Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

Mój wczoraj wciągnął ten ugotowany obiadek jak niewiem, w smaku o niebo lepszy od słoika a niby i to i to ugotowane i przygotowane bez żasdnych przypraw itp... teraz robi sobie drzemkę od 13, wstanie to dostanie drugą porcję tego wczorajszego. mój w dzien śpi ok. 3-3,5h głodek - napewno nie ma żadnych robaków ale masz rację, dla świętego spokoju pójdź do lekarza to małęgo obejrzy i będziesz spokojniejsza. mój też sie często przez sen wierci, pomacha nóżkami - zwłaszcza lewą, jak zacznie walić w materac to aż sie przebudzę. i potem śpi dalej... nawet nie pomyślałam o owsikach no bo skąd, nic słodkiego przecież jeszcze nie je... mamucha - nno to super :) objawy towarzyszące nie za ciekawe ale w koncu jest ten ząbek :) a jakbyś przy okazji mogła spojrzeć na poprzednią str i odp na moje pytania byłabym wdzięczna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka 6983
ja dzis znowu po masakrycznej nocy przez gazy;/ w koncu poszlam do lekarza ale nic mi nie powiedzial;/ jakiestam krople i tyle. kupilam te biogaje lilka na co ci polozna polecala te biogaje? bo ja je kupilam ale mi dzis teresa powiedziala ze to bardziej na biegunki niz wzdecia;/ i lipa;/ehh glodek w sumie to są widoczne gołym okiem;/ zapytam o to ortopedy ale to dopiero w sierpniu mamucha aha to faktycznie dobry pomysl zeby tak zmieszac. moj piotrek tez krotko spi w dzien, takze witam w klubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moja Marysia śpi 2 albo 3 razy po 10-20 minut.... nie więcej... od wielkiego dzwonu zdarzy się że uśnie na dłużej w domu.... czasem śpi jakieś 40 minut ale to jak jesteśmy na spacerze :P teraz już śpi i w sumie plus ze mi nocki przesypia :) gratulacje dla matyldy... fajnie jak już zęby są... jest radość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
Ok to kupie albo to rossmanowskie (jak bedzie)-a ja mam najblizej do rossmana na pulawskiej, tam raczej duzo ludzi chodzi albo bebiko i najpierw zmieszam z nr 1, potem z 2 jak bedzie ok. Kamilki dziecko duzo jedzonka dostaje i jest caly czas najedzone i podejrzewam, ze dlatego tak spi :P Moj roznie spi, zalezy od dnia. wczoraj akurat malo spal i w ogole byl niegrzeczny, az czasem mi nerwy puszczaly i plakalam heh ciagle marudzil, jesc nie chcial, spac tez nie, bawic tez nie, nie wiedzialam o co chodzi. w ogole denerwuje mnie to, ze nie chce jesc. nie lubie niejadkow!! ide do lekarza w tyg i porozmawiam, zwaze, zobaczymy jak waga. mleka wypije z 60-90 max. wczoraj zjadl akurat caly duzy sloik (pomyslalam, ze sloikiem go najjem skoro mleka mi nei chce pic, bo mi go szkoda, taki szczuply i nie moge patzrec jak nie jje) deserku i pol obiadku. Na wieczor pojechalismy z nim na zakupy, cala droge w sklepie byl na rekach, nie chcial lezec w lozku, w aucie juz beczal, ryczal w nieboglosy, glodny byl, wrocilam, od razu butle zrobilam, a on mi 60 wypil :/ Dzis tez bede gotowac warzywa-a kalafior? ugotuje marchewki, ziemniaki, brokul, buraczki (chociaz nie wiem czy mozna?-zaraz w necie wyczytam) i co tam bede miala i owoce zrobie-jablka, banany. i w sloiki i zamroze. Viola a te kaszki?przeciez one slodkie.czy to tylko do slodyczy? Mamucha gratuluje zabka pierwszego :) Kropelka mi biogaje polecila pediatra na zielone kupy. w sumie to ciagle je takie robi, zielono-zolte, czasem takie brazowe heh Moj wlasnie spi, ale tesciowa przyszla i nie wiem czy go nie obudzi :/ Chcialabym, zeby moj maluch normalnie jadl, wypijal chociaz te mleko ze 150 albo juz nawet te 120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie! Jestem studentką studiów medycznych i prowadzę badania naukowe na temat porodu. W tym celu stworzyłam ankietę. Ankieta ta jest całkowicie anonimowa i dobrowolna, przeznaczona zarówno dla kobiet które już rodziły jak i do tych, które dopiero to czeka. Jeśli któraś z Pan zechciałaby wypełnić, będę dozgonnie wdzięczna. Każda wypełniona ankieta to malutki krok do przodu w napisaniu pracy :-) Podaję adres: http://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/51cef6ffc8279/ Z góry dziękuję i życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
Lilka masz juz ciuszki na chrzest dla malego? co bedziesz kupowac? ile zamierzasz wydac? :P z***biste ciuszki znalazlam na tablicy, ale za 200zl i nie oplaca sie na 1 raz tyle wydawac. http://tablica.pl/oferta/abrakadabra-bartek-buty-chrzest-slub-swieta-gratis-sliczny-komplet-ID2gUzX.html#a404629183 kupilam dzis bebiko 1. w przyszlym tyg bede mieszac jak otworze kolejna puche hippa, ktora mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kochane przez ostatnie dni nie wlzcalam nawet kompa bo ciagle gdzies jezdzimy z zaproszeniami, dzisiaj tez wyruszamy tylko za jakas godzine bo musze jeszcze malucha nakarmic. Na szczescie zostaly nam tylko juz dwa dni i wszyscy beda zaproszeni. kropelka- mi polozna te krople polecila na perystaltyke jelit zeby sie tam unormowalo wszystko i zeby nie ulewal tak bardzo glodek- jeszcze nie kupilismy pewnie w tym tyg bedziemy kupowac albo na poczatku nastepnego. Akurat takie jaki mi pokazalas nie za bardzo mi sie podobaja a po za tym nie wiem czy nie sa za grube na lato na koncu postu wrzuce ci linki jakie mi sie podobaja. Co do kasy to z tego co patrzylam to wydam tak okolo 150-200 zl na ubranka ale my mamy taka rezerwowa koperte na takie zakupy bo jak ktos z rodziny wpadal malego ogladac to zawsze jakas kase nam dawal na malego a ja to wszystko odkladalam i juz sie ze 2 tys uskladalo :P ja chyba bede kupowala na 74 chociaz jak ogladalam w sklepie to niektore rozmiary byly by na niego nawet dobre 80 i chyba jak bede robila zakupy to z nim pojade albo bede muerzyla go calego nogi rece itd. glodek nie moge wstawic linku bo mi spamuje jakies nowowsci widze na kafe p******e jakies grrrr mi sie podobaja stroje np na stronie bicoque.pl jak wejdziesz jest tam zakladka ze strojami na chrezst i szukaj w kompletach spodenki 3/4 i biale koszule do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały właśnie usnął więc szybko weszłam aby coś naskrobać. wczoraj mieliśmy parapetówkę u znajomych i imieniny mojego taty więc byliśmy na dwóch imprezach, trochę tu i trochę tu :) a dziś biorę sie za pakowanie bo jutro jedziemy nad morze, aż sie tego pakowania boję, że czegoś zapomne, listę niby mam ale... Ja zamroziłam pierwszy raz zmiksowane warzywka ale jak odmroziłam to taka dziwna sie ta papka zrobiła, więc wczoraj ugotowałam i brokuła, i ziemniaki, marchewkę i buraczka i podziliłam na porcję i zamroziłam w całości. i dop zmiksuje przed jedzieniem. zobaczymy może bedzie lepiej. na wyjeździe bede mu dawać słoiczki bo nie chce sie bawić w gotowanie, mam nadzieje ze zje po tym jak posmakował domowego :) głodek - o kaszce nie pomyślałam, chociaż mój teraz nie je kaszki tylko kleiku daje. ale przecież owsiki są widoczne gołym okiem na kupce, wiec jak byś zmieniała piluchę to zobaczyła byś ze coś sie tam 'rusza'... ale jak bedziesz u lekarza to zapytaj. może bede miała czas to sie odezwę w tyg :) jeśli nie to do usłyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
A ja sie rozchorowalam :/ i zebym malego tylko nie zarazila. wczoraj zaczelo mnie gardlo bolec i dzis masakra, do tego katar i zle samopoczucie :/ i nigdzie dzis nie wyszlam, jutro pewnie tez nie wyjde, a bede sama i nikt mi kurde nie pomoze :/ Dzis mojemu maluchowi dalam do sprobowania buraczki i mu nie smakowalo heh zamrozilam te sloiki viola zycze udanego pobytu nad morze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.kinderswiat.pl Zapraszam wszystkie przyszłe oraz obecne mamy na bezpieczne zakupy wyprawki oraz innych artykułów dla Waszej Pociechy do sklepu www.kinderswiat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki:) wieki mnie juz tu nie bylo i nie wiem co u was i wg ale jakos czasu wciaz brak zeby wejsc i naskrobac. zauazylam ze ktoras z was wyslala mi zaproszenie na fb i odrazu weszlam tu poki chwile spokoju mam. Natalka stala sie niezlym urwisem i w dzien i w nocy:D zaraz nadrobie chociaz ze dwie strony i cos wiecej napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki gratuluje!! ja sobie nie wyobrazam miec teraz drugiego dziecka. o Natala sie wlasnie obudzila spala nawet nie godz. masakra z tym jej snem jest. ladnie wcina juz obiadki,deserki daje jej rowniez jogurciki i chrupki zwykle. wg duza jest i maly klops ma juz ponad 8 kg:) jak narazie podaje caly czAS mleko hipp 1 za mies chce zmienic na 2 a tak za 2-3 mies na normalne z kartona. jak narazie zebow u Natali brak za to wciaz kryk i ryk bo ja boli i musze jej smarowac zelem i gryzaki dawac a ni cholery nie chce sie przebic chociaz czuc ze jest. a co do obiadkow-warzyw nie dawalam jeszcze jej takich jakie sama gotuje ale mam zamiar to zrobic w tym tyg bo ladowac kasy w te sloiczki sie nie oplaca. ostatnio bylysmy na wakacjach w gdansku i tak Natala duzo lepiej spala-chyba klimat jej sluzyl:) sorki ze tak chaotycznie ale na szybkiego pisze bo juz mala wzywa:) do uslyszenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka 6983
głodek i jaktam pije twoje dziecie bebiko? moj zaczal pic ten enfamil, ale tez wiecej niz 120 mi nie wypije, zawsze tak bylo. a jak maly taki marudny to nie chodzisz juz z nim do mamy? ja czasem sie do niej wybieram wtedy ona sie zawsze troche nim zajmie viola milego pobytu daj znac jaktam jest:) ja narazie zrezygnowalam ze wszystkiego, obiadkow deserow i od tej pory mam spokojne noce. maly an cycku a jak chce go podrzucic do rodzicow to daje mm. mysle ze zaczne cos wprowadzac dopiero od 7 m-ca bo mam dosc ciaglych placzow i bolu brzucha;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej nam dzisiaj dzien jakos strzelil szybko rano polecialam na zajecia pozniej ogarnelam chalupe-troszke :P pozniej spacer obiad spacer kapiel i spac. Niuniek juz spi slodko ale mnie zapokoilo cos bo podczas kapania zauwazylam wysypke(nawet nie wiem jak to nazwac krostki takie jedne mniejsze drugie wieksze) od prawego posladka lukiem nad pupa i sie konczy na drugim posladku jak do jutra nie zniknie to jedziemy do lekarza. Ja mojemu jutro mieso dam do spróbpwania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
Kropelka moja mama mieszka w innej dzielnicy oddalonej ode mnie, a ja nie wykupuje karty miejskiej (drozeja jak cholera bilety), bo i tak malo jezdze komunikacja, jak cos to chodze, wiec rzadziej teraz do mamy jezdze. teraz wyjechali nawet na wies na 3tyg chyba. Agusia to ja Ci wyslalam zaproszenie na fb :) A ja nadal ciepie z powodu przeziebienia :( glucha jestem na 1 ucho, katar mam i zaczynam odkaslywac. a malym musze sie zajmowac, mam nadzieje, ze go nie zaraze. najcehetniej bym przespala cale dnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
kropelka moj jeszcze pije hipp, bebiko zaczne mieszac pod koniec tyg jak bedzie mi sie druga pucha konczyc hippa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hejka :) my na spacerku byłyśmy z rana bo zapowiadało się że upał będzie.... teraz niby słońce ale upału nie ma :) moja maryska jak jest śpiąca to marudzi bardzo :/ dzisiaj ja zapakowałam do wózka i nawet domu nie zamknęłam tylko przeszłam kawałek po ulicy w stronę lasu i usnęła... ale oczywiście ona śpi 15-20 minut tylko :P dzisiaj obudziła się przed 7 już.... i kurde zjadła zupką jakieś 1,5 godziny temu, pół słoiczka i później spała jakieś 20 minut, teraz się obudziła i zjadła trochę cyca i jej się znowu ulało.... i mlekiem i zupą.... mam nadzieję że już niedługo przestanie ulewać... niby zdarza się to coraz mniej ale jednak.... a wy jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamucha moje konto-pociesze cie ze Matyska tez ulewala na potwge jak jej sloiki wprowadzalam. Mniej zacxela jak ja jej zaczelam gotowac a juz calkiem malo jak nie mixuje tylko siekam no ale ona teoche starsza. Ale te rzygi po sloiczkach massakra-ledwo ubranka doprac mozna. Glodek- pociesze cie ze ja dzis caly dzien na kiblu....massakra 1-szy raz od kilku lat tak mam. Matylda tez spi pi 20 min ale ona wziela sie ostro za zabkowanie i nie ma czasu na sen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glodek- tak myslalam ze to Ty bo czytalam o buraczkach i widzialam takie zdjecie Twojego synka tam:) swoja droga sliczny jest:) a ja dzis sobie siedze i winko popijam odreagowuje wczorajszy dzien-moj sie napil i draznil a ja oczywiscie za kierowce robic musialam. wg jakos niezbyt nam sie uklada ale mam nadzieje ze w koncu dojrzeje i zrozumie ze cos jest nie tak. dziewczyny wasze dzieci juz spia cale noce czy budza sie jeszcze chociaz raz w nocy na karmienie?? bo Natalka jakies czas temu spala np do 4 a teraz sie budzi 2-3 pije mleko i dalej spi ale zazwyczaj ok 6 juz nie spimy:( dobrej nocki zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dzisiaj bylismy z ostatnimi zaproszeniami na chrzciny. Maly mi dzisiaj zrobil maraton nie spania od 14 do 21 spal tylko 30 min. Jutry chyba sie do ksiedza wybieramy i mamy zamiar pojechac na obiad tam gdzie bedziemy chrzciny robic. Maly wczoraj dostal strasznej wysypdki chyba od potu bo mu juz znika powoli mial cala pupe zsypana i plecki na wysokosci pieluszki. ja zaraz wskakuje w ciuchy i troszke brzucha pocwicze a jutro rano na zajecia. Ja w przyszlym tyg robie sobie spotkanie z kolezankami ze szpitala z dzieciaczkami :) ploty ploty heheh mamucha- ja mialam taka jazde na poczatku maja tylko mnie na dwie strony ganialo-wspolczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
Ja nadal chora :/ ale juz troszke lepiej, bo wczoraj to normalnie plakalam, nie mialam sily, a z Bartkiem nie mial mi kto pomoc :/ Moj zazwyczaj budzi sie raz w nocy ok 2 i wstaje ok 5, 6 rano (okolo 5 bo tata do pracy sie szykuje), ale zje, chwile i idzie spac jeszcze ze 2h. chociaz to roznie, dzis mi sie czesciej jakos budzil, ale on przekreca sie na brzuch jak spi i chyba albo nie moze sie spowrotem w tym lozeczku odkrecic w strone, w ktora by chcial albo nei wiem, ale podnosi glowke do gory i jeczy, wiec musze wstac, poprawic go, dac smoka i idzie dalej spac. w ogole jakie okrzyki daje jak ma nerwa, dzis w nocy jak ryknal, bo tata poszedl z pokoju i nie dal jesc, jakby mial kogos bic zaraz taki zly byl :)) kurde taka pogoda a ja chora, ale juz idzie lepiej ze mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
Lilka nos maseczke na twarz najlepiej przy malym, bo moj sie ode mnie zarazil i ma katar :(( niby nie odzywalam sie do niego, nie calowalam, wychodzilam z pokoju jak smarkalam/odkaszlnelam - po kazdym razie mylam rece, a jednak.. eh jestem na siebie zla, ze tej maseczki nie nosilam, bo biedny w nocy sie tak meczyl :( ani ja, ani moj chlopak, a co najwazniejsze Bartus sie nie wyspal :( wyslalam wczoraj ok 23 swojego po cos na ten katar, dali mu ta masc majerankowa, po jednym razie nic nie dalo. teraz rano wpuscilam sol fizjologiczna (musze kupic wode morska,bo sie skonczyla), poklepalam po pleckach, psiknal i wyszedl gilek, ale co rusz wciaga te gile i nie wiem czy do lekarza nie isc. wyczytalam w necie, ze podobno dobry jakis homeopatyczny lek eumphorium czy cos takiego. to kupie i podam.ja juz lepiej sie czuje, ale jeszcze mam maly katar. maly w nocy co chwile sie budzil, z krzykiem, co chwile wstawalam, podawalam smoka i niby zasypial, ale zaraz znowu sie budzil.to na rece bralam eh w koncu ok 3:30 usnal lepszym snem u nas w lozku. a moj do roboty padniety poszedl. teraz spi. mam nadzieje, ze sobie pospi biedny. najgorzej patrzec na takiego malucha i nie wiedziec jak mu pomoc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
i jestem tez zla, ze akurat wszyscy powyjezdzali i zostalam sama chora z nim. gdyby moi rodzice byli to by go wzieli i ja bym odpoczela i wyzdrowiala i Bartek bylby zdrowy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
Pewnie panikuje heh bo to pierwszy katar Bartka i pewnie nie ostatni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka 6983
hejka:) u nas upał. wyszlam dzis z małym i skonczylo sie wieelkim placzem;/ musialam zasuwac kilka przystankow z nim na rekach i z wozkiem;/ niedlugo zaczne miec uraz do spacerow polowa konczy sie tak samo agusia moj maly absolutnie nie przesypia nocy budzi sie co 2h glodek jaktam ze zmiana mleka? ja dzis kupilam bebiko i bede mieszac z enfamilem, ciekawe czy wypije. moglby bo bebiko 500ml kosztuje 19 zl a enfamil 49,99;/ glodek wlasnie dlatego ze 1 katar to tak sie boisz ja pamietam ze panikowalam jak piotrek mial 37 temp, co u takiego dziecka jest normą ale ja myslalam ze to stan podgoraczkowy;p ale glowa do gory napewno wszyscy wyzdrowiejecie. ja tez mam mega katar ale u mnie to alergia i nic mi nie pomoze;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) o czyli nie mam tak zle z tym nocnym snem:) myslalam ze juz wszyskie maluszki spia do rana a tu okazuje sie ze nie. ja na szczescie zdrowa i mam nadzieje ze nic mnie nie zlapie. dzis bylysmy nad jeziorem i natalka kapala stopki. balam sie ale siostra mnie namowila zebym ja przyzwyczajala do wody,nie moge sie doczekac kiedy otworza niedaleko nas basen. pozatym akcja wozek zly i niedobry trwa mimo iz posadzilam juz natale w pozycji siedzacej. dobrej nocki kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) u nas też staszny upał.... masakra poprostu... kropelka mój m miał katar uczuleniowy przez 3 tygodnie i w końcu poszedł do lekarza i mu przepisał tabletki TELFEXO, przeszło więc polecam, ale nie wiem czy można je przy karmieniu brać :/ u nas marysia troszki maruda ale idzie jej ząb :) dzisiaj byłam z nią u lekarza na kontroli z tym uczuleniem, kazała dalej brać zyrtec ale dodatkowo pić wapno w syropie... zobaczymy... ja na spacer dzisiaj z nią tyle co do lekrza.... bidna w tym wózku się upoci... :/ miłej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamucha wspolczoje chorowan zw ze pogoda taka sloneczna. Mala mi tez wyla na spacerach i mimo ze nie siedziala jeszcze to ka przeladowalam do spacerowki. Moze sprobujecie?. Matyska ogarnela sie wtedy. Teraz zachowuje sie troche jak ksiezniczka bo jak cokolwiwk nie po jej mysli to ryk. Widac ze ja dziasla swedza na potege bo caly czas je trze. Nauczyla sie z siedzenia na brzuch przewalac i chce lazic- w sensie pelzac ale tylek za ciezki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamucha cd moje konto gratuluje idacego zeba. :) Hlodek- masz do glutow ten magiczny przyzad- nose frida? On jest z***bisty ja w kolka dnalej katar zwalczylam: karaplalam sola fiz, smarowalam mascia majer i przede wszystkim przy kazdej okazji scoagalam gluty frida. Oby Bartus wyzdrowial bo jest strasznie slodki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×