Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Koniczyna79

ZACZYNAMY STARANIA 2012/2013

Polecane posty

No wyglada na to Majka że masz bardzo rozregulowaną @ z cyklem księzycowym, zeby sie pokryło musialby ci się okres mocno opoznic, co tez jest prawdopodobne. Gdyby @ byla przed nowiem to wtedy się owu pokryje i bedzie przed pełnią. U mnie w tym mcu wg ksiezyca jestem plodna w 11, 12dniu cyklu wiec o kilka dni tez sie rozmija bo ostatnio mialam owu w 17dniu cyklu, ale owu tez moze sie przesunac wiec zobaczymy co z tego będzie. Krótsze cykle lub dluzsze o kilka dni niz 30 dni powoduja wlasnie ze z mca na mc sie to przesuwa najlepiej jakby sie przesuwalo w ta sama strone,bo ksiezycowe fazy sie powtarzaja mniej wiecej co 30dni ostatni mialam cykl miesiaczkowy 31dni, zobaczymy jak bedzie teraz.Dla mnie sa teraz wskazane cykle krótsze, a niestety mam dluzsze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Majka na pocieszenie jest tez teoria ze duzo ciaz jest w okolicach pełni i nowiu:) Głowa do góry przesunięcie owu lub @ lub jednego i drugiego jest jak najbardziej mozliwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdrowy trub zycia....wlasnie pije kawe na sniadanie i na nic wiecej nie mam juz czasu hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka27
Koniczyna, pewnie coś w tym jest, że płodność zależna jest od faz Księżyca. Stawiam teraz na naturę i odstawiam duphka na jakiś czas. Ja jestem z rocznika 85 i urodziłam się 3 dni po pełni. Czyli mam brać męża w obroty 3 dni po pełni w marcu. Może wtedy coś się zdziała. Fajnie by było. Umówiłam się do ginekologa zajmującego się naprotechnologią, zajmuje się kobietami w ciąży, a takż ezwykłą opieką ginekologiczną, pomaga w staraniach, zajmuje się niepłodnością małżeńską. Ogólne dobry gin-specjalista. Wizytę mam na marzec, zaniosę mu badania i niech on mi powie czy mam się martwić czy nie. Niech powie czy mam się starać naturalnie czy jakiś wspomagacz mam brać. Coś czuję, ze moja lekarka to na odwal tego duphka daje i tyle, bo nawet na hormony nie chciała dać skierowania. Ciekawe jakie cykle będę miała po odstawieniu progesteronu. Ach z tym zdrowym trybem życia, człowiek się stara, ale nie zawsze wychodzi:):):P Ciężko mi się zmobilizować do zdrowego żywienia, regularnego trybu życia. Ja przede wszystkim nie lubię, jak coś trzeba na dyktando, musu. Ale biorę zestaw witamin i kwasik foliowy, przynajmniej tu robię coś dobrego w tym kierunku i uważam, że to i tak dużo:) No i wiadomo, po zimie jest niedobór witamin włsoy też trzeba wzmocnić. A Wy, Dziewczyny, bierzecie jakieś witaminki, kwasik lub inne? Staram się odhodować włosy, tera zmam najgorszy okres, bo odrost na pół głowy i chyba zetnę się na jakaś fajną krótką fryzurkę. Lepiej mieć krótsze, ale zadbane włosy. Dobrze, ze włosy szybko odrastają:) Majka, to niedługo będziesz w PL. Fajnie. Odebrałaś już wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja osobiscie nie wierzę ę w żadne fazy księżyca itp. jedyne w co teraz wierzę to to że w końcu nam się uda i doczekamy tych dwóch kresek :) a jak na razie to mam straszny tydzień i odliczam aby do piąteku, pon. wkurzyła mnie pacjentka, wtorek byłam tak wypompowana że zasnełam w ciuchach o 17.00 i spałam do rana, a dziś mam taaaaakiego lenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak apropo zdrowego trybu zycia, zamowilam pierwszy raz w zyciu kasze gryczana niepalona, jest koloru bialego, ciekawe jak to smakuje, podobno 50% wiecej skladnikow odzywczych niz w palonej. jadl ktos taka kasze juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka,ja najbardziej wierze w pozytywne nastawienie :) a w ten ksiezyc....chyba nie zaszkodzi...kiedys sie troche wkrecalam w astrologie i cos w tym jest,chodz nie wolno tego traktowac jako przepowiedni,a bardziej jako mape...bo i tak wszystko zalezy od nas,wierze,ze mamy wplyw na nasze zycie i na nasze zdrowie..... chodz nie jestem specjalista od tych spraw, to mam jakies przeczucie,ze tak jest,chodz teraz bardziej niz astrologia kreci mnie zagadnienie podswiadomosci....ale to gruby temat i strasznie dla mnie niejasny co do przyziemnych spraw,to jeszcze nie odebralam wynikow,najpierw zrobie te w 21 dc i odbiore wszystkie razem,bo aby odebrac musze sie umowic na wizyte...tutaj nikt ci od tak nie da do reki wynikow.... gutka...powiem ci,ze ja tez sie zastanawiam jak moj organizm teraz bedzie funkcjonowal....co prawda wzielam dupka tylko dwa razy....ale po tym 3,5 miesiecznym cyklu....mam stracha....bardzo chce wrocic do normalnosci...mam nadzieje,ze te moje obawy i pragnienia znowu czegos nie namieszaja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na mnie księzyc oddizaluje na pewno, mocna korelacja ze znakiem raka. W młodości jak była silna pełnia wyszłam z haupy ot tak, Musieli mnie sprowadzic z powrotem, bo nie wiedziałam co się dzieje. I to nie bylo lunatykowanie bo mialam normalnie otwarte oczy tylko nie mialam swiadomosci dlaczego tam ide.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos sie musi w tym roku udac,albo ciaza,albo jakas nowa praca!!!!!!!! dziewczyny biore was na swiadków..... wiem,ze nie mozna miec wszystkiego,wiec spoko,ale jedno z dwojga chce w tym roku osiagnac.....nie wiem tylko,która z tych 2 opcji jest bardziej zalezana ode mnie, i bardzie realna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś 19 d.c. samopoczucie o wiele lepsze całkiem inaczej się funkcjonuje jak słońce świeci :) i dziś odebrałam dyplom zawodowy:p miłego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka no to gratuluje,dyplomu i pogody ducha :) u mnie znowu wichura i deszcze....az kot ze strchu nie chcial zjesc swojej puszki z rana.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka27
Natka, gratuluję dyplomu:)! Majka, pewnie doskonale mówisz po hiszpańsku? Jak ci smakuje kuchnia hiszpańska? Masz swoje ulubione, tamtejsze danie? Też w tym roku chcę mieć coś z tych dwóch spraw. Ale najbardziej to ciąże. Bardzo bym chciała siedzieć z brzuszkiem przy wieczerzy wigilijnej. Od tygodnia krzyż mnie mocno boli, do tego od paru dni brzuch, tak na dole, przy jajnikach nie, a najbardziej przy pępku. Mam nadzieję, że to nie wyrostek ani zapalenie przydatków. Czasami mam rwy kulszowe, więc może to to. A żołądek może od duphastonu, bo od kiedy zaczęłam go brać to mam problemy z żołądkiem. Dobrze, ze robię teraz pauzę od tego leku. Majka, musimy wrócić do namolności, może teraz cykle będą już w porządku. Będzie dobrze, i zaciążymy:)!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutka,tak mowie po hiszpansku dosc dobrze :) (w koncu zaczelam tutaj tez studia podyplomowe...ktorych nie skonczylam co prawda....ale...) kuchnie hiszpanska tez lubie,bo maja duzo ryb i owocow morza,dla mnie bomba,a nasza restauracja serwuje kuchnie hinduska....bo moj maz jest z pochodzenia hindusem(chyba sie wam nie pochwalilam do tej pory) wiec jadamy duzo pikantnych potraw-bardzo ostrych.... z mezem rozmawiamy po angielsku,i mamy wielu znajomych polaków,wiec mamy tez duzo jezykow w naszym otoczeniu..... bedziemy uczyc dzieci:) niedaleko mnie jest taka szkola dwujezyczna (z racji,ze jest tu bardzo duzo brytyjczyków) i tak mi sie marzy,zeby moje dzieci chodzily do takiej szkoly i nauczyly sie plynnie hiszpanskiego i angielskiego,bo mi to zajelo z 10 lat..... no ale dzieci musza sie najpierw urodzic... ja od dzis robie testy owu....najlepiej wieczorem slyszalam,badz po poludniu....tak bym bardzo chciala aby mi pokazaly,ze mam owu....i zeby te cykle byly normalne..... co sadzicie o wiarygodnosc tych testów? ja slyszalam,ze czasem wychodza negatywne nawet jak jest owulacja....ale pewnie nie czesto sie to zdarza....i pewnie najlepiej testowac kilka cykli no chociaz ze trzy...bo na jednym nie ma co bazowac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie testy owu wuchodza kilka dni przed sokiem tempki, zwykle sa dwie kreski takiego samego koloru a czasem sie zdarza mocny wyrzut LH i wtedy testowa jest nawet ciemniejsza od kontrolnej. ale musisz na nie z tydzien sikac zeby wylapac, zawsze testuj o tej samej porze, idealnie jest testowac co 12h ale to juz trzeba duzo testow ja testuje okolo 18tej raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietaj Majka ze nawet jak wyjdzie test to to jest tylko pik LH i owu dopiero potwierdzaja trzy wyższe temperatury, dlatego najlepiej laczyc testy owulacyjne z pomiarem podstawowej temperatury ciala codziennie rano przed wstaniem z lozka(oczywiscie nie pod pacha tylko na styku blon sluzowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zrobilam ten test, o godzinie 16 mam zamiar robic go raz dziennie...przynajmniej na razie,bo kupilam tylko 15 sztuk dzis mam 9 dc, druga kreska wyszla mi blada,chodz jak najbardziej wyrazna....czyli wynik negatywny,ale czy to moze oznaczac,ze owu sie zbliza???? i tak sie ciesze,ze w ogole cos wyszlo,bo sie balam ze nie bedzie nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz ci wyszla druga kreska??????? Za szybko, może być wczesna owulacja ktora ciazy nie sprzyja bo jajeczko niedojrzale, albo moze masz caly cykl podwyzszone LH??? Rob teraz codziennie i pisz czy ciemnieje. a w nastepnych cyklach rob moze kilka dni wczesniej, jak masz tez krotkie cykle to trzeba ta srednia wyliczyc i moze testowac juz od 6tego, 7mego dnia cyklu. powinnas miec jakies porownanie czyli na poczatku powinna byc tylko jedna kreska wtedy wiadomo ze hormony dzialaja dobrze na poczatku cyklu i potem powinna sie druga pojawic i po piku LH znowu powinna byc jedna. U mnie tak wlasnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze ci sie wydawalo? Czasem wychodza takie cienie w tych tanich testach. Czy ta druga kreska ma jakis kolor czy jest szara, bo jak szara to cien. Zreszta jezeli bedzie LH roslo to sama zobaczysz ze ciemnieje na rozowo/fioletowo. Albo rzeczywiscie masz owulacje bardzo szybko i celowaliscie za pozno na dzidzusia. Szkoda ze nie mierzysz tempki bo by mozna wiecej powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak na tescie wyjda 2 rowne zabarwieniem kreski lub testowa ciemniejsza od kontrolnej to oznacza pozytyw i od tego 1-2dni powinna wystapic owulacja i skok tempki. Na razie jak druga jasniejsza to negatyw ale jak sie zaczyna pojawiac to blisko pozytywu, tylko ze nie wiemy czy sie zaczela pojawiac czy juz taka byla od poczatku cyklu, bo dzis pierwszy dzien zrobilas test. Trzeba zalozyc ze zaczela sie pojawiac. Teraz juz mozesz sie starac. Najwieksze szanse na ciążę są 2dni przed owu, potem dzien przed owu i w dzien owu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wydawalo mi sie....druga kreska jest rozowa i to zaden cien, tylko zwykla kreska,tylko ze bledsza...... co do dlugosci moich cykli....to jest niestety zagadka.... pierwszy cykl po odtsawieniu tabsow anty mialam po 25 dniach (ale to czytalam,ze bywa szybko 1 cykl) potem 28, 30,29,31,28,30.... potem strania I cykl .... i 115 dni....konczac duphastonem, II cykl 28 dni z duphastonem.... a teraz III cykl,bez duphastonu ale co to bedzie ...? wszystko sie pogmatwalo jak widac.....nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zycze milych staranek, ja pewnie rozpoczne staranka za tydzien, a na razie konczy sie @ i bedzie dla przyjemnosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jakby juz byla owu to by byl cykl kolo 23dni, ale jeszcze chyba nie bo jeszcze druga kreska slabsza. rob codziennie testy i pisz czy ciemnieje ta kreska. u mnie jak sie zaczyna pojawiac to 1-2dni pozniej juz jest bardzo ciemna i jest pozytyw, czyli dodajac jeden dzien na pozytyw i drugi na owu cykl powinien miec kolo 25dni. jeszcze zalezy ile masz faze lutealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie my dzis juz sie nieswiadomie stralismy....przed testowaniem....na luzie,stwierdzialam,ze w tym cyklu nie bede mojego meczyc,nie bede mu robic przymusowego celibatu po @ aby doczekal do tych niby plodnych.... najwazniejsze aby kreska ciemniala,bo moze rzeczywiscie mam podwyzszone LH i ta jasna kreska to u mnie standart...ale pozyejmy zoabczymy:) ciesze sie i ciagle patrze na ten test i tak sobie fantazjuje,ze patrze na ciazowy :)hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i dzieki konieczynka za te komentarze,bo sama tu siedze, i tak bym tylko myslala............................................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka27
Majka, rób testy codziennie, o tej samej porze. Koniczyno, ja jak kiedyś robiłam to też o 18, przedtem 2 godz nie piłam. Majka, ja miałam jeden cykl, że druga kreska też pojawiała się ok 10dc, ale ciemna bardzo pojawiała się 14-16. Tak więc fajnie, że starania rozpoczęte:) Mnie się wydaję, że ten cykl będzie miała normalny i zaciążysz. Ale nie chcę też głośno mówić i Ci zapeszać. Tak więc optymizm ma być i będzie dobrze:) Majka, ja ten cykl też jadę bez duphka. Ja mam humor już lepszy, kręgosłup już niej boli po leku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny,ja dzis zaczelam prace w resto na pelny etat :) ale chwilka sie znajdzie aby do was skrobnac:) zrobilam dzis kolejny test owu.....dobrze sie nie przyjrzalam,bo robilam go dzis w pospiechu i jako ze byl mokry, a ten z wczoraj suchy, ciezko mi je porownac, ale wydajemi sie,ze jest taki sam jak wczoraj :( nie sciemnial,a nawet mam wrazenie,ze jest drobinke jasniejsza kreska..... nie wiem mam nadzieje,ze sciemniej :) jutro dalej bede testowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ju z po wizycie u gina, ta kulka to jakiś czyrak i mam maść z antyb. na to. Lekarz przed rozpoczęciem starań zlecił mi zrobienie badan na ponad 200zł. Też się zastanawiałm nad kupnem testów owulacyjnych ale terwszy miesiąc starań to może tak bez niczego. Zrobię badania i jak mi dobrze wyjdą to też pod koniec miesiąca będę testowa. Jak Koniczynka pisała, marzec to miesiąc moich urodzin więc.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×