Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Hej ,hej Wesołych Świat !! Te Świeta są szczególne bo mamy nasze malus\zki kochane.. Dziewczyny ja używam pieluchy Pampers -jak dla mnie najlepsze do Dady nic nie mam ale odnosze wrażenie ,że są mokre a Pampersy wydają sie dla mnie najsuchsze..Ale to jest moje zdanie ,każdy uzywa takie jak mu pasują . Co do kolek to mój Kubus też kolkujący u mnie kropelki sab simplex nie sprawdziły sie ,mam herbatke z Herbapolu w skład której wchodzi rumianek i koperek i jak narazie kolki są ale bardzo krótko i kupki są codziennie przy tej herbatce ,Karmie mleczkiem Humana --stara sprawdzona firma ja jako dziecko byłam nią karmiona jedyny defekt to to ,że tylko w aptece mozna kupić . 8 stycznia mamy drugie szczepienie ,ja szczepie 6 w 1 i rotowirusy ,pneumokoki też szczepie .. Kubuś rośnie jak na drozdzach nosi rozmiar 62 już .. Jeszcze raz wesołych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuu Madziolek --teraz doczytałam -maluch w szpitalu buuuu Ja miałam 2 tyg temu angine ,cały czas chodziłam w maseczce nawet w niej spałam i dzieki bogu nie zaraziłam małego . Okropne te choróbska ,zdrówka dla maluszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja również chce Wam życzyć zdrowych, wesołych, pogodnych i spokojnych Świąt, dużo miłości, uśmiechu na twarzy, oby te święta były najcudowniejszymi świętami z maluszkami :) 🌼 Co do pieluch to ja używam Happy Belli i jestem z nich zadowolona,sa super chłonne,wczesniej uzywalam pampersow ale zdarzało sie ze wylatywało poza pieluszke, zechce przetestować Dady bo dużo z Was je zachwala ale i wczesniej słyszałam o nich dobre opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) Święta, Święta i po Świętach. Magii tych świąt co prawda nie czułam, aczkolwiek były rodzinne :-) A jak u Was? Gwiazdorki bogate? :P Za oknem szaro i buro..pada deszcz :/ Co do pampersów to my używamy Pampers i Dady, jestem bardzo zadowolona :-) Testowałam też Happy ale u nas się nie sprawdziły :-) Rozmiar? 2 :D Majka już duża laska :-) Ponoć jak półroczne dziecko wygląda :-) Dobrze, niech zdrowo rośnie :-) Prześlę zdjęcia córeczki, bo dawno nic nie wysyłałam :-) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalka tez spora, 6 tygodni i 5 kg! :) Bylysmy dzis na szczepieniu :) Ma ziarniniak pepka, przepisal cos na to, jak nie pomoze to do chirurga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widocznie każdy bobas jest inny, gdyż u mnie Pampersy okazały się najgorsze, a z kolei Happy są bezkonkurencyjne, w tej chwili używam już 2. Mój kwiatuszek ma już miesiąc, i waży 4700 g, ubranka różnie raz wchodzi rozmiar 54 cm, niektóre 62 cm. Rośnie jak na drożdżach i bardzo mnie to cieszy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam do odstąpienia 2 nowiutkie, nienaruszone opakowania leku Ovulan, których już nie potrzebuję. Może ktoś byłby zainteresowany? Szczegóły na maila diabur@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja chwalilam sobie huggisy dopoki mała nie zaczela mi ich przesikiwać i tak naprawdę najmniejsze odparzenia i zero uczulenia ma tylko po PAMPERSACH i po DADA z biedronki :). reszta odpada ; D. Moje święta byly najgorszymi jakie mialam wigilie w szpitalu z mała ma jakies uczulenie chyba nic mi w szpitalu nie powiedzieli nic jej nie dali pomimo ze miala biegunke ze sluzem podbarwionym krwią. teraz dalej ma kupke juz normalna ale tez z krewką. ja mwie do lekarza z moja mama ze to napewno uczulenie na bebiko a ona do nas " jesli uwaza pani ze to uczulenie to moze pani zmienic mleko" i tyle co szpital ma mi do powiedzenia w tej sprawie nosz kurr naaa ugryźć by sie mogli w dupsko !. no i niestety bebiko w odstawkę bebilon też , wiec nie bede experymentowac i od wczoraj daje małej mleko KOZIE . moj brat sie na nim wychowal. musze zobaczyc co bedzie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listopadowa mamusia:):)(:(:Cze
Cześć Kochane! Ale się pusto na forum zrobiło :( teraz każda ma już swoje dzieciątko i brakuje czasu na przyjemności. Wiedziałam zawsze, że z maluszkami jest dużo pracy i brakuje czasu nie wiedziałam tylko, że aż tak szybko leci czas przy dzieciach.. Bądź co bądź to miłe zajęcie :) Jak Wam mija czas? Jakieś plany na Sylwestra ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heej No ja wreszcie zasiadłam przed kompem i mogę popisać. Z telefonu strasznie mi się nie chce bo to źle pisać, a jeszcze wcisnę coś nie tak i wszystko przepada, a wiadomo jak to z tymi dotykami. U nas pieluchy rozmiar 3. Używamy huggiesów lub pampersów, ostatnio tylko pampers bo ma promocję, a skoro jedne i drugie się sprawdzają to biorę tańsze. Przy młodej testowałam jakieś tescowe, auchanowe itp to wszystkie trzeba było bardzo często przebierać więc żadna oszczędność mimo, że nie uczulały czy coś. A te Dady to ile kosztują i za ile sztuk? W sumie to odpowiadają mi pampers sleep&play bo są fajne wysokie na pleckach. Chociaż jeszcze młodemu nie zdarzyło się narobić aż po pachy to czasem jest tak już ino ino prawie na plecy ( jak zrobi w pozycji leżącej na płasko) więc zapobiegawczo fajnie, że taki zapas gwarantują te pieluszki ;) Cm ile ma to nie wiem... no ale wyprawka już dawno sprzedana i teraz nosi 62/68. Np takie body 62 jeszcze ze dwa tyg temu były tak akurat dobre, teraz już widzę, że lekko przymaławe, a 68 są tak lekko za duże, ale może nosić po prostu z takim lekkim luzem.. myślę, ze kwestia może 2tyg i następny zestaw ciuchów będę sprzedawać ;) Rośnie strasznie, aż w oczach widać jak trzymam go na rękach to coraz coraz większy :) I cholera miauczy mi z kołyski i tyle było pisania :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie na temat swiat juz pisalam, bez rewelacji ale trzeba sie cieszyc z pozytywnych rzeczy, czyli np. z obecnosci szkrabka. wlasnie po karmieniu, mala zasnela w moim lozku, mam nadzieje ze zanadto sie nieprzyzwyczai, bo maz od jutra znowu wraca do sypialni po chorobie a w 3 zaciasno:-). Jak ktoras pisala czas przy dziecku szybko mija, ale macierzynstwo przynosi tez wiele radosci i wszelkie niewygody schodza na bok. Moj aniolek je ostatni posilek o 22,23 potem 4 a wstaje tak miedzy 7-9,od tygodnia ma taki rytm mam nadzieje ze zostanie. za dnia sporo spi, czasami sie poprezy, czasami pomarudzi ale kolek typowych nie ma wiec niczym jej nie faszeruje tylko masaze jej robie. czasu mniej ale mam czas by tu wskoczyc teraz to chyba swiateczny zastoj, ale po nowym roku aktywnosc na pewno wzrosnie. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie na temat swiat juz pisalam, bez rewelacji ale trzeba sie cieszyc z pozytywnych rzeczy, czyli np. z obecnosci szkrabka. wlasnie po karmieniu, mala zasnela w moim lozku, mam nadzieje ze zanadto sie nieprzyzwyczai, bo maz od jutra znowu wraca do sypialni po chorobie a w 3 zaciasno:-). Jak ktoras pisala czas przy dziecku szybko mija, ale macierzynstwo przynosi tez wiele radosci i wszelkie niewygody schodza na bok. Moj aniolek je ostatni posilek o 22,23 potem 4 a wstaje tak miedzy 7-9,od tygodnia ma taki rytm mam nadzieje ze zostanie. za dnia sporo spi, czasami sie poprezy, czasami pomarudzi ale kolek typowych nie ma wiec niczym jej nie faszeruje tylko masaze jej robie. czasu mniej ale mam czas by tu wskoczyc teraz to chyba swiateczny zastoj, ale po nowym roku aktywnosc na pewno wzrosnie. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój jak pomiauczał wcześniej to usnął na mnie bez jedzenia ;-) ot tak przytulić się musiał :-) teraz dopiero jadł. Ale on to różnie potrafi wstawać. Zazwyczaj jednak śpi nocą koło 6-7h, później przysypia tak ze dwa, trzy razy tzn śpi godzinę i je, znowu śpi godzinę i je... No koło 9 teraz myślę, że się obudzi całkiem. Teraz w kołysce wyląduje jeszcze, ale przy następnych pobudkach do siebie wezmę. Nad ranem jeszcze młoda przychodzi więc w takie weekendy budzimy się w 4 :-D :classic_cool: A święta ja uwielbiam i w tym roku też fajne były. I nawet pojadlam uszek, barszczu, babki makowej ;-) jedynie śledzi nie mogłam. W niedzielę skosztowałam na noc i cały poniedziałkowy ranek grymasił przy piersi i wypluwał mleko. W sylwestra nie robimy nic. Może przyjdą tacy znajomi, ale to może bo oni nie dzieciaci więc jeszcze nie wiemy czy jakiejś imprezy nie wybiorą... No napewno się nie obrażę bo rozumiem, jak nie wpadną to sami normalnie posiedzimy i w sumie to wszystko mi jedno przy maluchu :-P Kładę się dalej póki czort śpi bo już 30min z telefonu produkuje tego posta :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna , a miała gorączkę?? ile to trwa??? trwało??? może to rota??? my po świętach, też bez rewelacji, na razie zdrowi jesteśmy więc to najważniejsze choć w domu wszyscy po kolei chorują, najpierw szwagier, teraz teściowa i szwagierka,,,, dlatego dziś uciekłam z domu,,,, przyjechałam na chwile do siebie,,,, zaraz na spacer się wybieramy bo fajna pogoda.dostałyśmy od koleżanki śpiwór zimowy na owczej wełnie i trzeba wypróbować :) tylko nie wiem jak ja do niego ubrać ,,,, grubiej obrać i od razu do śpiwora czy normalnie kurtkę jeszcze pod niego. 3ciego mamy szczepienia i nie wiem co wybrać zaczęłam czytać o tych pneumo, rota i meningo i juz sama nie wiem,,,, ech 10 bioderka,,,,, ile płacicie , tak z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuski! Ja wlasnie wybralam z starszym synem do malpiego gaju. W czwartek wyszlam w koncu z mala ze szpitala. Malutka dzielnie zniosla leczenie i szybko pokonala chorobe bo na 5 dzien juz byla osluchowo czysta. We wigilie mialysmy przepustke, czas swiat byl najgorszy dotychczas! Co do martyny to mi tez sie wydaje ze to rota, pamietam jak kolezanka szczepial malego to jelita tak sie czyscily po szczepionve ze tez robil kupy z krwia. Blondi gdzie Ty kupujesz pampersy te zwykle w tak niskiej cenie? U nas najtaniej kolo 50zl My uzywamy dady a w szpitalu mialam happy bo takie dawali i te 2 sa ok, ale chyba sa jakies 2 rodzaje bo byly jednego dnia ciensze a drugiego grubsze. Co do szczepien to... pobyt w szpitalu dal mi do myslenia i po rozmowie z dwiema lekarkami i pania ordynator bede szczepic na pneumo i meningo. Rota kazaly sobie wszystkie odpuscic. Jeszcze syna musze doszczepic na meningokoki ale to juz jedna dawka. To jak na razie tyle, jak zasiade do komputera to napisze wiecej bo z telefonu ciezko wiec jesli gdzies jest literowka to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek Ostatnio kupowałam w realu, wczoraj w tesco. Nie pamiętam ile dawałam dokładnie ale coś właśnie 34-36zł (kupowałam po 58szt i po 70szt w mniejwięcej tej samej cenie bo chciałam porównać czym się różnią) . Dzisiaj byłam w leklerku i najtaniej tam bo 58szt sleep&play 31zł. W sklepach Dayli kosztują 30zł, ale musiałabyś sprawdzić czy jest on w Twoim mieście Polecam tu sprawdzać http://promobaby.pl/kategoria-pieluchy.html bo widziałam w leklerku, że bella po 54zł, a tu pokazane gdzie po 34zł nawet, a parę z was pisało, że je używa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po świętach ja mam takiego stresa teraz że aż mi się nic robic nie chce bo wczoraj przyszedł mi list z instytutu że muszę powtórzyć badanie przesiewowe i przysłali mi bibułkę od razu pogoniłam z małym do przychodni tam z piętki pobrali krew i teraz 3 tygodnie czekania tak strasznie się boję żeby nie był chory na te choroby metaboliczne od wczoraj ryczeć mi się chce i jak tu wytrzymać 3 tyg w niepewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotelinka kochana trzymaj sie i mam nadzieje, ze wszystko wyjdzie okej. Rozumiem stres ale trzeba byc dobrej mysli. Gosia nie wiem co to za spiworek ja moja ubieram tylko w bodziaka, pajacyka i spiworek z kapturkiem. ja juz chodze na ponad godzinne spacery, dzis bylam z 2 h, mala slicznie spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doroti , kurde nie dziwie ci się , też bym miała stresa, ale tak jak Idris pisze , trzeba być dobrej myśli , może poprostu było źle badanie pobrane, w każdym bądź razie trzymam kciuki za Was. Idris , samo body , pajac i śpiworek? Mi się za cienko wydaje, hmm . Bo maluch się nie rusza przecież. My się ruszamy to inaczej, takie coś mamy . http://m.allegro.pl/przedmiot,womar-n20-cieply-spiwor-spiworek-welna-owcza-dlugi,2883318058.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doroti , kurde nie dziwie ci się , też bym miała stresa, ale tak jak Idris pisze , trzeba być dobrej myśli , może poprostu było źle badanie pobrane, w każdym bądź razie trzymam kciuki za Was. Idris , samo body , pajac i śpiworek? Mi się za cienko wydaje, hmm . Bo maluch się nie rusza przecież. My się ruszamy to inaczej, takie coś mamy . http://m.allegro.pl/przedmiot,womar-n20-cieply-spiwor-spiworek-welna-owcza-dlugi,2883318058.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia jak sprawdzam to jest cieplutka, więc uważam że jest ok. Poza tym jest przykryta kocykiem jeszcze i ochraniacz na wózek. Jest zasada że ubiera się o jedną warstwę więcej niż ty, a do tej warstwy wlicza się też kocyk. Póki co nie ma strasznych temperatur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po świętach :) u nas wszystko ok. W ramach odchudzania strzeliłam sobe nowe łyżwy i jeżdżę godzinkę dziennie. Ja młodego ubieram w śpichy, ciepły dres, na to gruby kombinezon, jak jest dużo stopni poniżej zera to przykrywam dodatkowo kocykiem. Ostatnio wymieniłam na cieńszy kombinezon bo dosy ciepło jest. Gosiu fajny ten twój śpiworek ale wydaje mi się że jest na duże mrozy. Ja za to uświadomiłam sobie, ze zapomniałam zaszczepić amelki na grypę. Muszę to załatqwić przy szczepieniu igora. Zastanawiam się czy można szczepić niemowlaki, bo jakoś grypy się bardziej obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie miala goraczki teraz jest na kozim mleku i kupa zdrowa i tosia zdrowa . tylko slabiej spi... bioderka 60 zł ide teraz po nowym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja dopiero wolne po całym dniu. Wczoraj ( w sobotę) zrobiliśmy małą domówkę i znajomi posiedzieli u nas do 2 prawie. A mój rano kaca leczył i na mnie spadła większa część sprzątania bo on coś tam się rano ( rano nasze było w południe :D) pokręcił, tu coś pomył, tam coś odstawił i poszedł spać z prośbą " ugotuj mi kochanie rosołek" :classic_cool: A teraz szykowałam już jedzonko na jutro bo małą sylwestrową imprezkę robimy tradycyjnie u nas i zaś sprzątania przed gośćmi i będzie sprzątanie po gościach... od rana pierogi będę lepić i inne jakieś cuda nawymyślaliśmy które każdy lubi jeść, a robić Kasia musi :P Idę zaraz pazury ogarnąć jeszcze co by się prezentować jakoś. I stopy i dłonie wołają o pomoc :P 🌼 Co do ubierania na spacery to mój w domu jest ubrany w body z długim rękawem i np pół śpiocha lub śpiocha, tak więc na to ubieram pajaca ( wszystko zwykłe cienkie bawełniane) i od razu kombinezon zimowy. Nie jest jakiś super ciepły bo inny mam większy rozmiar to on jest tak super gruby, ten na teraz tak normalnie. Jak jest tak jak dziś około +3st to przykrywam kocykiem, jak było tak z -5st to przykrywałam kocykiem złożonym na pół czyli dwie warstwy( taki zwykły bawełniany nie jakiś gruby). No i czapkę teraz ubierałam taką zwykłą jesienną i kaptur z kombinezonu ale on taki nie ciasny jest, a jak było zimniej poniżej zera to dopiero czapkę zimową. Gosia mi się wydaje, że ten Twój śpiworek to na super mrozy jest tzn jak masz dziecko ubrane normalnie na spacer w kombinezonie to jako dodatkowe ocieplenie zamiast kocyków w to się dziecko wkłada. Bo jak teraz ubierzesz grubiej to jednak od góry torsu dziecko będzie poza śpiworkiem to zmarznie, no chyba, że masz kurtkę zimową niemowlęcą, a nie kombinezon bo jednak inaczej przed zimnem chroni odzież wierzchnia, a inaczej bluzy które mimo, że ciepłe to nie opatulają aż tak. Ja bym to używała tak od -10st jakoś Ogólnie trudno porównać jak ubierać te dzieci bo nawet jak u siebie chodzę to inaczej mi się idzie po parku, a inaczej jak idę wałem nad Odrą bo bardziej wieje takim chłodem, tak samo każda ma inny kombinezon, inny wózek. Mój młody się nie zgrzewa, ani nie marznie, śpi sobie fajnie i jest zadowolony na spacerkach nawet gdy jeszcze nie śpi :) Także wydaje mi się ok jak na niego u nas Dortelinka oj przykro mi bardzo, oby się okazało, że coś źle pobrali ostatnio. 🌼 Idę się ogarnąć na jutro :) Jak dam radę to jeszcze włosy rano zafarbuje co by ładnie w Nowy Rok wkroczyć... a jak nie znajdę czasu by jutro zajrzeć to życzę wam udanego wskoku do owego 2013 roku :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My na sylwka też w domciu ; D. niewiem czy dotrwam do fajerwerek poem troche po ogladam tv pobuszuje z małą . i do spania:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez sylwester w domu spędzamy z naszym maluszkiem. Dziwnie tak jakos ale nie wyobrazam sobie spędzic go bez Leonka. 🌼 Wszystkiego najlepszego dla Was i waszych maluszkow w Nowym Roku 2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×