Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anka_będzie hanka

termin majowy zaczynamy przygotowania do porodu!!! kto ze mną?

Polecane posty

Gość :D :D :D
co za idiotka tak się pindrzy w takiej sytuacji? tylko barbie :D jesteś blondynką, prawda? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz mialam ospe, ale mozna polpasca dostac :/ ehhh.. mam nadzieje,ze nie zachoruje.. A osobe ktora napisala powyzej post -ZEGNAMY z forum! Czy to dziwne,ze kobieta chce dobrze sie czuc i starac sie dobrze wygladac nawet przy porodzie?? Jak dla mnie to oczywiste. Moze na sali porodowej przy mocnych bolach zapomni sie o wygladzie-ale wczesniej mozna sie postarac. Takie przygotowania sa tez relaksujace i potrafią podbudowac troche kobiete i dodac jej pewnosci siebie. Za pewne jestes mezczyzna lub osoba ktora nie ma pojecia co to stres przedporodowy-albo masz poprostu w dupie to jak wygladasz i siedzisz sobie przed kompem aby krytykowac innych przez neta bo w realu nie potrafisz. Przepraszam reszte dziewczyn za tego posta ale nie nawidze takich ludzi. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sommer
Ania a czy masz dobre wyniki moczu i ciśnienie w normie? Absolutnie nie chcę Cię straszy, ale poczytaj sobie o gestozie (obrzęki, swędzenie nóg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
Ania ja też mam opuchliznę na nogach i też mnie swędzi, ale wyniki mam dobre. Jak chcesz sie uspokoić to zrób sobie próby wątrobowe, mogą być w tej sytuacji powiększone (wtedy swędzi). Mój gin powiedział mi żebym brała Essentiale Forte - taka osłona na wątrobę. Ja byłam dzisiaj na ktg i chyba coś się zaczyna dziać, bo gin kazal mi przyjść w piątek na powtórkę. Termin mam na 10 maja, ale powiedział, że nie dotrzymam. Brzuch mi się spina, jeszcze poszłam dziś na zakupy i wyszły takie większe, przywlokłam się do domu i leżę od tamtej pory, coś brzuch mnie boli. Oj żeby już w tę lub we wtę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry majówki, ja już przy kawusi, co do opuchlizny, ja mam straszne na stopach, buty to już na chama wciskam na stopy a jak bolą jak za długo chodzę. Miłego dnia wszystkim, oby była ładniejsza pogoda niż wczoraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka_będzie hanka
Ufff już mam trochę dość dużego brzucha i ociężałości. Chciałabym juz urodzić. Jeszcze mnie moje nerka pobolewa. Ehhh nie wiem czy nie powinnam się w szpitalu pokazać. Mała sie rusza, nóżkami fika czasem aż boleśnie dla mnie tak się przekłada. Czekam na wyznaczenie terminu cc. Zobaczymy co dalej. Pogoda paskudna. Mąż dlaej zleceń nie ma. Zaczyna sie podłamywać. Blleee... Co za lajf:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania:)
ciśnienie mam ok, wyniki moczu takze. Martwię się że to może być cholestaza. wizytę u lekarza mam w poniedziałek i nie wiem czy może na własny koszt zrobic próby watrobowe żeby juz z gotowymi wynikami iść do gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra dziewczyny żarty sie skonczyly - pakuje torbe do szpitala :) chociaz pewnie poleży sobie jeszcze 3 tyg bo nic nie wskazuje na poród.. Jutro ide do fryzjera - mam nadzieje sobie poprawic humor przed tym wszystkim, chociaz jak mnie zetnie nie tak jak chce to bedzie deprecha :) No i w piatek wielki dzien- moja pierwsza wizyta w szpitalu, pewnie mi zrobia ktg (pierwsze). Moja znajoma po takiej wizycie na nastepny dzien urodzila :P chociaz nic nie wskazywalo ze sie cos zacznie. Oj jak Malutki sie rozpycha to masakra, boli az.. no i rozstepy to z dnia na dzien sie robia a normalnie 8 miesiecy bez rozstepow.. nadziei tylko sobie narobilam, eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
Ania Ja bym zrobiła na twoim miejscu. Badanie nie jest drogie, a jeżeli wyjdzie coś nie tak, masz czas by zareagować. Ja też już po kawce (pół łyżeczki rozpuszczalnej, pół szklanki mleka). Napój a'la kawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
Skiti przestraszyłaś mnie. Rozstępy z dnia na dzień mogą wystąpić? Ja nie mam jeszcze, ale widzę, że nic straconego :/ Ja już spakowana jestem, nawet wodę mi siostra już kupiła. To pierwsze dziecko w naszej rodzinie i wszyscy przeżywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się zastanawiam czy kupić laktator z awenta, do tego sa takie 2 pojemniki do zamrazania a potem do karmienia. Wy macie jakieś? 2 czerwca idziemy na wesele i by się przydało zostawić odciągnięte mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona zaba
Ania badanie zrob to sie uspokoisz.a puchna ci rece i nogi? mi w pierwszej ciazy strasznie swedzialy stopy i dlonie.robilam badania i nic nie wykazaly.teraz tez od jakiegos miesiaca to samo.wsciec sie mozna.mi pomagaja zimne oklady.chodze na bosaka,noca stopy odkryte a w rekach zel zimny lub obojetnie co z lodowki(zdazalo sie nawet ze z butelka wodki zasypialam.pewnie super widok baba z brzucholem i z wodeczka sobie spi.no i jak zmusze sie do wypicia ok3litrow wody dziennie to tez jest lepiej. ja chce juz urodzic:( od dwuch nocy spac nie moge bo brzuch boli i do tego jeszcze bole krzyzowe:o dzis jest dokladnie 38tc wiec mogla by juz pannica wyskakiwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sommer
A ja robię badania przed CC na układ krzepnięcia i wyszedł mi podwyższony fibrynogen. Ale to chyba normalne w ciąży, nie? Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania:)
Ręce nie tylko nogi mam opuchnięte- no i to swędzenie od kilku dni. Jutro idę robić badania będę spokojniejsza. Może to tylko fałszywy alarm a organizm tak reaguje na hormony w ciąży- przecież to już końcówka:) Torba prawie spakowana. Mam nadzieje ze na strachu sie skończy. Bolą was kości miednicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie majówki:) Ja termin mam na 28 maja. Dzis byłam na spotkaniu z położną i trochę się uspokoiłam. Nogi też mi puchna szczególnie wokół kostek ale rano wszystko ok ciśnienie miałam wysokie przepisany mam dopegyt 1/2 tab x 2 spać w nocy nie moge głowa coraz częściej mnie boli. Słodki ciężar się nosi ale juz troche dokuczać zaczyna:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania-strasznie mnie bolą kości miednicy, najbardziej to chyba wzgórek-normalnie masakra. Dziewczyny, macie laktatory czy nie kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, ja dzisiaj wyprałam pieluszki tetrowe a potem je wyprasowałam, w ogóle to dzisiaj się jakoś gorzej czułam nie wiem czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka_będzie hanka
No tak żeby wszystkiego było malo to samochód nam się zepsuł:( Chyba się załamie..,.Mąż pojechał po auto do teściów. Też podłamany. Ciężko jakoś ostatnio. Jutro ma wyjazd ok 100 km w jedną stronę i jak usłysząłam od mechanika że po drodze mogło mu się koło urwać to mi się nogi ugięły. Coś nas tknęło żeby sprawdzić przed wyjazdem to pukanie w kole. Czemu zawsze coś się musi spieprzyć...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam juz 2 razy na ktg i cisza... a termin z om mam na 30.04 ale wiem kiedy doszlo do poczecia wiec mi wychodzilo na 22.04 jestem juz zmeczona wyczwkiwaniem, co noc tyklko czekam czy ten bol to moze juz to>???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Julia :) Widze,ze masz termin podobny do mojego..ja mam na 25 maja:) Co do laktatora to ja kupilam Canpol Babes (czy jakos tak)-ale reczny. Polozna mowila nam,ze taki jest najlepszy i nie podraznia tak piersi i sutkow co elektryczny. Do tego mam kilka woreczkow do przechowywania mleka. Ja jutro ide na spotkanie dla kobiet w ciazy i podczas tego bedzie konkurs dla brzuszkow. Nagroda to sesja brzuszkowa, wiec 3majcie kciuki bo fajna pamiatka by byla :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowkowammm ja dziś zaczynam robić pranie piękna pogoda łóżeczko już po zabiegu mam takie turystyczne babyono nawet fajne tylko materacyk dokupć trzeba może jutro wybiore sie na zakupy musze kupic dla siebie majty poporodowe, podkłady, wkładki laktacyjne, mydło w płynie biały jelen kilka saszetek tamtum rosa a i klapki takie jak na basen gumowe widziałam fane na rzepy w sam raz na zapuchnięte opolała nogi:)) Rety a pieluchy tetrowe liste musze zrobić bo pamięć szwankuje:)) Karolinkaaa2 - najgorsze to czekanie wiem jak to jest moja bratowa miała termin na 24 stycznia a urodziła 3 lutego jak tylko szła do łazienki to wszyscy pytali noi jak dzieje się cos? widać jak była zmęczona tym czekaniem. Aż wkońcu przestała czekac tylko zaczeła myc podłogi nie nie mopem tylko na kolanach. Wieczorem krzyz ją zaczął boleć myślała że z przepracowania weszła do wanny poleżała pół godziny skurcze nie ustepowały i do szpitala. Nie wiem ale porzadki domowe chyba pomogły bo malutka za 5 godzin juz cyca ssała :) czy tak miało być.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania:)
Badania zrobiłam, wyniki o 18. Oby to nie była ta cholestaza. Już zaczynam panikowac. Na kniec jeszcze jakieś przygody. Trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
Ania nie denerwuj się, ja miałam tylko lekko podwyższone, zaraz mi zbili i spokój. Hehe moja mam dzisiaj zadzwoniła o 6.15, bo co ty zrobisz jak zaczniesz rodzić w weekend majowy. Lekarza nie będzie twojego, pokroi cię jakiś rzeźnik pewnie. Jutro masz ktg, zapytaj, poproś, zażądaj. No rzeczywiście mamy trochę przechlapane z tym weekendem majowym, mała obsada w szpitalach. Zapytam się jutro swojego gina, niech robi cc 30 kwietnia, czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miau Kici Kici
Ania: Dobrze ze zrobilas badania krwi, mnie dopadlo swedzenie niecale 2 tyg temu, no i niestety - wyniki mialam nie po mojej mysli. Wczoraj powtarzalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania:)
Miau Kici Kici i co Twój lekarz zalecił. Trafiłaś do szpitala czy cos przepisał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miau Kici Kici
Ania: dla mnie to swieza sprawa. Jakis czas temu mialam robione badania na watrobe i bylo ok. Do szpitala mnie nie polozyli ale dostalam lek. Usg co tydzien (mialam wczoraj). Od siebie to nie obciazam watroby nieodpowiednim jadlospisem. Z tego co sie juz zdazylam dowiedziec to pewnie szybszy porod ale to juz lekarz podejmie decyzje jak co i kiedy. A z takich moich objawow co mnie zaniepokoilo to: nagle swedzenie: na poczatku stop- glownie wieczorem,dolaczyly dlonie a pozniej to juz cialo to tu to tam. Swedzenie pojawia sie nagle np na stopach po jakims czasie zanika, swedzi cos innego lub swedzi pare czesci ciala jednoczesnie. Zaznaczam ze szczegolnie na poczatku nie bylo to tak ze nie moglam wytrzymac-bardziej dyskomfort ale tez wydalo mi sie czyms nienaturalnym, teraz tez nie jest najgorzej nie drapie sie do krwi, moge spac. Jak tylko zobaczylam podejrzane objawy zadzwonilam do lekarza i przyspieszylam wizyte szybko badania. Acha no i druga rzecz- ciemniejszy mocz: kolor podchodzacy pod pomaranczowy. Mimo ze duzo pije wody to w ciagu dnia tez potrafi byc ciemny-nie zawsze ale zdarza sie. Nie ukrywam ze to wszystko jest stresujace :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro zaczynam 37 tc, już mój Tomuś jest donoszony :) Ja dzisiaj miałam bardziej pracujący dzień, zrobiłam pranie, w szafkach pomyłam i poukładałam, a przed chwilą odłogi w chałupce wymyłam. Teraz relaks. Ciekawe co tam u _barbie_, czy urodziła i jak się czuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania:)
hura!!! wyniki dobre jeden enzym jedynie ciut niższy niz norma. Czyli na wizytę normalnie i zobaczymy co powie lekarz. Koleżance przepisał tylko wapno na to swędzenie więc i na tym może się skończy. Super super super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
Witam wszystkich w ten piękny letni dzień :). Przynajmniej w Lublinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×