Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Maleńka wizyta 19.10 więc za 9 dni, uspakajam się żeby dotrzymać. ale czytam, że od 2,4 pessar zakładają to mam mroczki przed oczami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to może w przypadku osób które miały długa szyjke na początku, jeśli dobrze pamiętam to pisałaś chyba ze lekarz Ci kiedys powiedział,że z natury masz szyjke krótką więc może w takiej sytuacji inaczej sie postepuje i inny jest próg alarmowy aby zakładac pessar, nie przejmuj sie tak, napewno jakby cos było nie tak a lekarz zauwazył to by zareagował, niemożliwe zeby przez kilka dni miedzy wizyta u Twojego gina i u tamtej kobiety sytuacja tak nagle sie pogorszyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleńka masz rację co do szyjki, bo mi też pow za ją ogólnie mam krtotka,i powiedział. Jeszce, bo tego wam nie napisałam wcześniej,, że ujście zamknięte, że trzyma, i że na razie bez pessara, że będzie obserwoaoal, podjerzewam, że teraz będę miała wiz co 2 tyg... Lenka ją też nie miałam już kasy na to wizytę, a jeszce zapisał mi leki na ta infekcjie, na zaparcia, i nospe na skurcze i niedosc że wiz 100 zł, to leki kolejna 100, to za 10 dni kolejna wiz za 150 zł, i przez to mniej na wyprawke... Eh cóż bywa :). A co do skurczy, to też miałam i mam, ale przez nospe prawie że nie odczuwalne :) Idę zrobić sniadanko :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Dziewczyny, wszystkie się trzymajcie! :* Ja przytyłam już ponad 3 kg, wreszcie coś ruszyło.:) A dziś idę do dentysty, co do znieczulenia słyszałam że spokojnie można brać, lekarz dobiera takie, które nie zaszkodzi dziecku (czy raczej nie wpłynie na mięśnie macicy?). Ale ja i tak chyba nie wezmę, jeśli nie będę mieć niczego poważnego. ;) 3 miesiące temu nie miałam ubytków, ale coś czuję, że tym razem bez borowania się nie obejdzie. ;) Co do szyjki, ja długość znam z usg, tak przy badaniu to gin tylko mówi, że piękna i długa i tyle. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salva lekarz powiedział, ze to obciążenie co robiłam wcześniej to moze mieć sie nijak do wyników z tego co mam zrobić. :( muszę powtórzyć bo powinno sie to zrobić do 28 tc, a u mnie w rodzinie jest przypadek cukrzycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Analena w mojej rodzinie też jest wiele przypadków cukrzycy, m.in. moja mama... Badanie będę miała w pt albo pn, bo w czw mam wizytę na której dosatne skierowanie :) oby ten wynik wyszedł dobrze, i trzymam kciuki żeby u ciebie okazało się, że jednak ok :):):) a co do wagi ja przytylam od poprzedniej wizyty 1 kg, i lekarz mnie pochwalił, bo poprzednio 2 kg, ale jem słodycze, codzinnie coś hehe, także jestem zdziwiona, no ale dużo chodziłam i tu kij ma dwa końce, bo może przez to skrocila się szyjka, czaasami też dzwigalam niby drobne zakupy, ale jednak, a teraz nie dosc że mniej chodzenia, to zero dzwigania, będę musiała te słodycze chyba ograniczyć hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka powodzenia na wiz, ją przyznam się szczerze, że jeszcze nie byłam, a ostani raz na "przeglądzie" byłam, hmmm, 7 lat temu, chyba trochę przesadzilam, czas pójść prawda??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Oo, to czas najwyższy na wizytę! :D A jednak nic nie miałam, aż dziwne po tych słodyczach i początkowych wymiotach :P Bardzo mnie to cieszy.:) Kurczę, ja się tak zastanawiam czy przypadkiem nie robię za dużo. :/ Codziennie jakieś zakupy, sprzątanie, gotowanie, krzątanie się po domu, latanie po schodach... Chyba powinnam więcej odpoczywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Hej mamusie. Dawno mnie tu nie bylo ale caly czas was czytam. Jestem jeszcze na jednym forum i ostatnio tam wiecej pisalam. Ja wlasnie wracam od dentysty i juz mam dosc wyrwal mi i plombowal sasiedni za jednym razem fakt ze znieczuleniem ale juz przestalo dzialac i dopiero zaczyna bolec. No ale bynajmniej mam spokoj z zebami a ogiolnie maja tendencje do psucia. w nocy prawie wcale nie spie wxciaz koszmary sie snia. a no i ja tez za duzo robie ciagle w ruchu praktycznie i wtedy brzuszek o sobie przypomina milego dnia kobietki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bentonowa, głowa do góry. Spójrz na to z drugiej strony , że być z kimś na siłę, codzienne awantury, kłótnie o nic.. To nie wpływa dobrze na rozwój dziecka. Ja odeszłam świadomie gdy urodził się Jakub. Dzieci dają niesamowitą siłę i naprawdę gdyby nie mój Syn to nadal byłabym ofiarą swojego męża. Więc w całej tej sytuacji poszukaj pozytywnych aspektów. Nie jesteś jedyną. A jestem pewna, że szybko poznasz odpowiedniego faceta który będzie idealnym ojcem i partnerem. Trzymam kciuki za Ciebie. Nie daj się i nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że teraz mamy modę na dentystę:) bo ja jutro też mam wizytę :) zapowiedziałam mu że chcę po 2 ząbki naraz jeśli coś będzie bo jestem w ciąży i nie wiem jak długo pochodzę.. a on, że w 7 miesiącu to już nie wolno mnie tak męczyć :) ale ma zobaczyć co i jak i leczę wszystko co się da! to moje postanowienie bo po porodzie napewno nie będzie czasu a później to hurtem się będą psuły:( Ja właśnie wróciłam z 4 godzinnej wyprawy :( padam, kupiłam resztę z wyprawki - kosmetyki dla dzidzi i wszystko dla mnie :) ale jak już szłam spowrotem to tak mnie kłuł brzuch że myślałam że nie dojdę :( i wiem, że to koniec z takimi wyprawami. Nikt by mi nic nie pomógł w tych zakupach, sama jestem więc muszę sobie radzić ale dziś przesadziłam :( teraz odpoczywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malenka0411, chyba im mniej tych skurczów przepowiadających, tym lepiej :) W sensie, to nic przyjemnego i zawsze pojawia się ta niechciana myśl, że może się zaczęło ;/ co do pępka, mam nadzieję, że jednak uniknę tej całej przepukliny. Jestem przywiązana do swojego wklęsłego pępka^^ A ja mam do Was może troszkę dziwne pytanie... czy bluzeczki kupujecie specjalne ciążowe, czy po prostu nosicie rozciągajace się T-shrity i tuniki? Bo ja do tej pory spokojnie się mieściłam w swoje stare ciuchy, znaczy jasne, rozciągaly się, ale do ciązowych jeansów wyglądalo to ok, a jak kupiłam sobie parę tunik w rozmiarze L to już wgl pięknie... Ale że dzisiaj zaczynam 27. tydzień, chciałam sobie prezent zrobić i kupić taką "prawdziwą" ciążową bluzeczkę^^. Nie dosć, że większosć jest w fatalnym guście, to jeszcze ceny.. 120 zł za bluzeczkę? powariowali? ;/ ale co do tego mam pytanko, czy taka typowa ciążowa bluzka jest lepsza od zwykłej tuniki, takiej wiązanej, z podwyższonym stanem? w sensie, lepiej trzyma brzuch itp? pytam jakieś bardziej doświadczone w ciężarowych bojach kobietki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa, sorki za post pod postem, lenka, ja dzisiaj też rusyzłam na wyprawę właśnie i chyba troszku przesadziłam ;/ jeszcze zanim wracałam, to już odczuwałam takie chwilowe twardnienie brzucha, o zmęczeniu nie mówię... chyba dlatego, że od kiedy ze szpitala wróciłam, nie ruszałam się z domu i trochę "odzwyczaiłam" od aktywniejszego trybu. A jeszcze zimno tak było, przemarzłam i stwierdziłam, że zamiast piechotą, podjadę kawałek tramwajem (zazwyczaj tego unikam, bo mnie mój facet wozi ;p), no i oczywiście stałam, bo po co ustepować tego miejsca z naklejką "dla ciężarnych" dziewczynie z brzuchem ;/ Siedziała tam jakaś dziewczyna, parę lat starsza ode mnie, najpeirw pomyślałam, kurde, moze sama jest gdzieś w ciązy na pcozątku i się źle czuje, ale gdzie tam.. ledwo weszła jakaś staruszka, to tamta od razu sie pdoerwała z miejsca, starsza pani, że nie chce, bo to jeden przystanek, ale takie rzuciła spojrzenie w moją stronę, jakby delikatną sugestię, że dobrze by było, żeby mnie puścić.. ale nie, tamta laska mi rzuciła pogardliwe spojrzenie z cyklu "wpadłaś gówniaro, to masz" i się wygodnie rozsiadła. Cholernie mi się przykro zrobiło, przecież tu nie chodzi o moją wygodę, tylko o dobro dzidziusia... no ale nie wszyscy to rozumieją. ;/ ugh, idę się połozyć, tylko nospę jeszcze wezmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jestem po krzywej cukrowej i powiedzcie czy jest ok bo glukozę na czczo mam 88 a po obciążeniu glukozą 75 po 2h mam 128. Na karcie z wynikiem norma jest niby do 110 ale przeczytałam w internecie że po obciążeniu glukozą 75 norma jest do 140 po 2h? jak to było u was bo ja się trochę spanikowana czuję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny uważajcie na siebie, odpoczywajcie po takich wyprawach :) Lenka super, że już masz wszystko, ja mam nadzieje, że uda mi się do końca listopada już wszystkie potrzebne rzeczy skompletować :) jakie kupiłaś kosmetyki??? o i zapytam was, jaki proszek, płyn do prania kupujecie/kupiłyście? ja myślę nad lovella, ale w "piotr i paweł" jest promocja Jelp za 35 zł zestaw: proszek do prania i płyn do płukania, jak myślicie??? Blanka racja czas na wizytę :P ale kasy brak hehe, mam nadzieje, że uda mi się pójść na wiz. w listopadzie :) Xandra ja mam nawet 2 ciążowe bluzeczki z długim rękawem, dresy z panelem, pasy ciążowe i te 3 rzeczy z allegro, no i dżinsy z panelem :D jak chcesz prześle ci linki do allego, bo jestem zadowolna z tego co kupiłam :) ale do karmienia nie mam, kupie tylko piżamę i może z 2 bluzeczki, no i koniecznie stanik dla karmiących :D bo bluzkę łatwo podgiąć do góry :) a co sytuacji z autobusem, to miałam podobnie, i widzisz mimo iż jestem starsza od ciebie, tłok był jak cholera, babka ok. 50 lat spojrzenie na brzuch i głowa w bok, dziewczyna gdzieś w moim wieku to samo, dopiero facet koło 40-stki zauważył mnie po 2 przystanku i wpuścił :)))) Brzuchol mam spory, już 109 cm, więc widać, nawet jak mam kurtkę, a wczoraj to specjalnie rozpięłam żeby widzieli :D Dzisiaj to chyba przesadzam z siedzeniem z nogami w górze i leżeniem, ale boje się cokolwiek, głupia ja prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xandra, nie mam ciebie w tabelce, dopisywałaś się? entonowa......25...............01.01.2013............syn ............Filip malenka0411....24..Siedlce ...05.01.2013........córeczka......XXX miluskamiluskamili....24.........07.01.2013...........syn ...........Kubuś daguza1234.......20.............07.01.2013...........córka..........julka Salva............27...Bydgoszcz........08.01.2013........ synek.....Antoni londynek....32..Londyn..........09.01.2013.........synek. .........Oskar mama_........Szczecin...........09.01.2013..........bl iźniaki.........xxxx madziulah...28...StargardSzcz...10.01.2013........synek.........Łukasz lenka.k...26...Częstochowa...11.01.2013..........córeczka.....Lenka analena...29...Warszawa.......12.01.2013.......synek....M aksymilian blanka25..........25..............13.01.2013............córka.......Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............synuś..........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XXX..........XXX Keerah............22...Szkocja....16.01.2013...........synek......... Niko kotkotkotkot....17..............17.01.2013............synek ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Estrella80......32...Częstochowa....17.01.2013.....córka...........XXX Agusia18204.......22................20.01.2013.........XX X.............XXX grochowa14......38...............22.01.2013...........XXX ...Igor/ Emilka patrycja2222.....18...............23.01.2013...........syn............xxxx inLoveee..........23..............25.01.2013.......córeczka........Klara gosieńka2666.....27.....Legnica.....26.01.2013........synuś.......XXX Panna Młoda .....22....WARSZAWA.....26.01.2013............SYNULEK...... ....XXX AnetaG...............23...........27.01.2013...........córka. ...........Gabrysia Nowinka_1982.....30.............28.01.2013............córka........Zuzia Iducha............20..........28.01.2013................synek..........Kornel dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ...........XXX Tamara............25..............31.01.2013............X XX............XXX __aga__...........27..Londyn/ Radom.05.02.2013...........c orcia...........XXX MAMA2013LUTY...22.............14/02/2013.............XXX. ..........XXX ankama...........32..Rzeszów.....20.01.2013............s yn........oliwier czerwonag........28Raszyn.......15.01.2013..........XXX........XXXXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xandra nic nie szkodzi :) a z tym tramwajem ja tak w zeszłym tyg jechałam ledwo trzymałam się rurki a te ... jeszcze mnie chcieli poprzewracać tak się do kasownika pchali, o ustąpieniu miejsca nie było mowy! a dziś w kolejkach się z 1,5 h wystałam! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulah ja robiłam 50 g glukozy i miałam normę do 140, wyszło 122 więc było dobrze, lekarz nic nie powiedział. Salva kupiłam Bambino bo sprawdzone przez znajome :) a słyszałam, że to tańsza wersja Nivea i że Nivea je produkuje, a Nivea jest dużo droższa. Xandra ja kupiłam tylko getry i spodnie ciążowe i mialam dosyć tych cen! dlatego chodzę w czym się da, a w brzuszku już ok 110 :)szkoda mi pieniędzy na te 3 miesiące niecałe, dzidzi wolę coś kupic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś przesadziłam połaziłam po jysku rossmanie brw, biedronce szmateksie spodnei odebrałam od krawcowej poodkurząłam wyprałam swetry ręcznie zrobiłam obiad i przyszla koleżanka i mam dość głowa mnie boli i jestem zmęczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki wizytę mam w poniedziałek. Mam nadzieję, że powie, że wyniki są ok. Co do zakupów mi też szkoda kasy i kupiłam na allegro dwie tuniki, dwie pary legginsów z panelem i spodnie jeansowe z panelem. Jedne spodnie kupiłam też w lumpku. Poza tym chodzę w sukienkach sprzed ciąży, które nie maja zamka i ładnie podkreślają brzuszek. Płaszczyk natomiast nie zapinam na dwa ostatnie guziki i jakoś daję radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salva, ja nienawidzę allegro. nienawidzę zakupów przez neta, ja muszę wsyzstko mierzyć ;p ale dzięki za chęci ;) mi chodzi konkretnie o to, czy lepsze dla dziecka jest noszenie typowych ciążowych bluzek (co do spodni, to jasne, nie odważyłabym się, by nie uciskać brzuszka, założyć spodni innych niż z panelem/ ewentualnie po domu to obszerny dres ;D ) - ale z takim brzuszkiem niewielkim, jaki ja mam, to żadna bluzka mnie nie uciska ani nic, mam taki fajny sweter do pół uda z wysokim stanem i sznureczkiem do wiązania pod biustem, taki mięciuchny i ciepły, idealny na taką pogodę... aa, tabelka... mam termin na 15.01, lat 18, jak się łatwo domyślić po nicku (ale że 10.01 mam urodziny, to może uda mi się już zostać 19-letnią mamą, jak donoszę ciążę! zawsze to trochę lepiej brzmi..). Płci Dzidzi nie chcemy na razie znać. Mój piękny sie torchę łamie i chyba by chciał, ale ja jakoś nie.. to dziwne? ;p A wgl Salva to masz leżeć! za dużo leżenia nie zaszkodzi! :) Ja zresztą też się idę połozyć, bo naprawdę się zmęczyłam i mnie teraz pobolewa ten brzuch;( w sumie powinnam odkurzyć mieszkanie, ale siły nie mam, a przy odkurzaniu się mocno męczę, przez pochylanie się ;/ Wgl zdumiałyście mnie z tą komunikacją miejską. myślałam, że ja trafiłam na jakieś wyjątki... kurde, jak tak można? ja od małego byłam przyuczona, że ciężarnym i starszym ludziom się ustępuje miejsca ;/ nie wyobrażałam sobie nigdy takiej sytuacji (nawet po 8 lekcjach i z wypchaną torbą) by nie ustapić miejsca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bentonowa......25...............01.01.2013............syn ............Filip malenka0411....24..Siedlce ...05.01.2013........córeczka......XXX miluskamiluskamili....24.........07.01.2013...........syn ...........Kubuś daguza1234.......20.............07.01.2013...........córka..........julka Salva............27...Bydgoszcz........08.01.2013........ synek.....Antoni londynek....32..Londyn..........09.01.2013.........synek. .........Oskar mama_........Szczecin...........09.01.2013..........bl iźniaki.........xxxx madziulah...28...StargardSzcz...10.01.2013........synek.........Łukasz lenka.k...26...Częstochowa...11.01.2013..........córeczka.....Lenka analena...29...Warszawa.......12.01.2013.......synek....M aksymilian blanka25..........25..............13.01.2013............córka.......Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............synuś..........xxxx Xandra1994.......18..............15.01.2013............xxx............xxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XXX..........XXX Keerah............22...Szkocja....16.01.2013...........synek......... Niko kotkotkotkot....17..............17.01.2013............synek ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Estrella80......32...Częstochowa....17.01.2013.....córka...........XXX Agusia18204.......22................20.01.2013.........XX X.............XXX grochowa14......38...............22.01.2013...........XXX ...Igor/ Emilka patrycja2222.....18...............23.01.2013...........syn............xxxx inLoveee..........23..............25.01.2013.......córeczka........Klara gosieńka2666.....27.....Legnica.....26.01.2013........synuś.......XXX Panna Młoda .....22....WARSZAWA.....26.01.2013............SYNULEK...... ....XXX AnetaG...............23...........27.01.2013...........córka. ...........Gabrysia Nowinka_1982.....30.............28.01.2013............córka........Zuzia Iducha............20..........28.01.2013................synek..........Kornel dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ...........XXX Tamara............25..............31.01.2013............X XX............XXX __aga__...........27..Londyn/ Radom.05.02.2013...........c orcia...........XXX MAMA2013LUTY...22.............14/02/2013.............XXX. ..........XXX ankama...........32..Rzeszów.....20.01.2013............s yn........oliwier czerwonag........28Raszyn.......15.01.2013..........XXX........XXXXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka dzięki za odp co do kosmetyków :) Madziulah ja mam tak samo z płaszczykiem :D a jak myślicie z tym proszkiem i płynem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny doradźcie mi proszę jaki kolor wybrać na ściany do pokoiku małego. Muszę się do piątku zdecydować. Chciałabym 2 kolory. Meble będą po bokach koloru orzech (wenge), a z przodu ecru-beż. Łóżeczko też orzech. Zastanawiam się nad następującymi połączeniami: zielony (ale taki delikatny) + beż (ew cappuccino) błękitny + beż (cappuccino) błękitny + zielony Mąż jest najbardziej za wersja pierwszą tylko nie wiem czy lepiej połączyć z ecru czy cappuccino? Macie jakieś pomysły albo sugestie:) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My niedawno malowaliśmy, dwie siciany z sufitem-> beckers desingers kolor banana (miał wyjść bardziej beżowy, a jest lekko żołtawy) i na następnych dwóch -> tikkurila kolor x387 (bardzo jasny zielony), obydwie farby są dla alergików, posiadają atest, są lateksowe, super zmywalne, w razie jak dzidzia pobrudzi łapkami ;) i nie śmierdzą po nałożeniu :) droższe, ale tym samym wydajniejsze (chodzi o o ich mycie, i nie bledną) :D polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakbyś mogła wstawić fotkę bo też myślę nad takim zestawieniem a zawsze inaczej jak jest już u kogoś sprawdzone :) dzięki kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×