Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

A dziękuje Nika, nawet nie najgorzej tylko tak bym wycięła fragment siebie od nosa do miejsca pod biustem,,,,, bo niestety gardło boli, i czuje na płuckach takie ciepło chorobowe ,,,, ale ogólnie nie jest źle wczoraj było gorzej,,,,, pochłaniam nieziemskie ilości herbaty z miodem,,,,, :) i to najlepiej owocowej lub cytrynowej ,,,, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaqKR - tak masz rację zawsze można zamówić z kimś znajomym, ja właśnie kosmetyki już kupowałam ale będę wiedziała na przyszłość. 🌼 Ja jestem po ciężkiej nocy wczoraj w ciągu dnia spałam chwilę bo źle się czułam i później w nocy nie mogłam zasnąć do 3:00 cały czas wstawałam nie mogłam się ułożyć do tego była burza w nocy dobrze że Filip się nie obudził bo by się przestraszył. Dziś od rana pada deszcz zachmurzone po prostu straszna pogoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie! Dagnes trzymam kciuki! Niech synek posiedzi jeszcze trochę :) Dziewczyny czy Wy też tak źle śpicie? ja od paru dni budzę się o 5 i nie mogę zasnąć :( zasypiam koło 7 a o 7.30 budzik bo mały do przedszkola... A i jeszcze jedno (do tych co miały już zapis KTG) Jakie tętno miały Wasze maluszki? Moja miała średnio 180- więc ponad granice normy... Właśnie jem śniadanko i za chwilę wyruszam na Poznań :) w planach ikea i może jakieś ciuszki trafią się taniej w CH... miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika89 - ja tez mam już 37 tydzień i bardzo bym chciała żeby to było już niedługo ale jeszcze nie tak od razu bo pranie nie skończone rzeczy niepoprasowane, łóżeczko nieskręcone - ogólnie jestem w rozsypce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja no u mnie wszystko gotowe tylko torba jeszcze nie spakowana :) ale w weekend pakuje nie ma bata żeby za pozno nie było... A no i posciel do lozeczka wypracować i to chyba tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek ja mam to samo ze spaniem krece się z boku na bok zasypiam nad ranem jak już pasuje wstawać więc dziś wyglądam jakbym w ogóle nie spala... Do tego zauważyłam dużo wodnistej wydzieliny, śluz jak woda mnie zalal rano nie wiem co to było :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja nie mam pojęcia nawet nie wiem jak ten czop wygląda... Z tego co czytałam. to myślałam ze to taka galareta zabarwiona krwia no nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika89 - ja czytałam, że właśnie tak wyglada czop śluzowy, ale podobno nie oznacza to, że już zaraz urodzisz. Pisze tylko to co wyczytałam kiedyś gdzies tam bo z doświadczenia tego nie wiem :( 🌼 Mi też się ciężko jakoś śpi w nocy. Po 5 razy do łazienki chodzę i przy każdej zmianie pozycji spania oczywiście się budzę. 🌼 I też mam takie bóle w pachwinach - szczególnie własnie jak w nocy wstaje do łazienki. 🌼 Wczoraj mąż o jakiejś 22 zabrał się za sprzatanie - że też mu się chciało :) Odkurzał, umył kuchie, podłoga na mokro itp. Potem koło północy wymyslilismy, że przydałoby się uprać firanki i zasłonki bo straszny kurz na nich już był. No i jak taki szybki był pomysł to i natychmiastowa realizacja. Tak więc firanki i zasłonki do pralki na krótkie pranie i jeszcze od razu je powiesił. Fajnie, że to się udało tak sprytnie i szybciutko zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski, ja dzisiaj zrobiłam wagary mojemu dziecku i młoda nie poszła do przedszkola , spałam do 9.00 jejciu jak mi dobrze :D Dagniesia37 kochana, trzymaj się tam mocno. Na szczęście jesteś już w 35 tc tak wiec maluszek jest prawie gotowy, dostałaś zastrzyki na płucka ? Odzywaj się jak tylko możesz, trzymamy kciuki tutaj za ciebie . Nika89 ja od paru dni mam wodniste białe upławy, początkowo spanikowałam że to sączące się wody, jednak za mało i wkładka nie przesiąka , nie ma tego aż tak dużo , nad ranem choćby pół małej łyżeczki od herbaty a potem to już śladowe ilości. Mam nadzieję że to jakaś infekcja. Za tydzień mam wizytę u gina więc muszę czekać. Czop to jest taka śluzowata galareta zabarwiona krwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziolek_88 ja jak miałam KTG to mój maluszek miał tętno średnio 137-143 i tak zazwyczaj ma przy każdym ktg a jak leżałam podłączona z innymi dziewczynami na sali to na ich sprzęcie co były podłączone tętno było podobne do mojego dzidziusia.🌼 mi się coś wydaję,że też szybko urodzę od jakiś 3 dni mam dziwne bule podbrzusza i krocza i już coraz częściej chodzę siusiu w dzień a więc pozostało Mi tylko czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dogniesia to trzymaj się i daj znać jak wrócicie we dwoje. Niby troszkę wcześniej ale za pewne już coś dostałaś na szybszy rozwój płucek. 🌼 Oj dziewczyny lada chwila to już będzie nas coraz mnie z brzuszkami, a więcej z dzidziusiami. ja mam jeszcze 1 miesiąc i 19 dni więc długa droga przede mną, ale wolę by mała się nie spieszyła co nawyżej dwa tygodnie wcześniej wyszła. 🌼 Gosia wygrzewaj się spożywaj miodek, czosnek i dzięki za aptekę naprawde fajne ceny i promocje. 🌼 A mi się leń włączył. ALe cóż mogę przynajmniej zwalić winę na ciążę;-) Natomiast dzisiaj wyspałam się wyjątkowo zasnełam po 21 obudziłam się około 9. A tak normalnie to idę spać po 12, a wstaje po 7:00. A jednak nie czuje się jakoś super wypoczęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już w urzędzie bylam, wniosek złożyłam i z głowy jedno choć nie jestem usatysfakcjonowana swoim podpisem bo długopis jakiś lewy mi kobieta dała no ale cóż... Muszę to przebolec choć ja wszystko lubię mieć idealne, nawet podpis w dowodzie :D Ewela to u mnie było tego zdecydowanie więcej napewno nie pół lyzeczki no ale teraz spokój więc zobaczę czy się powtórzy Idę gotować obiadek bo już czas najwyższy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czop śluzowy nie zawsze jest z krwią - zazwyczaj tak ale nie zawsze ale jak on odchodzi to jeszcze na prawdę nie musi nic dziać. Ja tez wczoraj miałam taką dziwna wydzielinę może to też już coś zaczyna się dziać, teściowa mi powiedziała ze brzuch mi opada. 🌼 Ja ładnie prasuję już zaczęłam drugą część prasować. 🌼 A jak uśpię Filipa to pojadę na zakupy. Pasowało by mi kupić taki przybornik na łóżeczko ale nie wiem czy bym gdzieś znalazła na ciuchach a trochę nie chce mi się chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja w ogóle w tych sprawach jestem zielona więc pewnie jak zacznę rodzic to nie będę wiedziala ze to już :) a podbrzusze też mnie często pobolewa nawet teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ja już po lekarzu i okazało się że nic groźnego nie wyszło w wymazie dostałam tylko czopki i ma być wszystko ok i pytała mi się dzisiaj czy chcę rodzić to ja jej że raczej tak a jak coś będzie nie tak to zawsze możemy zrobić cc a podkreślam że chodzę na NFZ i bardzo zadowolona jestem z jej troski Blondi wszystkiego najlepszego Dagniesie trzymaj sie i wracaj zdrowa i szczęśliwa już z maluszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czekajcie z tymi porodami jeszcze trochę tak do połowy października Ja osobiście porodu się nie boje może dlatego że jak by się coś działo albo było za długo to mam opcję cc Mnie też bolą biodra i czuję jak mi się kości rozchodzą ale skurczy jeszcze jakiś bolesnych nie mam tylko brzuch mam prawie cały czas twardy co mi już w ogóle nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj moja koleżanka rodziła naturanie, chłopak 4,5 kg, o 11:00 pisała, że leży na masującym łóżku porodowym i że nie może już chodzić i ma regularne skurcze,a o 12:45 urodziła więc przypuszczam że mimo rozmiarów poród nie był tak strasznie ciężki. Strasznie się cieszę i jej zazdroszczę, a na zdjęciu taki słodki pulchny bobasek. Ewa ja też mam regularnie twardy brzuch, ale póki co raczej bolesnych skurczów nie miewam więc mam nadzieje, że wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój maly aktywny dziś bardzo, podbrzusze pobolewa czasami nawet mocno ale do zniesienia... ech... Nic mi się nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki,,,, fajno że link się przydał,,, ja dziś już zrobiłam zamówienie za bagatele 520zł,,,, z koleżanką na pół ja 300 ona 200 :) Co dziwne opinie są podzielone o tej aptece jak patrzyłam a negatywne są głównie przez "długi" czas oczekiwania , który średnio wynosi tydzień, czy dla was tydzień to długi czas oczekiwania na przesyłkę, nawet dwa niech by szło ???? mnie się wydaje że to normalny okres oczekiwania,,,, zanim się kasa przeleje, zaksięguje , zanim skompletują zamówienie itp .... trochę czasu mija a ogólnie apteki nie słyną z ekspresowej obsługi :D ,,,, 🌼 jakie tematy już podejmujecie , czopy i porody ,,,ja jeszcze w ogóle o tym nie myślę jakby mnie zebrało coś wcześniej to nawet rzeczy przygotowanych nie mam :D ale ja mam dopiero skończony 32,,, więc chyba mnie jeszcze nie zbierze tak szybko :D dobrej nocy ,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaqKR a co Ty tyle nakupiłaś może o czymś zapomniałam, podaj kilka rzeczy i przede wszystkim jak się czujesz. 🌼 Ja poprasowałam dwa prania, następne dwa się suszą będzie prasowanie na jutro, byłam na zakupach i nawet wstąpiłam na ciuchy ale nie było żadnego przybornika, szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Elancyl na rozstępy - ale to dla mnie :D -maść bepanten,,, dla siebie 2x dla koleżanki 4 x bo tanio mają ją strasznie, -majty poporodowe, -podkłady 2x plus 2x duże podpaski,,,,myślę że powinno wystarczyć. -podkłady na łóżko, -wkładki laktacyjne, -kupiłam ten oilatum bo w Krakowie pewnie bym się nie zdecydowała,,,,różnica średnio 15zł,. -oliwkę Emolium kupiłam,,,a niech ma lepsiejszą na początek :) -roztwór soli fizjologicznej do noska ja 2x koleżanka 4 x .... ( ona ma 2jke dzizeciarów to jej wszystkiego podwójnie schodzi :D ) -tamtum verde kupiłam w razie jakiś przeziębień bo na tą anginę jak kupiłam ,,,popatrzyłam na cenę , 26 zł,,,,a tam 17 prawie dycha różnicy . -Plastry na ból głowy ,,,,takie nowe wyszły z apapu i w razie czego ,,,jak by mnie jeszcze złapała jakaś migrena to wypróbuje,,, -termometr z miękką końcówką,,,, -i mężowi kupiłam taki szampon apteczne że niby na wzmocnienie cebulek włosów ,,,, bo mu się zakola straszne zaczynają robić, :) to chyba tyle,,,, ale właśnie kilka rzeczy takich droższych wzięłam bo się opłacało w stosunku do krakowskich cen,,,, ten elancyl nawet na allegro koło 100zł kosztuje cały czas mówię o pojemności 400ml tu , a w tej aptece 79 - a z allegro jeszcze przesyłka , gdzie się teraz sprzedawcy wycwanili i zarabiają na przesyłkach ,,,,średnio przesyłka 10zł kosztuje,,,, plus za każdą dodatkową rzecz dopłacasz ,,,,, a tu mi za darmo wyszła :) Mam tylko nadzieję że z racji dosyć sporego zamówienia nic nie pokręcą :) 😴 a samopoczucie mam nie najgorsze, czuję się chora bo trudno żeby anginę bezobjawowo przechodzić, ale nawet ok, nawet byłam wczoraj na chwilę na poprawce usg bo na tym ostatnim znów płytka się nie nagrała , ale mała znów się nie chciała z buzi pokazać w 3d bo się do łożyska przytuliła :) trochę żałuję bo chciałam taki album założyć od poczęcia właśnie,,,, z tymi różnymi zdjęciami,,,, ale za to w 2d bardzo ładnie na filmiku widać zarys całej buźki więc może uda mi się jakiś fajny kadr wyciąć :) 😴 mała jakaś taka mało aktywna od dwóch dni,,, nie wiem czy czuje że mamusia chora i nie wolno jej dokuczać czy co ale jakoś tak cichawo tam w brzuszku, raz na jakiś czas da o sobie znać ale ogólni spokój,,,,a wcześniej to cały dzień się ciepiereściła :) 😴 pisałyście o tym złym spaniu , i ja jak dobrze sypiałam do tej pory , nawet na siusiu tylko raz wstaję , a czasami w ogóle , tak dzisiaj wierciłam się jak głupia,,,,, ale przez to że nic nie robiłam tylko leże , albo po prostu siedzę w domu,,,, już mnie korci żeby sobie iść na spacer do urzędu dowód odebrać ,,,, ale wiem że muszę to wyleżeć więc w poniedziałek może pójdę :) Ja obiecałam sobie dziś posprzątać trochę,,,,, ruszyć się już nie mogę bo w koło wszystko rozpieprzone , a znajoma ma chyba dziś wpaść na chwilę , więc i tak muszę się zmobilizować, a jak już posprzątam to zapalę sobie świeczki, kadzidełka i w czystym pokoiku wskoczę dopiero do wyra i przez 3 dni nie wstaje :) ( rzecz jasna że nie wytrzymam :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Warszawie mgła, mleko za oknem. Dzisiaj pobudka przed 7:00. Mam zamiar ruszyć dupę bo 2 dni przesiedziałam w domu bez spaceru. Zaraz zacznę rosnąć wszerz, tym bardziej, że wczoraj najadłam się pączków na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski :) Ja jeszcze w łóżku ale zaraz wstaje na jakieś sniadanko :) noc znów ciężka... W sumie to tylko raz wstawalam ale taki ból w pachwinach ze ciężko mi nogami było ruszać no i kazda zmiana pozycji uciążliwa do tego cały czas ból podbrzusza momentami tak silny ze się zwijalam teraz trochę cmi ale lepiej już... Gosia dobrze ze dajesz rade :) no i zakupy konkretne ale fakt jakby przyszło Ci to kupować w zwykłej aptece to cena by była kolosalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki, dzisiaj będę pakowała torbę tak na wszelki wypadek. Oto moja lista, proszę o dopisanie jakbym o czymś zapomniałam Dla mnie: podkłady poporodowe na łóżko 2 szt podkłady (wielkie podpaski) 1 paczka 2 koszule nocne (resztę mąż dowiezie ) szlafrok, krem do twarzy kapcie, klapki pod prysznic płyn do kąpieli , tantum rosa (2 szaszetki) 1 woda mineralna (mała) termometr, kubek, talerz, sztućce krem bepanten (dla mnie i dziecka) ręczniki papierowe, apap extra dla dziecka pieluchy chusteczki nawilżające reszta ubranek na wyjście dla mnie oraz dziecka będą przygotowane i mąż dowiezie w dniu wypisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewela, pewnie zapomniałaś tylko dopisać a w torbie są majty poporodowe :) to tak na szybko mi się rzuciło w oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika z ciekawości jak będę miała czas porównam z cenami z allegro i zobaczę jaka różnica mi wyjdzie,,,, podam oczywiście wynik ale później teraz chwilowo uciekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×