Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Madziolek - szwy już chyba wszystkie mi wyszły, przynajmniej w lusterku już nie widzę. Widziałam na papierze toaletowym takie nitki ok 1 cm. Ale nadal mam jakieś takie dziwne upławy. Niby już bez krwi, ale też nie takie normalne. 🌼 Ja dziś kupiłam nowe smoczki, ale zmienie stare je za jakieś pół miesiąca. Ja codziennie ze 2 razy polewam smoczki wrzatkiem żeby jakoś odkazić. 🌼 jesli chodzi o prasowanie to prawie w ogóle nie prasuje bo jakoś brak mi na to czasu a mały a własciwie jego skóra dobrze to przyjmuje. 🌼 Jesli chodzi o chusteczki nawilżane to jak byłam w ciazy to zrobiłam takie wielkie zapasy a teraz najczęściej uzywamy zwykłego wacika zmoczonego w wodzie. Czasem jak chce na szybko go przewinąć to przetre pupkę tymi nawilżanymi. Zresztą póki co (odpukać) ma bardzo ładną skórę na całym ciele oprócz twarzy bo tam pryszczyki są. Nie wiem od czego tak ma, ale lekarka kazała się nie przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris- Octenisept polecali mi w szpitalu. Kupiłam, używałam (psika się poprostu na pępek, ale trzeba tak poruszyć ten kikut, żaby głebiej wleciało). Jednak nam się źle ten pepek goił więc ostatecznie skończyło sie na wizycie u chirurga i zalapisowaniu pępuszka. No i ten chirurg powiedział, że Octanisept jest do du... i najpelszy jest spirytus. Teraz przemywamy właśnie spirytusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też używałam spirytus do pępuszka i tak samo polecali mi w szpitalu Octenisept zakupiłam go ,ale nie sprawdzał sie a widziałam że jak byliśmy w szpitalu i jak była kapiel małego to pielęgniarka po kapieli psikała małemu pepek tym Octenisept ale położna jak była u nas to polecała spirytus .Ja małemu wacikami do uszu wycierałam ten kikut tak go odchylałam i zawsze po kapieli to robiłam i wymieniałam patyczki aż do czystego to zdarzało sie ,ze po 5-6 patyczków było brudnych . Mojemu Kubusiowi pępuszek odpadł po 10 dniach Dostaliśmy w prezencie fajny albumik i jest tam miejsce aby wkleić odpapniety pepuszek jutro biore sie za ten album pouzupełniam dopóki pamietam szczególy po urodzeniu. Tak zerkałam w tabelke to sporo dziewczyn urodziło dzieci ponad 50 cm mój dopiero wczoraj miał 56 cm po 6 tyg od urodzenia a biegaczki maluch jaki długi i rodziła sn wielki szacun naprawde... Ja swojego już wykapałam ,pojadł i pospi napewno do 24 -1 w nocy . Rano jutro lece do gina na kontrol ,trzymajcie sie kochane ,spokojnej nocy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotelinka123
ja dalej w dwupaku jutro lekarz i pewnie wywoływać będą mało teraz się odzywam bo temat zszedł na pielęgnacje maluszków i samopoczucie po ciąży a mi się ryczeć chce bo u mnie nic żadnych objawów i mam doła z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotelinka --kochana doczekasz sie już niedługo napewno wiem jak sie czujesz ,ja pomimo tego ,że urodziłam 5 tyg wc\esniej to miałam już dośc na końcówce tylko że ja byłam wrzesien i pazdziernik prawie w szpitalu a wolałabym być w domku i czekać na maluszka Już niedługo Ci zostało ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotelinka,pomysl sobie,ze najdalej za tydzien bedziesz juz miala swoje malenstwo przy sobie :) ja wrocilam z zakupow,meza nie wyslalam,bo jak ostatnio kazalam mu kupic wolowine,to kupil wieprzowine,bo wolowiny nie bylo,a to przeciez zadna roznica-wg niego :P przy okazji wyszlam troche do ludzi,wrocilam,zamarynowalam miecho na jutrzejszy obiad,a mezu pojechal jeszcze na chwile do pracy. Ja pepek psikam Octaniseptem,najpierw z zewnatrz,pozniej lekko odchylam kikuta i znowu psikam i tak raz dziennie,po kapieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa mam jeszcze pytanie do mam,ktore juz sa po pierwszych spacerach-jak ubieracie dzieci? ja wprawdzie wozek mam miekko wyscielany,ale przy Nince dodatkowo wkladalam jeszcze spiworek i na to ten taki fartuch-oslonke nie wiem jak to sie fachowo nazywa;) teraz chce Felkowi zalozyc body na dl rekaw,polspiochy,polarowy pajac,zimowy kombinezon i nakryc go tylko kocykiem,oczywiscie jeszcze czapa i szalik:) ale nie chce przegiac w ktoras,ze stron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Creamyful............tp. 21.11.......1 ciaza..........Michelle, Norwegia 21.11.2012...........tp. 21.11.......1 ciążą.........Wojtuś ...Warszawa Martynaaa_19.......tp. 22.11......1 ciąża..........Antosia..ok.Gdyni dorotelinka123......tp. 22.11.......2 ciąża..........chłopiec ..Biłgoraj Listopadowa M......tp. 23.11.......1 ciąża..........płeć nieznana Anka271112..........tp. 27.11...... 2 ciążą..........prawdop.dziewczynka Grudzien_85.........tp. 28.11.......1 ciąża..........dziewczynka ************************TULĄCE SWOJE SKARBY**************************************** NICK............T.POR/D.POR...........WAGA/DŁ. /RP.........IMIĘ/DZIECI/SKĄD.. ............................................................ ....................................... Dagniesia37..........14.11/13.10.......3100g/50cm/CC..... ...Kubuś/4dzieci...... Azja1212..............29.10/21.10.......3200g/54cm/CC.... ....Madzia/Filip........ Leonka.................05.11/28.10......3310g/54cm/SN. .......Leon/Warszawa... madziolek_88.........05.11/29.10......2870g/52cm/SN...... ..Tosia/Poznań........ ulna30..................03.11/29.10......3020g/54cm/SN... ......Miłosz/3 dzieci..... 1111ewa...............06.11/01.11......2900g/51cm/CC..... ....Agnieszka........... ada1305...............10.11/01.11.......3050g/56cm/SN.... .....Emilia, Maria/Wolsztyn patisonek87...........06.11/02.11......3725g/...cm/SN.... .....Emilia, Katarzyna/Dorian/Anglia Justyna1991..........03.11/05.11.......3590g/52cm/CC..... ....Alan/Poznań MalaBlondynka........01.11/06.11.......3200g/57cm/SN..... ....Artur/Martyna/Wrocław JeszczeTroszke......8.11/11.11.........3600g/59cm/SN..... ....Maja/Poznań(okolice) justyk89...............16.11/11.11.......3550g/53cm/SN... ......Julia................... Nika89..................../12.11............3500g/55cm/SN .........Kacperek............. martarta...............17.11/14.11...... 3800g/57cm/SN.........Michał.................. Krucha2007............17.11/14.11...... 3450g/55cm/SN.........Natalia.................. Przeterminowana.....04.11/17.11.......3450g/54cm/SN...... ...Marysia................. ewela....................14.11/17.11.......3120g/51cm/SN. ........Igor/Tychy.......... AgataHa................25.11/19.11.......3500g/55cm/CC.. . ... ..Feliks Bazyli/Nina MaggieWhite...........23.11/19.11...... 3980 g/58 cm/CC.........Antoś/Wrocław Agnieszka1011........10.11/19.11........4090g/57cm/SN.... ............................ GosiaqKR.............23.11/21.11.......3210g/52cm/CC. ....Łucja, Aleksandra/Kraków tatiana_xx............ 11.11/21.11.......4170/54cm/SN.............Kamil/Szwajcria biegaczka..............24.11/22.11........4820g/68cm/SN. ..........Maksymilian idris.....................22.11/25.11........3150g/54cm/S N. ..........Agatka 🌼 dopisałam sie bo gdzies sie zawieruszylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym ubieraniem to ja sama nie wiem, zawsze sie zastanawiam czy malutkiej nie jest zbyt ciepło lub za zimno eh :P też psikam octeniseptem ale on faktycznie jest do bani, pepek nam odpadł jakieś 4-5 dni temu a tam ciągle coś sie sączy mam wrażenie, robie tam patyczkami, czyszcze, w ogóle jakis dziwny jest ten pepek... w przyszłym tygodniu idziemy na pierwsza wizyte to pokażę lekarzowi. Dziewczyny czy Wasze dzieci mają opuchnięte sutki? To podobno przez hormony matki. jest to normalne i powinno samo minąć, a moja połozna kazała mi obkładać Natalce te sutki kapusta i zawijać bandażem!!!! Oczywiście nie robiłam tego, sama nie wiem czy słusznie.... Wiecie cos na ten temat? Natalia jest tylko na piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SMS od Listopadowej Hej tu Listopadowa Mamusia z kafeterii. Pewnie ostatnia z naszego grona sie rozpakowalam.. Dobe odchodzily mi wody lekarze dopiero ma 2dzien zrobili cc i mala okazala sie zainfekowana. Ur 27 o 10.45. 56cm dl i 3180g szczescia. Mnie lecza na miejscu a mala jest w specjalistycznej klinice. Widzialam ja tylko chwile.. Wiecej napisze juz z domu a nie wiem kiedy wyjde, ciagle na antybiotyku w kroplowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane, ja rzadko zaglądam bo mam problem z netem tu u teściów, tylko w jednym miejscu łapie. Też dlatego nie nadrabiam jakoś wstecz tylko bieżącą stronę. Oczywiście gratulacje dla mamus ;) i cierpliwości dla tych jeszcze w 2 pacu ;)leonka, jeśli chodzi o pryszczyki , pewnie mówisz o takich białych kropkach , to moja też to ma, to są zmiany hormonalne i same znikają po 2-3 tygodniach. Nie wolno ich wyciskać. Dorotelinka , cierpliwości słońce. Co do pempka, to mnie polozna dała wolną rękę, powiedziała że spirytus ok, tylko że niby może bardziej szczypac, a poleca mi zamiast octeniseptu -Asept , niby to samo ale 3 razy tańszy. Nam odpadł wczoraj, po równym tygodniu, ładnie się wszystko goiło ale psikałam kilka razy dziennie, u małej mi bardzo krótko ucieli, iwięc patyczkiem to tylko w koło penpuszka żeby dobrze wyczyścić. Krucha, tak opuchniete sutki u dzidziusia to pozostałośc po naszych hormonach, mi polożna kazała po kąpieli delikatnie masowac całą dłonią kolistymi ruchami od wew. do zew. Jeszcze się odezwę to napiszę co u nas ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej kopiowałam z telefonu, a teraz mogę z lapka spokojnie napisać i się przywitać :) Hej 🖐️ My dzisiaj mega pospaliśmy! Czuje się taka super wypoczęta :) Nagotowane mam z wczoraj tylko jakieś mięsko dla P koło 17 zrobię więc dzień laby. Kończymy z młodą dopiero śniadanie i będziemy się bawić w malowanie ziemniakami zaraz :) Młody narobił sobie dzisiaj po plecy więc przed chwilą zaliczył "poranną" kąpiel w wanience, wydoił tzyza i poszedł spać ;) Noooo tak to ja mogę mieć dzieci :P 🌼 krucha Mój też miał opuchnięte. Pisałam o tym nawet nie dawno. Położna zaleciła okłady z Altacetu (tego normalnego dla dorosłych). Przed karmieniem bierzesz wacik i na niego dajesz troszkę tego żelu, wkładasz pod bodziaka na sutka dziecka i normalnie karmisz. Po karmieniu wyciągasz wycierając delikatnie co zostało. Aha przed okładami dobrze nakremować czymś co normalnie dla dziecka używasz. U nas jedna pierś była mega twarda już i zeszło po tym w ciągu 3 dni, jak zeszło z jednej to wyszło na drugiej i tu zeszło po jednym dniu okładów. Okłady robisz 2-3 razy dziennie tak np rano, gdzieś w środku dnia i na koniec. 🌼 Agata Ja mam dwie wersje ubierania - jak wychodzę z domu z wózkiem to też kombinezon zimowy. Tak jak młody ubrany w domu tak go wkładam do kombinezonu ( np body na ramiączkach i na to ma śpiocha, albo body z długim rękawem plus pół śpioch), przykrywam jedną warstwą kocyka i wiadomo wózek ma swoją osłonkę.Pod plecami ma rożek więc jakbym poczuła, że za zimno to mogę ten rożek tak lekko założyć na niego - nie opatulić bo na tyle go nie starczy jak dziecko w kombinezonie ;) Jak na spacer mamy jechać to młody pierw trafia do fotelika a później do gondoli, niestety kombinezon mam 62 i jest on zdecydowanie większy więc młody się w nim topi, w gondolce to nie przeszkadza, ale w foteliku bym go nie posadziła i nie dopięła. Tak więc tak jak wyżej na ubranie domowe ubieram dresik, na to gdybym miała ubrałabym kombinezon jesienny, ale nie mam więc ubieram takie mega ciepłe bluzy - mam dwie jedna bluza druga w sumie sweterek. Cieplutkie niczym kombinezonik. Na stopki ciepłe papucie. Zapinam w fotelik i przykrywam jak wcześniej kocykiem. Czapeczki ubieram zwykłe jesienne, szalika i rękawiczek nie używam, ale rączki topią mu się w rękawach więc nie wystają ;) 🌼 Mi też na pępuszek polecali ten spray, ale ja tam zostałam przy spirytusie. Kikut odpadł w 4 dobie, ale nie był zagojony - odpadł bo się po prostu niechcący naderwał. Był zdecydowanie większy zostawiony jak przy młodej i naprawdę miałam kłopot z ubieraniem młodego itp. Dalej przemywałam spirytusem, zbierała się krewka robił strupek i tak do zeszłego tygodnia. Ale ładnie nic się nie babrało - po prostu skutek oderwania, a nie że sam odpadł. Do przemywania miałam małą pipetkę. Wpuszczałam kropelkę czy dwie po kikucie do pępka po czym lekko wycierałam wacikiem lub patyczkiem jak jeszcze był kikut. 🌼 idris Jeśli bolą sutki od pierwszego chwytania to polecam maść Bepanthen. Bezpieczna dla dziecka więc po karmieniu smarujesz i później normalnie możesz karmić ( oczywiście smarujesz lekko żeby się wchłonęło ;) ale posmak nie przeszkadza w karmieniu ). Na same piersi mi pomagają prysznice. Nigdy nie byłam pewna czy lepiej ciepłe czy zimne bo różnie można wyczytać więc ja robiłam po prostu letnie :P Jak masz prysznic z możliwością regulacji przepływu wody to ustaw taki mocny strumień i po prostu zafunduj sobie taki masaż strumieniem wody :) A jak w nocy Cię zalewa (znam to bardzo dobrze) to polecam zwinąć tetrę. Niestety wkładki nadają się na dzień na wyjście z domu czy coś, w nocy jak zacznie lecieć raz drugi trzeci to na nic one - przynajmniej u mnie. 🌼 Agnieszka Mi się podoba Bartek. Formy główne ma dwie - Bartosz lub Bartłomiej. Jak znam 3 Bartoszy, żadnego Bartłomieja :P 🌼 Pieluchy i chusteczki ja mam Huggies Pieluchy sporadycznie gdzieś bokiem przeleci, ale miałam pampersa to przelewał mi wszędzie gdzie się dało. Fajne bo miękkie, Huggies bardziej sztywne, ale lubię je i podoba mi się wskaźnik wilgotności na przodzie - bez odpinania wiem czy jest siku, czy pampek pełny czy nie. A chusteczki to w ogóle inne bajka bo one jedyne są zupełnie inne jak wszystkie na runku. Są bawełniane i nie tak mocno nawilżane. Osobiście jak używałam normalnych to nie cierpiałam tej wilgotności na rękach moich i takiej mokrej pupy dziecka. Niby fajne bo "myją" ale z mokro dla mnie. Huggies jest tylko lekko mokry, a też fajnie myje i po użyciu skóra jest praktycznie sucha :) 🌼 Co do kąpieli to u nas nie jest zawsze codziennie bo po prostu przyznaje, że nie ma czasem czasu. Ale ogólnie nie mam tak, że sobie co jakiś czas kąpiemy. Staramy się codziennie, a jak się nie uda to trudno. W spaniu nie zauważyłam różnicy. Tzn po kąpieli przytuli się do cycka i owszem usypia, ale na resztę nocy nie ma to wpływu 🌼 Dobra tyle w temacie na szybko nadrobiłam, idę ogarnąć siebie i młoda i do zabawy bo pisałam posta pół godziny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha no właśnie pryszczyki na twarzy u nas są od weekendu, położna była we wtorek i powiedziała, że ok to tylko trądzik niemowlęcy - od hormonów. Jeśli jest gdzieś np na szyjce czy pod paszkami - w miejscach "zamkniętych", potliwych to mogą być potówki. Jeśli pojawią się białe zakończenia, jakaś ropa to trzeba zgłosić lekarzowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Creamyful............tp. 21.11.......1 ciaza..........Michelle, Norwegia 21.11.2012...........tp. 21.11.......1 ciążą.........Wojtuś ...Warszawa Martynaaa_19.......tp. 22.11......1 ciąża..........Antosia..ok.Gdyni dorotelinka123......tp. 22.11.......2 ciąża..........chłopiec ..Biłgoraj Anka271112..........tp. 27.11...... 2 ciążą..........prawdop.dziewczynka Grudzien_85.........tp. 28.11.......1 ciąża..........dziewczynka ************************TULĄCE SWOJE SKARBY**************************************** NICK............T.POR/D.POR...........WAGA/DŁ. /RP.........IMIĘ/DZIECI/SKĄD.. ............................................................ ....................................... Dagniesia37..........14.11/13.10.......3100g/50cm/CC..... ...Kubuś/4dzieci...... Azja1212..............29.10/21.10.......3200g/54cm/CC.... ....Madzia/Filip........ Leonka.................05.11/28.10......3310g/54cm/SN. .......Leon/Warszawa... madziolek_88.........05.11/29.10......2870g/52cm/SN...... ..Tosia/Poznań........ ulna30..................03.11/29.10......3020g/54cm/SN... ......Miłosz/3 dzieci..... 1111ewa...............06.11/01.11......2900g/51cm/CC..... ....Agnieszka........... ada1305...............10.11/01.11.......3050g/56cm/SN.... .....Emilia, Maria/Wolsztyn patisonek87...........06.11/02.11......3725g/...cm/SN.... .....Emilia, Katarzyna/Dorian/Anglia Justyna1991..........03.11/05.11.......3590g/52cm/CC..... ....Alan/Poznań MalaBlondynka........01.11/06.11.......3200g/57cm/SN..... ....Artur/Martyna/Wrocław JeszczeTroszke......8.11/11.11.........3600g/59cm/SN..... ....Maja/Poznań(okolice) justyk89...............16.11/11.11.......3550g/53cm/SN... ......Julia................... Nika89..................../12.11............3500g/55cm/SN .........Kacperek............. martarta...............17.11/14.11...... 3800g/57cm/SN.........Michał.................. Krucha2007............17.11/14.11...... 3450g/55cm/SN.........Natalia.................. Przeterminowana.....04.11/17.11.......3450g/54cm/SN...... ...Marysia................. ewela....................14.11/17.11.......3120g/51cm/SN. ........Igor/Tychy.......... AgataHa................25.11/19.11.......3500g/55cm/CC.. . ... ..Feliks Bazyli/Nina MaggieWhite...........23.11/19.11...... 3980 g/58 cm/CC.........Antoś/Wrocław GosiaqKR.............23.11/21.11.......3210g/52cm/CC. ....Łucja, Aleksandra/Kraków tatiana_xx............ 11.11/21.11.......4170/54cm/SN.............Kamil/Szwajcria biegaczka..............24.11/22.11........4820g/68cm/SN. ..........Maksymilian idris.....................22.11/25.11........3150g/54cm/S N. ..........Agatka Listopadowa M....... 23.11/27.11........3180g/56cm/CC ..........Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ja przemywałam pępek spirytusem i też mi się oderwał jak pisała mblondi ale nie trzeba było długo czekać bo sam się wygoił i jest piękny Mnie sutki też bolały i robiły mi się rany ale niczym nie smarowałam a po tygodniu przeszlo i nie mam do tej pory z tym problemu Listopadowa gratulacje i trzymaj się mocno Dortelinka nie martw się przyjdzie i czas na ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irdis mi też się leje właśnie w nocy ale nakładki raczej dają radę ja myślę że to z czasem się unormuje i nie będzie tak źle U mnie jest tak że jak zacznie jeść po 4 h to zawsze boli mnie drugi cyc a nie ten z którego je i to tak jak by mi ktoś tam wbijał szpilki i trwa to jakieś 10 sekund i przechodzi wy też coś takiego macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Creamyful............tp. 21.11.......1 ciaza..........Michelle, Norwegia 21.11.2012...........tp. 21.11.......1 ciążą.........Wojtuś ...Warszawa Martynaaa_19.......tp. 22.11......1 ciąża..........Antosia..ok.Gdyni dorotelinka123......tp. 22.11.......2 ciąża..........chłopiec ..Biłgoraj Anka271112..........tp. 27.11...... 2 ciążą..........prawdop.dziewczynka Grudzien_85.........tp. 28.11.......1 ciąża..........dziewczynka ************************TULĄCE SWOJE SKARBY**************************************** NICK............T.POR/D.POR...........WAGA/DŁ. /RP.........IMIĘ/DZIECI/SKĄD.. ............................................................ ....................................... Dagniesia37..........14.11/13.10.......3100g/50cm/CC..... ...Kubuś/4dzieci...... Azja1212..............29.10/21.10.......3200g/54cm/CC.... ....Madzia/Filip........ Leonka.................05.11/28.10......3310g/54cm/SN. .......Leon/Warszawa... madziolek_88.........05.11/29.10......2870g/52cm/SN...... ..Tosia/Poznań........ ulna30..................03.11/29.10......3020g/54cm/SN... ......Miłosz/3 dzieci..... 1111ewa...............06.11/01.11......2900g/51cm/CC..... ....Agnieszka........... ada1305...............10.11/01.11.......3050g/56cm/SN.... .....Emilia, Maria/Wolsztyn patisonek87...........06.11/02.11......3725g/...cm/SN.... .....Emilia, Katarzyna/Dorian/Anglia Justyna1991..........03.11/05.11.......3590g/52cm/CC..... ....Alan/Poznań MalaBlondynka........01.11/06.11.......3200g/57cm/SN..... ....Artur/Martyna/Wrocław JeszczeTroszke......8.11/11.11.........3600g/59cm/SN..... ....Maja/Poznań(okolice) justyk89...............16.11/11.11.......3550g/53cm/SN... ......Julia................... Nika89..................../12.11............3500g/55cm/SN .........Kacperek............. martarta...............17.11/14.11...... 3800g/57cm/SN.........Michał.................. Krucha2007............17.11/14.11...... 3450g/55cm/SN.........Natalia.................. Przeterminowana.....04.11/17.11.......3450g/54cm/SN...... ...Marysia................. ewela....................14.11/17.11.......3120g/51cm/SN. ........Igor/Tychy.......... AgataHa................25.11/19.11.......3500g/55cm/CC.. . ... ..Feliks Bazyli/Nina MaggieWhite...........23.11/19.11...... 3980 g/58 cm/CC.........Antoś/Wrocław Agnieszka1011........10.11/19.11........4090g/57cm/SN.... ............................ GosiaqKR.............23.11/21.11.......3210g/52cm/CC. ....Łucja, Aleksandra/Kraków tatiana_xx............ 11.11/21.11.......4170/54cm/SN.............Kamil/Szwajcria biegaczka..............24.11/22.11........4820g/68cm/SN. ..........Maksymilian idris.....................22.11/25.11........3150g/54cm/S N. ..........Agatka Listopadowa M....... 23.11/27.11........3180g/56cm/CC ..........Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaq, małablondi, wielkie dzięki, będę i masować jej te piersiki i altacet też zastosuje, bo mam w domu, dzięki raz jeszcze!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny.Dawno nie pisałam ale od kiedy mam małego to na nic nie mam czasu.Gratulację dla mam rozpakowanych i dużo zdrówka dla waszych pociech.Trochę poczytałam o czym pisałyście i najpierw powiem wam ze Ja z octeniseptu jestem zadowolona psikałam małemu pępuszek i bardzo szybko mu odpadł i pępek ładnie zagojony.Jak była u nas położna to mówiła by na patyczek od uszów popsikać tym i małemu czyścić ten pępek i ja tak dwa dni robiłam ale jak poszłam z małym do pediatry to powiedział by tak nie robić bo można coś uszkodzić i tak zarazki się dostają-a to jest pediatra który w szpitalu z dziećmi pracuje ale każdy robi jak uważa ja przestałam czyścić patyczkiem i psikałam 3 razy dziennie po 3 psiknięcia....Co do pampersów my używamy Papersy i nam nic nie przecieka i jestem z nich zadowolona a mały siusia bardzo dużo i pupci też nie ma obszczypanej.Ale kupiłam ostatnio pieluchy dady i też z nich jestem zadowolona;)a więc jak kto woli;)co do chusteczek używam papersów bo inne są za mało mokre i zapach mi nie odpowiada;)🌼🌼Co do małego też ma trądzik niemowlęcy i smaruję go maścią robioną w aptece z vita i jest bardzo skuteczna i dobra oraz smaruję go kremem ZINALFAT koszt około 45zł ale też polecam bo po 2 dniach pryszki i zaczerwienienia znikły.Ogólnie mały chowa się dobrze ale dziś się okazało,że w przeciągu 10 dniu mały przytył 600g bo wypijał mi 120ml mleka co 3h i okazało się,że to za dużo i za bardzo tyje bo już waży 4700g;) i mam go karmić po 80ml co 3 h i dopajać herbatką z kopru włoskiego.ogólnie nocki nie przespane mały od karmienia np od godziny 21 potrafi nie usnąć aż do 1-2 i albo ziuziać go na rączkach albo płacze nawet w bujaczku mu się nie podoba ale co zrobić kupki zrobić nie może bo ma wzdęcia i podaję mu espumisan i chyba kolki go łapią.A jeżeli chodzi o Mnie to w ciąży przytyłam 18 kg a do z rzucenia pozostało mi już tylko 5kg;)rana po cesarce łądnie się goi szwy rozpuszczalne jeszcze chyba 2 się zostały i już nic nie boli;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ,hej Ja po wizycie u ginka jak narazie ok ,pobrał mi cytologie -wynik bedzie po świetach . Dostałam tabletki antybebe Owoluton forte . Czytam co piszecie o tych piersiach dzieciaczków i mój mały niema powiekszonych ale to może dlatego ,ze jest na mleku sztucznym Dziś załozyłam Kubusiowi pieluszke Dada był w niej ok 3 godz i nie przesikał jej wiec jednak nie są złe ,. Ale u mnie paskudnie dziś na dworze nie byłam z nim na spacerze wieje ,pada sama nie miałam ochoty w ta pogode wychodzić rano tylko pojechałam do gina Ale mój synus rosnie dziś chciałam mu ubrać pajacyk rozm 56 ale obciskał go za bardzo szkoda bo jest nowiutki. AgataHa ja bardzo podobnie ubieram małego na spacer tylko oprócz spiworka w wózku mam jeszcze kocyk ,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, ja może trochę w końcu o nas , bo my już od tygodnia to ja i ona ;) Młoda póki co chowa się książkowo, jesteśmy tylko na cycu ,nie ulewa , cyca ładnie doi, od 2 dni już tak regularnie w miarę, bo na początku to tak po 7-8 min, przerwa na przewiniecie i znów z 5 min, chwila przerwy i znów tak po trochę, a teraz już ładnie jak się przyssie to doi póki się nie naje i 2-3 godziny z głowy , śpi. Kupki tylko sadzi co chwilę , czasami nie nadążam jej przebierać. Smoka nie doi póki co, staram się jej na siłę nie przyzwyczajać a mam 3 i żaden jeszcze nie użyty. Pempek odpadł równo po tygodniu . Ja jestem szczęśliwa bo chyba mnie bardziej drażniła ta klamra niż ją.na początku mi się trochę odparzyła , bo nie nadążałam jej przebierać , położna w domu zaleciła odstawić husteczki a stosować wodę z szarym mydłem i zaraz zeszło. No ogólnie bardzo grzeczna i kochana jest . Jedyne co mnie martwi to to że jej trochę w nosku furczy , choć czyszcze regularnie, odciągam wygląda na czysty a jakby coś tam głęboko zalegało. Od początku tak ma. Jak pójdziemy na 1 wizytę a jej to nie przejdzie to zwrócę na to uwagę. A ja pomału też dochodzę do siebie , wczoraj odkleiłam opatrunek , niby ładnie wygląda , troszkę z jednej strony tylko pękło, ale drażni mnie to , ogólnie źle się czuje ze świadomością istnienia tej rany. Bilans jaki wyszedł to - uchroniłam się przed rozstępami (moja mama i siostra mają straszne ) , waga startowa przed ciążą, 61 , do porodu 78 , tydzień po porodzie 66, myślę że jeszcze trochę zleci bo brzuch jeszcze opuchnięty trochę, do tego mleko też trochę waży , więc myślę że będzie dobrze ;) jedynie trochę mnie samotność dołuje, odciecie od świata , we wtorek byliśmy w szpitalu na kontroli, i ja też do swojego lekarza poszłam , to trochę odżyłam , cały dzień nas teść woził bo oczywiście mój w pracy i jednego dnia wolnego wziąć sobie nie może . Później się dziwi że dziecko płacze u niego na rękach , do tego zawsze zleje się takimi intensywnymi perfumami, mnie drażnią a co dopiero takiego maluszka. W ogóle mój lekarz jak mnie zobaczył to mi się pyta, to kiedy pani miała tą cesarke ? Mówię mu że w środę (u niego byłam we wtorek niecały tydzień po) lekarz na to - i pani tak wygląda ? Był zaskoczony że ja w takiej formie, więc nie jest źle ze mną, fizycznie, bo psychicznie trochę gorzej. Dobra , kończę już nudzić. Jak mi się uda to podesle jakieś zdjęcie jeszcze na pocztę, jakościowo kiepskie bo z telefonu niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaartyna19
27 XI urodziła sie moja kruszynka :D waga 3950 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Creamyful............tp. 21.11.......1 ciaza..........Michelle, Norwegia 21.11.2012...........tp. 21.11.......1 ciążą.........Wojtuś ...Warszawa dorotelinka123......tp. 22.11.......2 ciąża..........chłopiec ..Biłgoraj Anka271112..........tp. 27.11...... 2 ciążą..........prawdop.dziewczynka Grudzien_85.........tp. 28.11.......1 ciąża..........dziewczynka ************************TULĄCE SWOJE SKARBY**************************************** NICK............T.POR/D.POR...........WAGA/DŁ. /RP.........IMIĘ/DZIECI/SKĄD.. ............................................................ ....................................... Dagniesia37..........14.11/13.10.......3100g/50cm/CC..... ...Kubuś/4dzieci...... Azja1212..............29.10/21.10.......3200g/54cm/CC.... ....Madzia/Filip........ Leonka.................05.11/28.10......3310g/54cm/SN. .......Leon/Warszawa... madziolek_88.........05.11/29.10......2870g/52cm/SN...... ..Tosia/Poznań........ ulna30..................03.11/29.10......3020g/54cm/SN... ......Miłosz/3 dzieci..... 1111ewa...............06.11/01.11......2900g/51cm/CC..... ....Agnieszka........... ada1305...............10.11/01.11.......3050g/56cm/SN.... .....Emilia, Maria/Wolsztyn patisonek87...........06.11/02.11......3725g/...cm/SN.... .....Emilia, Katarzyna/Dorian/Anglia Justyna1991..........03.11/05.11.......3590g/52cm/CC..... ....Alan/Poznań MalaBlondynka........01.11/06.11.......3200g/57cm/SN..... ....Artur/Martyna/Wrocław JeszczeTroszke......8.11/11.11.........3600g/59cm/SN..... ....Maja/Poznań(okolice) justyk89...............16.11/11.11.......3550g/53cm/SN... ......Julia................... Nika89..................../12.11............3500g/55cm/SN .........Kacperek............. martarta...............17.11/14.11...... 3800g/57cm/SN.........Michał.................. Krucha2007............17.11/14.11...... 3450g/55cm/SN.........Natalia.................. Przeterminowana.....04.11/17.11.......3450g/54cm/SN...... ...Marysia................. ewela....................14.11/17.11.......3120g/51cm/SN. ........Igor/Tychy.......... AgataHa................25.11/19.11.......3500g/55cm/CC.. . ... ..Feliks Bazyli/Nina MaggieWhite...........23.11/19.11...... 3980 g/58 cm/CC.........Antoś/Wrocław Agnieszka1011........10.11/19.11........4090g/57cm/SN.... ............................ GosiaqKR.............23.11/21.11.......3210g/52cm/CC. ....Łucja, Aleksandra/Kraków tatiana_xx............ 11.11/21.11.......4170/54cm/SN.............Kamil/Szwajcria biegaczka..............24.11/22.11........4820g/68cm/SN. ..........Maksymilian idris.....................22.11/25.11........3150g/54cm/S N. ..........Agatka Listopadowa M....... 23.11/27.11........3180g/56cm/CC ..........Hania Martynaaa_19.........22.11/27.11........3950g/....cm/..............Antosia/ok.Gdyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za podpowiedzi u mnie też ma guzki mi lekarz nie kazała nic z tym robić, więc poczekam na położną. Druga sprawa zawsze odbijacie dziecku po jedzeniu. Bo moja zasypia, a tak to i tak jej się nie odbija tylko się wkurza i rozbudza, kładę ją na boku i tyle. Gratulacje Listopadowa i Martynka :D, czekam na wieści od pozostałych mamusiek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Gratulacje dla rozpakowanych mam :-) 🌼 U nas w końcu coś pozytywnego :-) Przybrała nam Majka 200g :-) WRESZCIE!! Ważymy 3800g :P Wysypka zeszła po wykąpaniu w nadmanganianie potasu :-) 🌼 U mnie też lepiej :-) Czuję poprawę tam na dole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaq moja też tylko na cycusiu i też juz dłużej potrafi ssać, potem ładnie śpi 2-3 godziny, tez nie ulewa, mam tylko nadzieje że przybiera na wadze :) Więc jakbym o swoim dziecku czytała :)I też tyle kup robi, jedna za drugą :) :) Idris ja odbijam w ciągu dnia, robie przerwy w karmieniu i odbijam choc czasem jej sie nie odbije, ale w nocy żeby małej nie rozbudzać to odkładam od razu tylko wtedy troche wyżej i na boczku, poza tym Natalka w nocy zbyt dużo nie zjada. Purta jak szalona czasem aż płacze i sie wygina cała ale to trwa krótko, więc chyba nie kolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny które rodziły w moich okolicach, czy byłyście już na spacerku, ja chce w sobotę małą wystawić na 15 minut na balkon, mam kryty więc nie będzie zimno, nie wiem czy nie za wcześnie. Jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idris,ja wprawdzie nie jestem z okolic,ale u nas lezy snieg,jutro zapowiadaja slonce i 0 st i jutro wybieramy sie na normalny godzinny spacer, takze mysle,ze te 15 minut nie zaszkodzi:) moj teraz w kolysce w dresiku lezy,a kawalek dalej uchylilam okno,bo nie chce mi sie co chwile go popokojach tarmosic,zeby mieszkanie wywietrzyc,wiec to takie moje mini-werandowanie przed jutrm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zle się wyraziłam, chodziło o datę urodzenia, Agatko a ile dni po porodzie byłaś na pierwszym spacerku, ile minut i czy wcześniej werandowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na urodziłam 18 dni temu i do dziś na spacerku nie byłam.. :/ niestety przez to moje jak się okazało zapalenie nie byłam w stanie.. Ale właśnie mam zamiar się któregoś dnia wybrać i też nie wiem jak to jest z tym werandowaniem? 🌼 Mamuśki ile Wasze maluszki śpią w ciągu dnia? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×