Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KarolinaaaG

Wielkie Przygotowania do PORODU w marcu 2012 !

Polecane posty

Termin widze masz na wtorek 20 :) Ja mam w poniedzialek i bede dzwonic tez pytac co to doladnie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze mam duze dziecko to mowili,ale nic wiecej.ogolnie twierdza uparcie,ze jesli pierwszy porod zaczal sie samoistnie to i z drugim tak bedzie.. tylko,ze mojej kolezance pierwszy zaczal sie sam,a drugi wywolywali..:o wiesz jakos nie interesowalam sie ta cala indukcja wczesniej i dlatego do konca nie wiem o co biega...;) masazu szyjki nie dam sobie zrobic..moga robic co chca oprocz tego..wystarczy mi,ze wiem jak bolalo jak sprawdzali mi rozwarcie zaraz po przyjeciu na porodowke..myslalam,ze pod sufit podskocze jak mi tam palce wlozyla..potem jak rozwarcie bylo juz duze to nic nie czulam,ale jak bylo takie na 1cm to masakra.. w kazdym razie zycze nam wszystkim,zeby zaczelo sie samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez slyszalam caly czas, ze jest bardzo duzy.. Niby juz w 37 tygodniu byl ok 3,5 do 4 :o Ale cos mi sie wierzyc nie chce.. Ah sama nie wiem o co chodzi.. Pozyjemy zobaczymy..ale to chyba najgorsze w zyciu czekanie ostatnie dni :/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka ja wiem o czym mówisz o tym badaniu ja to samo mialam w 36tc jak myslelismy ze to juz i sprawdzali mi rozwarcie, mój M. się napatrzyl jak mnie wykręcało, ale powiedzialam ze nigdzie nie pojdzie i trzymal mnie za reke. U nas takie badanie szyjki robią po terminie i jak nic nie pomoze to dopiero te zele, kolezanki tak opowiadaly ( akurat dwie sasiadki urodzily 3miesiace temu wiec jestem na biezaco)patrz nie daleko Cork-Tralee a jaka róznica podejscia do pacjenta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ci do tego masażu szyjki, słyszałam że jest to bardzo bolesne :( nie chciałabym tego doświadczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja dziś beczę jak bóbr ;(... przez całą ciąże nie miałam żadnych rozstępów na brzuchu a teraz przez te ostatnie 3 dni wywaliło mi białe blizny naokoło pępka. Jestem załamana !!! Ściskam tą skórę obiema dłońmi i wyobrażam sobie jak to będzie wyglądać już po porodzie jak brzuch wróci do normalnego rozmiaru! ;(;(;( A jak wasze brzuszki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola12354
Karolinaaa a uzywasz jakis kremów?? moja mama tez mówiła ze miała pare rozstepów kolo pepka po ciązy ale pozniej jej sie wszystko w pepek schowałoi nie ma ani jednego wiec moze tez tak bedziesz miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola tak używam, i smaruję się oliwką. Ogólnie mały strasznie napiera mi na pępek który jest całkowicie już wywalony za zewnątrz. Od kilku dni robią się rozstępy naokoło tego pępka. Nie sądzę aby się schowały bo jest to za duży obszar- wiadomo teraz są one naciągnięte, później trochę się skrócą jak skóra zacznie wracać do normalności. Jestem przerażona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola12354
moj pepek tez jest niezle wywalony....i powiem ze tez sie na koncówce obawiam rozstepów bo nasza skóra jest juz na progu wytrzymałosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola12354
dziewczyny a jaki macie zamiar pielegnacji ciała po ciązy??? jakies kremy?? bo teraz to na rozstępy a pozniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja uzywam olejku Bio Oil jest rewelacyjny, w sumie zaczelam go uzywac przypadkiem bo braklo raz mojego olejku innego i mój M. kupil wlasnie Bio Oil jest drogi bo kosztuje 19euro ale te rozstepy co mialam na udach, posladkach zeszly, natomiast mam nadal na lewej i prawej stronie brzucha bo pewnie skóra nadal sie naciaga i tam akurat nie umiem sie ich pozbyc.Zamierzam go uzywac po ciązy jest naprawde super i warty swojej ceny.Zapomnialam dodac ze rozstepy zaczely znikac po okolo 1,5 miesiaca od uzycia olejku.Natomiast brzuszek mam gładziutki jak dupcia niemowlecia.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam ze u mnie dosc szybko pojawily sie tez rozstepy na piersiach ale wszystko zniknęlo po uzyciu wlasnie tego olejku, pozatym cudnie pachnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola12354
ja z olejków uzywałam olejku migdałowego... poki co nie mam ani jednego rozstepu ale wole nie zapeszac wiadomo ze przy koncu tez sie moze cos pojawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka1978
melduję się. Mimo tego, że dzisiaj mija mój termin porodu, chociaż do północy zostało mi trochę czasu, to nic się nie dzieje :( brzuch twardnieje, mam upławy z krwią i nic , nic. Włąsnie wróciłam z imprezy roczkowej siostrzeńca, ledwo żyję a w poniedziałek dzwonię do ginekolog w celu indukcji, wywołania , co bądź. Właśnie zdałam sobie sprawę, że nie dam rady dłużej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola12354
monka jakbym miała upławy z krwia to bym siedziała juz na izbie przyjec chyba ale ze mnie to panikara jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina to jest ten drugi olejek, tani w Polsce.polecam. Monka ja Cie podziwiam, ja tez bym juz dawno siedziala w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka1978
rozmawiałam z położną i powiedziała- czekamy, dziecko rusza się, wody nie odeszły, skurczy jako takich brak. Najwyżej w całej swojej niemocy kogoś dzisiaj zastrzelę. Mam taki kiepski nastrój, że ryczałabym cały dzień :( i słysze co chwila, zdziwienie, że jeszcze nie urodziłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez slyszalam o tym bio oil i moze bede uzywwac po. I z tego co wiem to ten drugi z linku to jest "ten" :) Mi rece opadly kompletnie z rozstepami.. Mimo slusznej wagi i postury, nie mialam wczesniej i praktycznie cala ciaze tez nie.. 8 msc przypadkiem zauwazylam 3 kreski z prawej strony. No dramat no poryczalam sie z tego :o Mowie cialo nie idealne i jeszcze to?? Teraz mam rozstepy szerokie jak paski zebry z obu stron brzucha. Nie patrze juz w lustro nawet.. dzis okrylam i na nogach troche i wogole szkoda slow.. Smarowalam sie.. Ale jak ma wyjsc itak wyjdzie nie mamy wplyw.. Monka jak to uplawy z krwia?? Ma prawo byc krwi troszke przy rozwieraniu ale przewaznie pojawia sie z czopem.. Napewno skontrolowalabym to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie to ja place 19 euro za 125ml, ale i tak taniej wychodzi w Polsce, nawet kupując dwie male buteleczki hmm Ten drugi jest podróbką tego pierwszego i strasznie smierdzi ..Dostalam go ale nie uzywam go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka1978
nie chcę jechać zbyt szybko do szpitala, bo zmęczę się tam i przytłoczy mnie cały ten okołoporodowy proceder i środowisko szpitalne. Cos czuję, że dzisiaj w nocy nie zasnę, chociażby z nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola12354
ja dla spokoju bym poszła do szpitala powiedzieli by co i jak. wez najpierw kąpiel rozluźnij sie a pozniej idz skontrolowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka1978
dzeiwczyny, na rozstępy nie ma rady. Nawet jesli smarujecie się 2 razy dziennie, do tego dochodzą jeszcze predyspozycje. Oczywiście nalezy się smarować, nie tylko w ciąży i po niej też i tak w ogóle to też. Kilka rozstępów to jeszcze nie jest problem, po ciąży dobry krem polecam, nawet naszej polskie mark,i do tego rękawica z chrobotka- jako masaż na cellulit i skóra będzie zadbana. Te kilka rozstępów dacie radę rozjaśnić i spłycić bo są nowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka1978
wzięłam ciepły prysznic, na tą chwilę nic ze mnie nie wylatuje. Lekko zatyka mnie w krzyżu ale pewnie dlatego, że trochę połązłam dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka dzięki za rady ! Co do rozstępów to brzuch też mam calutki gładki- teraz przez ostatnie dni coś zaczęło robić z moim pępkiem. Czuję straszny napór na niego. Poza tym mam dziurkę w pępku po kolczyku i ta dziurka się strasznie naciąga, skóra zrobiła się cienka i wydaje mi się że to wszystko przez to. Postaram się po porodzie zadbać o to aby było jak najmniej widoczne chociaż nie chcę się łudzić ze mi się uda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO do upławów z krwią to wyczytałam że jak dziecko naciska już dość mocno na szyjkę , macica się zniża to pękają pojedyncze naczynka krwionośne i stąd może być krew w upławach. Chociaż z krwią to nigdy nic nie wiadomo i ja wolałabym to skontrolować w szpitalu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka1978
dziewczyny to nie wygladało jak taka żywa krwe przy niesiączce, wiec moze dlatego nie zdenerwowałam sie az tak bardzzo. Sporo dzisiaj chodziłam więc prawdopodobnie jest tak jak Karolina mówi. Położna też tak wspominała. Obserwuje wszystko i jest spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola12354
Karolina napewno brzuszek wróci do formy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Był czas gdzie przejmowalam się wagą, rozstepami, jak ja zrzucę te 20 kg itp ale tak naprawde tak sobie myslę ze dam radę, fajnie będzie a teraz to mój skarbeczek się liczy nie moja d... :-) i przestalam się zamartwiac.Co nie znaczy ze nie widzę jak wyglądam. Pozatym w koncu wieczór spędzam z moim cudownym mężem :-) Na wieczór odezwało się parcie na odbyt i pochwę a tak to nic sie nie dzieje i jest fajnie, trzeba wyluzować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×