Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

Gość ciezarowka_83
IksYgrekZett- wiem co czujesz, moja standardowa metoda jest taka: napic sie wody przed pobraniem (ale nie chwili przed tylko np w cigu 1h oprozniz butelke 0.7 wody) mi to pomaga bo niby krew sie robi troszenke bardziej rozrzedzona i latwiej wyplywa jak juz babka naklowa to ja zupelnie w inna str patrze i staram sie myslec o czyms przyemnym jak juz jestem po to siedze tam w przychodni jeszcze z 10-15 min i na spokojnie wcinam kawalek czkolady albo czegos slodkiego i tez pije wode albo jakis sok to mi zazwyczaj pomaga niestety bedziesz sie musiala przyzwyczaic bo pobierano jest zazwyczaj co miesiac- pociesz sie ze po jakims czasie nie jest to takie tragiczne i da sie jakos przyzwyczaic aczkolwiek trafiaja sie takie kwiatki jak moje pobieranie przy glukozie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja moge pobierac krew za was mnue to nie wzrusza :) moga mnie kuc nawet caly dzien. no ja narazie mialam robione raz tylko badanie krwi i teraz drugi raz na najblizszej wizycie bede miala czyli co drugi miesiac. W sumie wyniki mialam ok, dobrze sie czulam to moze i dlatego. Mnie dzisiajszy dzien zabil fizycznie, a kolejne dobija. A upal to jeszcze poteguje, ale chociaz nie siedze w domu i sie nie nudze tylko chodze do pracy i zarabiam. Dziewczyny jak powiedzialyscie swojemu opracodawcy o ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka mamusie:) byłam dziś u ginekologa.....19 tydzień,dzidzia ma 15cm:) Będzie dziewczynka bardzo się cieszę.oprócz tego wszystko wporządku.To cudowny widok gdy patrzy się na ekran jak mała dzidzia się wierci i ssie kciuka:)Oby tak dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
ja powiedzialam wprost wreczajac zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahas czyli juz pozniej nie pracowalas? no ja bym chciala prcowac do kiedy tylko bede mogla bo sie czuje narazie rewelacyjnie a jak siedze w domu to sie dusze a po za tym chcialabym wrocic po urodzeniu tam do firmy wiec chce to jakos delikatnie zalatwic. A jaka byla reakcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
no ze spoko ze mam dostac normalnie 100% pensji itd ze mam umowe do dnia porodu i zasugerowali ze jak bym ormalnie pracowala to niby bym miala umowe na dluzej tylko mi sie tam srednio podobalo i zobacze co mi powiedza po porodzie i maciezynskim jak nie to znajde cos innego generalnie przyjeli to neutralnie wiesz co ja sie tez niezle czuje w 1-szym trym mialam zawroty glowy troche itd i rozne ciazowe dolegliwosci i ja przed ciaza zawsze bylam na maksa zapracowana, siedzialam non stop w pracy i w trakcie ciazy postanowilam odpoczac- to jest jedyny moment kiedy moge sie skupic tylko na sobie i sie na maksa zregenrowac zw ze pozniej po urodzeniu czeka mnie opieka nad dzieckiem a pozniej do tego dojdzie praca zawodowa- czyli w sumie jazda na 2 etaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) no z tymi pracodawcami to róźnie bywa..... niektórzy są ok... ale też sie sporo nasłuchałam :/ u mnie spoko to przyjeli :) dziewczyny kiedy czuć pierwsze ruchy? już się doczekać nie mogę... wizytę mam 14 sierpnia i moze uda się poznać płeć :P byłyście na usg 3 d ??ja chyba wybiorę się za jakiś miesiąc... co myślicie? miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
ja prawie tych motylkow nie czulam- jakos mnie ominelo a 1-szy ruch- taki ala pojedyncze bombelki w brzuchu co mnie utwierdzilo w przekonaniu ze to na pewno dzidzia to tak 21tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
hejo dziewczeta. ja poczulam pierwsze ruchy tak samo. ok 16 tc. teraz troszke szybciej bo w 15 ale przy 2 ciazy wszystko szybciej idzie. ale za to dzisiaj (19tc) kopniaka dostal moj M ale takiego solidnego:-D:-D:-D mi dyrka obiecala ze przedluzy umowe, wszyscy sie cieszyli i w ogole ale pech chcial ze jak poszlam na zwolnienie miesiac przed koncem umowy przyszedl nowy dyrek i zadecydowal ze umowy mi jednak nie przedluza (tzn tylko do dnia porodu). nie mozna przewidziec jak pracodawca z nami pistapi. wszyscy pieknie w oczka mowia a za plecami... z reszta same wiecie... pozdrowionka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam ptroche powalona sytuacje z ta praca bo jak by nie patrzec jestem jeszcze na okresie probnym wiec jak cos przedluza mi naoewno do porodu ale ja bym sie chciala z nimi dogadac ze chce wrocic po porodzie i nie wiem jak beda na to patrzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
lilka a przez jaki czas jeszcze masz umowe probna? ciezka masz prace? bo wiesz... jak ni masz pewnosci czy ci przedluza a niedlugo masz konirc to przetrzymaj jeszcze i jak ci dadza to dopiero idz na zwolnienie. a ile juz pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest ciezka wlasnie tylko najgrosze jest to ze konczy sie dopiero pod koniec wrzesnia i nawet jak bym chciala czekac az mi przedluza to brzuszka raczej nie ukryje :) no wlasnie nie pracuje tam dlugo a a ta praca tak sie troszke niefortunnie zbiegla z ciaza. Ale bede robila oczy kota ze szreka zeby mi dali umowe na czas nieokreslony zebym miala szanse powrotu i kase na maciezynskim. Wlasnie jak to jest jak zus przejmuje juz po miesiacu oplaty za pracownika- kobiete w ciazy- to juz do konca maciezynskiego oplaca jej wszystko wlacznie ze skladkami i pracodawca nie ponosi zadnych kosztow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
a no to nie ciekawie... ja wiem że np tj w moim pezypadku gdzie umowe miałam już od 2 lat to pracodawca płaci pierwszy miesiąc jak jesteś na zwolnieniu po tem zus. macierzyński nie wiem (w trakcie umowy), a jak przedłużą ci do dnia porodu to macierzyński i wszystkie składki płaci zus. ale nie wiem jak to jest po takim krótkim okresie zatrudnienia. tak jest ze mną. zawsze możesz powiedzieć pracodawcy że jesteś w ciązy i postarasz się pracować jak najdłużej pokazując przy tym ze zależy ci na pracy. masz prawo pracować w ciąży a jak ci nie przedłużą umowy to na zwolnienie i w dupie z nimi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mnie nie przeszkadza klucie podczas pobrania, pije pare lykow wody przed, zeby nie pasc, to tez mi pomaga. Ale samopoczucie bycia naczczo i przejechania troche by dojechac do przychodni nie jest dla mnie teraz latwe. Smigam juz autem, fajnie mi sie jezdzi :) ale na razie z moim przy boku. Na pogrzeb jednak chyba nie pojde, jego rodzina rozumie, ze jestem w ciazy ui to moja decyzja, jesli nie chce przezywac tego co tam bedzie sie dzialo to nie musze isc, nie beda mieli do mnie zadnych pretensji. wole jednak nie isc, nie patrzec na to wszystko, byc przygnebiona, plakac itp.bede przygotowywac mala stype w domu. Mnie konczy sie umowa 30-09, tez jestem ciekawa co zrobia, ale niedlugo umowie sie czy zadzwonie do swojej przelozonej i podpytam co zamierzaja. A to, ze jestem w ciazy przekazalam juz w 7 tyg oddajac zaswiadczenie, moja przelozona mi gratulowala z usmiechem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rottana ja wlasnie tak chce to zalatwic ze powiem im ze jestem w ciazy ale bede pracowala jak najdluzej i ze nie jest to dla mnie zaden problem zeby przychodzic do pracy i ze bym byla wdzieczna za rozsadne podejscie do mnie i ze chce po porodzie wrocic do firmy. Oby byli wyrozumiali, w koncu tez maja rodziny, zony i dzieci wiec powinni to zrozumiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po pogrzebie... Wypłakałam sie za wszystkie czasy ale nie wyobrażałam sobie żeby nie iść. Moja Babcia też bardzo czekała na swojego pierwszego prawnuka ale wszyscy mi mówią że będzie sie nim opiekować z Nieba... Ja mojemu pracodawcy powiedziałam normalnie, bez ogródek, szefowa przyjeła to spokojnie. Umowę mam do 31 lipca 2013r. i tak myślę że macierzyński skonczy mi sie na początku lipca i jeszcze urlop wypoczynkowy i chciałam posiedzień z maleństwem w domku do konca sierpnia, dlatego jeszcze teraz przed pojsciem na l4 musze pogadac z szefowa czy mi ją przedłuży już teraz zebym była spokojna na macierzynskim... Ja nadal czekam na ruchy maleństwa ale wiem że przy pierwszej ciąży to może trochę potrwać (obecnie skonczył mi sie 18tydz) i czekam cierpliwie :) Ja jeszcze nic dla maleństwa nie kupowałam ale tak myślę ze niedługo sie nie powstrzymam i napewno coś kupie :D Lika bardzo sie cieszę że u Ciebie wszystko sie ułożyło :) widać odrazu po Twoich wpisach że masz lepszy humorek :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewuszki :) U mnie już termin @,ale jej nie ma... piersi bolą.. dziś robiony test - negatywny :( nic nie rozumiem.. chyba mam jakieś opóźnienie, a taką miałam nadzieję :) Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :* nie odzywałam si e bo nad morzem bylam wczoraj wrocilam :) ale dobrze sobie wypoczac :)) a dzis niestety szara rzeczywistosc i praca :/ lilka ciesze sie ze wszystko sie ulozylo :) ja w czwarek zaczynam 18 tydz. juz czasami czuje jakis ruchy w brzuchu najczesciej wieczorem jak sie poloze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) no ja też na ruchy czekam.... już bym chciała coś poczuć :P narazie tylko rosnę.... brzuch już mi wywala normalnie w dzień...jeszcze niedawno taki miałam tylko na wieczór :) trzymajcie się.... buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fajnie fajnie ze sie powoli uklada ale jeszcze brak czasu spedza mi sen z powiek. Chociaz 3-4 pele dni na ogarniecie wszystkich wspolnych spraw i wszystko by bylo cacy. W ktorym tyg zaczelo wam wywalac brzuszek ze bylo widac ze to ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
Dziewuchy wam niedlugo strzeli polowa ciazy a ja zaczelam 3-ci trymestr 10kg do przodu i ok 109 cm w pasie :) i jest mi juz na maksa ciezko, dzieciak kopie ze hej- niesamowite uczucie i zobaczycie jeszcze troszke i tez to bedziecie czuly pozdrowienia zdycham z goraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi sie wydawało że dziś w pracy coś poczułam :):):) Siedziałam sobie i czytałam gazetę (tak tak nie przemęczam sie w pracy :D) i nagle takie jakby bąbelki w brzuchu, jakby mi coś "bulgotało" w brzuszku :) niewiem czy to dzidzia ale fajne to było :) Mi brzuszek zaczęło być już tak pomału widać 14-15 tydz ale wtedy niewiele, teraz już mam większy : w moją kurtkę wiosenną już sie nie dopinam :P na szczeście w dzinsy i rybaczki tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goshhhh a ja nie wiem jak zaczac rozmowe z szefe o ciązy, bojes sie tego strasznie. Wogole to o ciazy kazdego pracodawce powinien informowac ojciec dziecka :D bo my sie nie możemy stresować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
powiedz wprost zdecydowanym pewnym siebie ale nie zarozumialym tonem, czy szefowa ma dzieci? ja bym na pewniaka powiedziala jak ty to widzisz itd ale jednoczesnie starala sie aby nic nie bylo zalatwiane na gebe bo wtedy moga byc na maksa problemy- postaraj sie od razu o jakies przedluzenie umowy na dluzej a nie ze ci wsadza nagle umowe do porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z powiedzeniem do pracodawcy, ze jestem w ciazy nie bylo problemu, gorzej teraz z tym czy mi umowe przedluza na stale eh tym sie stresuje, niedlugo sie z nimi spotkam i pogadam. ale beda swiniami jak mi nie przedluza, dlugo juz tam pracuje, bez zadnych problemow itp.... TRoche sie ochlodzilo, oh jak dobrze :) Ciezarowka u Ciebie juz niedlugo tuz tuz :) bedzie dzidzia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
no jezcze troszeczke termin mam na poczatek listopada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reri
Ja mam nadzieję, że dołączę do zaszczytnego grona mam 2013, a na razie to jestem mamą z 2011! Pracuję w bibliotece, więc dokoła same kobiety i prawie same mamy więc wielkiego problemu nie miałam :) A co do imion... Mam już Marysię... A jeżeli następny będzie chłopiec to będzie Julek albo Jurek, a jak dziewczynka to Róża, Helenka, albo Florentyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No trzeba bedzie w koncu pogadac bo juz powoli mi brzuszek wywala. Dzisiaj poczulam wieczorem takie duze bulki w brzuchu, to mogl byc moj szkrab? Dziewczyny ide niedlugo na wesele sa jakies przeciwwskazania oprócz picia alkoholu :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×