Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ehh niektorzy nie maja problem

Dziewczyny jaką antykoncepcję stosujecie

Polecane posty

w moim przypadku sprawdza się wkładka hormonalna, główny problem był z wątrobą, także jakoś udało mi się przy pomocy ginekologa to wyeliminować. i zgadzam się, że to mit z tym zakładaniem tylko kobietom które rodziły itd-każda kobieta może mieć założoną wkładkę, jeśli badania poprzedzające wyszły ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minnie008
u mnie system levosert. wkładka okazała się zbawienna na moje bóle menstruacyjne. też nie ukrywam, że ze względu na koszta zakładałam. wyniosło mnie to niecałe 350zł, a przy rozłożeniu na lata jest to ekonomiczne wyjście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaronino
jesli upoluje się założenie systemu na nfz to faktycznie, kwota 300zł za wkładkę nie rujnuje tak mocno portfela jak płacenie co miesiąc niby mniejszych sum, które koniec końców dają pewnie dwa razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosujemy komputer cyklu. Żadnej chemii. Myślę, że warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mając wkładkę głowa nie musi myśleć.To duża wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belindaa
Mam Levosert ponad rok - tak juz sie przyzwyczaiłam, że nie wyobrażam sobie innej metody antykoncpecji. To prawda, duuuża wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwitnące_fiołki
ładnie podsumowane :) że głowa nie musi myśleć. faktycznie z wkładką psychicznie można się wyluzować, więc i zbliżenia mniej stresowo wyglądają. można się cieszyć sobą w pełni, nie martwiąc się o zabezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowalam się na implant antykoncepcyjny i jestem bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
implantu podskórnego, tzw wszywki się trochę bałam, bo to jednak jakiś bardziej przerażający zabieg no i później jeśli chce się wyciągnąć, to znowu powtórka z rozrywki. przy wkładce założenie i usunięcie trwa dosłownie chwilę i ogólnie jest mniej inwazyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anastazja001
Ja mam obecnie wkładkę hormonalną Levosert już od ponad pół roku i uważam, że spośród wszystkich dostępnych możliwości zabezpieczania poprzez hormony, to właśnie taka wkładka jest najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o joj joj jojojo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To powiem Wam ze tak sie składa ze i moj ginekolog teraz przepisał mi własnie tabletki Belara. A przyznam ze własnie ze to moje pierwsze tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy warto zdecydowac sie na wkładkę? Przyznam szczerzę, że chce to zrobić ponieważ od 6 at przyjmuje tabletki, i wiem że powinnam dać odpocząć swojemu żołądkowi i wątrobie. A lekarz wspominał mi ostatnio o wkładce o nazwie Levosert i zaczęłam ten temat poważnie rozważać. Znacie ją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyznam ze o antykoncepcji w zastrzyku nie słyszałam, ale jednak jesli mam byc szczera, to po odstawieniu tabletek ja wybrałam jednak wkładkę hormonalną, dokładnie Levosert. Uważam ze jesli chodzi własnie o najlepszą metodę antykoncepcji to wkładka hormonalna jest w tym wypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam problem, prawdopodobnie nie będę mogła stosować tabletek dwuskładnikowych, dziś jeszcze je biorę, ale jutro planuję iść do lekarza, bo czuje ciepło w nodze... uwidoczniły mi się wszystkie żyły i trochę bolą. Jestem w połowie drugiego opakowania, a w sumie to już piątego, ale lekarz zmieniał mi tabletki. Trochę się podłamałam, bo jakoś najbardziej byłam przekonana do tabletek a jeśli nie będę mogła dwuskładnikowych, to co? Mini pigułki nie hamują podobno owulacji, więc ochrona połowiczna, na prezerwatywy się nie zdecyduję póki co, bo oboje z partnerem nie mamy z nimi doświadczenia, więc za bardzo bym się obecnie bała. Czy ktoś był w takiej sytuacji? Co ja mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja biorę minipigułkę po porodzie, teraz czwarte opakowanie. to prawda, że w trakcie brania pigułki jednoskładnikowej teoretycznie może wystąpić owulacja, ale jej główne działanie polega na zagęszczaniu śluzu szyjkowego czy coś w tym stylu, co uniemożliwia zapłodnienie, nawet jeśli jakimś cudem do owulacji dojdzie. wg mojej ginekolog, bardzo cenionej ordynator, minipigułka to bardzo dobra ochrona i w swojej karierze nie spotkała się jeszcze z ciążą przy prawidłowo branej pigułce jednoskładnikowej. To moja pierwsza antykoncepcja hormonalna, nie mam porównania, ale ogólnie polecam. plusy: - cena: ok 17 zł/opakowanie/mc - brak okresu, bierzesz bez przerwy, minusy: - w pierwszym tygodniu brania zaczęło się dwutygodniowe krwawienie (po 5 tyg krwawienia w połogu miałam już dość tego widoku), - w ciągu ostatnich 3 mcy brania przytyłam 1,5 kg bez jakiejś znaczącej zmiany diety i kp, - zerowe libido, myślę, że to główne działanie antykoncepcyjne, ale równie dobrze może to wynikać z kp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakoś nie jestem przekonana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam tylko ze taka metoda trochę jednak by mnie stresowała. I jesli mam byc szczera to powiem Wam ze sama szukajac odpowiedniej metody i przekreslajac wszystkie za i przeciw jednak po konsultacji z lekarzem zdecydowałam sie na wkładke hormonalną Levosert.To juz poł roku od kiedy zaczełam stosowac tą metodę. Dla mnie jest lepsza od tabletek czy spirali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla biedoty tylko analny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam założoną wkładkę Gynetics i bardzo ją sobie chwalę. Wcześniej miałam wkladkę nova t, ale zsunęła mi się do kanału szyjki i musiałam ją wymienić. Do tego obserwuję śluz, znam swój cykl i nie współżyję w dni płodne, no i stosunek przerywany do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinnyscie zapytać lekarza ginekologa o tabletki Belara. Unikalna formuła pigułek antykoncepcyjnych Belara sprawia, że nie obniża ona libido, nie powoduje spadków nastroju, nie powoduje wzrostu masy ciała i działa na pozytywnie na poprawę stanu skóry i włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj lepiej bedzie zmienić tez na inne tabletki. Ja osobiście dobrze sie czuje po tabletkach Belara. Naprawde szczerze mogę je polecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przerywany od 4 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też zastanawiałam nad tą metoda. Teraz mija 3ci miesiąc od urodzenia dziecka, i pewnie będe musiała pomyslec o jakiejś antykoncepcji. Wiec moze bedzie to wkładka antykoncepcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8987898788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gamnali
U mnie tabletki sprawdzają się bardzo dobrze. Nie zgadzam się z tym, że powodują jakieś skutki uboczne, bo wiem i ja jestem doskonałym przykładem na to, że to nieprawda. Wystarczy, że trafimy na odpowiedniego lekarza i ten przepisze nam tabletki nie tylko na podstawie wywiadu (który jest istotny, jasne) ale przede wszystkim na podstawie badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natllica
Mnie w ten sposób doktor przepisała vibin mini. To moja pierwsza antykoncepcja i wykonałyśmy komplet badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dooda
Jak mnie lekarka przepisywała tabletki Vibin, które brałam jako pierwsze to robiłam sporo badań, bo nie tylko badanie krwi standardowe, ale też testy wątrobowe i hormonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możecie dokładniej napisać jakie badania mialyscie robione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×