Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

:) wieczorne pisanie! Jeszcze Troche a konsultowalas z lekarzem to ze ona tak duzo je? Cyca rozumiem co 2h ale butle i to tyle, moze mleko jej nis sluzy ze tyle je? Wiem ze kazde dziecko indywidualnie ale kurcze duzo tym bardziej ze mowisz ze to mleko takie drogie, to duza puszka na 4dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecie wlasnie 120 wydoila i juz sobie ladnie zasypia, nawet smoka nie chciala :) a musze sie pochwalic, Tosia wczoraj zrobila fik z brzusia na plecy-bidulka sie wystraszyla, bo w lozeczku tego dokonala i miala zblizenie do szczebelek i ochraniacza. No i od 3 dni ciagnie sie z pleckow w gore na 10 do 15cm tak jak do siadania... boje sie zeby napiecia miesniowego nie miala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek jak mój się tak dźwigał ostatnio, że już tak ładnie do góry podnosił i na ramionach podciągał i przewracał też z brzuszka na plecy to pierw zadowolona byłam, a po chwili tak samo tym napięciu myślałam. Ale poczytałam i w sumie nie ma innych jakiś znaczących objawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze jakas silaczka rosnie... ja jutro przestudiuje co tam o tym napieciu... dzisiaj szczepionki byly :) fiksuje normalnie przy tym naszym drugim Szczesciu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JeszczeTroche a Ty jestes z okolic Poznania, dobrze pamietam? Bo jak bys to mleko przez gemi zamawiala to ja tez to przesylka jedna to moze ta darmowa nawet by byla, bo moje mleko poszlo w gore a tam dzisiaj tez najtaniej wyczailam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My myślę, że za tydzień. Póki co opierdzielam P, że ciągle zapomina zadzwonić pierw na usg bioderek, później dopiero na szczepienie pójdziemy. Nie dzwonie ja bo jechać będziemy razem, a on pracuje i on musi nas umówić tak jak jemu pasuje. Jeśli w czasie pracy to w godzinach kiedy może się zwolnić. I tak od nowego roku dzwoni i dodzwonić się nie może bo albo zapomina, albo nie odbierają i później zapomina :O Ehhh z facetami. Powiedziałam mu, że jak do końca tygodnia tego nie umówi to ja zadzwonię i będę miała gdzieś czy to 11 czy 14 będzie się tak zwalniał z pracy skoro nie chciał sam sobie się wygodnie umówić A młody mój pojadł 5 minut i dalej śpiocha. Teraz już pewnie do rana bo nie ważne ile od której śpi czy nie śpi to dzień w dzień je przed północą i później śpi do 6 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi dzięki za stronkę, faktycznie taniej wychodzi, szczerze mówiąc nawet nie pomyślałam o tym żeby w internecie poszukać :-) Madziolek tak konsultowałam to z lekarzem. Powiedziała że dobrze, że tyle je bo musi nadrobić to początkowe nieprzybieranie na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JeszczeTroszke A ja jak zwykle Twoj nick przekrecilam... a teraz dobrze przybiera po tym mleczku,tak? Tosia tez ulewala a od paru dni jest juz tego mniej, tylko ze my prawie od poczatku proszek jedziemy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie ostatnio była mowa o pieluchach też. Nie pamiętam która jakie używa, ale ja teraz te pampers sleep&play, zadowolona jestem i znalazłam je po 25zł za paczkę w dwóch sklepach więc też można oszczędzić. Są teraz po tyle w Stokrotce i w Netto. W tych co ja to jest 58sztuk, a w 2 nie wiem ile jest o ile są w ogóle 2 z nich bo ja je od 3 zaczęłam używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie zauważyłam że przekręciłaś :D No teraz nie ulewa w ogóle, a jak próbowałam podać jej zwykłe mleczko to znów ulewała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ty na naszej poczcie tez jestes? Bo tam bys mogla odszukac sobie moj adres mailowy tez zaczyna sie od madziolek :) i bysmy wymienily sie telefonami i umowily :) co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Zlota Kobieta jestes M.Blondynka :) Te rumiankowe sa od 3. Dobrze wiedziec, my wlasnie wskoczylysmy w 3 bo od 2 miala odcisniete przy nozkach. Ale dady 3 tez sa ok, cienkie i z tym takim wkladem zielonym w srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie miałam podjechać do biedronki kiedyś zobaczyć po ile one ale ciągle mi nie po drodze :P Ile za ile sztuk płacisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jeszcze troszke
jest taka siec aptek nazywaja sie "apteka magiczna" poszukaj na stronce gdzie maja apteki bo moze bedzie gdzies w twojej okolicy lub okolicy ktorejs z dziewczyn, w niej rano do godz 10 sa ceny hurtowe i pewne rzeczy mozna kupic taniej - musialabys sobie zadzwonic i sie zapytac.... A noz to mleko bedzie tansze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to teraz moje taniej, ale normalnie np w leklerku u mnie one są po 29zł więc w sumie minimalnie drożej. Z tym, że leklerka mam pod nosem więc przy okazji spacerowania mogę kupić, a do biedronki musiałabym specjalnie jechać to zostanę przy pampersach tak czy inaczej :) Teraz kupię więcej tych po 25 bo to jednak rzecz która ciągle się przydaje, zużywa codziennie i na zużyciu oszczędzić się nie da to chociaż cenowo miesięcznie wyjdzie coś taniej ;) I jak kupię naraz to później będę miała spokój :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wielkie dzięki za rady! :-) W przyszłym tygodniu pojadę z Majką do lekarza, jeszcze raz pogadam z nią o tej ilości zjadanej przez mała i może o zmianie mleka na tańsze? ..tylko kurcze boję się znów zmieniać to mleko.. Jeśli chodzi o pampersy to my Dady, ciągle 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc Jutro może prześle wam filmik mojego zacieszacza. Tylko muszę pierw obejrzeć na kompie i odsłuchać czy aby na pewno nie słychać jak ja śpiewam :P Czubek mój upodobał sobie już piosenkę, nie pamiętam czy wam pisałam? Słucha "ona tańczy dla mnie" i tańcuje do niej na leżąco... a zaciesza przy tym ostro. Na filmie widać będzie tylko część jego radości bo ja starałam się nie śpiewać żeby mojego fałszu nie uchwycić, a poza tym interesował się aparatem. A tak normalnie to tylko słyszy pierwsze nuty i już rogal od ucha do ucha. Wg niego chyba te słowa nie są od chłopaka dla dziewczyny, a od syna dla mamy ;) "ja uwielbiam ją, ona tu jest i tańczy dla mnie..." Wszystko się zgadza :classic_cool: A P usilnie próbuje przekonać młodego do rocka to zero reakcji :P Spodobało mu się chyba jak się z młodą wydurniałam i tańczyłam.. a później moje fałszowanie pokochał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi Ty sobie mojego linka nie przywłaszczaj :P (ŻART) właśnie jak przeczytałam o tym mleku Jeszcze Troszkę o tym samym pomyślałam żeby jej o tej aptece powiedzieć, jeszcze za ciąży ja tu wrzucałam ;) Mnie w zeszłym tygodniu przyszła kolejna paczka właśnie, i ja jak zamawiam to też z koleżanka żeby przekroczyć 250 zł bo wtedy przesyłka odpada. Czasami paczka może iść trochę dłużej , 1 wsza szła 2 tyg, teraz tydzień. Ale dla mnie to nie minus. A ta piosenka to dobra jest, mojemu mężowi też wpadła w ucho ;) Mnie się chyba jakieś zastoje porobiły w cycach, więc masuje pod ciepłym prysznicem , Dawno się nie odzywała Maguś , pamiętacie ja jeszcze ? Nie dała nic znać nawet że urodziła . Mam chyba do niej maila to z ciekawości napisze bo ona z krk jak ja. My na bioderka za 2 dni, ale ja sobie muszę wszystko sama załatwiać, bo mój to on owszem załatwi jak go zmusztruje i podam wszystko czarno na białym, jedynie z rejestracjami, becikowymi i macierzyńskim musiał sobie sam poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie mi czy Wasze maluszki też mają stałą porę marudzenia? Moja Majka codziennie od 18 do około 22 jest strasznie marudna.. wydaję mi się, że jest już wtedy bardzo zmęczona i to właśnie przez to. Teraz o dziwo mała śpi, raczej rzadko się to zdarza, zazwyczaj w dzień nie śpi w ogóle. A dziś o 11 zasnęła i ciągle śpi :-) 🌼 O właśnie, jeśli chodzi o bioderka, pisałyście o tym ile badanie Was kosztowało, my mieliśmy darmowe :-) 🌼 O! Majka się odzywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MY 80 zł za bioderka, Jeszcze Troszkę w takich porach najczęściej dzieciaczki kolki męczą, może nie ma jakiś mega mocnych ale meczówa dyskomfort i marudzi ? A Ja miałam się pytać , moja ma taki odruch śmieszny , jak się złości albo podczas rozbierania do kąpieli lub po niej że macha reką dosyć energicznie głównie prawą, ale lewa też, tak że jej cała goni góra dół od ramienia, się zastanawiam czy się tym niepokoić czy to normalny odruch dziecięcy, po za tym wszystko w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia właśnie też o kolkach pomyślałam. Na początku kolki miała i minęły po kropelkach i zmianie butelki, a teraz odkąd tak marudzi znów podaję kropelki. 🌼 Maja też tak czasem energicznie rączkami rusza :-) Nie wiem czy to normalne, ale przynajmniej wiemy że inne dzieciaczki też tak mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Gosia nawet nie wiedziałam, że to ta sama apteka :-) Tak mi się wygooglowało. My bioderka mamy jutro. 120zl, na fundusz czeka się 2msc i terminy takie co najgorsze pojedyncze godziny, a jakbyśmy chcieli wybierać to 3-4msc :-D więc prywatnie idziemy. Dzisiaj zadzwonił, na jutro umówił, godzinę sobie wybrał, przychodnia 3 skrzyżowania od nas. Rączką mój też tak macha i usta do tego w O otwiera i tak posapuje czasem śmiesznie ochoochoochoochooochoo :-D Ale mam lenia dzisiaj. Kurczak się piecze, ziemniaczki gotują, a my sobie siedzimy i opierdzielamy ...Młody szybko poszedł spać, ale ja tak wcześnie się nie kładę. Jadł jednak o 3, ubrałam go wtedy, później jadł o 6... a resztę już w łóżku na śpiocha. Nie dawno drzemał, a po spaniu nawalił tyle w pieluchę, że ledwo to utrzymała :-D Jeszcze teraz tylko na szczepienie pójdziemy i chwilowo lekarze z głowy. My szczepić będziemy 5w1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas z bioderkami, niby na fundusz ale zadzwoniłam i hop siup zapisani byliśmy :P żadnego problemu :D Majka też robi takie O jak wymachuje łapkami :D My również 5w1 szczepimy :P z tym, że pierwsze szczepienie mamy już za sobą :-) Następne 8 lutego :-) Troszkę Majka popłakała, ale myślałam że gorzej będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melka76
Cześć dziewczyny! Czasami Was podczytuję, też urodziłam w listopadzie. Mam pytanko do mam karmiących piersią. Czytam, że wasze dzieciaczki zasypiają ok 23, 24 a budzą się dopiero nawet ok 7 rano. Jak wy wytrzymujecie przez tyle godzin bez karmienia? Bo ja zawsze się budzę po ok 3-4 godzinach od ostatniego karmienia najczęściej ok 3 -4 w nocy z powodu przepełnienia piersi i muszę małą nakarmić. Wtedy zanim ona zje, zanim ją przebiorę i zanim ona z powrotem zaśnie to mija ok 1,5 godz. Także jeszcze nie miała całej nocki przespanej ani razu, odkąd urodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hella09
hej. tez was poczytuje. tez karmie piersią ale mój mały budzi sie co 2h na jedzenie. czasami częsciej, a tak to spi non stop - jak noworodek a w poniedziałek skonczył 7 tygodni. rano ma okres czuwania - ok. 1,5 do 2 godzin i potem kima. Czasami po kąpieli marudzi ale to chyba kolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melka76
Moja też w dzień ciągle śpi, miedzy karmieniami (średnio co 3-4 godz.), są krótkie przerwy na przebranie i zabawę, a tak to śpi. Ale ja mam problemy z piersiami od początku, już w ciąży w 7 m-cu miałam zapalenie piersi, skończyło się antybiotykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×