Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

jak dla mnie to już mógłby być 10.05. ;) dziewczyny a jak radzicie sobie z bólem piersi ? Mnie jakoś odpukać wymioty jak na razie nie biorą i mam nadzieje ze się nie zaczną aczkolwiek to nic nie wiadomo teraz najgorszy ten ból piersi i siusianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
wiecie co mnie dziwi?że lekarze was jeszcze badaja ginekologicznie mimo potwierdzonej ciazy np badaniem krwi-beta hcg u mnie to niedopuszczalne,wicie chyba ze każde badanie ginekologiczne niesie ryzyko poronienia wczesnej ciazy i nie musicie się na nie godzić! nie wiem po co lekarze w Polsce to robią? powiedział mi o tym przyjaciel ginekolog jeszcze w Polsce jak byłam 2 raz w ciąży a raczej przestrzegał przed takimi praktykami podobno duzo kobiet potem lekko plami i skarży się na bóle podbrzusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
cziłałka na ból piersi nic nieporadzisz niestety,trzeba znieść jakoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz powiedział ze takie plamienia na początku ciązy w pierwszych trzech miesiącach w terminie mniej wiecej wypadajacej miesiaczki jest normalne i nie nalezy sie tym przejmować . Zreszta ten moj lekarz w ogóle jakis dziwny jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana32
ja niestety też "cierpię" z powodu bólu piersi i niestey nie mam na to sprawdzonego patentu :( A badania prenatalne wiem ze są płatne poniżej 35 roku życia. Ale jak powiedział mój lekarz są przychodnie które mają spisany "dziwnie" umowe z NFZ że robią darmowo dla młodszych niż 35-latek. JA czytałam troche o tych badaniach na stronie tej przychodni w której mam je robić. Są nieinwazyjne i inwazyjne. Najpierw nieinwazyjne :USG 3D, USG 4D i jeszcze parę innych (z krwi też) ale nie pamiętam teraz dokładnie nazw. Dopiero jeśli po tych badaniach lekarz stwierdzi jakieś nieprawidłowości robi sie te inwazyjne m.in pobranie płynu owodniowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana32
z tego co słyszalam u niektórych dziewczyn może wystąpić plamienie w okresie terminu miesiączki.trochę Ale ja mam po poronieniu trochę inne zdanie. Może wystąpić plamienie które nie zagraża naszemu Maleństwu ale każde plamienie należy "przedyskutować" z lekarzem dla pewności i spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
cziłałka dziwny ten lekarz...owszem p=niektóre plamienia nie są groźne tylko jak młoda kobieta bez zadnego doświadczenia ,jeszcze w dodatko w 1 ciazy ma je rozróźnic?dlatego raczej zaleca się konsultacje lekarska przy wszystkich plamieniach bo niestety ale bywają często 1 wszym objawem poronienia w 2 ciązy przez takie plamienia leżałam 2 tyg w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dziwny i zastanawiam sie czy go nie zmienic ale na usg pojde bo nie wytrzymam jestem niecierpliwa bardzo ;) pewnie każda z nas juz by chciala zobaczyc ze wszystko oki i bije serduszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
ana32, pytam o te badania prenatalne bo mam w rodzinie 2 niepełnosprawne osoby(od urodzenia). nie wiem czy ich niepełnosprawność wynika z wady genetycznej, mogę jedynie przypuszczać... moja kuzynka (z którą jestem w konflikcie i nie mogę szczegółowo dopytać)urodziła syna 6,5 miesiąca ciaży z powaznymi wadami. kiedyś, kiedy jeszcze ze sobą rozmawiałyśmy, powiedziała, że jej lekarz poinformował ją, że jeśli bedzie chciała zdecydować się na drugie dziecko to wcześniej koniecznie powinna wykonać badania genetyczne...tyle wiem. muszę o tym porozmawiać z moim lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana32
Marcys87 uważam że warto zrobić te badania. Słyszalam że kosztują od 150 zł do 250 zł. Jaka powiedziałam mojemu mężowi o tych badaniach i jeśli nie uda się bym miałam je w ramach nfz to zapłacimy. Jednak okazało się ze będę je miała w ramach nfz. Polecam byś porozmawiała ze swoim lekarzem i poczytała trochę w internecie o tych badniach. JA robię je w Katowicach w NFZ Femina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana32
jak wpiszesz femina KAtowice w wyszukiwarce to tam są opisane te badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
ja też będę robiła takie badania z uwagi na mój wiek,trochę się obawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana32
Myślę że musimy myśleć pozytywnie bo to ważne dla naszych Maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
poczytam, dzięki wielkie za namiary ana32. czyli Tobie udało się zrobić te badania w tej feminie , w ramach nfz, mimo że masz poniżej 35 lat, tak? dobrze rozumiem? jeśli będzie trzeba też tam pojadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana32
JA dopiero będe robić te badania. A namiar mam od swojego ginekologa któy kazał mi tam zadzowonic i spytac czy jak dostanę od niego skierowanie to mi zrobią na kase. Więc zadzwoniłam powiedziałam że jestem po poronieniu i mam 34 lata. Miła pani powiedziała że musze zgłosić się z tym skierowaniem. Wiec mam je i jutro tam dzwonię by się umówić na wizytę. Ale wiem że pierwsze badania robią w 12 tygodniu. Na ich stronie tez jest taka zakładka gdzie wpisujesz datę ostaniej miesiączki i według tego "wylicz " Ci kiedy musisz zrobić pierwsze badanie, i kolejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! ja też będę robiła badania prenatalne. rozmawiałam ze znajomą lekarką i ona powiedziała mi, że nie ma nawet co się zastanawiać, zwłaszcza że te badania nie sąinwazyjne (dopiero amniopunkcja jest, ale ją się wykonuje jesli wcześniejsze badania nie wyjdą ok). w 13 tygodniu badanie przeziernosci karku, pozniej bodajże w 18 badania krwi, a w 20 tygodniu kolejne usg genetyczne. dostałam też namiary do jakiegoś guru od usg i do niego mam właśnie iść... badania prenatalne są refundowane przez nfz u kobiet powyzej 35 roku zycia, jednak znajoma uważa że już 30-latki powinny wykonac te badania... u mnie zaczął się 9 tydzień. cierpie strasznie z powodu mdłości... dobrze, że teraz mam urlop, nie wiem jak bym wytrzymała w pracy. są podobo tabletki mamarin (czy jakoś tak) i one pomagają w ciązy na mdłości. znacie? bierzecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
tak, znalazłam to. dzięki wielkie za informacje. na najbliższej wizycie porozmawiam o tym z moim lekarzem. no nic, uciekam bo padam chociaż właściwie nie zrobiłam nic co by mnie mogło tak zmęczyć:) dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana32
Ja też uciekam bo jutro do pracy :) MArcys87 może kiedys spotkamy się w Feminie :) bo ja z Sosnowca :) DOBRANOC wszystkim Mamusiom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Jak wam mija dzisiejszy poranek? ja od wczoraj wymiotuję :( wszystko co wpada do mojego zoładka od razu z niego wypada ;( wczoraj wieczorem cała kolacja, przed chwilą zwróciłam całe sniadanie :( ale przynajmniej na sekundę mdłości minęly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ja dzisiaj nie moge w ogóle zwlec sie z łóżka . Piersi bolą brzuszek boli i jakiś taki mam zły dzień. Dobrze że nie wymiotuje chociaż . Sluchajcie jak powiedziałyście Waszym partnerom/mężom o ciąży ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis ledwo dotarlam do pracy.. spozniona, a jakze by inaczej ;/ bo czuje sie okropnie mam mdlosci, ale nie wymiotuje - ba! mam wiekszy apetyt niz normalnie, ale ciagle zle sie czuje... brr - marze o tym zeby juz byc w domu :) Ja mezowi swojemu poprostu powiedzialam.. juz nie pamietam ;/ ale chyba mu tez test pokazalam, a on ze nie uwierzy dopoki nie pojde do lekarza zeby potwierdzil, wiec zrobilam bete i mu powiedzialam ze na 100% jest ciaza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam pytanie : czy tez czujecie takie jakby klucie w pochwie? ja mam tak dzis od rana wiec wiadomo ze juz mam schizy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie ja mojemu jeszcze nie powiedziałam :( Boję się bardzo po tym poronieniu i postanowiłam sobie ze jak zobaczę serduszka/serduszko to dopiero mu powiem tylko myślę jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
hej dziewczyny! ja dziś dalj mam paranoję... mam zająć się chrześniakiem popo i mam do tego totalną niechęć choć zawsze biegłam do niego jak na skrzydłach...ba!nawet jak w poniedziałek się na to zgadzałam to się cieszyłam... brak mi słów do samej siebie:( cziłałaka, ja miałam taki pomysł,że dam mężowi pudełeczko, w którym będą maleńkie buciki albo skarpetki i wtedy mu powiem... życie trochę pokrzyżowało mi plany, musiałam mężowi powiedzieć w innych okolicznościach, ale kiedy byłam po usg i zobaczyłam czarną kropę to wtedy dałam mu taki właśnie prezencik i włożyłam do tego jeszcze testy z II krechami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcys ja dalej obmyślam plan jak powiedzieć mojemu mam nadzieje ze wymyślę coś fajnego . Najgorzej ze dzisiaj wybieramy się na duuuuże zakupy i będę musiała wymyślić coś żeby nie dźwigać za dużo ale co tam ;) byle do 10-go i już będzie ok . Ja na szczęście dzisiaj wolne dopiero w poniedziałek do pracy wiec dzisiaj posprzątam w mieszkaniu a potem będę leniuchować ile wlezie . Marcyś a jak będą 2 serduszka to 2 pary skarpeteczek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
cziłałaka, mogą by dwie pary :) tylko pewnie będziesz musiała wyjaśnić co i jak , bo facet jak to facet:) tego typu aluzji może nie zrozumieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiem wiem a mój to już szczególnie . Moje bóle brzuszka i częste siusianie tlumaczę mu zapaleniem pęcherza ;) wiem nie dobra żona ze mnie ale tak sie boje powiedzieć wcześniej ze szok muszę zobaczyć ze wszystko jest oki i serdusia bija i dopiero. Zresztą ta ciąża to w ogóle kompletne zaskoczenia bo ja już mam 2 córeczki tym bardziej się tego boje wszystkiego. Co prawda prace mamy obydwoje mieszkanie tez ale i tak jestem cykor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cziłałka, ja jak zrobiłam test to od razu poleciałam do męża żeby mu pokazać i upewnić się że nie mam omamów i ta druga kreseczka, mimo że bardzo delikatna, na pewno tam jest. moj mąż najpierw nie za bardzo dowierzał, test beta hcg też go nie przekonała, dopiero usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzis cudowna pogoda... do tego pakowanie, sprzatanie, gotowanie, wariactwo, wpadłam tylko na chwilke zobaczyc co i jak :) My z mężem zrobiliśmy test jeszcze przed terminem miesiączki, oboje gapilismy co wyjdzie. Ja nic nie widziałam, chciałam juz nawe test wyrzucic, a on wyczaił praktycznie niewidoczna kreseczke ktora po ponad 5 minutach sie zaczela pojawiac; nie wierzyłam. Pojechalismy po 2 test, bardziej czuły i kreseczka była bardziej widoczna. Na drugi dzień zrobilam trzeci test i znów to samo :) nie docierało to do mnie do końca, dopóki lekarz nie potwiedził, ale bardzo sie cieszyłam. Mąż ciągle mówił, że to prawda, że jestem w ciąży, że będziemy mieli maluszka i że wszystko ok :D Teraz mam przyjśc na wizyte za ok. 2,5 tygodnia, ale chyba pójde wczesniej w Polsce prywatnie jeszcze. Będziemy widzieć. Czuję sie średnio, mam troche mdłości, czasem lekkie, czasem mocne, ale nie wymiotuję. Jem ciągle po troszkę, bo jak w żołądku pustoszeje to mam w nim niemiłe uczucie i mnie mdli. Miłego dnia, uciekam umyc zamrażarke, bo sie rozmraża, nastepna w kolejce lodówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×