Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

Gość glodek86
kurna już 2 raz pisze posta i mi nie dodaje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
o w końcu dodalo co pisałam :P albo ja po prostu wcześniej tego nie widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka 6983
moje konto ja karmie cyckiem a w miedzyczasie daje mu wszystkie sloiczku po 4 miesiacu czyli zupke jarzynowa i deserki ale lekarka mi powiedziala ze 1 danie to ma byc marchewka z ziemniakiem i taka zupe gotuje mu moja mama i podaje, a kaszki bobowity je czasami na wieczor, ale nie codziennie. jest bardzo niecierpliwy podczas jedzenia tych kaszek i chyba musze kupic smoczek i go karmic przez butle forum cichnie bo kazda poza domem ale jak przyjdzie jesien to znowu sie zaszyjemy i bedziemy czesciej odwiedzac nasze kafe;) lilka a gdzie ogladalas ten film?ja go szukalam w necie ale nie znalazlam viola mi sie ostatnio nie chce gotowac wiec na przeian robie schabowe z mielonymi a na zupe omidorową bo jest najprosztrza;p a tą siateczke sie malemu do buzi wklada?jak sie jje uzywa? mamucha chyba zeby tak mi sie zdaje;/ moj tez tylko 2x przewrocil sie z brzucha na plecy i myslalam ze jakis przelom bedzie ale narazie cisza w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka 6983
aha, dzis co sie ruszylo w spr naszych urlopow, podobno przeglosowali na tak, teraz chyba sejm i prezydent i juz. o ktorej wasze dzieci chodza spac? moj teraz dopiero po 22, przed 23, dla mnie to masakra, jak go przestawic zeby znow pieknie chodzil spac po 20???w dzien ma 3 drzemki ale nie trwaja dluzej niz pol h. czy to dlatego ze jest starszy? mamucha o ktorej usypia ci Matyska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
mój tez teraz mniej spi, na pewno dlatego ze starsi. czasem lapie drzemki po 30min a czasem jedna jest taka dluzsza-2,5h potrafi spac. mój roznie zasypia, ale dla nas akurat ok 22 to ok, bo przestajemy się krzatac :) i maly dluzej wtedy spi. dziś w ogole wstal dopiero 08:30 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
siemano tu mamucha nie gosc-nie chce mnie cholerstwo zalogowac. kropelka- Matyska chodzi spac ok 19.30-20mniej wiecej. wczoraj chwile pozniej bo o ok 20.30 usnela. ale za to w dzien mi spi max 1,5h a zasypia awanturujac sie. Naprawi ci sie maly zobaczysz on dopieero ustala swoj system llka- ja baby blues do polowy obejrzalam i wiecrj nie dalam rady bo to nie na moje matczune nerwy...okropny a o koncowce wiem jaka i tym bardziej sie ciesze ze nie obejrzalam . a chlopczyk z filmu kniej wiecej rowiesnik Matyski. Nie rusza mnie jakies krajanie ludzi,tortury morderstwa itd a takie cos bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka 6983
mamucha ale ci dobrze, a o ktorek wstaje? nobo moj to zazwyczaj po 9,10..ale ja wczesniej jestem nieprzytomna i nie wyobrazam sobie wstawania o 8;/ moze dlatego on tak pozno zasypia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcz_su
Cześć! Piszę pracę magisterską i potrzebuje przebadać nastolatki, które są aktualnie w ciąży. Wypełnienie ankiety trwa 12-15 min. Jeśli kogoś znacie, to przekażcie. Z góry dzięki! http://moje-ankiety.pl/respond-44336.html Dodam, że sama jestem mamą, samotną i nie mam możliwości zrobienia tych badań w terenie, bo nie mam z kim zostawić dziecka, a opiekunki kosztują!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu wczoraj zrobiłam kiełbasę smażoną z ziemniakami, a na dziś łazanki. mój mały był dziś na szczepieniu i waży już 8670 :D lekarka stwierdziła że ladnie główkę trzyma i wogole jest sztywny a to że sie ślini to nie na zęby tylko dlatego że po 3 m-cu wykształciły sie ślinianki i teraz produkują na maksa :P aa i mam podawać już wszystko do jedzenia po 4m-cu. u nas dziś pogoda ładniejsza była ale za to pod wieczór 2 burze przeszły. jutro zależy jaka pogoda będzie, może sie przejdziemy na procesję. kropelka - taak w koncu przegłosowali więc już na 100% mamy roczne :) mój mały chodzi spać ok. 20 - dziś już ładnie śpi, teraz sie zawsze przytula do misia którego ma obok siebie w łóżeczku. wstaje 7.30-8.00. w dzien ma jedną dluższą drzemkę zazwyczaj na spacerze i diwe takie po 0,5h.. wiesz co jakby chodził spać trochę wcześniej to napewno nie spał by ci do 10 :D a do wstawania o 8 idzie sie przyzwyczaić - zwłaszcza jakby maluszek już nie dawał ci spać :P a tą siateczkę to daje mu do łapki i on jak wyczuje smak to sam (przynajmniej powinien) sobie będzie ją cyckał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej ale dziś pusto było - dopiero spojrza łam że jako pierwsza napisałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Przyszłe mamy i staraczkiusmiech.gif Ja również zaczynam się starać z narzeczonym o dzidziusia. Jak to jest... brałam przez niecałe 7 lat tabletki KONTRACEPT i w zeszłą niedzielę wzięłam ostatnią tabletkę i postanowiłam odstawić tabletki bo bardzo pragniemy mieć dziecko. Słyszałam, że jeśli tak długo bierze się pigułki to trzeba zrobić jakiś czas przerwy aby organizm się wyregulował i dopiero wtedy można zacząć się starać. Czy są tutaj Panie, które nie robiły tej przerwy i zaszły szczęśliwie w ciążę i urodziły zdrowe maleństwa? Proszę o dobre rady. Pozdrawiam Wszystkie Panie. P.S. Wzięłam 2 pigułki z nowego opakowania, czy mogę z dniem dzisiejszym przerwać i zaczac starac sie o dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejak :) no moja marysia jakaś maruda się zrobiła.... płacze na wieczór przed zaśnięciem.... chyba już jest zmęczona i dlatego... moja prawie wogóle w dzień nie śpi dłużej... łapie drzemki po jakieś 10-15 minut i tyle... na noc zasypia ok 20/21 a rano to zależy... czasem wstanie po 7 a czasem śpi ze mną do 10 :) ja ostatnio nie mam czasu na nic i się wkurzam bo mój m jak rano wychodzi tak wraca późno... wczoraj wogóle nie widział marysi bo rano jeszcze spała a jak wrócił to już po kąpieli spała.... więc lipa... ja mam w sobotę wesele i z małą miał zostać mój brat z narzeczoną i nie wiem co z tego będzie... bo się obraził na mnie... ona niby powiedziała że zostanie nawet sama :) ajj... co faceci.... :/ ja dzisiaj kupiłam książkę z wierszykami w empiku w promocji za 16,90 :) miłej nocki dziewczyny...padam na twarz :P:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka 6983
a dzisiaj ja pierwsza pisze;p i pewnie ostatnia;p ogladalam ten bejbi blues;/ lipa straszna;/ moje konto ja wlasnie tez przymierzam sie do kupienia ksiazki dla malego bo widze on lubi jak mu sie czyta viola moj maluch wlasnie poszedl spac-dosc wczesnie jak na niego wiec zobaczymy o ktorej jutro wstanie. fajna ta siateczka bo troche uczy samodzielnosci;) u nas dzis ladny dzien ale teraz burza;/ nie lubie burz-boje sie ich;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
Mój maluch to teraz nie posiedzi w spokoju tylko się kreci na kolanach, już by chciał isc :) w końcu ladna pogoda się zrobila. ja jeszcze nie obejrzałam baby blues, nie mam kiedy, musze sobie słuchawki kupic to wieczorem obejrze. mój maly padl spac zmeczony, bo w gościach był i w ciągu dnia mało spal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisalyscie o filmie baby blues, musze obejrzec, chociaz jakos ostatnio ciezko mi sie ogarnac, jak juz mam chwile to sprzatam/gotuje/prasuje itp. lub wole posiedziec z moim facetem, gdy Mała śpi :P Niesttey wciaz sie męczy Niuńka. :( Kupilismy Sab Simplex i d**a, nawet to nie pomaga!! a liczyłam na cud.. Co najlepsze, któraś z mamusiek tutaj pytała czy próbowałam suszarki, w pewnym momencie po nią sięgnęłam i o dziwo (!) Maleństwo się uspokaja :) nie zawsze, ale czasami ten sposób działa. Cholera, nie wiem co teraz. Liwka jest na MM, pije Hippa jakoś od ok. 3 tygodnia życia, czyli juz prawie miesiąc..masazyki i te wszystkie kropelki nie pomagaja, dzien w dzien miedzy 18-20 jest taki krzyk, że masakra, tak strasznie mi jej szkoda. Nie wiem juz totalnie co robic, myslicie ze to kolka? Ma problemy ze zrobieniem kupki, pręzy sie, puszcza bączki. Czasem poplacze 20minut, czasami nawet godzine, półtorej..Serce rozpada mi sie na kawałki gdy patrzę na cierpienie mojego dziecka i nie jestem w stanie jej pomóc. :( Może znów spróbować zmienić mleko? Nie wiem czy takie zmiany jej nie zaszkodzą.. pierwsze 3 tyg. była na Nan, teraz ten Hipp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
Mini mysle, ze musisz pewnie przeczekać, wiem, ze latwo powiedzieć, ale zoladeczki takich maluszkow sa nie dobrze jeszcze wykształcone, nie umieja sobie poradzić ze wszystkim. Mój Bartek tez miał problemy, prezyl się, napinal,robil czerwony, przy tym plakal, ale chwilami, nie miał kolek, zmieniałam mleko, ale mysle, ze po prostu był malutki i zoladeczek niewykształcony i dlatego. teraz co jemu nie dam, probuje już roznego jedzenia, nie boli (nie kracząc) go brzuszek i codzien robi kupki bez problemu. dajesz malej koperek wloski? robisz rowerek? poczytaj w necie co dobre na kolki oprócz tego specyfiku, wiadomo jak maluch tak placze to próbujemy wszystkiego, slyszalam kiedyś o jakichś rurkach do pupki. ja uzywalam kropelek bobotic, dawałam koperek i mleko bebilon comfort-wydaje mi się, ze było po tym mleku lepiej, bo się tak już nie prezyl. Kamilki uzywala, chyba tez dobrze to malej zrobilo. byliśmy dziś z malym na dluzszym spacerku, teraz już spi, padl mi na lozku, ja trzymałam go za raczke, on odwrocil się na boczek i zasnal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka 6983
my dzis caly dzien w rozjazdach. jutro dzien dziecka, macie juz prezenty dla swoich maluchow? a jaki zwyczaj maja wasi rodzice? jesli juz cos kupują to wam czy waszym dzieciakom? moi kupili mi bo wychodza z zalozenia ze ja jestem ich dzieckiem a tesciowie pewnie kupia Piterowi bo wyjda z zalozenia ze my juz dziecmi nie jestesmy tylko on;) mini, to ja pisalam o suszarce, swego czasu moj maly tylko przy niej zasypial i ostatnio troche powracam do tego sposobu. ja bym sie przyjrzala mleku, ty masz to mleko od lekarza na recepte? moze warto by kupic jakies specjalne, moj jak juz mu daje to pije takie specjalne na recepte dla dzieci z alergia pokarmowa no i tez slyszalam o tych rurkach, co glodek mowila ja bym zakupila mysle ze mogloby ulzyc troche;/ Piterkowi w szpitalu 'dali' taka rurke jak bardzo plakal i pomoglo lilka jaktam sesja zdjeciowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W koncu sie zjawiam :) zamulilam cos ostatnio i po za tym czasu nie mialam. kropelka- moj Kuba zasypia okolo 21-21,30 zaezy jak jest kapany ale przewaznie po 21 spi bo staramy sie go myc o 21 i wstaje okolo 8-9 czasami ale to juz bardzo rzadko sie zdarza ze o 10 wstaje. Oczywiscie nocki z budzeniem na jedzenie 2,5,7. Cos sie mu przestawilo jakis czas temu bo juz tak ladnie mi nocki przesypial. Ja kupilam dzisiaj swojemu malemu zabawke w sklepie cos takiego http://allegro.pl/k-s-kids-pan-metka-ksiazeczka-cd-dvd-i3269154464.html tylko ze Kuba ma krowe :D My dzisiaj i jutro mmay wolna chate bo moj pojechal na zjazd wiec mamy chwilke spokoju :) Szukalam ostatnio stroju na chrzciny i jestem zalamana nic mi sie nie podoba :( mamucha- ja tez ledwo co obejrzalam ten baby blues ale ciekawosc moja wygrala i chcialam zobaczyc z jak sie zakonczy ae spodzewalam sie lepszego zakonczenia ja wlasnie skonczylam prasowanie i odrazu lazienke sprzatnelam, jutro bede mialam mniej do ogarniecia :) Dibra ide w kime jutro sie zamleduje i nadrobie wpisy :) Buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka w chwili wolnego czasu nadrobie zaleglosci :) kropelka- sesja byla dosc szybka zrobil kilka set zdjec malemu w 4ech miejscach a teraz je obrabia kilka nam juz wyslal nawet fajne sa :) Co do spania w dzien to moj wyrobil sobie juz system wstaje rano o 9 butla pozniej zabawa drzemka 12 butla zabawa chwilke i spacer pozniej na spcaerze spanko o 15 butla i zabawa i kolejny spacer albo drzemka okolo 17 i butla o 18 i wtedy szybka dzrzemka, zabawa zabawa kapanie i butla spac :) Ja juz zmienilam gondole na spacerowke, bo ma 3 stopnie regulacji oparcia jak spi to ma rozlozone na prosto a jak nie spi to na pol lezaco ma ustawione :) i spacerowka w moja strone jest zalozona narazie i owiem ze jest lepiej bo sie zagapi i nie placze bo w gondoli byl ryk i placz ciagle. U mnie moi rodzice kupuja prezent dla malucha i tesciowie tez, jakos nigdy nie bylo u mnie zwyczaju kupowania prezentow na dzien dziecka. Ale mi sie sprzatac nie chce. musze poodkurzac, zmyc odloge, ogarnac kuchnie i wstawic pranie, reszte zrobilam wczoraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi sie nic jakoś ostatnio nie chce :/ lilka - jak przeczytałam co ty masz dziś zamiar zrobić (chodzi o sprzątanie) to jestem w szoku jak dajesz rade... ja z moim małym i to ewentualnie jak śpi sprzątnę łazienkę i ogarnę pokój. ale już o zamiataniu i myciu podłóg mogę zapomnieć. właśnie miałam nadzieje że sie za to wezmę to sie mały obudził i już marudzi w łóżeczku... wogole dziś jakiś marudny - jak na dzien dziecka. ja też mam jakąs chandre i pogoda do d**y!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas te pogoda do d**y caly czas pada z przerwami 10cio minutowymi, nawet nie mam jak na spacer z malym wyjsc lipa. Ja juz prawie wszystko ogarnelam. Pozmywane, poodkurzane, pranie zrobione i wywieszone, jeszcze tylko troche kosmetyki- poukldac troche bazlu i bedzie git a wieczorem lenistwo z malym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! daawno mnie tu nie bylo. glownie przez fakt ze nie mialam neta, tzn nadal nie mam;p jak uda sie z omy pociagnac to jakos wejde. u mnie wsio oki:) Jaś rosnie w oczach, narazie wiecej czasu spi, a jak nie spi to je. i wczoraj minal mu juz miesiac:) czas strasznie szybko leci, niedawno bylam w ciazy a tu juz miesiac ciesze sie wlasnym berbeciem:) najgorsze w tym wszystkim jest tylko jedna rzecz....dieta... nigdy sie nie odchdzalam nie musialam sobie nigdy niczego odmawiac , a teraz.... az ciezko cokolwiek zjesc, chociaz polozna mowi ze powinnam jesc wszystko (prawei) tylko z rozsadkiem i obserwowac malego. narazie wprowadzilam nabial- zolty ser na kanapke, gotowane jajko(nie codziennie) pare lyzek jakiegos jogurtu ze zbozami lub naturalny. wogole to ciezko mi sie tak odzywiac ale czego sie nie robi dla wlasnego dzieciaczka:) jakos to zniose;p i jak juz pisalam wczesnijej to zawsze dokarmiam butla, i tak sie zastanawiam czy nie za malo mu jesc daje, bo jednak ma juz miesiac a ciagle daje mu tyle samo.... tzn cyc + 90ml mleka z butli... dodam ze poltora tyg tem wazyl 4,4kg a teraz nie wiem nawet. to nie jest tak ze powinnam zwiekszyc porcje? i mleko NAN odstawilam, robil zielone kupki...teraz kupuje Bebilon (wychodzi nawet taniej w Rosmanie) i kupki sa ladne zolte. ale sie rozpisalam, pewnie nikt tego nie przeczyta w calosci bo za duzo;p hehehe, pozdrawiam Was mamuski i przyszle mamusie i te starajace sie o wlasne pociechy:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak ja przez perwszy miesiac tez uwazalam na to co jem ale jak zobaczylam ze nie ma kolek lecialo wszystko, nawet czekolade jem i orzechy i nic mu nie jest :) ja karmie malego w dzien butla a w nocy cyckiem z tego powodu ze jak bym go chciala karmic piersia w dzien to bym nic nie zrobila bo by sie ciagle darl ze jesc. Na opakowaniu masz napisane porcje dozowania mleczka do wieku maluch przeczytaj sobie. My dzisiaj w rozjazdach na wycieczkach z malym wrocilismy niedawno, szybka kapiel, jesc i spac :0 a teraz ja jesc kapiel i kima bo padam na pysk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
anusiak a ja przeczytalam :P dzis mnie kac jebal heh caly dzien przespalam prawie, masakra byla. wczoraj zawiezlismy Bartka do moich rodzicow, bo w sumie chcieli, jutro po niego jade, bo dzis nie bylam w stanie. najpierw znajomi przyszli do nas, po 24 poszlismy na balet, fajnie bylo. tylko dzis cierpialam.. ale juz jest ok. zrobilam wczoraj z***bista botwinke :D (pomysl na obiad :P) a jutro bede robic fasolke po bretonsku, juz fasola sie moczy. bede bez malego to z ranca ogarne jedzenie. przed chwila fajny film lecial na tvp2- "uwiklani". ja nic swojemu nie kupilam na dzien dziecka, za maly jeszcze i tak nie wie, ze to z okazji dnia dziecka by dostal :P podobno te metki sa teraz na topie dla dzieci :) 10-06 mamy szczepienie, znow bedzie mi go szkoda i znowu pewnie mu sie jakies guzy porobia na nozkach :/ w koncu chyba nie bede szczepic na nic innego jak te podstawowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny zaczne od mini bo jak czytalam jej problem to sobie przypomnialam jak moja Julka miala takie problemy i az musialam isc do pediatry, ja uzywalam te krople sab simplex i polecam ale w dawkach stopniowo raz 2 krople potem cotaz wiecej az doszlam do 4-5 julce to starczalo ale to nie , ze od razu dziala troche cierpliwosci trzeba pare dni co mi pomagala, moze Ci sie przyda - kladlam na brzuch i masowalam plecy to wtedy i stymulowalo brzuszek, oczywiscie masaz brzucha ale nie wtrakcie kolki tyklko tak systematycznie 3 razy dziennie np. -prasowalam pieluchy i cieple przykladalam na brzuszek ,dzialalo troche, a na kupki to podawalam probiotyk przez 7 dni pol saszetki i do dzis cala saszetka no i co zmienilam mleko ale z konsultacja pediatry na bebilon pepti czyli w aptece tylko dostepne , moze maluszek twoj poprostu nie trawi tak jak moja Julka ....wspolczuje bo przez to samo przeszlam . Co do chlopow mnien nie denerwuje moj bo ja slomiana wdowa;/ale musze chyba do lipca wytrzymac , smutno mi samej..:(, ktoras to pisala ze musi 5 kg hehe ja jeszcze 10-15 :):P ale ta tarczyca mnie dobila:( ktoras z Was pisala , ze czeka pare miesiecy na wizyte ....wiem ze kolejki straszne , wiec ja musialam sie wybrac prywatnie bo wyniki mam zle , usg tez mi zle wyszlo ale jakos to trzeba przetrwać. Ja fotografa mialam na chrzcinach , nawet jestem zadowolona tylko julka przespala msze i tak nie zadowolona jestem bo tak mala ja w kosciele widac na zdj.:( mysle troche o sesji normalnej ale troche kasy mi szkoda...ale moze zdecyduje sie ale w tajemnicy przed mezem , bo na pewno by sie nie zgodzil:)Co do spania Julka to jak zegarek o 9 odkladam do lozeczka pieluszka przy policzku i zasypia , zreszta ona nie lubi na rekach zasypiac , jest tak grzeczna ,ze szok , teraz troche gardlo zlapala , brala zastrzyki i nawet nie plakala!! troche dziwna!:)A ja od kad w Polsce jestem zadko zagladam tu i pisze , a tak razniej z Wami hehe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa... co do sloikow julce dalam pierwszy raz jablko z marchewka jak skonczyla 3,5 m. to wypluła dzis jej dalam jablko z jagodamy , skrzywila sie tez , na razie dam na wstrzymanie za tydzien cos jej dam kurcze moze polubi...az jestemw szoku , ze to wypluwała oczywiscie z usmiechem na twarzy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głodek - a te guzki po szczepieniach małemu schodziły same czy coś z nimi robiłąś?? bo mojemu teraz wyszedł przy trzeciym szczepieniu po raz pierwszy i nic z nim nie robie, od środy tak ma, już jest mniejszy. My też nie szczepimy na nic innego U mnie jakoś leci, mały coraz bardziej wymaga uwagi i czasem nawet nie mam chwili odpalić kompa. zrobił sie taki złośnik że jak czegoś nie ma od razu to wielki krzyk. aa mam pyt do Was - czy masze maluchy też tak plują jak jedzą łyżeczką?? mi sie nie wydaje żeby mojemu małemu nie smakowało, poprostu zobaczył ze fajnie sie pluje jak ma pełną buzi,e bo dalej leci :P i wszystko jest wokół brudne w pomarańczowe kropki :D No a ja sie dziś biore za cwiczenia z Ewą Chodakowską :) zobaczymy jak mi pójdzie - trzeba coś ze sobą zrobić. wiem że do lata mało czasu ale lepiej późno niż wcale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka - a jak skóra twojego małego?? Filipa jak jest teraz tak ciepło chyba bardziej swedzi bo sie strasznie drapie biedactwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×