Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ósemkaa

Usuwanie chirurgiczne ósemek!

Polecane posty

Gość gość
Ja usuwałam ósemki u dra Jakubowskiego z kliniki Dent-SM, zobacz sobie na ich stronę http://www.dentsm.pl/chirurgia. Moim zdaniem przy usuwaniu bardzo ważne jest, aby trafić do doświadczonego lekarza, który sprawnie przeprowadzi zabieg. Ja miałam szczęście, trafiając na fotel do dra Jakubowskiego. Osobom z Wawy i okolic polecam zdecydowanie własnie tego chirurga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Wawie mogę polecić doktora Stępienia, bardzo sprawny chirurg :) Usuwałam u niego ósemki do aparatu ortodontycznego. Bałam się okrutnie, ale okazuje się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują :) Namiar tutaj http://www.fabdent.pl/uslugi/chirurgia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również miałam usuwane ósemki. Odbyło się to w gabinecie www.medident-tabor.pl w Barczewie pod Olsztynem. Oferują tam profesjonalne usługi związane z chirurgią szczękową, twarzową i stomatologiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz zobaczył panoramiczne zdjęcie mojej szczęki, stwierdził ze zabieg będzie prosty, a na ból po zabiegu zwykły ibuprofen wystarczy, ogólnie miał być pikuś. Tymczasem po 20 minutach bestialstwa na fotelu dostałam ketonal 100 i 2 dni zwolnienia. Z ósemkami nie ma żartów i przestrzegam żeby je usuwać tylko gdy to na prawde konieczne. Pewnie to zależy od pacjenta i przypadku ale ja wyszłam z gabinetu z płaczem, uważam ze nie powinno sie tego robić bez narkozy. Myślałam że mi buzie rozerwą i inne zęby poprzestawiają narzędziami. zaznacze że zabieg w renomowanej klinice, prywatnie, pół tysiąca w plecy. Obecnie leże w domu i zdycham, przestrzegam póki czuje to na żywo bo potem sie zapomina, mózg kasuje złe wspomnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale straszycie, ja jestem obecnie 48h po chirurgicznym usunięciu dolnej ósemki (rosnącej na leżąco). Podejrzewam, ze jest to sprawa indywidualna, ale u mnie nie ma opuchlizny i obylo sie bez ketonalu (wzielam tylko pierwszej nocy zapobiegawczo). Byc może jest to też kwestia umiejetnie przeprowadzonego zabiegu. Ja trafilam na najwspanialszą chirurg pod słońcem, rzeczowa, spokojna, przyjemna! Nie ma sie co bać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze, że nic nie zapłaciłam ✌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja usuwałam u pana Piotra Radziszewskiego w http://www.panoramica.pl poszło sprawnie i bez bólu, nie miałam żadnych komplikacji a rana goiła się bardzo ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Radomiu miałam zabieg u www.stomatologia-jankowscy.pl i wszystko obyło się bez żadnych komplikacji. Lekarz delikatny, a po zastosowanych zaleceniach lekarza od razu po zabiegu, nie miałam żadnej opuchlizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkjj
Sam miałem już 2 ósemki usuwane ;/ nie jest to bardzo przyjemny zabieg ale potrzebny. Polecam poszukać tutaj dobrego chirurga stomatologa https://ranking.abczdrowie.pl/s/chirurg%20stomatolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja usuwałam ósemki u dra Jakubowskiego w http://www.dentsm.pl/. Dwie były całe na wierzchu - to był moment, może 15 sekund. Trzecia niestety była zatrzymana, więc trwało to trochę dłużej, ale nic mnie nie bolało, goiło się też super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja usuwałam ósemki w Białogardzie w http://stomatologkolobrzeg.com.pl/ i poszlo sprawnie i szybko. Bałam się, wiadomo, ale strach zawsze ma wielkie oczy. Szybko wróciłam do siebie, opuchlizna zeszła, nie musiałam brać wcale jakichś silnych środków przeciwbólowych. Było lepiej niż myślałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usuwałam dwie ósemki u www.stomatologia-kaniut.pl. Widać na pierwszy rzut oka, że pracuje tam zgrany zespół składający się z kompetentnych stomatologów oraz doświadczonych asystentek. Wszystko odbyło się profesjonalnie i niemal bezboleśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam dra Stępnia z Kliniki Fabdent, świetny chirurg, który moje ósemki usunął raz-dwa. Naprawdę nie trwało to długo, nie bolało, a na dodatek wszystko w miłej bezstresowej atmosferze :) Tutaj namiar na klinikę http://www.fabdent.pl/kontakt, gdzie można się do dra umówić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też napisze ku przestrodze. Polecam osobom, które nie muszą ze względów medycznych usuwać ósemek (a to robią bez powodów) o zastanowienie się nad konsekwencjami tego zabiegu. Wiosną usuwałam chirurgicznie dolną, prawą 8. Sam zabieg był w miarę w porządku- trwał z 20 minut, nic nie bolało. Ale w  czasie zabiegu doszło do uszkodzenia nerwu twarzowego. Od razu po zabiegu nie czułam po prawej stronie brody, części języka, dziąsła w żuchwie. Te okolice były jakby odrętwiałe, występowała przeczulica np. na wiatr, ciepło, zimno. Zmiany ruchowe były niewielkie, tylko przy szerokim uśmiechu opadał kącik ust. Od razu po zdjęciu szwów rozpoczęłam rehabilitację- masaż i elektrostymulację. Nic przyjemnego, wszystko mnie jeszcze bolało po ekstrakcji mimo, że brałam Ketonal kilka razy dziennie. Przyjmowałam witaminę B complex. Od neurologa dostałam jeszcze Nivalin w zastrzykach. Rehabilitację miałam 3 tygodnie praktycznie co drugi dzień. Po jej zakończeniu czucie wróciło w ok. 50%. Pełne czucie odzyskałam około 3 miesiące po ekstrakcji.  Ogólnie dużo poświęconego czasu, stresu, pieniędzy. Wszystkie wizyty prywatnie bo na NFZ wiadomo jak z terminami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem taki zabieg to konieczność ponieważ zęby nie mieszczą się w łuku. Sama miałam taki przypadek. Po konsultacji ze stomatologiem z www.platinumdental.pl postanowiłam usunąć dwie ósemki. Oczywiście miałam znieczulenie więc nie było tak źle. Powodzenia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko i wyłącznie Dr. Jolanta Najko w Warszawie <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorikaa
Ja miałam usuwane dwie ósemki bo jak zaczęły mi wychodzić to już były zepsute. Dentysta najpierw odesłał mnie do pracowni Diagdent na Ursynowie żebym zrobiła zdjęcie pantomograficzne zębów dzięki czemu ustalił dokładne położenie tych ósemek i można je było wycinać. Obecnie coś czuję,ze kolejna zaczyna się przebijać tak więc pewnie czeka mnie kolejne usuwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila

Ja usuwałam 2 zatrute ósemki u dr Wituły z dental care w Tychach. Wszystko szybko poszło, wiedział tez, ze jedna była krzywa, bo mieli rtg na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeżeli mieszkacie w Warszawie i rozglądacie się tutaj za odpowiednim miejscem, w którym usuną wam ósemki to polecam wam skontaktować się z www.ortodentis.pl  Jest to świetne centrum stomatologiczne, w którym pracują doświadczeni chirurdzy stomatologiczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona

Miałam wyrywane chirurgicznie 4 ósemki. Też panikowałam przed zabiegami, bo się naczytałam w internecie. Robiłam to co prawda prywatnie we wrocławskim enel medzie u doktora macieja Kielana, ale musze przyznac ze szczegolnie dobrze to wspominam. mialam robione dwa razy po dwie osemki bo pan doktor wyjasnil mi ze robienie wszystkich za raz nie jest dobrym pomysłem. uspokoil mnie i odpowiedzial szczegolowo na moje pytania i obawy ktore ialam przed zabiegiem. Sam zabieg bezbolesny, szybki i bezproblemowy. Potem oczywiscie bolalo i trzeba bylo brac srodki przeciwbolowe, ale to norma przy tego rodzaju zabiegach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa

Nie ukrywam ze tak jak pewnie wszyscy balam sie zabiegu. Cale szczescie trfilam na pana doktora Mateusza Krajeckiego bo nie wiem jak zareagowal by na moja straszna panike inny lekarz. Napierw mnie uspokoil, porozmawial a pozniej przeszlismy do zabiegu usuwania ósemek. Z calego serca polecam wszystkim ktorzy tak jak ja boja sie zabiegu i chca w milej atmosferze go zniesc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronka

Bardzo dobrych chirurgów stomatologicznych ma klinika Demeter na Pradze. I ja i mąż mieliśmy tam wyrywane zęby i wszystko przebiegło bardzo profesjonalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila

A ja uważam że najlepszy chirurg stomatolog jest w Gdańskim Centrum Stomatologicznym. Zabieg przeprowadzony naprawdę profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niki

W Warszawie polecam Eurodental, pracują tam naprawdę świetni fachowcy z dużym doświadczeniem. Dodatkowo zapewniają kompleksową opiekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monialubicz
Dnia 30.05.2019 o 15:36, Gość weronka napisał:

Bardzo dobrych chirurgów stomatologicznych ma klinika Demeter na Pradze. I ja i mąż mieliśmy tam wyrywane zęby i wszystko przebiegło bardzo profesjonalnie. 

również polecam tą klinikę aczkolwiek ja chodzę na Żoliborzu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debby

Ja usuwałam ósemkę w gabinecie www.stomatologia-kaniut.pl. Stomatolog wykonał zabieg sprawnie i niemal bezboleśnie. Zastosowałam się do wszystkich zaleceń i obyło się bez żadnej opuchlizny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam obie osemki na wierzchu, ale jedna nie miala miejsca i rosla w policzek, trezeba bylo rozcianac dziaslo, nawet troche kosci mi usunieto. Potem zeszyto, przepisano srodek przeciw bolowy i antybiotyk. Za tydzien mialam sciagane szwy, ale nie wszystie, po drugiem tygodniu kolejna kontrola i sciagniecie szwowo do konca i po krzyku.
Idz do innego chirurga, albo idz do swojego dentysty niech ci zrobi rentgena i wysle do chirurga. Ja tak mialam , wszystko zaczelo sie u dentysty.

https://dbam-o-zdrowie.pl/jak-powinna-wygladac-wizyta-u-stomatologa/

Na stronie jest opisane jak powinna wyglądać wizyta u stomatologa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

usuwałam ósemke chirurgiczną w świentej klinice dentystycznej na placu szczepańskim w krakowie, scandinavian clinic. Dr Maciej Lepszy - cudowny lekarz, zabiegł przebiegł szybciutko i co najważniejsze bezbolesnie! Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też ostatnio usuwałam ósemkę poszło bardzo sprawnie dzięki profesjonalizmowi pana doktora Piotra Radziszewskiego co ważne bez bólu i komplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×