Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Ten plyn co pisalam wlasnie mi pomagal przy infekcjach a ze piszecie ze borykacie sie teraz z podraznieniami to polecam ja sie ddowiedzialam o nim od gina.jest ciezko dostepny ale mysle ze w dobrej aptece go znajdziecie a jak nie to zapewne wam zamowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Londynek moja malutka też siedzi nisko a to już prawie 21 tydz. jak kopie też czuję ją nisko pod pępkiem parę cm, ale lekarz nic nie mówi więc uważam, że to jest normalne. Wlosy na brzuchu mi nie rosną ale ogólnie gdzie indziej tak ... jedyne co mnie martwi to że mam slabiutkie rzęsy i brwi bo mi wypadają bardziej i słabe rosną .. za to wlosy przestaly wypadać ale dużo je podcięłam i nie farbowałam od 5 miesięcy :) dam im czas na odnowę:) Grochowa/ Gosia witaj:)! gratuluję dzidziusia:) Fajnie macie z darmową szkołą rodzenia:) też bym do takij chodziła:) a wszystkie zamierzacie chodzić??? Miluskamiluska mnie od początku śni się dziewczynka ... raz tylko jeszcze w szpitalu śnił mi się chłopczyk i to był cudowny sen ale wiecie czułam chłopczyka bo ja miałam parkę najprawdopodobniej - bliźnięta dwujajowe, a one są różnej płci najczęściej i po tym jak jeden aniołek odszedł wyczytałam, że w takiej sytuacji przeżywa dziewczynka bo jest silniejsza ... więc miałam też chłopca i poszedł do nieba. Przeczucia moje się wszystkie w ciąży sprawdzają jak dotąd. Gdybym miałam lepsze warunki - większe mieszkanie i sytuacja byłaby stabilniejsza w pracy u nas albo mielibysmy więcej oszczędności bądź już spłacony kredyt za mieszkanie to chcialabym jeszcze chłopca bardzo szalenie :) Jak narazie bez szans na drugie dzidzi :( Na grzybicę moja koleżanka stosowała naturalne metody bo nic jej nie pomogło, podmywała się na koniec jogurtem bo miała grzybicę przez to że wymyła sobie całą florę bakteryjną, lekarz kazał jej jogurt stosować i super jej pomogło .. Młoda Kacha ja też latam do wc jak oszalała... miałam nawet takie dni, że co 5 min, bo się wysikałam i od razu mi się chcialo, lekarz powiedział, że normalne.. Muszę się Wam pochwalić, że odebrałam od koleżanki całą stertę ciuszków, cudownych :) i wózek :) i naprawdę sporo zaoszczędzę na ubrankach, napiszcie co kupujecie dla dzidziusia do szpitala, bo ja myślę, że zimą to : ok. 4 body długi rękaw 4 pajacyki 4 koszulki takie cieniutkie wiązane z boku na pierwsze dni ubranko z misia na wyjście 2 pary skarpeteczki 2 pary rękawiczki na pazurki kombinezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iducha
Dzięki wielkie za tego posta - faktycznie przetrzepałam Internet w poszukiwaniu informacji na temat tego żelu i z opinii wynika, że działa cuda. Nie wiem czy w moim przypadku to infekcja grzybiczna czy bakteryjna, bo wychodzi tylko lekki stan zapalny, dowiem się więcej w tygodniu na badaniu. W każdym razie chyba i tak go kupię na wszelki wypadek. W razie czego jest dostępny przez Allegro (cena ok. 20-30 zł). Ja od siebie polecam z kolei papierki lakmusowe do badania pH pochwy, w ten sposób same możemy kontrolować czy wszystko jest okej (miarodajne w przypadku bakterii i rzęsistkowicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy te papierki lakmusowe są w każdej aptece dostępne?? może bym sobie kupiła sama bo nie miałam jeszcze czystosci pochwy robionej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
My już po badaniu połówkowym. Denerwowałam się prawie tak samo jak przy tym w 12 tyg ale Mały jest zdrowy jak ryba, waży już 370g, lekarz nagrał nam usg na płytę,więc będzie miła pamiątka tym bardziej, że fajnie wyszła bo zarejestrowaliśmy jak Filip ssie kciuka potem trochę się pokręcił bo chyba mu nie wygodnie a potem znowu ciach palucha do buźki :) w trakcie badania zaswędziały go też worki, więc bez krempacji się podrapał heheh aż lekarz się uśmiał :) Włosy na brzuchu też mi się pojawiły ale to już jakiś czas temu- a o reszcie zarostu to szkoda gadać normalnie Syzyfowa praca :) Dziewczyny czy Was też tak bolą sutki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowinka_1982
cześć dziewczynki :) dzięki za przydane informacje....nic tylko teraz do apteki i polować na te specyfiki wiecie ....nie życzę żadnej z Was tego dziadostwa....normalnie można szaleństwa dostać... latam do łazienki co godzinę i się myję .... bo bym się chyba zadrapała ....;( ehhhh...dobrze że mam jeszcze tydzień urlpou ...mże mi trochę przejdzie :) to tyle moich żali :) A co wy robicie w ten upalny dzionek ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Uff to dobrze, tzn. nie dobrze że bolą ale cieszę się że nie jestem jakimś ufoludem :P Dziewczyny przepraszam za śmiałość, ale jak u Was z pożyciem?? bo u mnie odkąd pojawił się brzuch to bida z nędzą "bo tam jest nasz syn!" a mi się taaaaak chce :) czy Wasi mężczyźni też mają opory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowinka_1982
hmmm.... no mój m nie ma z tym większego problemu ....to może ja bardziej świruje ....bo już widze oczyma wyobraźni ...wiecie ....sceny jak z s-f :) ale też mam "chcice" ;) generalnie jestem zaa....bo to w końcu jedna z ostatnich aktywności fizycznych w ostatnim okresie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój oporów nie ma, biedny cierpi bo ja mam opory :( boli mnie brzuch po poza tym miałam sporo przejść w ciąży i jakoś sama się chyba zablokowałam ale muszę się przełamać bo już wszystko jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Mi tez sie pojawily wlosy na brzuchu ale to juz dawno a co do sutkow to ostatnio sa nie do zniesienia ale chyba zaczyna pojawiac sie siara bo malutkie kropelki zaschniete na staniku czasem znajduje. A ze wspolzyciem to ja chyba najmniej moge powiedziec bo przez to lozysko juz dawno nie mozemy. Moj kochany ma nadzieje ze na usg w srode wyjdzie ze juz mozemy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iducha
lenka: zjeździłam wszystkie apteki w moim mieście, wszystkie farmaceutki robiły oczy jak pięć złotych. W końcu dopadłam - jak zwykle - na Allegro. za 3 dychy z przesyłką jest 100 papierków lakmusowych, czyli naprawdę sporo. Co do piersi nie bolą mnie jakoś przeraźliwie, ale są wrażliwe na dotyk i często cholernie kłują. Włoski pod pępkiem miałam zawsze, jako nastolatka eksperymentowałam z pęsętą i maszynką do golenia, więc zostały mi blizny i przebarwienia, nie polecam usuwania ich! Współżycie niestety mamy dość "martwe" :-) na samym początku narzeczony bał się o maleństwo, bo ubzdurał sobie, że seks może mu zaszkodzić. Kiedy już doczytał, że to nieprawda i znów zaczęliśmy się kochać dostałam plamienia, więc nam zabroniono. Później infekcje pęcherza - znów nie zaleca się seksu, teraz te żółte upławy... Dbamy o to, żeby delikatnie kochać się mniej więcej co dwa - trzy tygodnie. Częściej niestety nidyrydy. Zresztą od jakiegoś czasu moje libido to totalne padło. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Iducha, moje libido też zdechło z lekka :( A szkoda bo było super zawsze :) myślę, że się sama zablokowałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowinka_1982
dziewczyny .....jak już nam tak dobrze idzie :) Może podzielicie sie swoimi doświadczeniami u dentysty.... bo niestety musze iść ( zawsze miałam wszystko oki) ale wyczaiłam że chyba mam małą dziurkę .....no i się wystraszyłam że to początek ...a mi juz dzury wyskakują.... byłyście już może ?? słyszałam że podobno są jakieś "warunki preferencyjne" dla ciężarówek :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iducha
Całkiem możliwe, u mnie jest tak, że czasem jak się kochamy to zaczynam rozmyślać, czy na pewno powinniśmy, w końcu ciągle coś mi dolega, wyobrażam sobie wszystkie możliwe fatalne skutki z poronieniem włącznie (bzdura, wiem) i cały klimat diabli biorą. Nie martwmy się o to na zapas, nasz seks był przed ciążą rewelacyjny i największym problemem były ewentualne cztero- pięciodniowe przerwy, kiedy z przyczyn zmęczenia, sesji na studiach czy kryzysu nie kochaliśmy się w ogóle. Mówisz, że Twoje libido wcześniej było super, więc pewnie dobrze wam się układało w łóżku i tak też będzie po ciąży, jak już wszystkie wrócimy do siebie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iducha - Mam nadzieję, że wszystko wroci do normy bo naprawdę było super:) poza tym moja teoria jest taka, że nic tak nie zbliża jak seks:) i mi bardzo brakuje tego ale też myślę o wszystkim innym i nie mogę się wyłączyć :( muszę się odblokować :) Nowinka ja nie byłam jeszcze u dentysty i nie zauważyłam narazie (odpukać) nic niepokojącego u siebie... ale już mam prawie całą buzię w plombach tak mi się psuły wcześniej i na takich konowałów trafiałam aż poszłam prywatnie do takiego super dentysty i on mi pięknie wszystko wyleczył i popoprawiał po innych :) ale to było 3 lata temu, rok temu byłam na kontroli i wszystko było oki, mam tylko wrażenie że zgryzłam stare plomby strasznie i po ciąży biegiem lecę patrzeć co tam się dzieje, podobno bardzo zęby się psują dopiero po ciąży, więc czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowinka_1982
no to mnie teraz pocieszyłaś :) ja byłam na wizycie 4 m-ce temu ... było oki ...... ide sie zaorać :) i kupić sztuczną szczękę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahahah :) będzie dobrze, niestety ja od dziecka miałam ładne ale lichutkie zęby ... pewnie będę majątek wydawać po ciąży:) no cóż, nic nie poradzę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska1747
mi ostatnio ginekolog powiedział, że ciąża rozwija się książkowo :) dzidziuś waży już 330 gram :) tylko, że niestety jaka płeć dopiero dowiem się za 3 tygodnie, bo dzidziuś się źle ułożył, ale powiedział mi, że i tak teraz płci nie zmienimy, a o układ maluszka się nie muszę martwić bo i tak będzie cesarka :) tylko jedno mnie dziwi, jeszcze nie odczuwam ruchów maleństwa :( może już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 t.c. termin na 10.03.2013 :) Jutro mam wizytę u gin i usg :) nie mogę się doczekać, od msc odliczam dni, szybko mija :) meczą mnie ostatnio koszmary senne, tez tak macie? Dzisiaj miałam przerażający sen, ze już rodzę... Znam przyczynę, nasłuchałam się różnych historii, nie potrzebnie oczywiście, i teraz to przezywam we snach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popełniłam mały błąd :) termin an 10.01.2013 a nie na marzec 2013 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello :) zacznę od początku.... hehe jesli chodzi o infekcje to powiem Wam ze przed ciążą non stop mnie łapała infekcja drog moczowych to była tragedia siedzialam na kiblu i ryczałam a M ze mną. odkąd zaszłam w 1 ciąże wszystko przeszło i jak narazie ponad 3 lata spokoju mam. co do seksu to my się kochamy zadne z nas oporów niema ale u nas to już 2 maluszek więc te opory też przeszliśmy w 1 ciąży ale wiem że maleństwu nic nie grozi więc czasem się bawimy, częstotliwosc nasza też nie jest jakas imponująca bo niemamy czasu zwyczajnie a jak mamy to ja padam zmeczona do łózka ale jak sie tylko złozy to korzystam a że od 1 porodu bardziej mi się podoba odnoszę większą przyjemność z tego to wychodzi na to aby tylko się cieszyć i korzystac poki mozemy. pozniej tak po 34tyg to nie bedzie wygodne i tez moze wywołac poród słyszałam. a po porodzie 6tyg zakazu a pozniej tez moge wam zagwarantowac ze to bedzie ostatnia rzecz o jakiej pomyslicie ;) ogólnie ze zmeczenia a jak jeszcze bedziecie karmic piersia i macie w perspektywie wstawac co 3h w nocy to juz wogole. u dentysty byłam wyleczyłam działaja normalnie tylko musisz uprzedzic ze jestes w ciąży aby ci nie robili przeswietlen ani nie dawali znieczulen zabronionych w ciąży. jesli chodzi o włosy to teraz mam ok ale przygotujcie się ze w 3 miesiace po porodzie stracicie z 30% włosow tak leca mimo witamin odzywek i innych rzeczy. dzis na przyklad wygladam jakby mi dopiero co włosy rosły bo wszedzie mi stercza odrosty :D jedynie na zel moge je przyklepac ale to tez na niedlugo. witaj Anadalou - rada nie słuchaj głupich historii kazdy poród jest inny, nigdy na swiecie nie powtorzyły sie 2 identyczne wiec głowa do góry - jesli tylko jestes aktywna w ciąży moge ci gwarantowac ze porod bedziesz miała gładki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja2222
:(dzis korzystalam z laptopa, postawiłam go sobie na kolanach i tak pracowalam ok godziny po czym kiedy obok mnie usiadl maz i dotkna mnie reka okazalo sie ze jestem cala naelektryzowana i kopie mnie prad ( nie czułam tego, czuł to mój mąż kiedy dotkną mojej nogi ). Laptop miał przebicie a ja o tym nie wiedziałam. czy to może być niebezpieczne dla dziecka? pomóżcie :( strasznie sie boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrycja2222 ogolnie nikt nie powinien trzymac laptopa na swoim ciele bezposrenio bo to wywołuje raka skóry. jak juz korzystasz to kladz podspod poduszke albo cos innego. trzymałas laptopa na kolanach wiec dzidzia jest bezpieczna ale nie kładzcie nigdy laptopów telefonów na brzuchu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Działa na nas mnóstwo fali elektromagnetycznych, nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, nawet nie możemy ich uniknąć :P. Nowoczesne urządzenia ponoć nie emitują ich tak dużo, jednak jeśli twój laptop przewodzi prąd,to oznacza, że coś nie tak z jego zasilaniem, albo bateria albo zasilacz, koniecznie musisz wymienić :) bo nawet nie dobre dla komputera :P twojemu maluszkowi raczej nic nie grozi... Kobiety w ciąży wg BHP mogą pracować przy kompie 4 h, ale dopuszczalne jest 8 h dziennie :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Kurcze jak ja Wam zazdroszcze! Ja mojemu tłumaczę, że dzidziusiowi to nie przeszkadza, nie mam żadnych infekcji, plamień, nic nie boli a on i tak swoje...ma blokadę i już! A ja czasem już jak z depresją chodzę bo wstanę lewą nogą, czuje się gruba, to jeszcze seksu ni ma :( On już gadał z kolegami którzy mają dzieci i mówili jemu, że to normalne że też tak mieli ehhh Ale u nas dziś parno, aż nie ma czym oddychać...FUUUUJ morze syfiaste to nawet nie chce się iść na plażę, dobrze że niedługo jedziemy na wczasy to nie będę wychodzić z wody :) Też się wybieram do dentysty na kontrolę, lepiej dmuchać na zimne ale też słyszałam, że te jajca z zębami i włosami zaczynają się dopiero przy karmieniu. My kobiety to zawsze mamy pod górę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bentonowa nie jesteś sama, mój też się boi :P ale ja też :) mimo, że jest ochota :) jutro mam wizytę u gin, mam nadzieje, że przepowie nam, że skoro jest wszystko oki, to możemy :D Powiedzcie dziewczyny jak sobie radzicie z bólami kręgosłupa, mnie najbardziej boli kość ogonowa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Niestety na moja kosc ogonowa jest ttylko jeden sposob przeczekac az minie oczywiscie lezac bo po pracy jest tak obolala ze nawet siedziec nie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z narzeczonym chociaż rzadziej współżyję normalnie, na razie żadne z nas nie ma żadnych oporów, nie wiem co będzie jak pojawi się brzuszek. Co do bóli kręgosłupa to tylko kark mnie boli i czasem w krzyżu jak się schylam, ale jakoś sobie radzę, nie dokuczam mi to aż tak bardzo. Pozdrowienia Dziewczynki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×