Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Martrta becikowe należy się każdemu i nie może być tak że gmina nie ma pieniędzy to jakaś bzdura. Od nowego roku 2013 nnie każdy dostanie, bo będzie zależało od przychodu w rodzinie, ale póki co się łapiesz. Więc spokojnie. Nie duża to pomoc przy tylu wydatkach, ale zawsze coś. Co do zakupów to się nie przerażaj, zrób sobie listę i zamów część na allegro lub na tanich aptekach. Jakby co wyślij mi listę, mam dostęp do jednej hurtowni to sprawdzę ceny, tylko najlepiej jakoś w weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to widocznie ona cos mi namieszala ufff.. tak czy siak teraz to juz nie czaje, to gdzie mam skladac wniosek o te becikowe, jak mowicie ze jedno od panstwa drugie od miasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martata niektóre miasta dają dla swoich mieszkanek, niestety moje nie :P tutaj masz linka, http://www.becikowe.com/ Ja na apteczne rzeczy pierwszej potrzeby wydałam jakieś 60,00 zł : podkłady poporodowe, benpenthen, majtki poporodowe (można nie kupować), podkłady na łóżko (10 szt) -10 zł (w realu jest promocja) , rumianek do przemywania buzi, waciki, patyczki do uszu, zioła kora dębu (pomaga na krocze) No i jeszcze pieluchy jednorazowe polecam te rosmanowskie lub dada z biedronki, oraz chusteczki nawilżające (nie polecam dada) i to wsjo . Bez innych duperelek dasz radę :) Jeżeli chodzi o kremy do pupy , balsamiki, szampony itp to w szpitalu dają taką walizeczkę z próbkami, która wystarcza naprawde na długo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Uffff ale się objadłam, ale taki fajny obiad dzisiaj wyczarowałam, że nie dało się nie objadać :) Trzeba teraz posiedzieć i zawiązać słoninkę ;) 🌼 Marta Becikowe państwowe jest dla każdego tylko musisz mieć udokumentowaną ciąże od chyba 10tc tzn wizyty u lekarza. Poza tym jest dodatkowy tysiąc do tych co pobierają zasiłki - tu zarobki nie mogą przekroczyć troszkę ponad 500zł na osobę, a do tego jest becikowe samorządowe - i to jedno tylko zależy od miasta czy Twoje akurat wypłaca czy nie. Poza tym piszesz, że nie pracujesz no a partner? Becikowe przypada na dziecko więc starać o nie możesz się albo Ty albo on - NIE OBOJE! Jeśli Ty czegoś tam nie masz to ojciec może złożyć podanie. Przydaje się to dla osób bez ślubu jak ktoś ma niską umowę ;) Tak moja kuzynka robi - mają dwoje dzieci i zasiłek pobiera ojciec jako niby samotny bo jego zarobki na umowie są niskie i na niego + dwoje dzieci nie przekraczają tej kwoty ;) Ale co jak gdzie to ja już nie wiem bo nigdy nic nie brałam poza tym normalnym becikowym, u mnie wydaje je mops. Tylko składa się podanie właśnie z deklaracją, że ciąża była prowadzona od co najmniej 10tc ( a może 11, nie pamiętam), podpisuje się, że drugi rodzic nie złożył takiego wniosku, akt urodzenia dziecka i to tyle. Tam nie ma znaczenia czy pracujesz, czy i jakie macie dochody, czy rodzic samotny, małżeństwo czy co. Każdy po równo dostaje tysiaczka. A koleżance jak w opiece tak powiedzieli to ona może to dodatkowe do zasiłku chciała - tak mi się przynajmniej kojarzy bo opieka społeczna to u mnie w mieście właśnie takie prowadzi co wiesz co miesiąc się chodzi prosić o chyba 54zł :O , a to już tam dłuższa droga bo to musisz właśnie co miesiąc , przedstawiać wszystkie dokumenty papiery ześ biedna itp itd . Aha no i jeszcze jak ktoś ubezpieczony to może sprawdzić czy jego ubezpieczalnia wypłaca z tytułu urodzenia dziecka. Przy naszej młodej mój P dostał dodatkowo tysiąc z PZU, znajoma w Avivie czy czymś takim chyba 500zł, a ktoś tam gdzieś jeszcze dostał 1800 ze swojego i 1000 ojciec dostał także warto to posprawdzać :) 🌼 ewela Jak masz u siebie sklep e.leklerk to zobacz tam za podkładami. Ja tam kupowałam dla młodej jak pieluchy odstawiliśmy i za 10cio pak 6zł płace. A wcześniej kupowałam Bella to koło 15zł dawałam a niczym to się nie różni - i tu i tu z jednej strony miękkie z drugiej ceratka więc tak samo nie przemaka. 🌼 Ja już rozwiesiłam baldachim nad kołyską, czekam jeszcze żeby prześcieradełko na materac nałożyć, ale jakoś prasować mi się nie chce :P Jedna rzecz a tym bardziej mi się nie chce jakbym miała całą stertę do prasowania :P P wróci z pracy to naszykujemy nasze łóżko w sypialnie bo nie skręcone, przymierze jak będzie stało i zawiozę tacie do pomalowania.. ale wiedząc już jak stanie to ustawię sobie tak ładnie kołyskę jakoś żeby już było na przybycie maluszka :) Nawet rożek będzie tam leżał i czekał na młodego :) A pod kołyską Mycha już oddała jeden ze swoich kartonów na zabawki i znosi do niego grzechotki i inne takie pierwsze zabawki dla malucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AUKCJE wyprawka
Witam zapraszam mamusie na moje aukcje - przesliczne ubranaka dla swojej pociechy ! kosz mojżesz, przewijak i i wiele innych ciuszki nowe lub używane ale wszystkie zadbane ! http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=5280944 serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się wzięłam za szycie tej pościeli ,,,, na razie mam uszytą obleczkę na podusię, na kołderkę prawie, muszę wszyć zamek i wykończyć środek,,,, ale dziś już nie bardzo bo dziady teraz w tych pasmanteriach za szpulkę nici liczą jak za woły a tam ledwo co plastik zasłania,,,wrrrrr i mi się skończyła,,, będę musiała dokupić nitkę, a póki co skroję może ochraniacz jeszcze. jak skończę obie to pokaże ,,, ale ta wyszła słodziutko :) ,,, Maguś , ja chyba w Rydygierze będę rodziła,,,ale zobaczę, Galla była i też super, bardzo kameralny oddział, malutki ruch fajny pokój do rodzinnych ale jest problem z porodem w innej pozycji niż leżąca , i nie mają wanny ,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś dalej miałam teściową i jak zwykle mi pomogła - poprasowała dużo prania między innymi pościele dla Madzi wiec jakby co to mąż już sam sobie poradzi ze skręceniem łóżeczka i ubraniem pościeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie 🌼 Weekend wiec pewnie jeszcze śpicie :) Ja wstałam koło 7:30 ale nie spałam już wcześniej bo jakieś muchy się przyplątały do pokoju i mnie szlak trafiał z nimi. Poszłam spać standardowo po 24:00 bo tak to w ogóle bym nie spała. 🌼 Plany na dziś to jak w sobotę trzeba będzie trochę posprzątać do prasowania mam pieluchy no i zaraz pojadę na zakupy jak mąż przyjdzie z warsztatu to pewnie z 30 min mu jeszcze zejdzie. 🌼 Strasznie mam spuchnięte ręce po nocy aż mnie normalnie wszystko swędzi. 🌼 Martuś becikowe dostaniesz na pewno tylko musisz mieć udokumentowaną opiekę lekarską najpóźniej od 10 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jeszcze nie mam wszystkiego kupione, muszę jeszcze kupić pieluchy i chusteczki nawilżane ale to po 10 tym to kupię na allegro od razu z proszkami to mi wyjdzie pewnie koło 300 zł więc poczekam jeszcze te kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wszystkie wywiało,,,, ja niestety zamiast czuć się lepiej , czuję się gorzej, gardło co prawda nie boli , ole ogólnie jestem słabsza i bardziej do niczego niż na początku jak mnie chwyciło, do tego doszedł katar, ból głowy ,,,dobrze że gorączki nie mam,,,, 🌼 wczoraj się znów na swoje wkurzyłam, bo nie dość że samopoczucie miałam nie najlepsze to jeszcze skakałam koło niego jak koło jajka , chciałam żeby wyciągnął pranie z pralki i powiesił jak zje obiad , bo nie chciałam już wychodzić na balkon bo wiało,,, to zjadł odsunął talerz i włączył you tube wrrrrr, to ja piana , poszłam sama to wywiesiłam i mnie przewiało , i widząc to tylko skomentował że przecież by powiesił, ale tyłka z fotela nie ruszył, tylko patrzył przez okno jak ja wieszam,,,, o jaka zła byłam bo w nocy tak mnie w krzyżach walnęło że myślałam że umrę ,,,,jak pidżamę ubierałam to prawą nogę wsadziłam do spodni ale jak mi na tej prawej przyszło stanąć żeby lewą włożyć, to się złożyłam jak scyzoryk ,,,, Za to rano się zrehabilitował , poszedł do sklepu zrobił śniadanie, ze śniadaniem przyniósł czerwoną różyczkę ( to w nim kocham , bo pomimo że 10 lat już razem to robi takie niespodzianki :) ) nasmarował maścią rozgrzewającą i pojechał na działe budować naszą chatę ,,,, a mnie szlag trafia bo u nas pogoda typowo letnia, pełne słońce, i chyba ze 30 w słońcu będzie jak nic, do tego troszkę silniejszy wiaterek,,,nic tylko spacerować,,,, a ja w łóżku, teraz trochę wstałam na chwilę, ostatnie ciepłe dni w tym roku przesiedzę w 4 ścianach ,,,, 🌼 skorzystałam trochę z okazji że i tak siedzę w domu i zaktualizowałam swoją fotkę ,,, http://images40.fotosik.pl/1818/44086f51b37a04c9.jpg ale jak ja teraz mam taki brzucho to z końcem 9 tego to chyba na kolanach będę go nosiła, stwierdzam że chyba najbardziej mnie wysadziło w tym 7mym właśnie. Obwód pasa z końcem 7 miesiąca (33 tydzień ) - 98 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeliczyłam sobie ile mniej zapłaciłam w tej aptece internetowej porównując ceny z allegro , z allegro brałam najniższą znalezioną cenę za ten sam produkt bez przesyłki, ale trzeba uwzględnić fakt że wątpliwe jest to bym u jednego sprzedawcy na allegro znalazła wszystkie te produkty w takich cenach jak w tej aptece , co wiąże się z kupnem na kilku aukcjach i opłatami za przesyłki, gdzie teraz się wycwanili i obniżają cenę produktu ale ceny za przesyłki dają chore plus to że za każdy dodatkowy produkt dopłacasz złotówkę czy nawet 2 ,,,, A z racji wysokiej kwoty w aptece za przesyłkę nie płaciłam . :) Bilans : Apteka - 316 zł ( zliczyłam tylko moje zamówienie ) Allegro - 359,34 zł różnica - 43,34 oczywiście na plus dla mnie :) Jakbym chciała w stacjonarnych aptekach kupować myślę że różnica byłaby 3krotnie wyższa ,,,, albo musiałabym całe miasto za jednym produktem zjeździć żeby znaleźć jak najtaniej. co idzie w koszty albo paliwa albo biletów MPK :) Suma summarum - dobry zakup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj pusto tu pusto - faktycznie, ale tak zawsze w weekend jest. 🌼 Mój brzucho już w najszerszym miejscu ma 116 cm i jest taką piekna okrąglutką piłką :) 🌼 Dziś naszła mnie straszna ochota na 2 rzeczy. Ptasie mleczko i kluski przecieraki smażone z boczkiem. Narazie zajadam Ptasie mleczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak weekend więc u nas cisza. Ja już zakończyłam dzień na dziś wykąpałam się i chwilę siadłam przy komputerze. Teściowa jeszcze dziś u mnie była i skończyła prasowanie :) jestem jej bardzo wdzięczna ❤️ Ja ma we wtorek wizytę zobaczymy co powie lekarz i po wizycie spakuję teczkę do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczęta ;) melduję sie ze jeszcze żyje chociaz czuć to sie nie czuje jakos specjalne dobrze.. grypa daje w kość w pełni.. gorączka, cieknacy nos i duszacy kaszel w połączeniu z dolegliwosciami ciazowymi daje nieciekawe połączenie.. Na szczescie maz nie zawodzi i mam czas na wypoczynek, mlody wariuje z tata cały czas.. zaraz bede musiała go pogonic, zeby spac go położył bo juz po 22 a ci dalej szaleją... 🌻 Leonka, ale mi smaka narobilas na te kluski ;) co do ruchów to ja juz sama nie wiem.. czuje rozpychanie w okolicach zeber, tak jak z młodym chociaz mlody bardziej kopał :P a czkawke to ma bardzo żadko... i właściwie to skacze mi wtedy cały brzuch wiec trudno mi określić w którym miejscu bo gdzie przyloze rękę tam czuje... no nic, we wtorek na USG to sie okaże co i jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patisonek87 - oj strasznie Ci współczuję tej choroby :( mam nadzieję że szybko minie. Ty mówisz o spaniu a nasz jeszcze leży i woła skrob mamo dupę więc nie wiem o co mu chodzi trzeba wstać i iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja buszuje po internecie w poszukiwaniu łóżka i nie mogę nic znaleźć ciekawego :( Rozłożyliśmy to nasze i doopa za duże :O Tzn mieści się, wiedzieliśmy, że się zmieści ale jak stanęło to mimo przejścia jest strasznie niewygodnie ustawione :( No to trzeba sprzedać i kupić nowe :O Ehhh już myślałam, że wreszcie się wygodnie wyłożę i nie będę musiała dzień w dzień składać narożnika :O Poza tym strasznie mnie łydki bolą, chyba za mało dzisiaj piłam bo w sumie cole cały dzień popijałam to teraz wodą się nawadniam może pomoże :P 🌼 Azja hehe ile Twój syn ma lat? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaBlondynka Filip ma 2,5 roku teraz to już chyba usypia na szczęście :) Kurcze to nie fajnie z tym łóżkiem masz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kurcze tak to bywa niestety :( Najbardziej jestem zła na to, że mogliśmy je postawić już pół roku temu, miesiąc temu... ale nieeee bo po co my musieliśmy czekać przed samym porodem żeby to ogarnąć bo przecież mieści się na cm :O No i co że się mieści jak łóżko stoi bokiem do szafy a między nim, a szafą jest tylko przejście, a więc ani nie odkurzę pod nim swobodnie bo się z odkurzaczem nie wywinę, ani nie wsunę pod pojemnika na pościel bo nie wyjadę nim skoro jest tylko tyle ile da się przejść :O Nooo ale mieści się na cholera c;nie :O A przy maluchu na pewno nie zamierzam spać na narożniku i dzień w dzień składać go i rozkładać, albo mieć rozłożonego :O Potrzebne mi normalne łóżko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaBlondynka ja też zawsze na ostatnią chwilę wszystko zostawiam, sprawdzałaś inne ustawienie czasem wystarczy coś ułożyć inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko tak. Nogami do szafy nie ma miejsca wcale, praktycznie zostaje jakieś 5cm między nogami, a lustrem. Nie mamy niestety "rasowej" sypialni ;) Sypialnią jest nyża naszego dużego pokoju, może kojarzysz jak to czasem ludzie mają w poniemieckich kamienicach? Gdzieś miałam kiedyś zdjęcia z remontu, ale nie wiem czy łapie się tam rzut na mieszkanie... w każdym razie to taka sypialnia na styk - nam starczy no ale jednak musimy kupić łóżko całe na wysokich nogach to wtedy od strony wejścia mogę odkurzać i coś wsuwać, a co do wielkości to chcemy mniejsze bo to jest 180x200 to w sumie i tak aż tyle nam nie trzeba i takie 160 już ten komfort zwiększy, a będzie w sumie nadal duże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane :) A więc bylam w tym szpitalu i powiem Wam ze o nic pytać nie musiałam :D ale od początku przyjechałam, weszlam i nikogo nie ma ale akurat jakaś mamusia przechodziła więc zapytałam gdzie i do kogo iść więc najpierw natrafilam na lekarza a on mnie już zaprowadził (bardzo sympatyczny, posmialam się przy nim trochę ale od razu stwierdził ze najlepiej pogadać z połozna bo wszystko wie) no a ze weekend, mało wypisów więc troszkę poczekalam... No i trafiłam na przesympatyczna połozna wzięła mnie pod rękę i oprowadzila wszędzie gdzie się tylko da :D od dyzurki, po każdy pokój, łazienki, sale do porodu, blok operacyjny itp. Nawet gdzie dzidziusia mam im przynieść jak zmęczona będę żeby sobie odpocząć. Pokoje jednoosobowe i dwuosobowe każdy z łazienka, czysciutkie, zadbane na prawdę super :) sale do porodu też super, bez problemu można rodzic w wannie tak samo jeśli chodzi o poród rodzinny mąż nie musi mieć niczego oni mu daja, rodzisz jak chcesz wybór należy do mnie, ze znieczuleniem też nie ma problemu chce to dostaje o ile nie jest oczywiscie za pozno tzn. Czasem pacjentka chce a nawet nie wie ze szybciej urodzi :D już nawet połozna wypisala mi badania do znieczulenia, dała cały opis jak wygląda i ankietę do wypełnienia na spokojnie w domu żebym później nie musiała :) dla dzidziusia nic nie muszę mieć jedynie pampersy dla własnej wygody i tylko ubranko na wyjscie no i tylko dla siebie, koszule do porodu daja i te podklady i coś tam jeszcze też jest :) więc poki co jestem pozytywnie nastawiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati, łącze się z Tobą w bólu , wiem co przechodzisz,,, ja też chora :( , a mam do Ciebie w sumie pytanie , czy podczas choroby maluch Twój jest spokojniejszy?? bo moja jakby mniej ruchawa była niż zazwyczaj,,,, i się zastanawiam czy mój stan na nią też wpływa ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A,,, Nika , super z tego co opisujesz ten szpital,,,, ja jak się wykuruje mam zamiar przejechać się do tego gdzie prawdopodobnie chcę rodzić,,,, to pewnie też opisze,,,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Martuś o Roztoce i powiem Ci, że nie czułam się w ogóle jak w szpitalu więc jestem bardzo pozytywnie zaskoczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chciałabym poruszyć nowy temat - mocowanie fotelika do samochodu. Dziś z mężem próbowaliśmy przypiąć nasz fotelik na tylniej kanapie. Ale jakoś dziwnie to wyszło. Bo czy normalne jest, że fotelik trzeba nieźle przechylić żeby zapiąć pasy? Tzn. tak jakby nie możnabyło przypiąć fotelika już z dzieckiem w środku. A to chyba nie tak powinno być. Kurcze przy pierwszym dziecku wszystko jest takie dziwne :) Napiszcie jak to wygląd u Was. Nasz samochód to ford focus. Może któraś też ma taki problem z samochodem i fotelikiem. A i jeszcze jedno - czy jak już się przypnie taki fotelik to bardzo stabilnie się on trzyma ? Bo u nas nie jest to jakoś mega stabilne. Dodam, że nie mamy bazy tylko sam fotelik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka , ja tyle co miałam styczność z fotelikiem jak bawiłam kiedyś dziecko jako niania,,,, i raczej takich kłopotów nie było, powinno się raczej dać przeciągnąć pas przez zaczepy fotelika w pozycji już z dzieciątkiem, i najlepiej pas zablokować, tzn na maxa docisnąć/napiąć i szarpnąć żeby się zablokował jak przy uderzeniu idealnie naciągnięty na foteliku. wtedy nie ma szans na niestabilność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×