tak mi jakoś świta w głowie. Czyli te wizyty u lekarzy to jakieś min. 2 w miesiącu? To pewnie abonament wtedy korzystniej wychodzi... niż 100 za 1 wizytę. Co do szczepień to pewnie zapisałabym się na nfz, jeśli jest taka możliwość, to wolę te pieniądze przeznaczyć na inne cele związane z dzidzią, zwłaszcza że mam pod nosem tą placówkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka81
A położną to kiedy mozna wybrać, bo powiem szczerze ja do sr nie chodziłam, nie mam tej położonej wybranej i zielona jestem w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igusia1981
gosiaczeko211 lekarza rodzinnego dla siebie możesz w każdej chwili a dla dziecka po porodzie ale Ci powiem że ja nigdzie nie chodziłam podpisywać bo położna wozi wszytko ze sobą i na pierwszej wizycie podpisałam deklarację oczywiście w luxmedzie a w przychodniach takich małych to nie wiem ale trzeba chyba iśc po porodzie i wypisać deklarację na lekarza położną i pielęgniarkę ja miałam komfort nie wychodziliśmy z domciu:) położna potem nam wizytę doktor sama umówiła do domu ogólnie bardzo jestem zadowolona i z wizyt położniej i doktor:) radzę ci zapisz się do lekarza na nfz i na szczepienia a kartę zawsze możesz mieć dodatkowo. Szczepień prywanie nigdzie nie można trzeba mieć lekarza rodzinnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igusia1981
Ciężarówka81 położną to przed porodem możesz wybrać składasz deklarację i tyle nawet przed porodem możesz się z nią umówić i zapytać o nurtujące cię pytania ja tak zrobiła pogadałyśmy sobie co zabrać do szpitala i takie tam posłuchała tętna ciśnienie zmieża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
hejka, ja dzisiaj znow spracowana jestem i okropnie zmeczona, zapuscilam dom straaaasznie az maz sie zlitowal i zawezwal na jutro panią do pomocy w myciu okien:-):-):-) sama to pewnie do chrzcin bym sie nie wyrobila z tym sprzataniem:-( Sisia fajne te ubranka bardzo pasuja na chrzest i jeszcze potem mozesz ubrac, ja na zakupy jade w przyszla sobote, moze upoluje cos niezbyt drogiego, moja kolezanka kupila coreczce komplecik do chrztu za 390 zl!!! masakra tyle kasy. MatkaEV taka tesciowa to faktycznie krwi napsuje, moja ostatnio tez jakas oburzona na mnie ale ja mysle ze to dlatego ze nie wzielismy za chrzestną jej jedynej wnuczki, czyli corki brata męza:-):-):-):-) a imie Waszej coreczki jest sliczne Gaha a Ty jak sobie radzisz? jak z karmieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka81
Bo z tymi tesciowymi to tak juz jest, miały pole do popisu przy wychowywaniu swoich dzieci i co? Moja np sprzątać syna nie nauczyła i ja teraz przez to cierpię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na swoją teściową narzekać nie mogę, mój mąż jedynak to mnie traktuje jak córkę:) a przed ślubem ostrzegała że źle go wychowała, ale to tak pół żartem pół serio bo ja nie narzekam:) a może mam za małe wymagania.?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igusia1981 położna wspominała że w dniu wypisu wysyłają dokumenty ze szpitala do przychodni gdzie jesteśmy zapisani, tylko pytanie czy wtedy wyślą do luxmedu? tak mi się jakoś przypomniało że moja mówiła że jak będziemy wychodzić do szpitala to żeby do niej zadzwonić, bo lekarz i pielęgniarka mają info ze szpitala a do niej nie wysyłają. Przy okazji jak będę w luxmedzie to dopytam jak to jest albo dryndnę na infolinię. dam cynka jakby coś nowego się pojawiło w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igusia1981
gosiaczeko211tak wysyłają kartę szczepień do tej przychodni co podasz do luxmedu też karta tak ok tygodnia idzie Położnej nie powiadamiają ale szpitale też dzwonią do przychodni i mówią że wychodzicie do domu bynajmniej na staszica i jaczewskiego tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś też mam dzień na sprzątanie a właściwie odgruzowywanie mieszkania z zaległych gratów, pudełek po sprzęcie który jest już po gwarancji, trochę się tego nazbierało. Musiałam zmobilizować męża do zrobienia porządków w szafie z ubraniami, hehe. Bo są rzeczy, w których nie chodził już chyba ze 2 lata a tak leżą i miejsce zajmują. Nie wiem czy tylko mój ma taki sentyment że ciężko mu się czegoś pozbyć:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
MatkaEV kiedy zlot Lupo i nie tylko:-):-):-)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igusia bardzo dziękuję za info! Położną wybrałam ze szkoły rodzenia, do której chodzę (Aktywna mama); na deklaracji, którą składałam w przychodni skreśliłam ten punkt (są 3: lekarz rodzinny, pielegniarka i położna). Jak byłam kiedyś w poprzedniej przychodni to usłyszałam, że mam zostawić puste pola, a panie sobie uzupełnią, ja mam się tylko podpisać :/ zgroza! ale to była kiepska przychodnia (przy zapisywaniu się do lekarza można usłyszeć "jak się nazywa"? jak w "Dniu świra" normalnie) i na szczęscie mam to za sobą. W tej nowej jak się zapisywałam to pani z rejestracji powiedziała, że szpital powiadomi ich w ciągu tygodnia - także muszą widzieć w systemie, gdzie jesteśmy zadeklarowane i tam wysyłają informacje. Tak myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj kroliczek wlasnie poszedl spac :) Co do sprzatania, ja mam cala liste rzeczy do zrobienia przed chrzcinami czyli 1,5 tyg i nie wiem czy sie wyrobie... Najgorsze ze cale gotowanie zostaje na ostatnie dni - piatek, sobota bo przeciez nie porobia nic wczesniej zeby sie nie zepsulo... My robimy w domu, 32 osoby - pierwszy raz bede gotowac dla takiego stada ;) Wczesniej bylo max 15 osob, nawet nie wiem po ile czego kupic zeby nie zabraklo i pewnie w koncu wszystkiego bedzie za duzo bo "na zas" ;) u ciekam troche dom ogarnac, czeka mnie prasowanie no i nastepne pranie juz sie suszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze jak to jest z ortopedą. W książeczce małej mam wpis, że wizyta powinna się odbyć między 4 a 6 tygodniem życia. Moja mała ma właśnie 10 dni (WOW :)), a Pan w rejestracji zapisał nas na 4 lipca. Nie za wcześnie? Zapisałam się też do tej Żaby w Luxmedzie na 9 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki190907
witam dziewczyny,mam pytanie-jestem w 27 tyg.ciazy moja kardiolog chce zeby moj ginekolog skierował mnie na patologie ciazy w lublinie ze wzgl.na moje serce,czy na skierowaniu ginekolog musi napisac do którego szpitala konkretnie mnie odsyła,jesli nie to jaki polecacie??? myslałam o Staszica(dodam ze nie ejstem z Lublina,mieszkam 60 km od Lbl),z góry dziekuje za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
MatkaEV ja u ortopedy bylam jak Michas mial rowniutkie 3 tygodnie, polozna srodowiskowa powiedziala mi ze do ortopedy sie idzie jak dziecko ma 3 tygodnie a potem 3 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KassiaM u mnie nie ma już praktycznie karmienia, przystawiam małego już tylko chyba w ramach bliskości, odciągam laktatorem co się da - po 10 ml mi wychodzi czyli całe nic. Przestałam się załamywać, przyjęłam to do wiadomości i staram się nie roztrząsać. Byliśmy dzisiaj u pediatry i Pani Dr powiedziała, ze Kacper jest książkowy i ładnie zdrowo przybiera - pocieszyło mnie to i uspokoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosiaczeko211ja miałam położną z luxmedu poleciła mi ją jeszcze w ciąży doktor do której chodziłam mieszkam niedaleko zwycieskiej ale ona z radziwillowskiej jechała była u mnie już na drugi dzień po wyjściu bardzo fajna polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
Gaha my mamy podobną huśtawkę i jestem zachwycona :) polecam każdemu taki zakup. my mamy fisher price aquarium - na górze kręcą sie rybki, jest plastikowa kula z wodą i w niej pływają koniki wodne i swiecą się swiatełka, rewelacja. a ja dzisiaj na noc spróbuję nakarmić małą modyfikowanym. może nie będzie tyle nerwów przy jedzeniu i może lepiej będzie spała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igusia1981
Gosiaczeko211 ten gość przed chwilą to ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki190907
Rozumiem ze macie tu jakies swoje problemy..i o rade ciezko....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
Niki, to nie tak, sorki, my tu w 90% ze Staszica jestesmy no i z Krasnickich i te szpitale polecamy, fakt znamy sie z dziewczynami dosyc dlugo, wiekszosc z nas urodzila i teraz wymieniamy doswiadczenia odnosnie dzieciaczkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki190907
ok rozumiem :) a moge tylko zapytac odnosnie tego skierowania,czy na nim musi byc napisane ze konkretnie lekarz odsyła mnie na staszica,czy ja dokonuje wyboru sama?? Z góry dzieki,nie mam kogo sie o to zapytac...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
Gaha najwazniejsze ze Kacperek zdrowo sie rozwija, nie Ty pierwsza nie karmisz piersia i nie ostatnia, to nie znaczy ze jestes zlą mamą, ciesze sie ze u Was ok :-):-):-):-) Sisia to Ty masz teraz niezly dym, podziwiam Cie ze tak wszystko ogarniasz:-) Uciekam kąpac malego:-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×