Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

morelkaaa

Kobiety, które starają się o dziecko -zapraszam na pogaduchy

Polecane posty

Mala konkurs dopiero trwa prawdopodobnoe na 100%bedzie invicta ja zapisal sie u nich na ivf bo podawali linka i liczy sie kolejnosc zgloszen ale jakos mam duzo watpliwpsci do tej refundacji mimo ze sie kwalifikuje ze wzg.na normy ja xaly czas sledze ten temat jak bede wiedziec bo bede mam kontakt z pania anna krawczyk z naszego bociana gdzie ona jest glownym koordynatorem ivf i mentorem pomiedzy ministerstwem zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie to raczej beda interesowaly kliniki w woj.swietokrzyskim ze wzgledfu na dojazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xrozza provita z tego co wiem to nie :opoki co....a sprawdzalyscie czy sie kealifikujecie podam wam warunki pary ktore bede zakwalifikowanedo ivf: kwalifikacje do zaplodnienia pozaustrojowego z programu bede mogly skorzystacpary u których stwierdzonono i potwierdzono dokumentajce medyczna bezwzgledna przyczyna nieplodnosci lub nieskuteczne zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej leczenie nieplodnosci w okresie 12 miesiacy poprzedzajacych zgloszeniedo programu a kobieta w dniu zgloszenia (pierwsza wizyta u realizatora )do programu nie ukonczyla 40 roku zycia wskazania do zapodnienia pozaustrojowego obejmuja: a) czynnik jajowodowy u pacjentek z trwalym uszkodzeniem jajników u pacjentek zdyskalifikowanych zpowodu braku szansy na powodzenia leczenia operacyjnego nieplodnosci u pacjentek z uposledzona funkcja jajowodów przy zachowabniu droznoscilub po nieskutecznej operacji mikrochirurgicznej b)czynniki jajnikowy nieplodnosci brak ciazyp o conajmniej szesciu cyklach farmakologicznej indukcji jajeczkowania c) endometrioza I II stopien w lit.d. -III,IV stopien w lit.d. d) nieplodnosc nie wyjasnionego pochodzenia(idiopatyczna) -u kobiet do ukonczenia 35 roku zycia jezeli trwa dluzej niz 24 miesiace -u kobiet powyzej 35 roku zycia jezeli trwadluzej niz 12 miesiacy 1) Czynniki męskie: -w przypadku stwierdzienia gęstosci plemnikow ponizej 3ml/ml nasienia,w przypadku nieplodnosci trawajacej dluzej niz 12 miesiecy -w przypadku stwierdzienia gestosci plemnikow 3-15 m/ ml nasienia w przypadku nieplodnosci trwajacej dluzej niz 24 miesiace Kryteria wykluczenia staniowia: 1)brak mozliwosci wystymulowania lub pobrania komórek rozdrodczych od jednego z partnerów 2)potencjalne ryzyko braku prawidlowej odpowiedzi na stymulacje jajeczkowania (hormon folikulotropowy FSH powyzej mU.Ml w 2-3 dniu cyklu lub hormonu antymullerowski AMH ponizej 0,5 ng/mL) 3)nieodpowiednia odpowiedz na prawidlowo przeprowadzona stumulacje jajeczkowania czego wyrazem byl brak pozyskania komorek jajowych w 2 cyklach stymulacji 4) nawracjajace utraty ciaz w tym samym zwiazku 5)wady macicy bezwzglednieuniemozliwijace donoszenie ciazy 6) brak macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde czemu nie ? a skąd masz dostęp do tych danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez oferty można składać do 15 maja więc skąd wiadomo że provita nie jak jeszcze tyle czasu ??????? kurde ja licze na provite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwalifikacje?to bylo podawane przez naszego bociana i ministerstwo zdrowia bocian udostepnia rozne wazne info na ten temat jak pisze mam kontakt z anna krawczyk z naszego bociana i wiem na bierzaco co do tematu refundacji kliniki musza spwlniac normy polskiego zwiazku ginekologicznego spelnia je tylko 30klinik w pl provita min.spelnia ale na zaproszenie do sejmu na rozmowy udzial wzielo tylko 10klinik:o a wiesz czemu?bo wszyscy sa nastawieni na zyski niestety stad male zainteresowanie klinik programem w czerwcu bedzie wiadomo zeby skorzystac z kealifikacji trzea spelniac podane warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze no ale przecież zyski też będą mieć bo państwo zapłaci kurcze mam nadzieje że startują i że ich wybiorą serio ....bo sama niewiem czy nie będe musiała skorzystać z in vitro...:( dołujące to wszystko jednak licze na provite..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xrozza a co u ciebie jest przyczyna nieplodnosci?sprawdz w podanych kryteriach czy sie kwalifikujesz w tym roku i tak tylko skorzysta jakies 3tys osob a tp kropla w morzu program jest rozlozony na 3lata ja tam nie licze chodz sie kwalifikuje raczek liczymy sami na siebie...a nie mam juz czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xrozza no ja mam nadzieje ze provita bedzie w tym programie dofinansowywania IVF ja ostatnio dzwonilam bodajrze na poczatku lutego i babka wpisywala mnie na jakas liste i powiedziala ze jakby co bedzie do nas dzwonic...ja spelniam bezposrednie warunki jak bedzie w programie to super bo spelnia warunki ESHRE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, ja lecze się prywatnie w Poznaniu, u gin, która pracuje w Gin-Położ. szpiatlu klinicznym w Poznaniu na Polnej. Oddział na którym pracuje moja gin wykonuje także in vitro i wiem już na pewno, że jest w tym programie. Ordynator tego oddziału brał nawet udział w tworzeniu tego programu i występował także na konferencjach prasowych z ministrem zdrowia. Czytałam program i się kwalifikuję, zresztą moja gin to potwierdziła. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morelkaaa no to super!!!! morelka nie chcialbys sie poznac ze mna i z mała? ja podalam maila takze jak bys chciala to zapraszam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mysle że się kwalifikuje ale ale, mysle też że jeszcze przedmną inna droga przez kolejny rok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, co słychać? Xrozza, Morelka, Mała, Paula, Czarna i reszta ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka chyba Cie myslami sciagnelam:) U mnie nic nowego, czekam do weekendu i powoli zaczne sie pakowac do szpitala. Juz we wtorek musze tam byc na 7 rano. Troche zaczynam sie denerwowac, co tam jeszcze w srodku znajda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja zaczynam stymulację i pod koniec maja 4 IUI. Co u reszty? Mała trzymam kciuki, oby wszystko poszło głądko. Psioszka co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała, właśnie się zastanawiałam czy tu już po laparo czy jeszcze przed.Nie martw się, da się to przeżyć:) Ważne,że pomogą i będziesz mogła dalej działać. Ja drugi cykl na Clo, niby owulka ładna była, przytulanki, więc czekamy, mam testować za jakieś 2 tygodnie. A jeśli nie wyjdzie to następny cykl z clo plus zastrzyki, a po tym jak nic to kładę się do szpitala na drugą laparo, więc Mała nie będziesz sama. Morelkoo mocno trzymam za Ciebie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny odebraliśmy wyniki posiewu nasienia i niestety wszystko wyszlo w porzadku. Piszę ze niestety bo mialam cicha nadzieje ze jakies chorobsko uszkadza nasienie mojego meza a tu nie znamy przyczyny takiego stanu ze w ciagu 3 miesiecy liczba plemnikow spadla z 19 800 000 do 2 250 000. Pogorszyla sie rowniez ruchliwosc i budowa. Jestem zalamana ale przy mezu zgrywam twarda babe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny nie wiem czy mnie pamietacie pisalam z wami na samym poczatku (1 str.) pisalam ze poronilam, a teraz mam juz 2mc malucha ;) wiec dziewczyny nie zalamujcie sie wszystko sie ulozy i beda z wami dzieciaczki juz wkrotce:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozebozenka
Jakbyście chciały pogadać z innym kobietami, które właśnie starają się o dziecko to ja je znalazłam na forum daymynews.pl, od czasu do czasu wchodzę tam pogadać. Każda z Was będzie tam mile widziana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala56
Dziewczyny wrocilam cala i zdrowa, jajniki typowe dla PCO a jajowody drozne. Zwolnienie lekarskie na 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała, opowiadaj co i jak, swoją drogą długo masz to zwolnienie, ja miałam tydzień, ale dobrze- odpoczniesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Mowiac w skrocie laparoskopia sie udala- jajniki typowe dla PCO, jajowody na szczescie drozne. Tuz po operacji czulam sie bardzo dobrze, zadnych mdlosci, zadnych wymiotow. W sumie to najgorzej wspominam wyjecie cewnika, ktory raczej zostal mi nie tyle wyjety co wyrwany. Dwa dni sikalam krwia, kazde wyjscie do toalety to byl dramat. Mialam wyjsc w sobote ale ostatecznie wypuscili mnie w poniedzialek. Przepisali zastrzyki w brzuch na tydzien, do pracy wracam 17 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, co tu taka cisza?? Co się u Was dzieje? Morellka, Xrozza, Mała, Czarna. Paula i reszta??My wczoraj byliśmy 1,5 h u gina, zdecydowaliśmy się na in vitro. Dostaliśmy stos dokumentów i badań do zrobienia. Długa rozmowa dała nam większy zarys sytuacji i wspólnie podjęliśmy decyzję,że będzie to najlepsze wyjście w naszej sytuacji. Startujemy we wrześniu. Zdecydowaliśmy również,że skorzystamy z promocji w naszej klinice i jeśli wyhoduję dużo jajeczek to oddam je innej kobiecie potrzebującej, dzięki czemu zabieg będzie za darmo. Więc przed nami 3 miesiące odpoczynku, wakacji i relaksu, a później do dzieła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka to super informacja jesli udaloby sie wykonac Wam in vitro. Trzymam kciuki :* My zrobilismy badania meza-krew, mocz, hormony i cala reszte. I coz? Wszystko OK. Mialam nadzieje ze cos wyjdzie nie tak, wtedy bylby jakis punkt zaczepienia. Pozostaje nam wizyta u urologa i test Mar, ktorego sie boje ze wyjdzie pozytywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny u mnie duzo sie ostatnio dzieje wszystko zmienia sie jak w kalejdoskopie juz 3 tygodnie minelo jak zmarla na moich oczach moja ukochana babcia z ktora bylam bardzo zwiazana bardzo to przezylam strasznie mi jej brakuje ale powoli,powoli dochodza do siebie a wogle do wyjezdzamy z m prawdopodobnie na stałe do UK moj mezulek juz tam jest i zaczoł prace a ja za niedlugo lece do niego i tam chce podchodzic do IVF i mam za darmo ale póki co ivf schodzi na dalszy plan tymczasowo chcemy sie tam urzadzic itd i zaczac procedure IVF i powtórzyc juz tam jeszcze raz badania przedewszystkim M pozdrawiam gorąco chodz ta pogodoa za oknem nie rozpieszcza:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała56 a moiwlam ze wszystko pojdzie jak spłatka;):) główa do góry!!!!jak sie bedzie mialko udac to sie uda a testem sie nie martw :) psioszka no to fajnie ze podjeliscie decyzje o IVF nie ma na co czekac w sumie a wrzesien zleci tuz tuz a mozesz mi przypomniec co u was jest problem z nieplodnoscia? bo nie pamietam juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×