Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Gość Leja
Lekarzem nie jestem, ale u doktora google znalazłam właśnie info, że to wina progesteronu. Ja luteinę biorę dopochwowo. Więc nie powinna mieć związku z żołądkiem. Ale to hormony, a im więcej tym lepiej. Bardzo się boję tej ciąży. W lutym miałam ciążę biochemiczną. Ale dopiero po 2 tyg od podziewanej @ zaczęłam krwawić. I dlatego teraz jak mnie mdli to czuję się lepiej, pewniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati 86 też mam wieczone mdłości !! Nawet jak nie zjem to też mnie naciąga ale dobrze jest zwymiotować bo to trochę pomaga. Staraj się nie jeść póżnym wieczorem i pożnym popołudniem. Mnie zawsze dopada gdzieś koło 17-tej 18-tej. Rano za to czuję się super i chwała Bogu bo jestem w stanie zjeść ze smakiem śniadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie dopada ok 19 lub 20 zależy, też się ciesze ze mogę ze smakiem zjeśc śniadanko i obiad staram się jeśc dużo owoców po później nie jestem w stanie nic zjeśc, i idę szybko nyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.... jutro juz 15 w koncu odwiedze lekarza niestety bez USG ale moze zalozy karte ciazy... Nie moglam sie doczekac tej wizyty to byla dla mnie tak odlegla data ale to juz jutro wizyte mam na 10:30... Ciekawi mnie co powie o moich wynikach? Jeszcze 2,5 tygodnia do USG niech to tez zleci szybko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie:) Witam nowe kolezanki:) Ja dzis mialam pierwsze spotkanie z polozna. Tutaj to ona prowadzi cala ciaze, nie ginekolog, ale jako, ze mialam skracana szyjke macicy to zostane tez skierowana pod opieke ginekologa-poloznika, bo moga po tym zabiegu wystapic problemy podczas porodu:( Pobrala mi chyba z litr krwi, zalozyla karte ciazy, zostawila milion ulotek i ksiazeczek. Teraz musze sie umowic na wizyte do lekarza rodzinnego, potem usg 11 czerwca i kolejne spotkanie z polozna 26 czerwca. Ja sie cieszylam, ze mdlosci pomalutenku zaczynaja odpuszczac, a tym czasem rano bylo haftowanko i to takie, ze nie zdazylam do toalety mimo, ze bylam w lazience 😠 Musze sie rozejrzec, za ksiazka o ciazy. Bylismy u znajomych na grilu w sobote. Oni tez sie spodziewaja dziecka. Mieli dwie naprawde fajne publikacje. Mam fajna ksiazke w domu u rodzicow, jeszcze z czasow szkoly sredniej (skonczylam Liceume Meduczne o profilu opiekunki dzieciecej) tyle, ze ksiazka ta tyczy sie samego dziecka, nie ma tam nic o okresie ciazy. Jak pojade w lipcu to na pewno ja przywioze, bo przyda siejak juz maluch bedzie na swiecie. Chcialabym znalezc cos, co opisuje dokladnie jak sie odzywiac w czasie ciazy, jak cwiczyc i jak sie przygotowac na przyjscie malucha na swiat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) co do tesciowych to ciesze sie ze mieszkam za granica bo nie wytrzymalabym z nia nawet jednego dnia :/ jak sie maly urodzil to zasypywala mnie dobrymi radami o ktore nie prosilam. masakra. mialam ochote ja rozszarpac przez telefon. ostatnio jak bylam w Polsce to az mi sie ryczec chcialo z nerwow tak mnie wkurzala- zawsze najmadrzejsza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
witajcie wieczorkiem ja niestety mam lekkie krwawienia od wtorku,nie przechodzi i to mnie martwi bo lekarka zamiast znależć przyczyne po prostu kazała mi leżeć i czekac bo nic się nie dzieje;( ja to wszystko wiem bow 2 ciązy tez plamiłam ale nie tak długo..co prawda nie jest tego dużo bo raz dziennie ale i tak mnie to martwi ,być może to krwiak jakiś?ale czemu doktorka nie widziała tego np na usg?,skurczy nie mam,brzuch mnie nie boli ,pewnie trochę panikuje ale dziś miałam gorszy dzień i popłakało mi się.. i jeszcze do tego zaczęły się chyba wymioty na dobre,oj jak ja tego nie lubię;\( ale na jedno to raczej dobrze,wymioty świadczą o wysokim poziomie hormonu więc ciąża jest bezpieczna a co do teściowej hum od czasu jak nas okradła( a tak moje drogie') to mąż zabronił jej zbliżać się do naszej rodziny,ostatniego wnuka widziała 11 lat temu? poza tym teraz już nie mieszkam w Polsce więc i tak nie miałaby szans heh ale nigdy się nie wtracała i zawsze mnie chwaliła,że dobrą żoną i matką jestem :) pozdrawiam was mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja za chwile wychodze na autobus i pedze do lekarza... Mam nadzieje ze wszystko ok i w koncu dostane karte ciazy to juz wtedy bede pelnoprawna ciezarowka :) Niestety w miescie bd do wieczorka i przyjade zmeczona jak bede miala wystarczajaco sil to zajrze do was i napisze co mi lekarz powiedzial ciekawego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! :) Nie było mnie kilka dni a tu tyle czytania :) Niestety musiałam spedzić te dni w łóżku, przewiało mnie i bół nie pozwolił mi na nic. Miałam nawet problemy z leżeniem bo cięzko mi był znaleźć dobrą pozycje. Ale już jest ok, Mimo wszystko byłam szczęśliwa bo w czwartek widziałam swoje Maleństwo :) Jestem taka szczęśliwa. A jak u Was dziewczyny? Zaległości w czytaniu nadrobię wieczorem bo teraz jestem w pracy :) Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leja
Witam wszystkie mamusie Ja już poranne w tej najgorszej formie mam za sobą. Udało się zjeść śniadanko. Ale coś znowu mnie zaczyna gnieść. I tak strasznie chce mi się spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie z rana ;) Dziewczynki ja wiem że to wcześnie jeszcze i w ogóle ale czy myślicie juz może o jakichś zakupach bądź macie jakieś wózeczki upatrzone ? Ja jak na razie nie mogę się powstrzymać i tylko oglądam tyle ładnych rzeczy na allegro itp Ja upatrzyłam sobie z wózków 2 i to takie 3 w 1 żeby było już wszystko a jestem ciekawa jak Wy ? Macie już coś na oku ? U mnie od rana nudności mało mi " górą" nie poszło jak zaprowadzałam dziewczynki do szkoły . Aha i mam pytanie do dziewczyn które stosują luteinę dopochwowo czy macie takie ciemniejsze kremowe upławy po tym ? U mnie rano były 2 takie malutkie niteczki brązowe i zastanawiam sie czy to normalnie Buźka dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leja
Biorę luteinę 2 x 2 i w sumie nic ciemniejszego, co by mnie zaniepokoiło nie miało u mnie miejsca. U mnie dopiero ósmy tydzień, wózków jeszcze nie oglądam. Jakoś nie chcę za wcześnie. Ale mój mąż pewnie tak, tak jak przy pierwszym dziecku, to on będzie specjalistą od 4 kółek :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Długo nie pisałam, bo jeszcze korzystam z pobytu w PL i nie przesiaduje jakoś na necie... mam pytanko, której z Was zaczęły sie najpóźniej wymioty? Jestem w połowie 9 tygodnia i dzis czuję sie fatalnie, jakbym miała gorączkę od tego, że jest mi tak bardzo niedobrze. Wymiotów do tej pory nie miałam ani razu, czy jest szansa, że dopiero się zaczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Francoise mam nadzieję ze skonczy sie to dobrze;) Cziłałka ja Ci osobiscie polecam wózki 3 w 1 ale takie gdzie psauje fotelik maxi cosi . Te foteliki no name są strasznie tandetne i niebezpieczne niestety . Ja wozek mam po starszym dziecku w sumie dalej nim jeździ hah . Fotelik musze dokupić tylko . I całą reszte tych dupereli typu łózeczko ,ciuszki butelki smoczki itp utd . W sumie tylko wozek i zabawki mam i nic wiecej ;) A jakie wozki upatrzyłas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) co do teściowych to ja na swoją złego słowa nie mogę powiedzieć, też na początku nie była idealną matką, jak mój T opowiadał, ale później naprawdę dużo się zmieniło i była bardzo kochana, choć ja ją krótko znałam bo tylko 4 lata to naprawdę była super, niestety zmarła w 2010 r na raka :( a na temat teścia to nie chcę gadać, bo nie nawidzimy tego człowieka, to T ojczym ale pieprzony pijak, naprawde nie nawidzimy go i wiem że nikomu śmierci się nie życzy ale wolałabym aby to on umarł a nie teściowa, ale jak to mówią pijak zawsze ma szczęście.... ja biorę luteinę dopochwowo, ale ba wkładce mam zawsze białe resztki co wypływają po tabletce, nic brązowego nie zauważyłam.... ja czasem oglądam wózki na allegro ale jeszcze nic nie mamy upatrzone, jeszcze troche czasu nam zostało wczoraj dostałam od koleżanki masę ciuszków , niektóre jak nówki , niektóre w gorszym stanie, i tak pewno coś jeszcze dostanę od niej i bratowej to segregację będę robić później a dziś od rana bolą mnie krzyże, nie wiem czy mnie gdzieś przewiało, czy krzywo spałam, ale ból jest krótki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leja nie przejmuj sie ja tez tak miałam mimo ze brałam luteine dopochwowo 2x2 i tak bardzo dlugo miałam dopiero teraz zaczyna sie wszystko uspokajać :) bedzie dobrze nie marwt się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Francoise ja miałam podobnie. Męczyły mnie plamienia ponad 2 tygodnie i nie było żadnej przyczyny. Poprostu były i koniec. Na szczęście od 2 tygodni mama spokój. Leż,nie przemęczaj się i wszystko będzie w porządku. Ja dziś pół nocy nie spałam przez bóle pleców. Byłam dziś u lekarza po kolejne zwolnienie. Niestet jestem z tych osób które są zmuszone siedzieć w domu. Moja kierowniczka nie może zajść w ciąże i strasznie sie wyżywa na wszystkich którym się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papi20 znam ta stronke tez z niej korzystam :D http://www.ciazowy.pl/ jeszcze z tego korzystam :D polecam :D kochane ja wczoraj z moim M uprawiam seks... nie wytrzymalam i dalam sie skusic :D juz 2 miesiace sie nie kochalismy... bo balam sie ze to dziecku zaszkodzi :P szyjke macicy mam taka zwezona O_o i wiecie co teraz bylam siku i na papierze zauwazylam delikatnie brudny papier podczas podcierania... trochę brązowego tam bylo ;/ i nie wiem co robic ? martwic sie tym czy raczej nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do teściowych,to ja ze swoją miałam straszne problemy. Popsuła nam wesele. Później zdiagnozowano u niej zaburzenia psychiczne. Postanowiła się leczyć i od tego czasu wszystko sie naprawia. Nie umiem tak poprostu jej wybaczyć,ale to matka mojego męża. Za to teść jest cudownym człowiekiem,którego uwielbiam. My powiedziliśy im o ciąży,a następnego dnia,teść trafił do szpitala i okazało sie,że ma raka. Teraz wszyscy bardzo sie nim przejmują,a moja ciąża,zeszła troszkę na dalszy plan. Nie mam im tego za złe. Dzwonią, pytają jak sie czuję i czy wszystko w porządku,ale niestety teść jest w bardzo złym stanie i nie wiadomo czy z tego wyjdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem wam ja mam tesciową fajną ale mama moja szkoda gadać mój m jej nienawidzi ja ją kocham ale też nienawidze dziwne.. olcia moze masz nadżerkę ? ]ja tak miałam w w 1 ciązy ze z nadżerki takie cos było . Ja tez wczoraj dalam sie namowic na sex hah bo z libido u mnie ciezko ostatnio i sie popłakałam po seksie hahahahhahhahahhahhaha M byl w szoku nie wiedzial co sie dzieje heh ;p A to taki ciązowy humorek hahhaha . JA chyba mam anemie jakąś bo wątróbka , dzisiaj szpinak .... chyba mało zelaza niestety .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam takie brązowe upławy ale jest tego nie wiele i tyle co na papierze toaletowym. Jeżeli nie ma bóli, skurczy jak przy miesiączce i nie ma bardziej obfitego krwawienia to ponoć to normalne bo dzieje się to przez to iż powiększa się macica.. Ja jutro po południu idę do gin to też ją o to zapytam. Też się martwiłam. Jednak lepiej ogranicz uprawianie seksu teraz. Może macica być nieco bardziej wrażliwa.. Kochać się też możecie po francusku , czyli oralanie :) Wiem że to nie to samo ale lepiej idz do lekarza i się upewnij że jest ok niż ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brązowe upławy na początku ciąży są bardzo częste u wielu kobiet. Także plamienia o czerwonawym zabarwieniu bywają zupełnie normalne. Ważne, żeby zwrócić uwagę na ilość upławów. Niewielkie plamienia w ciąży są częste, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Kolejną ważną rzeczą jest obserwacja innych możliwych objawów. Jeśli upławy są obfite, przypominają krwawienia miesiączkowe (lub jeśli pojawiają się widoczne skrzepy), a na dodatek towarzyszą im bolesne skurcze macicy, lepiej zgłosić się do lekarza prowadzącego ciążę. Trzeba będzie wykonać badania krwi, które powiedzą, czy doszło do poronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cziłałka ja też przeglądam sklepy internetowe by pooglądać wózki. Mam kilka upatrzonych modeli ale n3 w 1. Jednak wszystko wskazuje że kupię TAKO Creativ. A co do Luteiny u mnie tez zmienił się trochę kolor upławów. Lekarz mówi że to normalne. Niepokojace moze być dopiero krwawienie z bólami brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie troszkę uspokoiłaś . Ja z wózków mam też upatrzone Tako albo Jumper albo Warior ew x-lander XA bodajże o ile nie pomyliłam tych oznaczeń . A ja dzisiaj senna jestem strasznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cziłałka oglądąłam jumper'a ale ma małą gondolkę. Dlatego raczej wybiorę Creativ. Ja siedzę w pracy ale jakoś mi dziś nie idzie praca. Robię bo robię :) Czekam już na weekend bo jak się dobrze będę czuła to pojade do Krakowa do siostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOGIN__________OST.@______MIASTO_____PŁEĆ_____DA TA PORODU_____WIEK princessa_33______25.02.2012_____Kielce______???????__ ____1-4.12.2012 MamaMalpki______27.02.2012_____Bytom______???????____ __04.12.2012 happypati________01.03.2012_____Krosno______???????______ 04.12.2012___21 Olcia0105________28.02.2012_____Warszawa___???????_______ 04.12.2012 Preggers_________27.02.2012_____Gdynia_____ ???????______05.12.2012 Kasia9815________29.02.2012_____Łomża______??????______ 05.12.2012 Ana32___________01.03.2012_____Sosnowiec___??????____ __05.12.2012____34 karmiaca_mamsia__01.03.2012____Belgia_______??????___ ___06.12.2012 Czarna Iness______28.02.2012_____Mysłowice____??????______04.12. 2012 Misia1126________29.02.2012_____Solec Kuj____ ??????______07.12.2012 Effi31 ___________29.02.2012_____Olsztyn______???????_____07.12 .2012 justka27 _____ ___29.02.2012_____Niemcy______???????______07.12.2012 pech_szczęściara1989_ 29.02.2012__Piekary Śl ___???????______07.12.2012 Mamuska2012_____18.02.2012_____Łódź_______???????_ _____07.12.2012 pektynka_________23.02.2012_____Lubliniec____???????_____ _08.12.2012___25 pierdołka________02.03.2012______Poznań_____??????? ______09.12.2012 Karmelek_30_____04.03.2012______Worcester___???????______ 09.12.2012 Mamusia85_______2.03.2012_______Bielsko_____???????______ 12.12.2012 luska46_________05.03.2012_______Słupsk______??????? _____12.12.2012_____20 jestem pewna29__03.03.2012______Beskidy______???????_____12.12.2 012 Protesia_________04.03.2012______Białystok_____???????__ ___12.12.2012 Justyś27_________07.03.2012______Budykierz____??????? _____14.12.2012 Keiraxxx________10.03.2012_______Opole_______??????______14. 12.2012 maniusia333_____10.03.2012_______Olsztyn______???????____ __15.12.2012 karolaoo________06.03.2012_______Pszczyna____ ???????______15.12.2012 pozytywnie.zask.__09.03.2012______Gdańsk______???????___ ___16.12.2012 manolololo_______08.03.2012_____Warszawa_____???????_____ _17.12.2012_____30 zolta___________11.03.2012_______Gdańsk______???????____ __17.12.2012 Nerwuska27______5.03.2012_______Gdynia______???????______ 17.12.2012 loco99__________16.03.2012______Bystrzyca_____???????____ __20.12.2012 zona 26l_______10.03.2012 _____ Częstochowa_ __???????______21.12 2012 Deminges_______17.03.2012_______Bielsko______???????_____ _23.12 2012 marcyś87_______20.03.2012_______Katowice_____???????____ _24.12.2012 Miax3_________18.03.2012_______Szkocja_______???????_____ 25.12.2012 Francoise______18.03.2012________Francja______???????____ _25.12.2012 Safari27_______ 16.03.2012_______Niemcy_______???????_____25.12.2012______27 jastro__________20.03,2012______Irlandia_______??????____ __26.12.2012 vi_____________19.03.2012______Lubuskie______???????_____ _26.12.2012 Cziłałka________22.03.2012______Warszawa_____???????___ ___31.12.2012 Papi20_________7.03.2012_______Tarnów_______???????_____ _14.12.2012______20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×