Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Mamita, z tego co wiem to w terminie stawiasz się , robią Ci KTG i inne podstawowe badania i jeśli wszystko z dzieckiem jest ok to każą się zjawić np za dwa albo 3 dni. Czasem nawet zapraszają codzienie no i historia tak się powtarza, w niektórych szpitalach tak trzymają do dwóch tygodni po porodzie, jeśli wyniki KTG są ok. Mało to pocieszające ale taka praktyka :( Terlikula, mistrz z Ciebie. Mam nadzieję że i mnie taka moc najadzie jak będzie już już :) aco do " ciepłych majt" na brzuch to najpierw trzeba by gdzies kupic takie spadochrony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamita, rajstopki faktycznie cudne :) Mam dużo takich skarpeteczek udających buciki :) zawsze mi się to podobało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiętaj o małej wodzie dla siebie podczas porodu i jakimś jaśku małym, który da Ci poczucie domku i może kanapki dla męża, jak Ci tak dobrze idzie ;) GOOD LUCK!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terlikula podnosisz emocje na forum, nie ma co ;-) spójrz na pozytywy- sprawa imprezy u teściów rozwiązana! i jaką już pomocną i usłuchaną córkę masz. z tego co kojarzę, to chciałaś rodzić właśnie jakoś na dniach :-D titucha, noooo to teraz wszystko jasne! jak córa ma chcieć wychodzić na zewnątrz i to jeszcze w okresie prawie już zimowym skoro Ty jej serwujesz hawaje pod prysznicem? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ucichło.... ehhh. Ale wiecie poczytałam o tym masażu szyjki macicy to się trochę uspokoiłam, bo to było to... a to podobno gorzej boli niż sam poród także troszkę mi ulżyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczymy, czy udało Mu się podstępnie pomóc :) na razie boli mnie jak na okres ale cały czas. Czekam na rozwój wydarzeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terli, oj masaż szyjki nie boli bardziej ;-) zobaczysz sama. Ale faktycznie pomaga przyspieszyć akcje porodowa. Więc proponuje być spakowana i czujna dziś w nocy. :-) szybko pójdzie i będziesz już miała maluszka na piersi. Trzymam kciuki, żeby jednak wcale nie bolało i aby szybko się skoczył porod. :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terlikula, głowa do góry, wszystkie nas czeka to samo! :) dawaj znać jak rozwój sytuacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terlikula, nikt nie jest w stanie opisać bólu porodowego. To jest tak indywidualna sprawa, a próg bólu jest inny u każdego. Nie ma co się oszukiwać, że nic nie poczujemy, będzie bolało,prawdopodobnie bardzo, ale nie sądzę, że można ten ból porównać do innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terlikula, jak to ostatnio słyszę często:"już bliżej jak dalej"-- wiem, też uważam, że mało pocieszające. A tak liczyłam, że w listopadzie urodzę.. No nic, 3 osoba w mojej rodzince będzie z grudnia. Aby była zdrowa, aby wszystkie nasze Niunie były zdrowe!! A tak poza tym mało nas ostatnio tutaj, wydaje mi się, że część z nas albo jest już po, albo w trakcie :) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antałek30
nie mogę spać ;-( młoda od godziny boksuje mi bebeszki ;-( jak ją uspokoić ? mam czekać aż sama się znudzi i zaśnie ? masakra ;-((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej sie przyzwyczajaj do nie spania... ja własnie mleko odciagam na nast. karmienie bo skończyłam karmic małego, za 3 godz. nastepne karmienie z przewijaniem itd itp... ale i tak Go uwielbiam ;) łapie drzemki w dzień ;) podobno w czasie chodzenia dziecko zasypia ;) antałek a kiedy masz kolejna wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antałek30
monika w poniedziałek wieczór mam ostatnią wizytę , jutro jadę na badanie siku i krwi właśnie spaceruję po domu, jak chodzę to mniej kopie ale i tak mam dość, ale mnie dziś skopała, szok ;-( zastanawiam się skąd taka aktywność małej, najadłam się mandarynek, może po nich ? monika jak się czujesz po cesarce? jak ci się rana goi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antałek30
a ja nie mam laktatora dziewczyny czy każda z was ma laktator ? nie wiem czy kupić czy czekać na rozwój wydarzeń, a wydatekg to niemały..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Assiula
Hej. Widzę ze nie tylko mój mały nie daje mi spać. Zawsze dużo się ruszył ale ostatnie pare dni daje ostro aż się boje ze coś mu jest. Ostatnio mam straszne klucia w pochwie jak siedzę albo jak chodzę macie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antałek rana zagojona, to juz 2 tyg. w koncu ;) gdyby nie Synuś i flaczek na brzuchu to bym nie pamiętała że cięta byłam ;) ja już w weekend w szpilkach chodziłam i to wysokich ;) a co do laktatora to ja mam pożyczony ze szpitala na lwowskiej, elektryczny medela, dokupiłam tylko swoje końcówki, za 100zł. stanowiące ręczny laktator na potem, teraz chce nim rozbudzić laktację, jak na razie ściągam na tyle ile małemu trzeba z malutkim okładem, od poniedziałku nie miał w pysiu sztucznego mleka a na wadze przybrał ;) a za laktator płace 6 zł/ dzień ale warto ;) ściągam co 3 godz. teraz między 60-100ml. a młody wypija na raz 40-60ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałam na stronach gazety wyborczej też, ale nie chciałam wklejać zeby cie nie straszyć... ja nie mam im nic do zarzucenia wiem ze zrobili wszystko co trzeba dla mnie i mojego dziecka, a na opiekę narzekac nie moge bo była profesjonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antałek30
szpilki !! uwielbiam szpilki !!! ;-) mała coś sie uspokoiła, może w końcu da mi zasnąć miałyśmy rodzić razem haha a ty już karmisz synka a ja jeszcze noszę brzuch ;-) wydaje mi się że ostatnio chyba mi się obniżył troszkę północ-godzina duchów ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie śpię :-) Laktator kupiłam ale poprzednio też miałam. Elektryczny aventa. Nie kupujcie zawczasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zawsze jest potrzebny. Moje misie dziś też skaczą jak nakrecone. A po chodzenit dziś teraz mnie tak biodra bolą i miednica że umiaram... No ale ja prawie biegam nie chodzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laktator mam taki wysluzony po bratowej (ona też miała już po kimś) - jeśli okaże się że będzie mi potrzebny to kupię nowy elektryczny - a póki co ten stary mam awaryjnie. Klucie w pachwinie to mam czasem takie że aż się zwijam - ale to jakby skurcz mięśnia albo jak młody porusza u mnie jakiś nerw - nie wiem co to ale raczej nic związanego z porodem bo dotyczy tylko prawej pachwiny. Klucie w pochwie czuje bardzo sporadycznie ale znam to uczucie. Historia z rzeszowa straszna... :( A tak w ogóle to dzień dobry i miłej soboty! U nas dziś poznanie naszych rodziców :) Zabieramy ich do knajpy na obiad (taki wymyk żebym nie musiała gotować i wszystkiego szykować ) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Titucha a z tym siemieniem to bardzo trafne porównanie - pachnie jak pasza dla zwierząt!!! ? Mam rodzinę na wsi i zawsze jak ciocia przygotowywała jedzenie dla świń to tak właśnie pachnialo - dla mnie to bardzo przyjemna woń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosik. W nocy gdzieś wyczytałam, że to klu cie to ból związany z obniżeniem się dziecka . Mięśnie się rozluźniaja za ul sa odpowiedzialne hormony, stawy się robią bardziej luźne, a te pachwiny to ból od więzadeł macicy. Siemie faktycznie pachnie specyficznie, ale najważniejsze że jest skuteczne :-) U nas śnieg napadal... A już miałam nadzieję że nie zdąży do chociaż momentu aż pojadę po auto... Pozostaje mi teraz nadzieja że się roztopi szybko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidka-2012
Mamusie czy zauważyłyście, że już grudzień? Niektórym z nas nie udało się zostać grudniowymi mamuśkami, zostały listopadowymi, ale reszta już grudniówki, chyba, że któraś przenosi na styczeń :) My w ten weekend przygotowujemy łóżeczko i resztę rzeczy dla Maluszka, więc czekają nas same przyjemności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×