Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tez bym chciał

Ile Was kosztowało ślub i wesele

Polecane posty

Gość tez bym chciał

Niedługo moja dziewczyna (mama nadzieje) już będzie moją narzeczoną. Oczywiście od oświadczenia oczekuje, że minimum dwa lata i wtedy ślub. Planujemy sobie odkładać co miesiąc około 1000 złotych na przyszłe wesele. Oczywiście muszę się liczyć z faktem takim, że mogę zapomnieć o wszelakich podróżach nawet w Tatry jeśli chcę odłożyć kasę na ślub i wesele. Trochę to boli te zaciskanie pasa jak się ma dusze podróżnika ale coś za coś. Pewnie sami też zaciskałyście czy zaciskaliście pasa przed ślubem ( i to nie dosłownie ;) ) Ile u Was kosztowało wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi wyszło 50 tyś; wesele bez szału, jednodniowe, cywilny, na 120 osób. A ślub za 2 m-ce, ale mam nadzieję, że nic "ekstra" z wydatków już nie wpadnie ;) Gratuluję przede wszystkim! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olol..az tyle...
to fest cie wynioslo u mnie to rodzice i teściowie pokrywaja koszty wesela po połowie i tak łacznie ich wyniesie ok 26tys wesele na 80-90osób z poprawinami za sale 180/os. minus napoje i alkohol wiec nie jest źle..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja sama z Narzeczonym finansujemy, za starzy jesteśmy by wyciągać do rodziców rękę po kasę ;) Ale z tego względu wybraliśmy sobie taką salę jaką chcieliśmy, plus koszt hotelu dla rodziny z drugiej części PL, i tak się tutaj już uzbierało 30 tyś.... Plus sukienka, obrączki, orkiestra, fotograf, garnitur, zaproszenia itd.... Ale takie są ceny u mnie w regionie. No nie da się zrobić przyzwoitej imprezy za mniej niż 40 tyś. Wszystko zależy od miejsca zamieszkania niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olol..az tyle...
ano co racja to racja...a ja nie wyciagam kasy tylko w moim regionie tak już sie przyjeło ze rodzice placa za wesele inaczej mówiąc wyprawiaja je młoodym a młody tylko kupuje sobie garnitur i obraczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja absolutnie nie krytykuję takiego sposobu finansowania wesela, spokojnie :) Ja po prostu robię to w inny sposób niż Ty, bez sensu oceniać czy któryś jest lepszy czy gorszy! Ale fakt jest taki, że niezależnie od sposobu finansowania z cenami się po prostu czasem nie wygra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stttefek
nie daj sie babskiej propagandzie! najszczęśliwsze pary, które znam obyły sie bez hucznej fety, a te najmocniej celebrowane związki rozpadły sie niczym domek z kart. jeśli lubisz podróże, to olej ten cyrk, a za tę kase zróbcie sobie wypasiony miesiac miodowy (np. wycieczka w andy) na kosztownym weselu wyjdziesz jak zabłocki na mydle, a dupe ci i tak obrobia, chocbyś na rzęsach stanął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stttefek-> to ja ci współczuję, jeśli w twoim przekonaniu trzeba zapraszać pierwszych lepszych by była huczna impreza, po której i tak ci dupę obrobią.... Ja zapraszam tylko najbliższą rodzinę (mam ją sporą:)), oraz małe grono przyjaciół, Narzeczony tak samo, i jesteśmy pewni ich przychylności w ten dzień. No ale ja mam ten komfort, że wychowałam się w poczuciu Mocy Rodziny. Dla takich biedaków emocjonalnych jak ty faktycznie tylko wycieczka pozostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my jesteśmy w trakcie
załatwiania wesela i wstępnie obliczyliśmy że wesele dla ok 100 osób wyniesie nas mniej więcej 60 tys a czy wyjdzie nas drożej czy taniej to już czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
My z narzeczonym wzieliśmy dodatkową prace i te dodatkowe pieniadze odkłądamy na wesele,a dokładnie wieczorami sprzątamy biura i zarabiamy na tym 1800zł miesiecznie,2 lata i bez wyrzeczen mamy kase na wesele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
Ślub a po nim obiad w eleganckiej restauracji dla najbliższych (z nami 18 osób) całość ze strojami, hotelem dla rodziców (robimy w Wwie ale oboje jesteśmy spoza) koszt ok. 15 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmigła
u nas każdy płacił za swoich gości. podliczyliśmy koszty i podzieliliśmy na osoby.Tak jest chyba sprawiedliwie. Naszych gości było 2 razy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z wrzesnia
100 osob wychodzi niecałe 20 tys wszystko organizuje sama nie pace za talerzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nas nic :) a rodziców około 80 tysiecy, ale na ich życzenie. My byśmy sie spokojnie zmiescili w trzydziestu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO TAKIEJ JEDNEJ Z WRZEŚNIA
TO POJECHAŁAŚ PO BANDZIE, ludziom chyba dasz tylko kiełbasę w grilla i bimber, bo kasy zabraknie, a sukienka i garniak to z komunii a gdzie reszta, chyba że nie masz zespołu foto i kamerzysty. ludzie ściemniajcie ale nie aż tak,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do rzeczy chlopak podoba mi si
mysle, ze na ok 40 osob, 2 dni bedzie nas kosztowalo ok 25 tys myslelismy nad weselem tylko z najblizszymi, ale tak sie nie da. raz w zyciu trzeba zaszalec :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uifvbosdnm
11 000 zł,śub cywilny, obiad dla 12 osób. Co do zasady 1-dniowe, ale oczywiście wchodziły hotele dla tych 12 osób na cały weekend (czasem nawet dłużej). Wliczam wszystkie koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uifvbosdnm
11 000 zł,śub cywilny, obiad dla 12 osób. Co do zasady 1-dniowe, ale oczywiście wchodziły hotele dla tych 12 osób na cały weekend (czasem nawet dłużej). Wliczam wszystkie koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z wrzesnia
Nie biore kredytu nie zeruje na rodzicach wiec nie ma wymyslow sukni za kilka tysiecy i 200zl za talerxyk. bedzie kamera orkiestra w pieknen si z niebylejakim jedzeniem. wystarczy chcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też "nie żeruje na rodzicach" jak już to ujęłaś, ale 200 zł za talerzyk jeśli dla ciebie jest to wymysł to współczuję poziomu imprezy... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka jedna z września zazdroszczę oszczędnosci, choc ja oszczędzam na czym moge, nas w tym momencie wyszło 25tys na 80os 14tys jedzenie 1500zespól 1000druzba 1300foto 3tys wódka 1400suknia 1000garnitur 3tys drobiazgi o i już brakło 25tys, zazdroszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domik900
U nas cenowo też raczej oszczędnie foto plus kamera 2500 zł muzyka 1850 zł mamy didżeja od talerzyka 165 zł x 80 = 13 200, ale nie obliczałam dokładnie, bo na naszej liście jest kilkoro dzieci za, które nie płacimy lub 50% ceny, ale jeszcze nie obliczałam dokładnie. Na razie liczę każdego jako pełną osobę nawet dzieci. na alkohol 3 tysiace wódka i wino suknia z dodatkami, fruzura i makijazem 3000 pan mlody 1600 zl z dodatkami 1500 obraczki kwiaty (wiazanka, ozdoba na samochod, pod oltarz kwiaty i dekoracja lawek 9 bukiety dla rodzicow) 1000 zł na sali kwiaty mamy gratis 700 zl tort i ciasto 200 zl zaproszenia i pudelka na ciasta dla gosci 400 zl samochod 800 zl dla ksiedza 200 zl muzyka do kosciola Za wesele płacimy sami. Większość daje narzeczony, bo ma juz oszczednosci w postaci 15 tysiecy, na reszte dozbieramy wspolnymi silami odkladamy miesiecznie po 800 zl. Uda sie spokojnie. Nie chcielismy duzego wesela. Mozliwe, ze i obecna szacowana liczba gosci delikatnie sie zmniejszy wiadomo moze nie kazdy dotrzec, a wtedy ilosc wodki sie zmniejszy i ciasta do kupienia. Wiec bedzie ciut taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też mam talerzyk 160zł, ciasto dla gości na pozegnanie, tutaj wyjdzie ok 500zł, kucharka lub cukiernia bedzie piec, my jeszcze potrzebujemy 6tys, a pozostały 2miesiace, damy radę, fotograf nam odpadł ponieważ za niego płaci sie później,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slubkalubka
moj slub i wesele ze wszystkim, lacznie z 50 noclegami i autobus i bus + wszystkie drobiazgi, suknia, garnitury, (oczywiscie z naszym zaplanowanym cieciem kosztow, np obraczki z wlasnego zlota): 33 700zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
U mnie to myślę że wyjdzie tak 24 tys restauracja,120 osób razy 200zł,suknia 4 tys, garnitur 2,5 tys,alkohol 4 tys,zespół 4 tys,fotograf i kamerzysta 2,5 tys,kościół 1tys,auto i autokar ok 2 tys,zaproszenia winietki 1tys,do tego fryzjer,kosmetyczka bukiet to jednak 50 tys wychodzi że nam pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
zapomniałam o obraczkach,ale nie wiem jeszcze czy będziemy kupować gotowe czy będziemy robić,mamy trochę starego złota i nasze babcie obiecały że też nam dadzą bo mają pojedyncze kolczyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poliglotttta
Niektórzy tutaj piszą, że jeśli 200 zł za talerzyk to jest wymysł, to współczują poziomu imprezy. Przede wszystkim trzeba zacząć dyskusję od tego skąd ktoś pochodzi czy wesele jest w dużym czy małym mieście. W moim rejonie wesele kosztuje od 115 zł do 180 zł (max w świetnym hotelu) i to 115 zł to te średnie lokale, nie liczę tych poniżej przeciętnej, poza tym w innych częściach Polski może zaczynać się od 180 wzwyż. Poza tym w hotelu w małym mieście talerzyk kosztuje 150 a w dużym 250 wszystko jest względne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez bym chciał
Ale jak ogólnie brałyście kredyt czy z przyszłym mężem zbieraliście i zaciskaliście pasa mówiąc, że do ślubu żadnych wyjazdów, kupowania luksowych dóbr etc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×