Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fotki cywil

fotki ze ślubu cywilnego - co powiecie o tej sukience?

Polecane posty

Też tego nie rozumiem... Biały to kolor, jak każdy inny. Kiedyś, owszem, miał znaczenie ale nie takie, o jakim większość pań tu pisze. Jakby zobaczyły te panie pannę młodą w spodniach, to by zawału dostały. Pierwszego, drugiego i trzeciego w jednej chwili. A zdarzają się takie panny młode i muszę powiedzieć, że wyglądają oszałamiająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejna jest
To ja napisałam ten komentarz: "Na cywilny nie zaklada sie bialej sukni(...)" I nie chodziło mi absolutnie, że w bieli nie można iść do USC. Raczej o mówiłam białej sukni, z naciskiem na suknię. Czyli nie biała beza jakie mają w zwyczaju zakładać młode panny młode, a coś raczej skromnego, a eleganckiego. Nie wyobrażam sobie na cywilnym osoby w balowej sukni. Co innego białe, prosta sukienka. Nie mam nic przeciwko bieli oczywiście na cywilnym. Jeśli to do mnie było, że ktoś zaznaczył, że w bieli do urzędu nie powinno się iść. Miałam na myśli typowe białe suknie ślubne, wielkie, księżniczkowate. Ślubna jak najbardziej, ale raczej np. koronkowa, w innym fasonie raczej przy ciele, może krótsza. O takie mi się widzą na cywilny właśnie. Albo taka jak ktoś tu podał tulipanowa. A co do autorki to uważam, że po prostu jej strój był nieelegancki. A temat założony widocznie po to by usłyszeć pochwały, pewnie dużo ich zebrała na własnym ślubie, ale niestety widać każdy wolał być miły niż szczery z Twoich gości. Niestety tu usłyszałaś gorzką prawdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie biała beza jakie mają w zwyczaju zakładać młode panny młode, a coś raczej skromnego, a eleganckiego. W zwyczaju? Co za bzdura :-o Chyba, że piszesz o jakiejś zapadłej dziurze, gdzie wszyscy są na językach wszystkich i boją się zrobić coś po swojemu. Uważasz, ze suknie ślubne są mało eleganckie? Za mało skromne? Wyjdź z tych swoich schematów, bo ciężko ci będzie żyć. Nie wyobrażam sobie na cywilnym osoby w balowej sukni. W takim razie powinnaś zadbać o swoją wyobraźnię, bo jest mocno ograniczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajjajajajjajajajjajajjaj
nawet 7 letniej córce na rozpoczęcie 1 klasy bym coś takiego nie ubrała, a co dopiero dorosłej babie w jednym z najważniejszych dni w jej życiu. Wieś tańczy i spiewa..wyobrażam sobie co miałas z włosami..pewnie sterczący kok z wpiętym kwiatuszkiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejna jest
Nawet przeglądając allegro widzę w większości bezy, piórka, kilogramy tiuli, prześwitujące gorsety, rzadko spotyka się naprawdę piękną, elegancką pannę młodą. Nie muszę poszerzać swojej wyobraźni w moim mniemaniu nie wypada udać się do urzędu w balowej napuszonej sukni. Takie stroje obowiązują na wieczór, a nie do urzędu. Większość panien młodych nie ma dobrego smaku i wyczucia i nie mówię o ślubach na, których ja bywam, bo nie mam tak licznej rodziny by zaliczyć nie wiadomo jaką ilość ślubów. Przeglądałam oferty allegro i niestety większość to suknie dość przesadzone. I mało w nich elegancji, cycki na wierzchu, prześwitujące brzuchy:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajjajajajjajajajjajajjaj
o kuurwa i te niebieskie trzewiki..i tania bransoletka założona na rękaw...o kuurwa :/ blondyna wygladasz jak Maryna!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajjajajajjajajajjajajjaj
o baranie na tej blond czuprynie też lepiej nie wspominać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona roszponka
figura super, ale sukienke moglas bardziej elegancka wybrac, ta jest rzeczywiscie słaba:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeglądałam oferty allegro i niestety większość to suknie dość przesadzone. I mało w nich elegancji, cycki na wierzchu, prześwitujące brzuchy. Nie ograniczaj się do Allegro. Proszę, oto suknie projektu Jima Hjelma: http://weddingtips.tk/wp-content/uploads/2011/08/Jim-Hjelm-Wedding-Dresses-1.jpg http://www.recycledbride.com/uploads/listing/44/44863/jim_hjelm_8800_wedding_dresses_34995_view0.jpg http://www.giovannybridal.com/images/jim-hjelm/8814.jpg http://www.giovannybridal.com/popup_image/pID/7515 http://www.giovannybridal.com/popup_image/pID/7505 http://www.giovannybridal.com/popup_image/pID/7505 http://www.giovannybridal.com/popup_image/pID/7480 http://www.giovannybridal.com/popup_image/pID/7457 Allegro to rynek zbytu dla leniwych (głównie). Kupisz tam wszystko i nic. Ale pisząc, że rzadko można spotkać naprawdę elegancką pannę młodą, jesteś niesprawiedliwa. Dziewczyny umieją się ubrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojej sukienka z szóstego linku
Damascenki piękna. Szkoda, że nie ma całej, ale jest przeeeepięęękna!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, w innych krajach norma jest slub cywilny, i tam kazdy zaklada sukienke taka, jaka mu sie podoba. Czesto sa to bezy. W polsce po prostu jest zwyczaj uwazania slubu koscielnego za ten "wazny". Stad tez przekonanie, ze mozna sobie pozwolic na wiecej, a slub w urzedzie to "tylko cywilny" wiec najlepiej to zalozyc garsonke i worek na twarz :O bez sensu :D Co do autorki, raz jeszcze..... nie moge zdzierzyc, ze sama sobie to zrobilas majac tak ladne wlosy, i cudowna figure; ladny biust, dlugie nogi, i plaski brzuszek. Wygladalas naprawde ...... fatalnie :( Szkoda, ze nie wkleilas zdjec sukienki przed ceremonia- poznalabys PRAWDZIWA opinie ludzi, a nie zdanie najblizszych, ktorym po prostu nie wypada mowic inaczej niz dobrze Pani Mlodej i to jeszcze w dniu slubu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejna jest
Ależ oczywiście, że są na rynku piękne suknie. Nie przeczę:) nie oceniam żadnej konkretnej dziewczyny po prostu mówię co rzuciło mi się w oczy. Ja sama jestem na etapie poszukiwań tej jedynej i niektórych panien młodych nie rozumiem, że mając naprawdę fajne figury zakładają takie koszmarki. No, ale to co dla jednego jest brzydkie i tandetne dla drugiego jest piękne co widać na załączonym obrazki autorki wątku. Cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejna jest
no i właśnie takie suknie, które zaprezentowałaś są w moim odczuciu eleganckie i godne uwagi. Nie wyglądają jak puchowa kołdra, z której wystają drobne rączki i głowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i właśnie takie suknie, które zaprezentowałaś są w moim odczuciu eleganckie i godne uwagi. Nie wyglądają jak puchowa kołdra, z której wystają drobne rączki i głowa. Ech, brak mi słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blizniaczka taka jedna
"Na cywilny nie zaklada sie bielej sukni, ale moglas ubrac sie stosowniej do okazji. W pierwszej chwili ogladajac te zdjecia pomyslalam, ze bylas po prostu swiadkowa, a nie panna mloda. A w sukienke nawet jakbym miala sie ubrac jako gosc bym sie nie ubrala, bo jest brzydka, a jako panna mloda to juz szczegolnie. Jakbym nie chciala sukni to zalozylabym cos jasnego, eleganckiego. Bo to elegancki stroj nie jest " od kiedy to bialej sukni nie wolno zalozyc na slub cywilny?? Dawno juz minely te czasy. Po drugie bialej sukni nie powinna zakladac panna do slubu kiedy juz nie jest dziewica !!! i powiedzmy sobie szczerze idac tropem tradycji bialej sukni slubnej,zadna panna mloda nie moglaby w bialym wystapic!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blizniaczka taka jedna
a sukienka autorki mi sie nie podoba. Granat jest ciemny,a do tego jest skrojona jak fartuszek pokojowki. Na wlasnym slubie moglas wygladac bardziej uroczyscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po drugie bialej sukni nie powinna zakladac panna do slubu kiedy juz nie jest dziewica Bzdura. Jak długo będą funkcjonowały takie zaściankowe poglądy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TGHRJURTJRJR
Byłam w 5 miesiacu ciaży biorąc ślub- suknia biała, welon biały:) A co miałam się na czarno ubrać, bo tak by "woleli" zasciankowi ludzie?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotki cywil
damascenka ty to topiero gustu nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blizniaczka taka jedna
"Po drugie bialej sukni nie powinna zakladac panna do slubu kiedy juz nie jest dziewica Bzdura. Jak długo będą funkcjonowały takie zaściankowe poglądy?" Damascenka taka byla od zawsze tradycja bialy=czystosc. Co nie znacyz,ze popieram te tradycje we wspolczesnym swiecie. Jak juz napisalam dzis trzymanie sie tej tradycji nie ma najmniejszego sensu,gdyz dziewice wymarly jak dinozaury:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wymarly
jestem dziewca, a i tak w bieli i welonie nie ide. W bieli moja skora źle sie prezentuje, a welon nie pasuje do sukni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blizniaczka taka jedna
ide do slubu cywilnego w sierpniu i bede miala piekna biala suknie slubna. Wychodze za ojca mojego czterolatka,koscielnego nie biore gdyz jestem niewierzaca. Uwazam,ze kazda panna mloda powinna sama wybierac w jakim kolorze pojdzie do slubu. Ja ide w bialym,bo dla mnie wszystkie slubne biale suknie sa wspaniale,wyniosle i bije od nich aura. W takiej tez sukni pragne przywitac najwspanialszy dzien w swoim zyciu. Ale nie mozesz podwazac faktu,ze taka tradycja o jakiej pisalam istniala i byla bardzo przestrzegana. Jednak czasy sie zmieniaja,a gadanie o tym,ze do cywilnego nie wypada isc w bialej sukni wlasnie z tad sie biora miedzy innymi. Z pozostalosci po tradycji dzis juz zupelnie nie majacej sensu. Kolor bialy to kolor bialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blizniaczka taka jedna
do nie wymarly Ty sie chyba z rezerwatu jakiegos urwalas:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qwalsky
ale brzydka sukienka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16:09 [zgłoś do usunięcia] beznadziejna jest To ja napisałam ten komentarz: "Na cywilny nie zaklada sie bialej sukni(...)" I nie chodziło mi absolutnie, że w bieli nie można iść do USC. Raczej o mówiłam białej sukni, z naciskiem na suknię. Czyli nie biała beza jakie mają w zwyczaju zakładać młode panny młode, a coś raczej skromnego, a eleganckiego. Nie wyobrażam sobie na cywilnym osoby w balowej sukni. Ja bralam w czerwcu tylko slub cywilny i poszlam wlasnie z pieknej bialej bezie. Wybor sukni jej koloru i typu to kwestia indywidualna. Najwazniejsze zeby panna mloda sie dobrze czula. Wiadomo ze skromniejsza sukienka czy kostium gdy jest jeszcze koscielny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fotki cywil damascenka ty to topiero gustu nie masz Niunia, ty lepiej nic już nie pisz :) Nie kompromituj się :) Damascenka taka byla od zawsze tradycja bialy=czystosc. Gówno prawda. Widać, że panny młode nawet nie wiedza, skąd wzięła się biel sukni ślubnej i tępo wierzą w to, co wyczytają na pierwszej lepszej stronce www. Lub w kościółku usłyszą. A mi nie chce się po raz kolejny tłumaczyć, dlaczego suknia jest biała, choć na przykład w wieku XVIII mogła być nawet lawendowa czy złota i nikt się nie rzucał, jak tutaj :-o Czystość dziewiczą symbolizował OD ZAWSZE (jeszcze za czasów biblijnych) wianek i welon. A dlaczego welon? To sobie poszukajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi fotki z linkow damascenki
bardzo sie podobaja. a sukienka z linka autorki jest brzydka. jedna z brzydszych tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damascenka idz juz z kafeterii
Boshe, Damascenka, widze ze na kafeterii to jestes jak ryba w wodzie, masz w koncu pole do popisu gdzie mozesz sie wiecznie wymadrzac i pouczac, na niektorych tematach pierdolisz jak potluczona jakbys wszystkie madrosci tego swiata zezarla i z byle igly zrobisz widly zeby tylko zaswiecic ta swoja "madroscia". W kazdym temcie sa te twoje wypociny, zajmij sie w koncu czyms pozytecznym w realu bo jakas niedowartosciowana jestes, zamiast walic farmazony Idz do fryzjera np. bo ostatnio krazyla na kafee twoja fota i nieciekawie to wygladalo zwlaszcza te siano na glowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×