Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Koniczyna79

ZACZYNAMY STARANIA 2012/2013

Polecane posty

Tłuszcz kokosowy to jeden z NAJZDROWSZYCH tłuszczy, Lipaza, zawarta w ślinie, przekształca olej kokosowy (trójgliceryd kwasu laurynowego) w monogliceryd kwasu laurynowego i kwas laurynowy. To właśnie monogliceryd kwasu laurynowego, ma właściwości antyseptyczne (rozpuszcza otoczki niektórych wirusów i bakterii), wspomaga pracę tarczycy. Bardzo łatwo wchłania się przez błony komórkowe z jamy ustnej do krwiobiegu. Orzechy kokosowe odgrywają wyjątkową rolę w odżywianiu ( powinny odgrywać choć tak nie jest - w POLSCE niestety nie) , są bowiem źródłem ważnych fizjologicznie składników. Te istotne składniki znajdują się w tłuszczu całego kokosa , w tłuszczu suszonego kokosa oraz w wyekstrahowanym oleju kokosowym. Kwas laurynowy stanowi w przybliżeniu 50% wszystkich kwasów tłuszczowych zawartych w tł. kokosowym. Jest to średniołańcuchowy kw.tł. , który w organizmie ludzkim lub zwierzęcym jest przekształcany w monolaurynę , co jest jego dodatkową korzystną dla :bye: zdrowia cechą. Monolauryna to monogliceryd o działaniu: PRZECIWWIRUSOWYM, PRZECIWBAKTERYJNYM i PRZECIWPIERWOTNIAKOWYM wykorzystywany przez ludzki i zwierzęcy organizm do niszczenia wirusów z otoczką lipidową , takich jak wirusy HIV , herpes ( opryszczki ) , cytomegalii , grypy , , różnych patogenów bakteryjnych , włącznie z listeria monocytogenes i helicobacter pylori , a takze pierwotniaków , takich jak Gardia lamblia. dodatkowo wolny kwas laurynowy ma pewne własciwości przeciwbakteryjne. Kwas kaprynowy stanowi w przybliżeniu 6-7% wszystkich kw.tł. zawartych w tł.kokosowym. Jest to średniołańcuchowy kw.tł. opdobnym korzystnym działaniu ,kiedy jest przekształcony w ludzkim lub zwierzęcym org. w monokarpynę . Monokarpyna również wykazuje działanie przeciw wirusowi HIV. Przeciwwirusowe działanie monolauryny polega na tym , że rozpuszcza lipidy i fosfolipidy w otoczce wirusa , powodując jej rozpad. Dodatkowo monolauryna nie wykazuje negatywnego działania na pożyteczne bakterie jelitowe ,a jedynie na potencjalnie patogenne mikroorganizmy. Także wiele grzybów , drożdży i pierwotniaków jest inaktywowanych lub zabijanych przez monolur. Wśród grzybów jest kilka gatunków dermatofitów wywołujących grzybicę skóry a wśród drożdży candida albicans. Cały szum wokół kokosów to kwestia nasyconych kw. tł. - ale pochodzą one z produktu całościowego , roślinnego ( przeciwieństwo tkanki odzwierzęcej , wydzielin zwierząt mlecznych - przetworzonych ) Inna kwestia to strawność orzecha koksowego i jego jakość w naszych sklepach.Dobry sposób to picie mleczka kokosowego oczywiście własnej roboty. Ciekawe artykuły na surawce: poza tym, były przeprowadzone badania, iż właśnie ten nasycony tłuszcz kokosowy leczy chorobę Alzheimera.. to mit, bajka, bujda, iż tłuszcz kokosowy jest niezdrowy, jest to jeden z najzdrowszych tłuszczy, nadaje się do smażenia, pieczenia, spożywania na surowo - w żadnym z tych postaci nie zmienia się w rakotwórcze świństwo jak niektóre oleje nienasycone.. poza tym - jest niezastąpiony w celach kosmetycznych, jako maseczki, balsamy, kojące maści i kremy.. a poza tym - można z niego wyczarować super pastę do zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do konieczyna
mialam robione badania i nie mam alergii na mleko ani tym bardziej nietolerancji laktozy.synek toleruje laktoze,natomiast nie toleruje bialka pokarmowego.po mleku krowim tez zle sie czuje i miewam biegunke.po prostu tak mam i tyle. tak jak wspomnialam,w ciazy nie pilam mleka i nie jadlam przetworów mlecznych a dziecko ma skaze.w rodzinie,zadna moja kuzynka,czy ciocia nie pily mleka,nie jadly nabialu(po prostu wszystkie mamy do tych produktów wstret)i polowa dzieci ma skaze,a polowa nie.uwazam,ze teoria z tym mlekiem jest mocna naciagana.jak ktos ma miec to swinstwo,to bedzie je mial. a masz racje,bialko mozna dostaczyc w innych pokarmach.ja jadam duzo chudego miesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli mialas robione badania a nadal zle sie czujesz to zerknij do ksiazek Michala Tombaka a sama dojdziesz ze jezeli nie jestes uczulona na bialko w nabiale to poprostu zle sie odzywiasz. Laczenie bialka z weglowodanami a nie daj Boze jezcze z tluszczami w jednym posilku powoduje ogolne zle samopoczucie. Tombak pisze ze bialko powinno sie spozywac jako ostatnie 2 godziny co najmniej przed spaniem i juz nic nie jesc do rana, bo ono sie nadluzej trawi od 4-7godzin wiec nie wolno go laczyc z weglowodanami ktore maja inny czas trawienia, a powinno sie laczyc bialko z surowkami, najlepiej pol godziny przed posilkiem bialkowym zjesc surowke zeby pobudzic lepsze trawienie bialek. oprocz tego jest wiele innych powodow do zlego samopoczucia, niekoniecznie jest to sam nabial. jeszcze raz odsylam do lektury Tombaka, fragmenty ksiazek mozna znalezc w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej koniczyna momentami mnie przerażasz:) To znaczy fajnie, że tak dbasz o zdrowe odżywianie ale zastanawia mnie jak to wygląda w praktyce no bo wymyślenie tego co zrobić na obiad tak aby było zgodne z tymi wszystkimi kryteriami, które tu podajesz musi chyba zajmować mnóstwo czasu. No chyba że masz już całą tę wiedzę i gotowe jadłospisy w głowie;) Poza tym własnoręczne robienie wszystkiego też musi zajmować sporo czasu a gdzie tu jeszcze pranie, sprzątanie, zabawa z dziećmi no i jakiś relaks. Normalnie nie ogarniam:) I trzecia rzecz jak to robisz, że dzieci nie marudzą Ci żebyś kupiła im np. taki sklepowy jogurcik z cukierkami albo soczek. Moja mama też bardzo dbała żebym zdrowo jadła i do czasu gdy byłam w domu to się udawało. Ja nawet nie wiedziałam co to jest cukierek w wieku 4 lat. Jak któreś z dzieci w przedszkolu miało urodziny i dostałam cukierka to przyniosłam go do domu i podobno myślałam że to zabawka jakaś:) Ale potem posłała mnie do przedszkola i dzieci mnie uświadomiły i już się domagałam słodyczy lub chipsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysiu i Alex już Wam mówię co i jak :) Ogólnie czuję się dobrze, ale po południu jak tylko mogę to drzemka obowiązkowa. Mam mdłości, ale na szczęście wymioty mnie jeszcze nie dopadły i oby tak zostało :P poza tym oprócz tych obolałych piersi to mam zawroty głowy jak wstaję, szybko się męczę no i najgorsze to ten wstręt do niektórych zapachów i produktów. Jak mąż chce pomidora to sam sobie musi ukroić :D Za to nabija się z moich zachcianek. Dzisiaj marudzę mu, że mógłby się już zacząć sezon na jagody.... mniam, taki koktajl mi się marzy. W sumie tyle. Najważniejsze, że nie ma plamień, chociaż przy każdej wizycie w toalecie wnikliwie przyglądam się papierowi, heh obsesja jakaś :) Jutro napiszę co i jak. Marcysiu to Ci się trochę pokopało z tym cyklem, widzę, że sama nie wiesz co i jak :P nie wiem co Ci powiedzieć. A może zrób test, a nuż miło Cię zaskoczy :) A Ty Alex jak się trzymasz? Męczą Cię bardzo dolegliwości ciążowe? Viola Ty też coś opowiedz jak się czujesz. Koniczynko ja to nie wiem jak to jest z ta skazą, ale ja też nienawidzę mleka, w grę za to wchodzą wszystkie inne przetwory mleczne niestety z wyjątkiem kefiru i zsiadłego mleka. Moja mama też zwalała to na karb tego, że będąc ze mną w ciąży mleko piła hektolitrami. Ale testów żadnych nie miałam robionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justaaa czuję sie dobrze, co rusz mam ochotę na co innego :) Ostatnio przez kilka dni nie piłam kawy bo mi nie smakowała, dziś wypiłam i ok. A tak po za tym, oprócz bolących piersi (wydaje mi sie że bolą ciut mnie nż na początku) nie dolega mi nic, czasami zaboli mnie brzuch i to wszystko. Też jak idę do ubikacji to tylo patrzę czy aby nie widać nic czerwonego... Mam nadzieje że jak pójdę 1 czerwca na usg to już serduszko będzie widać ze hoho :) Justaaa pisz pisz co tam u lekarza :) Ja mleko lubię, ale go jakoś specjalnie dużo nie piję, jak byłam młodsza to częściej jadłam budyń czy kaszkę manną teraz jakoś nie, chociaż jak napisałam to naszła mnie ochota na kaszkę i chyba muszę jutro kupić :P A tak to jedynie jakieś białe serki, topione, jogurtów specjalnie nie lubię, moze jakieś serki homogenizowane :) Marcysia, mi też sie wydawało że tydzień przed @ miałam śluz jak płodny a potem sie miło zaskoczyłam testem :) i tak naprawdę to niewiem do dziś dlaczego taki śluz pojawił sie u mnie w tak późnym dniu cyklu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to nie jest najgorzej. Bolą mnie piersi ale nie ciągną już tak jak w pierwszych dniach kiedy to w nocy nie mogłam aż spać z bólu (albo się już przyzwyczaiłam). Poza tym męczą mnie mdłości ale nie rano tylko w południe szczególnie jak robię obiad. Zdarza mi się wymiotować ale nie codziennie. Dużo zapachów strasznie mi przeszkadza (szynka, kiełbasa, gotowane brokuły i wiele innych) i unikam supermarketów bo mnie mdli jak robię zakupy. Jeśli chodzi o zachcianki to wczoraj naszła mnie ochota na pizze i szukałam wieczorem kumpeli która by miała wolne i się ze mną wybrała bo mój mąż ciągle na diecie :) i jak już tam dotarłyśmy to zjadłam tylko kawałek i mi się odechciało:) Dziś też pobolewa mnie głowa co jest nowością bo dotychczas mi się to nie zdarzało. Apetyt trochę się poprawił ale tylko trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z serem
Dziewczyny zrobiłam test i nie mogę w to uwierzyć :-) chyba jestem w ciąży :-) pojawiła się 2 blada kreska :-) jestem taka szczęśliwa :-) nie wiem co robić jestem taka zakręcona, na niczym się nie mogę skupić. Udało się nam za pierwszym razem :-) W poniedziałek idę do lekarza sprawdzić czy wszystko w porzątku. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczekaj jeszce parę dni bo moze byc jeszcze za wczesnie na lekarza , lepiej zrob Betę dla pewności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z serem
dzięki dziewczyny. ja mam długie cykle 36-38 dni , więc może będzie już widać ? według tych kalkulatorów ciąży to 6 tydzień :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze coraz wiecej zachodzi z forum to fajnie, mam nadzieje tylko ze ja nie bede ostatnia tutaj z zaciazonych. Ale wiem to moja wina bo najpierw sie przygotowuje do ciazy, robie badania a dopiero potem sie staram:( wszystkiego dobrego dla zaciazonych juz mamusiek i ich pociech w brzuszkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanapka - serdeczne gratulacje:) moja też była na początku blada powtórz test za dwa dni to na pewno będzie ciemniejsza :) a z lekarzem to bym jeszcze tydzień poczekała żeby było coś widać. Tydzień policz sobie od owulacji bo jak masz długie cykle to od początku @ będzie niemiarodajne. Przy standardowych cyklach owulacja jest w okolicy 14 dc a u mnie dopiero 20dc zawsze była więc jeśli liczę od początku ostatniej @ to muszę sobie tydzień odjąć:) Ale fajnie coraz więcej z nas się udaje:) to chyba te pozytywne fluidy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz pisze jak to bylo z ta zmiana diety. najpierw szukalam czegos dobrego naturalnego zeby moj synek nie chorowal, znalazlam sok noni na herbalyses.pl pisalam pare maili do wlasciciela tej strony zeby wyjasnic moje wszystkie watpliwosci i poznac zasade jak to stosowac zeby byly dobre rezultaty i wtedy przypadkiem gosc mi polecil lekture tombaka w sprawie zdrowia. zakupilam wiec ksiazki na allegro i zaczelam czytac, moj M tez sie bardzo wciagnal i zdecydowalismy ze przechodzimy na diete. Najlepiej przechodzic stopniowo, zaczac od sokow wlasnej roboty, potem wprowadzic wiecej surowek a potem odlaczyc produkty nabialowe od weglowodanow i przestac podjadac czyli zachowywac przerwy miedzy posilkami i przestac popijac posilki, 0,5 h przed mozna pic i 1h po. My nie mielismy od razu wyciskarki do sokow wiec zaczelismy od surowek, potem oddzielilismy produkty i na koncu byly soki, bo wyciskarka byla droga. musielismy dojrzec do tej decyzji. robie surowki i gotuje weglowodany rano przed praca. a ja wracam to robie posilek bialkowy. wbrew wszystkiemu to ta dieta jest bardzo prosta, nie ma zadnych wyszukanych posilkow chyba ze sie bardzo chce, ja na to na razie nie mam czasu zeby wymyslac, moze jak bede w ciazy to poszukam i pozapisuje ciekawe przepisy. na razie mam kilka surowe z ksiazki tombaka i dodatkowo moja pare wlasnych surowek i dotego gotuje rano albo zimeniaki w skorupkach albo kasze gryczana albo jeczmienna albo ryz i do tego biore jablko do pracy. czasem kanapke ale staram sie powoli odchodzic od chleba, bo ten kupny tez niezdrowy, tzn jem co drugi dzien. bialego chleba juz nie kupuje. kefir mi sie teraz dlugo robi bo jest chlodniej wiec dlatego ten pomysl z jogurtownica. wlewa sie leko do sloiczkow podlacza jogurtownice na noc i rano jogurt gotowy podobno. koszt jogurtownicy 60zl na allegro dostepna. a weekend ochodze od diety, tak radzil tombak zeby czasem sobie pozwolic na smaczniejsze jedzenie, byle przez wiekszosc zycia stosowac zdrowa diete. czasem zamiast surowki gotowane warzywa na parze do weglowodanow ale wtedy surowka przed posilkiem bialkowym. przed bialkiem zawsze powinna byc surowka. w przypadku dzieci nie stosuje caly czas diety bo sie nie da i tak w zlobku, szkole dostaja normalne jedzenie, ale czasem stosuje i daje na pewno naturalne soki i naturalne jogurty. one wiedza ze tak jest zdrowo, powoli ucze je jak sie powinno jesc i mam nadzieje ze w przyszlosci jak same beda sie odzywiac to beda stosowac te zasady. jezeli chodzi o chipsy to jest totalny zakaz, e slodyczy najlepsza jest czarna czekolada i taka kupujemy ale tez nie mam wpywu na to co da np babcia. wczoraj jak zostal synek z babcia jak poszlam do gina, to od razu jak wrocilam przyznal sie ze babcia dala cukierka. potem mnie prosi o ciasteczka czy cukierki, ale w domu nie ma wiec nie dostaje, tlumace ze niezdrowe. On lubi czekolade wiec podaje czarna i uwielbia kefir, jogurt wiec mase tego musi byc w domu. jak dostal ostatnio lizaka od pani doktor zamist naklejki to bawil sie nim a potem oddal. nawet jak czasem zje cos od babci czy w zlobku to trudno. najwazniejsze zeby nie dostawal tego notorycznie w domu. wiekszosc i tak dzieci potem wynosza z domu wiec tutaj jest najazniejsza nauka to co wyniosa od rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kupilam testy LH na allegro i mam teraz 11 dzien cyklu, zrobilam test i czulosc tego testu jest 30U/ml a wiec 99%dokladnosci. Nie pokaze owu jak jej nie bedzie, nawet myslalam ze moze 30 to za duzo, bo nie kazda z nas ma przeciez taki sam LH wiec ze moze u mnie w ogole nie wykryc owu, ale chyba jest ok bo dzisiaj zacelam testowac w dniu spadu tempki i druga kreska wyszla leciutka ale juz jest. cyklotest mi pokazal spadek tempki wiec dopiero teraz zaczelam testowac i jest to strzal w 10tke bo zuzyje tym sposobem mniej testow LH. za kilka dni juz powinna mi wiec wyjsc mocniejsza ta druga kreska. pamietajmy testy owu kupujemy z duzym wspolczynnikiem a testy ciazowe najpierw z malym wspolczynnikiem, najmniejszy chyba 10U/ml zeby szybko wykryc ciaze, potem mozna juz te z wiekszym wspolczynnikiem na potwerdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli w tym cyklu wyjdzie mi ze jst owu a cykl tz krotki to znaczy ze poprostu juz mam owu wczesniej niz dawniej i nie ma co sie martwic, tak jak gin mowila ze za mc spokojnie zielone swiatlo do staranek:) najwazniejsze ze tej piekielnej torbieli na razie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze zawsze jak pisze zjada mi literki. przepraszam za to.mam nadzieje ze da sie zrozumiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka27
kanapko, gratuluje!!!! Na pewno jestes w ciązy:):):):) Poczekaj parę dni, nawet tydzień, wtedy wyjda tłuste krechy. Z testami to jest tak, że nawet cień, bladzioch to 100%ciąża, a jak tylko jedna wiadomo...brak ciązy. Wiem to z otoczenia moich kumpelek zaciązoncyh i zresztą ginka mi tak mowila. Fajnie, że Ci się udało i możesz już teraz cieszyc się , powoli błogosławionym stanem:) Kochane, z dupkiem to jets tak, że nie hamuje owu:) Byłam wczoraj u ginki. Jedynie dupek jest czystszym hormonem i lepiej tolerowanym niż luteina, Powiedziała, że lutka i dupek stymuluja tez owulke, więc predzej czy pózniej uda się z nią zaciązyc. Czasami jest tak, że jak cykle długie liub nieregularne, brak miesiączek to duphaston?luteina własmnie pomagają zaciązyc, po okresie wywołuje jajeczkowanie, i albo okres ablo zagnieżdzęnie zarodka. to własnie jest działanie tym progesteronem na endometrium, które odpowiednio pobudzone wywołuje tez wywołuje owulke. To tyle co się dowiedziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apropo oleju kokosowego to też polecam - jak i mleko kokosowe , nie wiem czy wspominalam ze jestem wegetarianka już z ponad 2 lata ,przed tym trochę ponad rok byłam witarianka,no i przed "dieta witarianska" jadlam też tylko same owoce przez 3-4 miesiące więc trochę eksperymentów było :) hihi ja często gadam z moim o jedzeniu itd. bo on ma dużą wiedzę i cały czas o tym czyta, więc ja nie muszę czytać hihi, mam jego, ale dziewczyny!! mialam sen dzisiaj, ze mialam synka masakra aż szkoda było sie budzić , i sie marwilam jak go nazwać haha - jaja , ale dziwne bo nie myślałam o dzieciach jakos intensywnie wcześniej, czy coś może jakies prorocze sny hah , swoją droga to też słyszałam ze często kobiety śnią o córce a mają syna i na odwrót . co myślicie ? ciekawe jak tam justaa na wizycie?, a kiedy następną wizta u reszty mamusiek :), ? viola alex ? :) koniczynka też sie szykuje na testy owu. kupię też na allegro albo ebay-u, mam nadz ze pomogą ;) kanapka z serem no to szybko poszło :), i to za pierwszym razem!! wow super gratuluje ! :))) !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z serem
dzięki dziewczyny za gratulacje. mam nadzieje, ze niedługo ja też bede wam skladac z tego samego powodu :-) Marcysia00 no szybko poszło, aż sama byłam w szoku ( pozytywnym).?Nie wiem dlaczego ale miałam przeczucie ze to ciaza. juz tydzien temu robiłam test... Jeżeli chodzi o sny to ja w tym miesiącu tez mialam sen. śniła ze pytałam swoją córeczke czemu nie chce do mnie przyjsc :-) takze moze proroczy :-) moze jest cos w tych snach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Przede wszystkim serdecznie gratuluję Kanapce :) super, że nie musiałaś czekać ileś cykli tylko od razu zaskoczyłaś. Teraz dbaj o siebie a wszystko będzie dobrze. A ja po wizycie i jestem meeegaaa szczęśliwa :) Widziałam swoją kijankę ma "aż" 1cm :P i bije jej serduszko!!!! Ginka mówi, że jest wszystko w porządku tylko tę torbiel trzeba obserwować i liczyć na to, że się wchłonie. Dostałam nawet pierwsze zdjęcie mojej fasolki :) Tak mi ulżyło, ufff... a przed wizytą trzęsłam się jak galareta. Dalej mam brać dupka, zrobić badania i za 3 tygodnie znów wizyta. Z tym, że poważnie zastanawiam się nad zmianą lekarza, ale tylko ze tego powodu, że moja nie pracuje w żadnym szpitalu, a chciałabym być pod opieką kogoś, kto urzęduje na porodówce bo wiadomo jak jest, całkiem inaczej na człowieka wtedy patrzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to teraz mogę dokonać zmiany w tabelce :) pseudo...............wiek...mc staran....tydzien ciazy..... plec... poród Koniczyna79.........33.........0................0........ .........0..........0 alex20120............26..........2................0...... ..........0..........0 LealPrice-CH.........22.........2................0....... ..........0.........0 Juustaaa..............24.........2................8...... ...........0........3.01.2013 melinda32.............31.........1................0...... ...........0.........0 OrzeszeK76..........35.........3................0........ .........0.........1 justaa27a............32.........23...............0....... ..........0.........1 kamilka@.............29.........3(sz.c.)........ok.5..... ........0.........0 Lisaveta_............19..........1................0...... ...........0.........0 zalamka34...........37..........7................0....... ..........0.........1 Nayeli................20..........1................0..... ............0..........0 Elizabet1204........34..........3................0....... ..........0.........0 viola150..............26..........8..............ok 5..... ...........0..........0 wczorajsza_........25..........1................0........ ........0..........0 muszelka122........26..........1..............ok5........ .......0..........0 jestem pewna29 ...29..........5................0................0.......... 0 Marcysia00..........25.........2.................0.......... .....0...........0 Joaanna_23..........23........5..................0....... ........0...........0 gutka27..............27.........2..................0..... .. ........0...........0 Nieznajoma77.......35.........1..................0....... .........0...........1 kanapka z serem....27.........1..................0................0... ........0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogole chcialam sie zapytac zaciazonych odnosnie sluzu, jesli moge czy jest i jaki itd. sory za takie pytanie napisane wprost :) justaa super wiesci !! :) wiedzialam ze bedzie dobrze gutka jak tam:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justaa to akurat ze trafisz na "swojego" lakarza jest niewielkie, napewno nie przyjdzie na oddział jak nie bedzie mial dyzuru. Zresztą nawet jak sie uda to jego rola w czasie porodu jest niewielka, przyjdzie sprawdzi rozwarcie i jak przebiega porod, znacznie lepiej miec polozną bo to one odwalają całą robotę ... wiec skoro ufasz swoiemu gin to ja proponuje zostan przy nim, bo to on jednak prowadzi i podglada przez 9 mcy . Takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z serem
pseudo...............wiek...mc staran....tydzien ciazy..... plec... poród Koniczyna79.........33.........0................0........ .........0..........0 alex20120............26..........2................0...... ..........0..........0 LealPrice-CH.........22.........2................0....... ..........0.........0 Juustaaa..............24.........2................8...... ...........0........3.01.2013 melinda32.............31.........1................0...... ...........0.........0 OrzeszeK76..........35.........3................0........ .........0.........1 justaa27a............32.........23...............0....... ..........0.........1 kamilka@.............29.........3(sz.c.)........ok.5..... ........0.........0 Lisaveta_............19..........1................0...... ...........0.........0 zalamka34...........37..........7................0....... ..........0.........1 Nayeli................20..........1................0..... ............0..........0 Elizabet1204........34..........3................0....... ..........0.........0 viola150..............26..........8..............ok 5..... ...........0..........0 wczorajsza_........25..........1................0........ ........0..........0 muszelka122........26..........1..............ok5........ .......0..........0 jestem pewna29 ...29..........5................0................0.......... 0 Marcysia00..........25.........2.................0.......... .....0...........0 Joaanna_23..........23........5..................0....... ........0...........0 gutka27..............27.........2..................0..... .. ........0...........0 Nieznajoma77.......35.........1..................0....... .........0...........1 kanapka z serem....27.........1...............ok5................0... ........0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z serem
justa a kiedy poszłas do lekarza? ile dni po dacie przewidywanego kresu? myslałam żeby isc w poniedzialek odrazu :-) Marcysia jeżeli chodzi o śluz to był taki rozciągliwy, jaśniejszy niż przy owu. Moim jedynym do teraz objawem są bardzo bolące piersi.Zawsze przed okresem mnie bolą, ąle tym razem naprawde tak że nie mogłam spać na brzuchu jak lubie bo tak mnie bolały :-) i brzuch pobolewał jak na okres .... Ale to trudno zauważyć. Te objawy mogły być na okres lub na ciążę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×