Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

mini ----ja takie skurcze mialam z dwa tyg przed finalem nawet 3 a po sezie tak jak piszesz spore bo ''Seks. To kolejny sposób, który może się okazać skuteczną metodą przyśpieszenia porodu. Sperma zawiera prostaglandyny hormony, które mogą pomóc w rozszerzeniu szyjki macicy. Orgazm wyzwala hormon miłości zwany oksytocyną, która może wywołać skurcze.'' Ja jeszcze ciwczylam przed porodem moze to pomoglo wszybszym porodzie i to , ze nie peklam ..kto wie ... rottana ---zazdroszcze wagi!!!! ja jak slon chodze:( malo jem a waga stoi:( wody tez duzo pije wiec dziwne zeby woda mi sie zatrzymala a moze mam zaburzenia hormonalne i tarczyca ...sama nie wiem lilka---- sama bym weszla w taka pizamnke ale ja taka slonica sie w tym nie widze;/ viola ----to kawal ''chlopa'' z Twoejgo synka:) A co do nocek moja niunia przesypia cale nocko , oczywiscie z przerwa na jedzenie i dalej w kime ;) juz 9 noc jest boska;) tylko nad ranem tak sie wierci , przez probe wypróżnienia sie i wtedy biore ja do siebie to moentalnie zasypia jak jest obok mnie ale jak jej sie te kupki unormuja (juz 3 dzien sama robi) to skonczy sie to wole wstac z nia o 6 niz przyzwyczaic do spania z Nami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
a ja byłam dziś pierwszy raz na KTG i wykazało ze mam skurcze, nie bolało mnie aż tak bardzo a na wydruku wyglądają na duże, od 4 kPa do 8 kPa, było ich około 6. no i od tamtej pory mam co chwilke taki skurcz lub silniejszy ale nie aż tak regularnie i czasem bardziej boli a czasem mniej. a poza tym skoro nie zostawili mnie w szpitalu, tylko mi powiedziała moja gin ze powoli sie brzuch do porodu przygotowuje, to chyba jeszcze nie to. a u Was jak było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka a czego ci sie nie podoba mata? mało praktyczna czy o co chodzi? hmm sukienka jest ciekawa..swoją drogą nie wiedziałam o istnieniu okazika ja bardzo poluje na tanią fotoksiążkę i odbitki wiec jakby ci sie rzucila taka promocja w oczy to daj znac. co do butli to chyba ze odciagniesz pare butelek mleka, ja tak robie i zajada pod moja nieobecnosc;) moj maly tez dzis zrobil straszna awanture jak go w kombinezon ubralam, to bylo straszne viola mój tez wszystko chwyta. zwłaszcza zabawki z karuzeli. w ogole teraz mniej spi w dzien wiec mam malo czasu dla siebie, dopiero po 20 idzie spac po kapieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazwsx- ja na ktg nie milam zadnych skurczy a jezdzilam na zapisy juz 2 tyg przed terminem. dopiero 5tego dnia po terminie mnie skurcze w nocy zlapaly i sie rozkrecaly powoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pomóżcie - filip od kilku dni podczas wieczornego karmienia płacze. w ciągu dnia jest wszystko ok, wypija całe butle bez żadnego problemu. a wieczorem po kąpieli jak tylko układamy go na ręce w pozycji do karmienia, bierze smoka, possa chwilkę i krzyk, uspokajamy go, znów chwilę possa i krzyk. wczoraj i przedwczoraj po kilku uspokojeniach płaczu wypił do konca mleko, a dziś jest tragedia... :( jak tylko poczuje smoka - krzyk! właśnie usnął mężowi na kolanach, próbował go karmić i w kuchni, i po ciemku i w ciszy i nic... i ja próbowałam i nic... wypił 30ml.. niewiem czy to może być spowodowane tym że o 18 wypił 150ml...?? czy tym że jest np. zmęczony tak bardzo?? teraz już śpi w łóżeczku momentalnie usnął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola- calkiem mozliwe ze to ze zmeczenia. Bo 18 to w sumie niedawno byla. Matyska jak je o 19 to po kapaniu niv nie je i nieprzytomna jest odkladana do lozeczka. O ktorej go kapiecie? Jak o na maksa stale porze sprobuj ustawic jedzonko tak by jadl ok 15 min przed kapaniem a po kapaniu tylko lozeczko. Ja malej daje jedzonko o ok 18.30-19 i pozniej w zaleznosci od tego jak zjadla (jak przysypia to od razu po tym robimy kapiel) a jak nie to daje jej jeszcze z 10 min i zaczyna sie tarcie oczek wtedy odpalamy kapanko i w efekcie Matyska w trakcie ubierania w pidzamke jest pol przytomna, przelewa sie prawie przez rece i marudzi by ja odlozyc do lozeczka- zasypia od razu. A nawet jak nie jest tak na maksa senna to polezy w lozeczku z 10 min pogada cos i usypia. Ona zakodowala sobie juz tak ze od razu po kapieli usypia. Aha i staram sie ja tak ustawic zeby ostatnia dzienna dzemka wypadala najpozniej o 17- wtedy spi 30 min i pozniej do kapania juz ja na maksa trzymam biore sie za moj trening Matyska swiadomie zaczela lapac zabawki i zaczyna sobie wpychac stopki do buzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka chce stamtad zamowic fotoksiazke i sie nie da bo trzeba sie zarejestrowac i wpisac miasto z ktorego sie pochodzi i nie ma tam Lublina:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha - obudził sie po 40min z krzykiem i po uspokojeniu dopił butlę do konca... już sama niewiem.. jutro spróbuje nakarmić go przed kąpaniem, tylko boję się - czy mu za bardzo nie namieszam w tym brzuszku podczas przewracania i ubierania?? uwielbiam patrzeć jak takie maluszki wkładają sobie stópki do buzi :D rottana - pozazdrościć powrotu do wagi :) ja mam jeszcze brzuszek no i niestety muszę kupić płaszyk na chrzciny bo ten co mam zapinam na styk i jest bardzo opięty... no i muszę wziąc rozmiar większy :/ brzoskwinka - twoja córcia też spora kobietka :) lilka - co do ubierania na spacer to w większości przypadków jest krzyk, chociaż zdarzają sie dni kiedy mały smieje się przy ubieraniu i ma super humorek :D dziś popołudniu jechaliśmy do miasta i galerii i nie ubrałam go już w kombinezon tylko w kurteczkę bo w aucie łatwiej było mi ją rozpiąć żeby sie nie zagrzał. i o wiele szybciej mu ją założyłam. ale już bym chciała też lżejszą czapeczkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja na ogol grzecznie daje sie ubrac ale ma fazy zw jak mam jej ubrac cokolwiek na/przez rece- bluzeczki, bodziaki, rekawy kombinezonu itd i zaczyna sie drzec no i jak za dlugo siedzi w kombinezonie a nie wychodzimy bo np ja sie zbieram to tez jest ryk :) viola- niech odbije przed kapaniem- moja moze z 4 razy zrzygala sie do wanienki a zwalily wasze maluchy kupsko do wanienki? moja mi raz taki prezent zrobila :) uciekam od kompa, milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha mój na razie sikal puszczam bąki i ulewał a kupa przed nami kropelka a masz tam podany telefon albo maila żeby napisać i się dopytać o możliwość zamówienia? Kąpałam malego na tym lezaczki co kupiłaś ale mi jakoś nie leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha - no spróbuje dziś nakarmić go przed kąpaniem i zobaczymy :) niee kupy jeszcze nie było :D raz tylko siusiu, nawet nie ulewał do wanienki :) kropelka - mój nie chwyta zabawek od karuzeli bo są za wysoko i pewnie długo sięgać nie będzie Mały po tym wieczornym krzyku obudził sie o 1.40 - wypił mleczko i z kręceniem sie spał do 7. teraz właśnie zasnął w łóżeczku a ja idę prasować bo kurcze wczoraj nie zdązyłam bo spał tylko pół godz. mój też teraz mniej śpi w dzień, wczoraj po spacerze nawet we wózku nie pospał. dziś też ładnie na dworze choć nie tak słonecznie jak wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola a moze cos jest ze smoczkiem nie tak? moze jest jakis nadgryziony? moze mały łyka duzo powietrza jak jje? mój tez niekiedy tak ma jak go karmie piersia to nagle glosny krzyk, ale to nie jest regularne i u mojego jest zazawyczaj spowodowane ruchem jelit podczas jedzenia mamucha w weekend mi tesc mowil ze pozniej dzieci wkladaja stopki do buzi hehe ciekawe musi to fajnie wygladac. mój tylko zrobił fontanne w wanience hehe lilka no popatrz a ja go na tym lezaczku kapie codziennie i jest mi duzo lzej, znalazlam lepsza promocje wiec zamowie gdzie indziej a ty zamawiasz kiecke? dziewczyny dostawalyscie kase na chrzciny? a jak tak to odkladalyscie na jakis specjalny fundusz dla dziecka czy wydawalyscie na codzienne potrzeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
Brzoskwinka wyslalam Ci zaproszenie na fb. Viola dla nas taka rozlaka to chyba dobra jest-chyba lepiej nam robi :) a zawsze jak chcemy to w sumie mozemy sie spotkac, jestesmy ciagle w tym samym miescie :) Wczoraj byla piekna pogoda, Bartek pojezdzil sobie w wozku, baardzo dlugo. w koncu zawiozlam papiery do becikowego, jeszcze 1 zasw mam dowiezc eh. i mamy problem z autem. rozwala sie nam, teraz to nikt go nie wezmie, a handlarze marne grosze daja :/ ale musimy go sprzedac, trudno, trzeba bedzie wiecej dolozyc. Wczoraj prawie caly dzien na nogach, zmeczona padlam, dzis niedlugo ide na zumbe, potem jedziemy do mojej bratowej takze tydzien zleci jak nie wiem-szybko. a moja waga stoi, dzis nawet pokazala kg wiecej heh nie wiem, chyba tylko glodzenie pomoze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola-moja Natala jak krzyczy i nie chce butli to znaczy ze jest zmeczona i nie ma sily zasnac i wtedy musze ja dlugo tulic. A jak akurat trafia tak ze o 18mleko to daje mniej np.90 i dopajam woda po chwili. I wtedy dopiero butla ok 20 po kapieli 150ml. Mamucha-Natalka tylko raz siusiu narobila do wanienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też nie jest tak samo jak wczoraj. Mnie ślinka i chłodniej. Mamy leży w kołysce i gapi się w karuzelę. agusia mój tez jak jest zmęczony nie chce jeść i nie wie jak zasnąć i jest maruda straszna. kropelka chyba zamówię ale napisze wcześniej maila z zapytaniem o możliwość zwrotu bo nie wiem czy będzie dobra na mnie. A mata mi się nie podoba bo jest strasznie prosta jak znajde na allegro to wkleję link. Jakie plany na dzisiaj kobietki? Ja musze chalupe ogarnąć i też mnie czeka prasowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja juz zrobilam pranie,odkurzylam i ogarnelam pokoj potem tylko naczynia i prasowanie bedzie. A za chwile idziemy na spacer bo pogoda wzgledna i chyba wejde wziasc neta bo z tel mnie drazni. Bylismy wczoraj zalatwiac chrzest i oczywiscie bez kazania sie nie obylo. Termin na 12 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia - no własnie mój mąż też mówi żeby dać mu mniej jak karmienie wypadnie o 18 i potem właśnie butlę po kąpaniu na noc - tylko czy jak tak zmęczony i do tego głodny czy wypije... dziś spróbujemy tak jak mamucha robi i zobaczymy kropelka - nie nie ze smoczkiem jest ok wszystko, właśnie nawet mam zamiar założyć mu już ten od 3+, bo przy tym już widzę że się meczy jak pije bez przerwy głodek - no chyba że tak :) w sumie taka przerwa nie jest zła :D My wróciliśmy ze spacerku i mały śpi we wózku, a ja idę zrobić obiadek, potem jedziemy na salę gdzie będą chrzciny dogadać szczegóły i zamówić tort. mam pyt. do dziewczyn które już miały i któe będą miały chrzest - stawiacie alkohol?? u nas będzie kilka but. wódki i wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głodek my sprzedaż auta mamy już za sobą, tylko teraz nie mozemy kupić bo wszędzie szroty;/ lilka ja zaraz ide do kosciola zalatwic chrzciny viola u ans na 13 osob 2 butelki wodki i 1 wino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha - no i wypróbowałam twój sposób i ładnie wypił 180ml. ok 19.30, potem kąpiel, pod koniec ubierania już marudny więc odrazu położyłam go do łóżeczka i do teraz leży, trze rączkami oczka ale nie śpi.. zobaczymy kiedy uśnie i o której sie obudzi. my byliśmy popołudniu u teściowej na kawce. mój mały jest strasznie uparty jeśli chodzi o spanie gdzieś inidziej niż u siebie w domku. spał w drodze do niej, jak go wyjęłam z wózka sie obudził i 2,5h wogole nie zasnął a marudny że ho ho :) dopiero w drodze powrotnej we wózku znów zasnął... mój mąż jest elektrykiem, zaczyna sie wiosna i zaczyna mieć dużo 'fuch' więc obawiam sie że do domku będzie wracał na noce a Filip będzie go widywał w weekendy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazwsx1991- ja mialam ktg robione ok 3 potym jak mi wody odeszly i mialam nieregularne, male , malo co pakazywaly a o 4-5 ciagle nic zero skurczy , zero rozwarcia a i za ok 5 godz. mialam juz Julke na brzuchu wiec kazda jest inna . u mojej siostry ktg nic nie wykazywalo a juz rozwarcie miaal musila dostac kroplowke na skurcze -jakos tak mi opowiadala. bedzie dobrze;) viola - a moze nie jest wtedy glodnyi nie dawaj mu na sile ?? sama neiwiem ja pewnie tak bym zrobila . jak bylam paredni temu u pediatry to mowila tak zeby nie dawac jak placze bo czasem dziecko pije bo Go to uspokaja a potem jest przejedzone (on o tym oczywiscie nie wiedzialo) i znow placze z przejedzenia a my nie wiemy co sie dzieje , ze dzidza ryczy i kolo sie zamyka . mamucha -tez musze tak stosowac temetody , i juz wprowadzam rutyne ale julka jeszcze dlugo spi wsumie dopiero ma 7 tyg.ale chyba czas zaczac, wiem ze byl temat ksiazki co podawalas jakas fajna o dziciach ale moglabys podac mi tylul jeszcze raz . glodek - dzieki przyjelam domyslalam sie ze to ktoras z Nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzoswkinka - może masz rację, dlatego już ost nie dawaliśmy mu jak tak płakał, jak sie obudził po godzinie to wtedy wypił. tak książka nazywa sie Język niemowląt Tracy Hogg Mój mały obudził sie o 1.20, trochę szybko niewiem czy to dlatego że pił przed kąpaniem czy jak, ale wzięłam go do nas do łóżka i przespaliśmy jeszcze do 4 i wtedy zjadł i spaliśmy do 7.30. u nas dziś pochmurno aż wstać sie nie chciało. tak my jak narazie kąpaliśmy go codziennie. i narazie pewnie tak będziemy. no chyba że gdzieś akurat będziemy czy coś ale niewiem jakby to z usypianiem było jakbyśmy go nie wykąpali. zobaczymy w sobotę po chrzcinach bo kąpany nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytam sie o to kapanie bo ja kapie co 2 dzien , tak mi ktos powiedzial , ze wystarczy co dwadni ale moze uwazacie inaczej i zmienie to, bo sama nie wiem ... viola dzieki za tyt. ksiazki i napoczelas temat brania do lozka ja tak wlasnie robie nad ranem ok 5-6 jak juz zaczyna sie krecic, wiercic, a czasem probuje robic kupke(z zamknietymi oczami) i tak czasem z godz potrafi albo wczesniej ja to obudzi i dlatego biore ja do siebie przytulam i momentalnie zasypia spokojnie tylko boje sie ,ze przyzwyczai sie spac z Nami ;(mam takie wrazenie ze juz poczula to i woli z Nami ale jak zaczyna poplakiwac bo próbuję kupke zrobic to jak mam ja nie wziasc i nie przytulic ? i czasem zasne i nie odloze jej do lozeczka ;/ A i zasnamawiam sie czy moze tez juz ja przytrzymywac ze po 17 juz nie spi?? A moze jeszcze jest za mala i taki maluszek ma swoje zapotrzebowabnie na sen i za mloda na takie grafiki . A i jeszcze jedno:) a o której godzinie kapiecie maluszki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, pomozcie mi prosze!!! wlasnie odebralam wyniki posiewu z pochwy i odbytu. (przepraszam za doslownosc ale chce zeby bylo wszystko jasne) i tak: (wzrost od 1+ do 4+) z odbytu: e.coli 3+ i staphylococcus epidermidis 2+ z pochwy: staphylococcus cns 3+ wszystko to wyhodowanow warynkach tlenowych jak mam to odczytac, lekarz zlecil mi antybiotyk i globulki dopochwowe ale w necie nic nie ma czy to powazna sprawa, co to dla mnie oznacza, a wizyte mam 19 kwietnia, pomozcie bo spanikowalam i zaraz z nerwow to chyba urodze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej anusiak- spokojnie grunt ze pod kontrola- bez stresu bo to zdecydowanie bardziej szkodzi dzidzi brzoskwinka- ja kapie codziennie o ok 19.15 i nie zamierzam co 2-gi dzien itd (czasem zdarza sie na brudasa ja zapakowac do spania). Dla mnie to sa jakies dziwne teorie ze wystarczy co 2-gi dzien. Dzieciaczki lubia rytualy i lepiej wtedy funkcjoinuja (zw te wieczorne) a poza tym dlaczego odmawiac im przyjemnosci kapania i kapac co 2-gi dzien? Matyska uwielbia kapanie my z mezem tez bardzo lubimy ten moment bo sie wtedy integrujemy smiejemy itd i nie zamierzamy tego zmieniac :) Brzoskwinka- jeszcze raz :) to przetrzymywanie to raczej zalezne od tego jak mala zasypia na nocne spanie i czy w nocy spi czy spi. Moze wprowadz najpierw to karamienie w ciagu dnia co 3h a w nocy wg zapotrzebowania. Takie cos stopniowo ograniczy sen dzienny i powinien wplynac na sen nocny. Jestem zszokowana ta sprawa znalezionych w zamrazarce noworodkow. Ludzie nie wiedza co robia? Poza tym jest pelno par ktore nie moga miec dzieci i takie maluchy adpotuja. Ciemnogrod. Matyska spi...znowu :) ma dzien spiocha a wsyztsko poprzedzona wielkim rykiem :). Nocka wzglednie juz nie plakala przez sen ale o 3 obudzila sie na jedzonko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) u nas nocka ok :) ja małą w nocy nakarmiłam na śpiocha bo mi w piersi zebrało się pokarmu że myślałam że eksploduje.... a to wszytsko dlatego że na noc dostała butle mm bo my z m poszliśmy do kina a z nią zostali moi rodzice :) nie było mnie parę godzin i powiem wam że stęskniłam się za moim słoneczkiem :) teraz ja staram się prasować ale mała nie śpi i już jej leżenie przestaje się podobać :) brzoskwinka my też małą najczęściej kąpiemy co 2 dzień... jakoś tak wychodzi :) jak będzie cieplej to będzie w wannie lądować codziennie :) a z serii udanych kąpieli to my ją czasem kąpiemy w dużej wannie i ostatnio chciałam się z nią wykąpać i leżałyśmy ja ją głaskałam i pluskałam wodą ... leżała mi na piesi... i myślałam że będzie relax a tu.... klops... mała tak się wyluzowała że zrobiła kupę:P:P:P więc szybki prysznic jej i mój i się skończyło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha- je tez jestem w szoku odnosnie tej sprawy na temat noworodkow. Nie jestem w stanie sobie wyobrazic jakim bydleciem trzeba byc zey zrobic cos takiego wlasnemu dziecku. Ja bym wlasne zycie oddala za swoje malenstwo, a jak ktos b chcial skrzywdzic Kubusia to bym oczy wydlubala ! kropelka- nie zamawiam sukienki bo mi sie cce nie zmieszcza :P agusia- moje dzidzia tez jak jest zmeczona to nie chce za bardzo jesc jest wtedy marudy i czasami oplacze trpche zanim zlapie cyca, ale jak juz zaczyna ciagnac to sie uspokaja i zasypia ladnie brzoskwinka- my tez kapiemy codziennie małego. Nawet jak jestem sama w domu bo moj M jest np w pracy to go kapie. Tak jak mowia dziewczyny dzieci lubia miec ustaony rytm dnia, po za tym w kapieli sie relaksuja i latwej zasypiaja. A po za tym taki obrzyganiec jak moj Kuba szybko sie brudzi :P U nas piekne slonko, wybieramy sie niedlugo na spacer. A wlasnie odnosnie spacerow. Wychodzicie o stalej porze na spacery czy raczej jak sie wam uda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×