Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Gość marcyś87
hej mamuśki! ja też chciałabym już poczuć ruchy i poznać płeć:) to moja pierwsza ciąża ale jestem chudzielcem, więc mam nadzieję że może jeszcze "chwila" i poczuję ruchy ( jestem w 15tyg.). płeć może uda się podejrzeć na usg w połowie lipca:) miałam dziś fatalną "przygodę"... wybrałam się na targowisko, po owoce i warzywa. stałam w kolejce po truskawki i nagle czuję, że odpływam. ciemność przed oczami,wszystko zaczęło mi wirować, uszy mi się zatkały - głosy słyszałam jak zza szyby, oblał mnie pot a ręce tak mi się trzęsły, że szok... koszmarne uczucie. powiedziałam pani, która stała obok, że jestem w ciąży i jest mi słabo. dała mi wody, kilka kostek cukru, inna pani wzięła ode mnie zakupy, kazała się pochylić, ktoś chciał wezwać pogotowie ale na szczęście obyło się bez. coś takiego przytrafiło mi się pierwszy raz w życiu i okropnie najadłam się strachu... spadł mi cukier, ciśnienie i do tego ta temperatura... spotkało którąś z Was coś takiego??? na szczęście dziś wraca mój mąż, ma dwa tygodnie urlopu, jutro wyjeżdżamy nad morze to będzie się miał kto mną opiekować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys mi sie tak robilo ale kilka tygodni temu jak mialam bardzo niskie cisnienie. teraz juz jest lepiej. ale to pewnie normalne, wysoka temperatura i dluzsze stanie na nogach sprzyja takim zaslabnieciom. u mnie tez 15 tydzien i tez jestem chudzielcem. wczoraj jak juz usypialam obudzilo mnie dziwne uczucie w brzuchu, takie jakby trzepotanie a dzisiaj ze 3 razy poczulam jakby pekanie banki. ciekawa jestem czy to mozliwe zebym juz czula ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
a wiecie moze czy nam w ciazy mozna uzywac masci przeciwbolowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
ja tez jakos sobie nie wyobrazam bez kostek rosolowych i wegety bo ja zas nie uzywam prawie wogole soli wole wegete!!!ale sie cisza zrobila chyba nas faktycznie malo zostalo kobietki;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
luna_260, ja w ogóle jestem niskociśnieniowcem i teraz dało to o sobie znać. wcześniej czegoś takiego nie maiłam. ciekawe jak inne dziewczyny... ja coś takiego jak skrzydełka motyla w brzuchu poczułam kilka tyg.temu. byłam w totalnym szoku,poczułam to tylko raz ale niemożliwe żeby to był maluch(byłam wtedy w 11-12tyg.)... a na kiedy masz termin? kiedy zaczynasz 16tydz.? ja we wtorek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys spojrzalam w tabelke i sie zgadza. Ty mialas 2 dni pozniej ostatnia @. to mamy niezly prezent na swieta :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to normalne w ciąży jak się zrobi czasem słabo...Najważniejsze sobie usiąść napić się wody, albo wypić kawkę małą... W lecie gdy tak duszno to często się może zdarzyć. Dzisiaj też jest taki słaby dzień aż mnie samej się sałabo robi... Vegete dodaje i kostki rosołowe też... Czasem nie ma wyboru. Ja lubie doprawione zupy, niemdłe i kwaśne. Jutro robię kwasnicę :) a po południu znowu duszonki bo mi strasznie dobre wyszły ostatnio :) Też mam większy apetyt na seks niż miesiąc temu... Wyraźnie mi się częściej chce...:) ale to chyba dobrze, gorzej że maż boi się o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja bylam pojesc porzeczek. Moje cisnienie tez jest niskie choc przed ciaza zawsze mialam eleganckie. Wlasnie spisalam przepis na ciasto 3BIT i tak mi sie zachcialo tego ciasta. Ale wstrzymam sie jeszcze jak wrocimy z urlopu to zrobie bo przeciez sama nie pochlone takiego ciasta chociaz kto wie, wczesniej lubilam kupowac ta mase krowkowa otworzyc usiasc przy niej i oproznic cala puszke choc to cholernie slodkie ale mi to nie przeszkadzalo. Moj sie dziwil ze ja to moge cale zjesc on sprobuje lyzeczke i juz nie chce... Macie jakis sposob na bardzo suche dlonie co chwile je kremami smaruje ale nie pomaga nic juz mnie denerwuja takie szorstkie lapska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luska- hehe, uśmiałam się. Właśnie dziś koleżanka z pracy przyniosła mi duży kawał 3-bita. Robiła na męża imieniny. Ciastko jest pyszne i wbrew pozorom, nie jest mdłe. Na dodatek bardzo łatwe w przygotowaniu. Kawał podzieliłam na 4 części i oddałam innym koleżankom. Gdy jestem w ciąży, w ogóle nie ciągnie mnie do słodyczy. Owszem, czasem zjem kawałek ciastka. Tak samo miałam w pierwszej ciąży. Często robi mi się słabo, gdy stoję w kolejce do kasy. Jak do tej pory, nie zdarzyło się, że ktoś mnie przepuścił. Widać, że jestem w ciąży, ale nikt się nie kwapi, żeby ustąpić. Sprzedawczynie też widzą, ale nie przepuszczają poza kolejnością. W lubelskim H&M zawsze wołano mnie poza kolejnością (tak było przy pieszej ciąży). Natomiast w Zamościu w H&M nie obowiązuje obsługa kobiet w ciąży poza kolejnością. Sprzedawczynie albo są niedouczone, albo już zasada ciężarne poza kolejnością nie obowiązuje :( Gapią się na brzuch i tyle. Ja też się nie upominam. .Korona mi z głowy nie spadnie, jak odczekam swoją kolej. Tylko faktycznie, słabo się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
ja tez przed ciaza mialam dosyc dobre cisnienie,ale na jednej z wizyt powiedzialam pielegniarce jak mi mierzyla ze teraz mam przewaznie to drugie duzo nizsze a ona do mnie ze w naszym stanie teraz jest to normalne ze cisnienie jest nizsze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to lepiej miec nizsze niz zawysokie bo potem sa problemy. Dobrze ze ten czas szybko leci juz niedlugo cisnienie wroci do normy a my bd szczesliwymi mamuskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba znowu zglodnialam i zastanawiam sie czy ugotowac jeszcze raz ten kalafior. Strasznie robie sie szybko glodna mialam tak na poczatku pozniej przeszlo a teraz znowu powrot... Jak bede u rodzicow to musze sie zwazyc poniewaz niestety nie mam wagi, chyba w koncu musze kupic jakas... .Ciekawe czy waga juz cos sie ruszyla. Oby nie za duzo bo sie zalamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
luska nie jestes dzisiaj sama ja na obiadek mialam zupke krupnik i nic wiecej bo moj powiedzial ze wieczorem zabiera mnie do restauracji wiec nie gotowalam dla niego nic tylko dla siebie i dzidzi bo on i tak wieczorem wraca i co zjadlam pierwsza porcje o kolo 13;30 o 15 juz bylam glodka i pochlonelam drugi talerz zupy a teraz zas mi sie miejsce zrobilo w zoladku dzisiaj chyba taki dzien glodomorkow;p mysle co tu dalej ale ciezko bez pomyslow... chyba arbuza obroce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam juz wolne:)teściowa z pracy wrocila to zuzia z babcią urzęduje.czasami tak na tesciów narzekam ale w gruncie rzeczy nie mam źle-nie wtrąca sie w nasze życie wnuczke bawi w domu sprząta obiady gotuje a ja moge odpoczywac.ale zeby nie było jak nie byłam w ciązy to tez wszystko w domu robiłam:) u nas upał straszny i bardzo słabo sie czuję niestety mam zawroty głowy tragedia poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
mamusia85 no to teraz na kanape o odpoczywaj!!!!a gdzie Ty mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuza tez bym zjadła ale nie mam:) Zjadłam za to ogórka małosolnego domowej roboty mojej teściowej, agrest z ogródka przepyszny i garść truskawek tez z ogródka -oczywiscie przepysznych:D A na obiad były ziemniaki z koperkiem,jajko i sałata taka ze śmietaną i jogurtem (bardziej do picia,nie taka w strzępkach). Ja mam na razie 2 kg na plusie jeśli mogę to tak ująć bo na początku ciązy tyle schudłam a teraz dopiero mi sie wróciło.Ważę się co rano bym czasem za dużo nie przybrała.Teraz właśnie waga szybciej skacze mi do góry więc się staram kontrolować:) W poprzedniej ciąży przytyłam 16 kg.Nic mi się już z tego nie zostało ale mimo wszystko teraz już nie zamierzam tak duzo przytyć. Co do seksu to u mnie o dziwo też sie poprawiło:D A myslałam juz że to niemożliwe bo przez ostatnie 3 lata seks mógłby dla mnie nie istnieć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez dzien glodomora :) co chwile zagladam do lodowki i cos podjadam. i ciagle jestem glodna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam w Bestwinie-kawałek od bielska-białej woj.śląskie. Odpoczywam odpoczywam a na pole wogóle nie wychodze bo nie mam na to siły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To widzę że nie ja jedna mam dziś taki apetyt. Co chwila coś bym jadła :) Elpida ja w ciąży miałam lumbago, wiadomo że tabletek nie wezmę bo tylko ketonal mi pomaga, więc poszłam do lekarza a ten pozwolił mi smarować plecy ketonalem. Dodatkowo używałam do smarowania spirytusu z bursztynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milagrosa mozesz jeszcze raz odblokowac. wczesniej mialam problemy z internetem i chwile mnie nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×