Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anka_będzie hanka

termin majowy zaczynamy przygotowania do porodu!!! kto ze mną?

Polecane posty

Witam U mnie od soboty licho,jakies bole okresowe sie zaczely lekki,dzwonilam do poloznej ,kazala obserwowac i jakby sie nasililo leciec na odzdzial na zapis,mialam juz takie problemy w poprzednich ciazach.;powinnam wypoczywac teraz,ale przy dwojce dzieci sie nie da niestety..tym bardziej przy tej mlodszej ponad dwu letniej..Czasem mam sny zwiazene z tym jak bedzie z 3 dzieci,napewno sajgon,bedzie trzeba sobie poradzic,powiem szczerze,ze wole zeby narazie tam siedzial :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _babrie_
majowkommmm mi nic ginekolog na ten temat nie mówil ale ja mmzakaz uprawiani sexu od 28 tygodnia, paiętam jak diś jak uprawialiśmy sex i po jakiejś godzinie 3 okropne bóle mie złapały jakby mi ktoś milionami igieł dociskał ból był niemiłosierny i wiecie co na drugi dzien poszłam do gina bo miałam akurat wizytę i się okazało że szyjka skócona o 30 % i teraz sobie tak myślę że to chyba przez ten sex i ten ból to był ból skracania się szyjki lekarz mówił że dobrze dla mie do porodu że się skróciła bo łaśnie to skrcanie boli najbardziej, tydzień temu jak byłam to kolejne skróenie było no i to rozwarcie na 1 alec, zobaczymy co ędie dalej byłam dzisiaj oddać mocz, bo tydzień temu robiłam i mam złe wyniki i jutro mam dzwonić jakie są jak złe to mam w środe wizyte u gina a jak dobre to dopiero za tydzień co do aktywności to nasz córeczka jest strasznie żywa jak coś zjem albo wypiję to szaleje, ardzo aktywna jets od 22-24 , w nocy jak idę siku, rano jak wstanę i do południa i po południu ja nie wiem czy ona w ogóle śpi :)) jak będzie czwartek to sex będziemy uprawiać 3 razy dziennie bo sperma wywołuje skurcze, a ja niechcę przenosić ciąży :)) chociaż znając moją szjkę mięciutką to raz wystarczy )) pozdrawiam wsystkie ciężarówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj 13na + to nie az tak zle....ja to chyba wlasnie przed chwila przytylam z 10:P mialam grype zoladkowa i zjechalam ze 3,ale dzis bylam z Kuba na takiej pyyyysznej wloskiej pizzy i sie ruszac nie moge :p Co do seksu to nam niby wolno, ale mnie boli. Do tego dochodzi ciagla infekcja i uda nam sie moze raz na jakis czas to zrobic...Z reszta teraz to az takiej ochoty nie mam jak wczesniej. Chociaz dzis nie moglam sie powstrzymac- niestety co do normalnego seksu nie doszlo..ale zawsze cos :D:D A co do torby to ja tez nie mam. Musze jeszcze wszystkie ciuchy poprac no i zamontowac wszystkie meble :) Mam nadzieje,ze w tym czasie Tymkowi nie zachce sie wychodzic z brzuszka-chociaz czasem jak tak kopie to mysle,ze zaraz wyleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farfalla01
Moje kg to 9 na +.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja torbę już mam spakowana dla mnie maluszka i mężusia (dla niego zielony fartuch jednorazowy i klapeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja +14 kg ale nie wiem od czego :P dziewczyny czy da sie jakos okreslic czy ilosc wod jest ok? bo ja sie martwie ze caly moj brzuch wypelnia synek i nie ma tam kropli wody.. czuje jego cialko tuz pod skora.. wizyta z mozliwym usg dopiero w przyszlym tyg w piatek. jutro normalny gin ale on nie jest superkompetentny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Skiti, myślę ze to można ocenić tylko podczas usg. Mi wczoraj powiedział że ilość wód w porządku. Co do wagi, to ja w pierwszych miesiącach przytyłam 6 kg-rzuciłam palenie i nie miałam wymiotów-to raczej ta przyczyna. Narazie gin nic mi nie mówi o wadze więc chyba nie jest źle, chociaż podłamać się można..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja i tak nie wygladam zle z tymi +14. wrecz wolalabym taka zostac bo bylam za chuda a teraz w sam raz tyle ze brzunio- jak go ''wciagne'' to bedzie ok.. nie wiem jak to jest z tym brzuchem po porodzie.. taki flak pewnie bedzie.. masakra troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farfalla01
Co do brzucha to na początku marca rodziła moja kuzynka i tak właśnie pod kątem ciążowych pozostałości ostatnio się jej przyglądałam. Na samym początku tzn.jakieś 1,5 tygodnia po porodzie jeszcze trochę tego brzuszka było. Ale teraz wygląda już całkiem całkiem i specjalnie nie rzuca się w oczy nadmiar skóry. Widać jeszcze,ale tragedii nie ma. Mam też koleżankę, która rodziła również na początku marca i widziałam ja na święconce. To aż mnie zatkało. Bo kompletnie nic nie widać. Żadnych ciążowych pozostałości. Brzuch elegancki, szczuplutka. No tylko że to zawsze był chudzielec. Tak więc nie ma reguły. Jak to będzie z tą skórą na brzuchu to przekonamy się same dopiero po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
A co powiecie dziewczyny jak jak mam już hmm... 24kg na plusie :/ I też nie wiem z czego. Ale pocieszam się tym, że jestem bardzo spuchnięta (może trochę więcej zejdzie po porodzie). U mnie szyjka zamnknięta, jajeczka dwa na usg widziałam, dziecko dalej leży pośladkowo i nie zamierza się przekręcić. Ktg dopiero 24 kwietnia, wstepnie do szpitala na cc 7 maja (termin mam na 10). Myślałam, że w przyszłym tygodniu będzie finito, ale muszę czekać, trudno. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam ok 14kg na plusie... przez grype zjechalam ze 3kg,ale znow nabralam pomimo tego,ze staram sie nie jesc jakiegos syfu.. Taki juz moj urok..ale lato sie zbliza moje drogie..spacerki beda i jakis ruch dojdzie. Ja sie pocieszam,ze nad morzem mieszkam to i na dluzsze spacerki bede chodzila a przy okazji zaczne znow trenowac sobie na hula-hopie, wiec moze brzuszek zjedzie mi troche. Ja mam niestety problem taki,ze potzrebuje wiecej wysilku aby bylo widac jakies wyniki-ale nie zalamuje sie ( na dzien dzisiejszy) :P Ehhhh denerwuje sie dziewczyny..jutro mam egzamin z prawka. Dzis bylam na dodatkowych jazdach i mozg mi sie zablokowal..ciekawe co jutro bedzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaga-po prostu musisz iść na luzie i z przekonaniem ze to nic trudnego, trzymam kciuki! Zazdroszczę, zawsze chciałam mieszkać nad morzem-to dalej moje marzenie :) Jabardzo- przynajmniej wiesz kiedy urodzisz, my- pozostałe będziemy czekać i nie wiadomo ile :) Ja byłam dziś na 30min spacerku po lesie, ptaki pięknie śpiewały, pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka_będzie hanka
byłam u gina. Ponoć jeszcze zadnych objawów porodu nie widać. 36,5 tygodnia z usg. Wychodzi na to że mała będzie wysoka. Długość kości udowej ma na 38 tygodni hehe ale mąż wysoki wiec wszystko możliwe. Mnie dobija wysokie tetno dzis tylko chwile byłam poza domem a tetno po powrocie 115 masakra. Zobczymy jak to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odebrałam wyniki moczu i mam za dużo leukocytów więc jutro na 10 wizyta u gina, cieszę się bo mi powie czy większe jest rozwarcie i czy szyjka zgładzona juz całkiem, córcia tak mnie napiera na dół że mam wrażenie że wyskoczy, dzisiaj znowu mnie przeczyściło biegunką i mam częste bóle brzuszka takie skurcze i bóle kręgosłupa w dole ciekawe ile ja jeszce w tej ciąży będę chodzić, jutro się dowiem co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za rade, postaram sie wyluzowac :) kurcze ja wlasnie w lozku leze i sie mecze.. maly tak napiera mi na dol,ze tez mam wrazenie,ze wyskoczy zaraz...juz 3 nospy zjadlam..:/ zgaga do tego.. jakie wg jest to dziwne,ze jak wieczor sie zbliza to automatycznie pojawia sie ta piekaca dolegliwosc a rano jak sie budze to zanika..:/ A co do mieszkania na pomorzu to powiem,ze jestem szczesliwa z tego powodu. Mam plaze, jeziora, las. Zawsze jest mozliwosc oderwania sie od codziennosci. Pojsc na plaze i tak poprostu patrzec w morze- to uspakaja.:) Takze zapraszam tu Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaga-nadal trzymam kciuki za egzamin! Oj nie pisz mi tak, bo właśnie o tym marze, żeby móc patrzeć w morze kiedy tylko bym chciała, a tu śląsk- choć ja mieszkam w domu a za oknem mam las.. Witam ciężarówkę_trzecią! To chyba masz najpóźniej z nas termin :) Ja mam na 19 maj, wg ostatniego USG na 12 maja-zobaczymy :) A co do wagi-może masz cukrzycę? Albo zatrzymujesz dużo wody? Nie przejmuj się jeszcze miesiąc i będziemy wszystkie zrzucać hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj polecilismy kupic Pampersy bo promo 3 w cenie 2. Kupilismy rozm 1 - 3 paczki i rozmiar 2- tez 3 paczki. Ciekawe na ile wystarczy..? zastanawia sei czy dokupic ktorys jeszcze ale moze nie warto sie zaopatrzac az tak. Kosc lonowa boli jak nie wiem.. nie wiem czy to normalne do konca zeby tak bolala i to juz od ponad miesiaca.. Rozstepy :( myslalam ze nie wyskocza bo cala ciaze Mustela smaruje, ale sa po boczkach i przy pepku.. buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skiti- nie mów mi o rozstępach :( Ja mam na piersiach,wokół brodawek, pod tyłkiem, za kolanami, na boku ud i na obu boczkach. Jeszcze czekam na rozstępy na brzuchu. Az chce się wyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
Oj to chyba z rozstępami to genetyka. Ja powiem szczerze, rzadko się smaruję bo zapominam :) 24kg na plusie a rozstępów zero. A jak już się smaruję, to Perfecta Mama. Ale moja Mama nie ma żadnych rozstępów i tu jest pewnie pies pogrzebany. Nie wiem czy wy też tak macie, ale od trzech dni mam taki humorek przykry, normalnie szukam dziury w całym. Codziennie z chłopem się kłócę, a potem mi głupio. Może to już ciśnienie na poród mam. Aha i jeszcze pytanko. Też macie takie czarne sutki? Mam całe w czarnych plamach, mało tego te plamy wyłażą poza granice sutków i wyglądam już jak matka afrykanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po prostu tak też tyłam w poprzednich ciążach. Cukrzyca?? Zapytam przy najbliższej wizycie. A termin na samiuśki koniec :) Ale może się uda, i urodzę wcześniej. A co do pampersów, to ja mam głównie dwójki. Około 200szt ;) Niewiele jedynej-tyle tylko co do szpitala i na pierwszy tydzień. Teraz w Realu kupiłam mokre chusteczki "Pampers" 6szt za 26.95zł. Wychodzi ok 4.50zł za paczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje Drogie niestety nie udało się zdać- az wstyd. Tak głupia sytuacja,ze zamknełam się w pokoju i nie chce mi sie z nikim gadać, najgorsze,ze kolejny mozliwy termin to za miesiac jest-wiec sie nie zalapie. Co do rozstepow to mi sie z boku jeden zrobil i jeden na plecach- ale planuje tatuaz robic pozniej wiec odwroci uwage od nich ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaGaJagusia współczuję dasz radę za kolejnym razem byłam dzisiaj na wizycie pełny 37 tydzień czyli ciąża donozona huraaa i ginekolog mi mówi tak koniec oszczędzania się, sex uprawiać i zachowywac się jak przed ciążą, oczywiście okien Pani myć nie każę ale nie oszczędzać się już, odstawić nospę i magnezin, brać tylko femibion 2 i żelazo pytałam o szyjkę mam więcej niż połowę skróconą i rozwarcie dalej na opuszek palca posłuchaliśmy się ginekolog i pół godziny temu uprawialiśmy sex, po wszystkim chwilkę poleżałam ale potem poszłam się umyć i co dostałam biegunki hah w necie pisza dziewczyny że sperma wywołała poród parę godzin po sexie ciekawe czy mnie w nocy złapie, jak narazie zaczął boleć mie bardzo kęgosłup na dole no zobaczymy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez czytalam,ze sperma przyspiesza porod.. a wlasnie to ten tekast: Jeśli termin minął, a ciąża przebiegała prawidłowo i lekarze nie widzą powodu do niepokoju, możesz oczywiście spróbować przekonać dziecko do pojawienia się w końcu na świecie. Najprzyjemniejszym, a co ważne, skutecznym sposobem jest seks. Już w starożytności uważano go za bardzo dobrą metodę wywołania porodu. Dziś wiadomo, że sperma zawiera prostaglandyny hormony, które znalazłszy się w pobliżu szyjki macicy, powodują jej dojrzewanie, co prowokuje skurcze. Przez 24 godziny po stosunku stężenie prostaglandyn w śluzie szyjkowym jest od 10 do 50 razy większe niż normalnie. Poza tym podczas stosunku dochodzi do naturalnego masażu szyjki macicy. Skurcze macicy pojawiają się także podczas pobudzania brodawek piersiowych (zarówno rękami, jak i ustami). Do układu krwionośnego uwalnia się wtedy oksytocyna hormon stymulujący skurcze macicy. Mamy karmiące piersią wiedzą, że to działa, bo po przystawieniu malucha czują, jak ich macica obkurcza się. No to 3 mam kciuki aby to było już i żeby poszło szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ja jak już będę w 37tc, to chłopa codziennie będę ciągła do łóżka :D nie ma to tamto hehe No cóż następnym razem już tego błędu na egzaminie nie popełnisz :) tak się trzeba pocieszać! Bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie uważacie że robię źle? że warto czekać jeszcze itd, bo moim zdaniem to jest naturalny sposób nawet nie tyle na wywołanie co na życie, chcę od dzis kochac się codziennie bo to jest sama natura i na wywołanie porodu będe stosowała tylko ten sposób + spcery które uprawiam całą ciązę hihi myslicie że dobrze robię czy źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×