Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ciasteczkowa_mi

Niedobrze mi sie robi jak czytam o tych waszych dietach

Polecane posty

Czy naprawde nie warto zaczac sie zdrowo, rozsadnie odzywiac (jesli chcecie schudnac to liczyc kalorie), byc zdrowym, cwiczyc i byc w formie, czy naprawde wszystko na czym wam zalezy to chuda sylwetka niewazne jak osiagnieta nawet kosztem zdrowia? Dlaczego nie szanujecie swoich cial?? Diety kopenhaskie, kapusciane, proteinowe, tragedia...a potem placz bo choroby, problemy hormonalne...kobiety ogarnijcie sie... Jak macie pytania na temat odchudzania to pytajcie, znam sie na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalezy od sytuacji
napisz jakis zdrowy jadłospis dla normalnej nieodchudzającej sie osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalezy od sytuacji
napisz jak podkrecac metabolizm po okolo 4 latach diet i okolo 3 lat bulimii, czyli w sumie 7 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety ale
tego nie zmienisz,masa dziewczyn chce zrzucic szybko to co narastalo latami,każda musi sobie sama poukładac w glowie co i jak ,a jak nie to borykac sie przez lata z nadwaga i dietami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak podkrecic metabolizm? To moze troche potrwac az sie wszystko z powrotem ureguluje, ale na pewno sie uda. Przede wszystkim cwiczenia dla nie odchudzajacej sie osoby 3-5 razy w tygodniu po 30 min wystarczy, zdrowa dieta bogata w blonnik i probiotyki, dla maksymalnych i najszybszych efektow jedz o stalych porach dnia. Wysypiaj sie PRZYNAJMNIEJ 7h na dobe by uniknac podwyzszonego poziomu kortyzolu, bo spowoduje to, ze twoj organizm sie pogubi z wydzielaniem odpowiednich hormonow kontrolujacych poczucie sytosci i glodu. Sen stymuluje rowniez wydzielanie sie hormonu wzrostu, ktory wspomaga metabolizm, ze tak powiem. Mozesz rowniez spozywac do 200-400mg kofeiny dziennie, to jest np. do 2 filizanek kawy, wieksze ilosci moga szkodzic i wyplukiwac wapn z kosci, czego w twoim przypadku szczegolnie nie chcemy jako ze prawdopodobnie masz niedobory po bulimii i dietach. Co do jadlospisu, jedz ok 1500-1700 kcal w zaleznosci od aktywnosci fizycznej (1500 minimum!). Dieta musi byc bogata w roznego rodzaju ziarna (pelnoziarniste pieczywo, ciemne makarony i ryz jak lubisz, owsianki, musli) warzywa, szczegolnie zielone (brokuly np.), roznego rodzaju fasolki, na pewno nabial (mleko poltluste, jogurty naturalne lub owocowe), jajka, mieso w rozsadnych ilosciach (nie musi byc wiecej niz 3 razy w tyg), ryby jesli lubisz (byle nie smazone)...no i owoce oczywiscie, najzdrowsze sa roznego rodzaju jagody, truskawki, maliny no i cytrusy, kiwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiele osob mowi, ze nie chce im sie liczyc kalorii, ALE prawda jest taka, ze zazwyczaj jemy te same rzeczy na sniadanie, obiad, kolacje, wystarczy raz policzyc, a potem juz sie bedzie pamietac i wszystko przyjdzie automatycznie, a jak kupujemy cos nowego to wystarczy popatrzec na etykietke. Czy to naprawde taki wysilek? I zeby nie bylo, sama kiedys przechodzlam przez etap glupich diet, nawet glodowek, ale powiedzialam sobie STOP, nie chce tak zyc, nie chce sie meczyc, chce byc zdrowa i wygladac najlepiej jak sie da, co prawda nie mialam nie wiadomo ile do zrzucenia (ok 10kg tylko) , ale katowalam sie roznymi idiotycznymi dietami. Pamietajcie, zdrowie jest najwazniejsze, bo nikt wam go nie zwroci, a zdrowe cialo to rowniez szczuple cialo! Ale trzeba cierpliwosci! No i, mimo mlodego wieku, od kilku lat doksztalcam sie nt. dietetyki, cwiczen i zdrowego stylu zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sewirrka
a mozna w ramach kalori jesc wszystko? np budyn , kisel, baton , czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli stosujeszdiete optym
jeżeli stosujesz dietę optymalna dra Jana Kwaśniewskiego to się znasz a jeżeli nawet nie masz pojęcia o żywieniu optymalnym to wybacz , jesteś taka sama jak te dziewczyny tutaj ;) pilnuj własnego nosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopoki bedziesz ograniczac kalorie to schudniesz, ale...wazna jest tez jakosc tych kalorii. Czyli 400 kcal porzadnego obiadu z np. warzyw i jakiegos miesa bedzie mialo wieksza wartosc niz np. 400 kcal z ciastek. "jezeli stosujeszdiete optym" A kim ty w ogole jestes i o czym ty w ogole mowisz? Nawet nie wiem co to za kolezka ten Kwasniewski i mam to gdzies, ja sie edukuje na ten temat zagranica. A jak tobie sie nie podoba co pisze to sie nie wypowiadaj w moim temacie 🖐️ I ja nie musze stosowac zadnej diety 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haaaaaaaaaaaaaaaaaaha
kaze ci ktos czytac? idz wyrzygaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewirrka - nie do końca. Tzn jak zjesz to trudno, ale należy tak komponować jadłospis, żeby dostarczyć organizmowy wszystkich potrzebnych składników w odpowiednich proporcjach. Proporcje są ważne, a niestety taki baton jest bombą cukru i niczego poza tym. Ale dużo ludzi zapomina, że na diecie trzeba jeść też tłuszcze i wyklucza z diety masło i olej. Z tym masłem - ok, bo to tłuszcze zwierzęce, ale olej roślinny w odpowiedniej ilości nie tuczy! (Przez odpowiednią ilość mam na myśli np. 2 łyżki oleju rzepakowego dziennie - taka ilość dostarcza dzienne zapotrzebowanie na omega-3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja codziennie rano pije łyzke oleju lnianego a 2 lyzke np rzepakowego lub oliwy z oliwek dodaje do potraw. jem tez awocado ( dobre tluszcze) tluszcz jest potrzebny do tego aby schudnac ;) zgadzam sie z poprzednizcka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×