Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Madziolek wiesz co..na razie nie będę zamawiać bo chyba w poniedziałek wybierzemy się do lekarza w sprawie zmiany mleka, więc nie ma sensu żebym zamawiała :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Młody mój poszedł spać o 15, po 16 obudził się bo do lekarza jechaliśmy, tam długo czekaliśmy to ponownie usnął, z 15 minut przerwy na badanie.... i śpi nadal! Obudził się z pół godziny temu na jedzenie i dalej kima :D W sumie dobrze bo kolkowa pora go omija ;) Mój P na treningu, wróci po 9 to będzie bawić ;) Bioderka idealne. Pan doktor stwierdził, że wspaniale rozwinięte jak na wiek młodego... no tak jak cały dzień go męczę i pompuje jak żabkę to się wyrabiają ładnie :) Pisałyśmy kiedyś o kładzeniu na bok to dopytałam. Owszem odchodzi się od tego, ale nie jest to aż taka zbrodnia jak np rożek który ponoć gorszy bo krępuje. W ogóle to nagadał się ten lekarz tyle, że nawet połowy nie wiedziałam o czym on mówi. A w nocy młody jednak mniej spał ciągiem bo jadł po 4 później po 7. Ale oby to jedna z tych sporadycznych nocy była i wróciło mu ciągle spanie od 23 do 6... chociaż dzisiaj już na to no liczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hela09 Moja młoda 3msc spała z nami, nie było później problemu z przestawieniem jej na własne łóżeczko i jedynie z mojej własnej wygody brałam ją do siebie. Przy chorobie czy gorszym humorku jedynie do tej pory ma fazy na spanie z mamusią, no i rano przychodzi (4 lata ma) a tak to lajcik w sumie. Mi to nie przeszkadza, wiecznie dzieckiem nie będzie to się nią teraz naciesze, że chce się poprzytulać jeszcze :) 🌼 JeszczeTroszkę Ja nie dopajam niczym, ale karmie piersią więc mamy inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała B, a powiedz mi, Twój Arti jest cumlowy czy bezcumlowy? Moja padła na przewijaku po kąpieli ale tak się strasznie darła, nie wiem czy była aż tak zmęczona a nie mogła zasnąć, czy jakieś kolki ja chwyciły, w każdym razie skończyło się na cumlu właśnie, ja z tych co wolałaby nie wprowadzać takiej metody uspokajania ale cóż jak nie będzie wyjścia. Co do cesarki, miałam tego samego dnia, ja co prawda nie krwawie ale mam śluz podbarwiony krwią, raz bardziej, raz mniej ale ogólnie widzę to tylko przy myciu bo bo rzadko coś już na zewnątrz samo wyleci żeby bieliznę pobrudzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia nie znam tego określenia, ale podejrzewam, że o smoczka pytasz? Nawet nie kupowałam i młody w ustach nigdy nie miał Wstało dziecię me niedługo po napisaniu ostatniego post, potancowali my i teraz tzytzka ciągnie. Coś grymasi, oby nie kolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieeczyny troche krepujacy temat porusze ale wiem ze tu mozna pisac o wszystkim:-D. dzisiaj dopiero spojrzalam na miejsca intymne, bo wczesniej mialam odrzut. i wyglada to zupelnie inaczej niz przed porodem. wargi sa jakies sflaczale wiecej skory czy to juz tak zostanie i poki co wszystko zaczerwienione.... w tym tygodniu dopiero chce umowic sie do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do spania to moja nie spi od 19 do 1 w nocy a pozniej jak zasypia to wstaje o 7 je i spi znowu do 11. wczoraj zasnela o 2. dlatego dzis wdrozylam plan PROSTE z ksiazki zaklinaczka dzieci i poki co smacznie spi teraz karmienie po 22 i powinna wytrzymac do 7 zobaczymy. dzis caly dzien jak w zegarku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I śpi ponownie. Zrobiłam zdjęcie jego antykolkowej pozycji do karmienia i wyśle wam na pocztę później :-D Niewygodna ale działa. Wczoraj po sporym płaczu tak ułożyłam i podziałało, dzisiaj na początku płaczu i szybko obeszło się bez krzyku Ciekawe jak będzie spal dzisiaj jak tak z rytmu wyrwany został. Nawet go nie wykąpałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sa tam stale godziny karmienia, okreslone godziny zabawy i ma za zadanie uspac dziecko tak do 23 i potem niby ma wstawac o 7. powiem tak nie wiem jak bedzie wygladac noc ale dzien poszedl ksiazkowo i jak wczesniej nie spala od 18 do 2 w nocy to teraz spi od 20:30 zaraz ja budze na karmienie a potem mam nadzieje ze zasnie. jak ktos zainteresowany to jutro moge go wkleic na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki :) My dzisiaj po wczorajszym szczepieniu ... masakra ... pierwsze godziny ok a potem już gorączką i wrzask, bez przerwy przez 5 godzin. Od razu widać że chłop. A tak na marginesie poszłam do apteki po czopki homeopatyczne Vibrucol , a one są na recepte :P , no to się zdziwiłam. One super działały na moją Amelk a tu taki zonk. Kupiłam zwykły paracetamol ( niby mniej szkodliwy ? ) A u nas 7 tygodni, waga urodzeniowa 3120 a teraz 5400 :P Teraz nosi ubrania na 68 i lekarz powiedział że niedługo zęby się pokażą . Moje dziecko jest poprosu ogromne ! całe przeciwieństwo siostry, bo ta zawsze była za mała. U nas Igor jest bez-smoczkowy i niczym go nie dopajam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLAN PROSTE Legenda: P-posiłek (karmienie) RO- rozrywka (zmiana pieluszki, odrobina zabawy i rozmowy, wypatrujemy sygnałów zmęczenia) S- sen (otulamy dziecko i kładziemy do łóżeczka, zasypianie powinno trwać 10-15 minut) TE- Teraz czas dla siebie 🌼 P: 7:00 (30-45 minut w zależności od dziecka czasami nawet krócej) RO: 7:45 S: 8:15 TE: 8:30 Najlepiej pospać sobie wraz z dzieckiem 🌼 P: 10:00 Karmienie RO: 10:45 S: 11:15 TE: 11:30 🌼 P: 13:00 RO: 13:45 S: 14:15 TE: 14:30 🌼 P: 16:00 RO: 16:45 S: 17:15 TE: 17:30 🌼 P: 18:00 Pierwsze Karmienie wieczorne częściowe- pod wieczór karmimy częściej by malucha zatankować do pełna i dłużej spał w nocy. RO: 19:00 Kąpiel, przebieranie, kołysnaka, lub inny wieczorny rytuał. S: 19:30 Krótka drzemka, możemy zjeść kolacje. P: 20:00 Drugie karmienie RO: BRAK od razu po karmieniu odkładamy dziecko spać. TE: Cieszymy się wieczornym czasem wolnym. P: 22:00-23:00 Karmienie przez sen i trzymamy kciuki by spało do rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm chyba powinnam zacząć od godzin byłoby bardziej czytelne. Ja stosowałam się wczoraj i spała pierwszy raz od dłuższego czasu od 20:30 do 22:30 i po jedzeniu od razu usnęła. Wprawdzie nie spała cała noc, obudziła się o 3 na karmienie po czym od razu zasnęła i dziś nastawiłam sobie budzik by ją obudzić o 7:00 i zaczynam od nowa. Fajnie jest bo mogę sobie rozplanować dzień no i już nie mam jazd od 19:00 do 1 lub 2 w nocy. Oczywiście czasami wcześnie zaśnie jakieś 10-15 minut albo krócej je bądź się bawi, ale trzymam się idealnie godzin karmienia. Na ogół muszę ją wybudzać, ale dzięki temu noc i wieczór miałam spokojny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris a spacer jak sobie w to ustawiasz? Mi by ten plan nie pasował, mój dłużej nie śpi. Bawimy się, leży i wietrzy tyłek, dźwiga głowę, leży w leżaczki i śpiewa... Je wcześniej i je później, sypia nie najgorzej czasem je na spiocha w dzień wiec wtedy sen dluzszy, łącznie ze spacerem czasem do 4h. Wole jednak swój rytm trzymany na zasadzie dzień to dzień, noc to noc, pośrodku spacer... No ale mój ugodowy chłop jest i poza kółkami nie daje popalić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spacer od 11:30 do 13:00 w czasie Teraz Czas dla siebie. Zamiast usypiania w łóżeczku kładę ją do wózka i idziemy. No moja nie spała za dużo w nocy i strasznie marudna była od godziny18, 19 do 1, 2 w nocy. Nawet płakała a teraz śpi wg plany więc mi on pomógł ale każde dziecko jest inne i jeżeli twoje śpi ładnie to nie ma co tego zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejoo! my tez po szczepieniu w poniedziałek mielismy i maleństwo było bardzo dzielne wiec stan na poniedziałek czyli 6,4 tż waga 6630g...no to mamy maleństwo:) moj po szczepieniu rewelacja bez zadnych objawów i dolegliwosci...tylko spał...u mnie Maks tez tylko na cycu, smoka nie chce ale czasem zaciągnie jak zostawiam go z mężem takie koło ratunkowe ale tez niczym nie dopajam....jutro wizyta u gin kontrolna....niby juz nie krwawie juz miałam czyscutko przez kilka dni a we wtorek dostałam krwawienia i myslałam ze moze okres juz dostałam i taka uchachana ale chyba raczej to @ nie była bo juz jest znowu czysto... mały spi....młody na treningu...mąż tez na swoim treningu no a ja buszuje na kafee:)....a pampersy my juz 3 używamy:)... ...idris mój tak zasypia i tez daje mi godzinke wieczorem po kąpieli na moja kapiel później sie budzi i koło 22-23 zasypia ale niestety nie spi do 7 rano tylko koło 2 musi sie jeszcze do cyca przytulic...a potem koło 5-6h no i tak to mniej wiecej wygląda ale juz nie marudzi tylko yc na spiochu jeszcze i dawaj do łóżeczka i spi nawet jak go przewijam w nocy to staram sie go nie rozbawiac tylko niemo to załatwiam gasze i sam zasypia...w dzien jest tez dobrze...grzeczny chłopczyk spi, bawi sie, sam potrafi przeleze w łóżeczku do godzinki a nawet sam sie uspi jak tylko jest najedzony i przebrany( w sensie nic nie uwiera w pampersie) to dziecka nie ma:) takie dzieci jak mój Maks to moge miec...bo z moim starszym tak nie było oj nie:)...no to w sumie tyle..a moja waga spada w dół...ze 103 mam juz 86 wiec po 7 prawie tygodniach po porodzie 17 kg uwazam za sukces...jeszcze 7 do wagi z początków ciązy i prawie 8 sprzed ciąży...ale najważniejsze ze leci w dół bo był juz czas ze stanęła na 90 i ani rusz brrrr.....a wogóle to jestem juz po zapaleniu piersi taki zator mi sie zrobił ze mały nie mógł mi go sciągnąc..ale kapusta czyni cuda...tylko ten smród:)...pozdrawiam ps1. a gdzie sie podziała AgataHa..Nika...Ulna i reszta listopadowych...hej wzywam Was do tablicy:) piszcie o słychac u Was i Waszych maluszków:) ps.2 sliczne maluszki na poczcie ...a jakie juz duze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja z młodą też tak miałam. Niby nie było krzyków czy płaczu jakiegoś wielkiego, ale spała i wstawała kiedy chciała, 3h potrafiła przy tzytzku wisieć itp A AgataHa ostatnio ciągle szpital z młodym zaliczała, Ninka z przedszkola ciągle coś przynosiła, a Felek gorzej to przechodził niestety My szczepienie mamy za tydzień. W końcu ja zadzwoniłam i umówiłam, ale i tak godzina dobra dla mojego P bo 17. Młody śpi, a ja siedzę i obserwuję moją ciężarną gupiczkę bo młode będziemy mieli :) Korzystając z wolnego zajrzę na pocztę i podeślę coś swojego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...hahaha Mała swietna ta pozycja heheh..ale malutki dzielny i jak ssie:).ale ten twój malutki to juz duzy chłopina ...musze wiec ja tez cos wrzucic takiego do czego bedzie odniesienie jaki jest mój duzy...ale jak tak patrze na Wasze pociechy to mój nie jest wcale taki duzy ...Wasze tez ładne klocki...ps. fajniutkie dzieciaczki....ok ja mykam bo mój sie budzi do kąpieli jak w zegareczku...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta pozycja karmienia działa cuda no kolke u mojego :-) i plecy nie męczą się jak przy chodzeniu. Mój też wstał na kąpiel. Późno troszkę ale trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biegaczka - to spory Twój chłopaczek już jest, słuszna waga. 🌼 MałaBlondynka - widziałam Twoja fotkę z pozycją do karmienia - ja dziś też ją przetestuje. Chyba w takiej pozycji też mniej się krztusi bo mleczko musi pod górkę trochę polecieć - albo mi się wydaje. Sprawdze dziś. 🌼 Idris - no konkretny masz ten plan PROSTE, ale to chyba nie takie proste z moim synkiem :) Zresztą nie narzekam, ostatnio jest bardzo grzeczny i taki ogarnięty. Albo to ja się wreszcie ogarnełam :) 🌼 Przegladałam naszą pocztę na wp. Sliczniaste te nasze dzieciaczki. I każdy taki inny :) Ja też wysłałam zdjęcia mojego Leonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biegaczka - to spory Twój chłopaczek już jest, słuszna waga. 🌼 MałaBlondynka - widziałam Twoja fotkę z pozycją do karmienia - ja dziś też ją przetestuje. Chyba w takiej pozycji też mniej się krztusi bo mleczko musi pod górkę trochę polecieć - albo mi się wydaje. Sprawdze dziś. 🌼 Idris - no konkretny masz ten plan PROSTE, ale to chyba nie takie proste z moim synkiem :) Zresztą nie narzekam, ostatnio jest bardzo grzeczny i taki ogarnięty. Albo to ja się wreszcie ogarnełam :) 🌼 Przegladałam naszą pocztę na wp. Sliczniaste te nasze dzieciaczki. I każdy taki inny :) Ja też wysłałam zdjęcia mojego Leonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka nie wiem jak to działa, ale podziałało przy każdej kolce. Głupia wcześniej na stojąco tak karmiłam pod prąd, ostatnio jak usypiał podczas noszenia na stojąco tak leżąc na mnie to pomału w pozycji pół leżącej przystawiłam, a teraz już tak siadam od razu i działa nim zdąży się na dobre rozryczeć. A dzisiaj spokój przy kąpieli jak nigdy. Cieszył się, gadał. Jak na koniec kąpałam go na brzuszku to w tej pozycji na przewijak położyłam i ciągle zadowolony był :) Po kąpieli usnął w 5 minut, ale niestety odłożyć się jeszcze nie daje. Bulgota czasem w brzuchu waszym maluchom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mojej bulgota... Tez ma kolki. A moglabys blondi opisac te pozycje bo ja moge ogladac Waszych fotek a chcialabym wyprobowac na Natalce. Plis!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojemu czasem słychać jak coś sie tam przelewa w brzuszku, ale to najczęsiej podczas jedzenia. A Wasze też czasem mają taką minkę jakby coś przeżuwało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej...dawno mnie nie bylo,ale tyle zlego sie dzialo,ze po prostu nie mialam checi kompletnie na kontakty towarzyskie czy internetowe,czy te na zywo....po swietach,dokladnie w sylwestrowa noc znow trafilismy do szpitala,z zapaleniem uszu,obustronnym. no i zaczelo wychodzic....powiekszona miedniczka nerkowa a dzis okazalo sie,ze go nie doleczyli i nadal ma zapalenie uszu. juz dosyc tych chorob mam,w wolniejszej chwili napisze wiecej,bo elasnie mi sie starsza obudzila z placzem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata wspolczuje :( duzo zdrowka! Dzieki blondi!! Super ta pozycja, sprobuje na pewno! Choc nie wiem jak mala zareaguje bo ja karmie tylko na siedzaco, nawet na lezaco jakos tak mi nie szlo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno jest tylko dostawić żeby jakoś tak dziecko ułożyć i żeby ono chwyciło. Jak już chwyci to przynajmniej ja luzik miałam i mogłam tak nim po manewrować bardziej ;) Próbowałyście? Jak wam poszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi mojej małej też bulgocze w brzuszku :-) Jejuu fajna ta pozycja do karmienia! Jak tak patrze na to zdjęcie to aż mi się smutno robi że musiałam przestać karmić piersią.. 🌼 Wiem, że wiele z Was już pampersy 3 używa :-) My jeszcze 2, ale właśnie doszłam do wniosku że chyba najwyższy czas przerzucić się na 3 :P bo zaczyna nam coraz częściej przeciekać, no a po za tym Majka już chyba pod 6 kg podchodzi :D tylko co ja zrobię z zapasem pamperów który zgromadziłam? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×