Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

haha Inka snilo mi sie ze jakies trole chcialy mi zabrac dzieci :D bo mialy jakas umowe z moim pra pra pra pra pra dziadkim ze te moje blizniaki beda ich a w tej umowie jeszcze bylo ze Twoja coreczke zabieraja jakies wróżki :D no mowie Ci jak sie obudzilam to po prostu sie zaczelam smiac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę właśnie poczytać dokładnie o tych becikowych i ewentualnych pieniążkach z MOPSU komu i dlaczego. Mam też koleżankę, która dosłownie ssie kasę z każdej możliwej placówki to jak się coś ciekawego dowiem to podzielę się wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z mopsu trzeba miec bardzo mały dochód, mnie np do tego becikowego od pasństwa sama mam za duzy dochód, ale moge się z Moim ubiegac i wtedy mi przysługuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel a kojarzysz jakie to są progi - kwoty tego dochodu? Ale jak przebywam na macierzyńskim to jeszcze mamy dochód z 2 osób ale na wychowawczym już tylko z jednej - męża więc może do mopsu można się później zwrócić o jakiś zasiłek jak już mi macierzyński odejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to sie dzieli przez ilosc osob na utrzymaniu. Mychyba bysmy sie miescili bo ja jestem na najnizszej a moj na umowie ma polowe etatu tez najnizsza i to sie dzieli na 4 bo my i dzieci a kwota jest cos ok 700zl chyba na osobe ale moge sie mylic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakuska ta siateczka na owoce bądź warzywa nie ma nic wspolnego z tym czy dajesz lyzeczka czy nie.To jest w formie gryzaka gdy sie zeby wyzynają i malej to ulge przyniesie,a i druga sprawa likwiduje ryzyko zakrztuszenia się niedokładnie pogryzionym pokarmem przez dziecko. Asia daj znać jak wrócisz ze szkoły rodzenia iwcia i jak rozmowa w sprawie pracy ? kto będzie z Dawidkiem zostawał jakby wypaliło ? zaraz kąpanie mnie czeka tylko mała ze spacerku wróci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz wrocilam do domku i normalnie mnie d*** boli bo cale 2h siedzialam. Wiem juz wszystko o tych zasilkach bo mielismy wyklady z pania prawnik powiem tylko ze ja moge przy blizniakach wyciagnac 8tys lacznie, napisze jutro wszystko bo mnie tak dynia naparza ze nie moge w ekran patrzec wiec odezwe sie dopiero po USG pewnie chyba ze rano nie bede mogla spac albo moj mnie obudzi. zycze dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu o kurcze to ladna sumka sie Wam uzbiera ;) a jak wrazenia po pierwszych zajeciach?chodzisz z mężem? miłej nocki i oby dyńka nie bolała weź paracetamol;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAA to takie cudo :D a ja myslalam ze to dziala jak butelka tylko ma wieksza dziurke :) sprytne sprytne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej sorki ze cueikłam wczoraj ale forum mi się zepsuło i nie dało sie nic napisać. Asia czekamy na info o zasiłkach. Kurcze faktycznie Was obejmie co innego a mnie co innego :D Bo od przyszłego roku maja chyba podnieśc w mopsie na 538 zł. Ehh i znowu waga w góre. :( ale dostae zrypę od lekarza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej... tez miałam ta siateczke ale u nas sie nie sprawdziła... tzn jak wkładałam małemu jakis owoc tam to pozniej nie dosc ze był cały brudny i wszystko wokoło to do tego nigdy nie mogłam oczyscic tej siateczki wiec zostałam przy łyżeczce do owocóe. albo blenderowaniu w formie koktajlu z jogurtem.i spokój:) Ineezz z praca tak ze ide dzis na probe na 14-zobaczymy. ja nie szukam stalej pracy tylko dorywczej na kilka godzin, moj Dominik ma co drugi dzien wolne i chodziłabym w te dni co on jest w domu bo on bedzie siedział z małym. ale to dzisiaj dokłądnie sie bede dogadywac co i jak. Asia to niezle macie szanse wyciagnac, nono taka kasa sie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Angel:) ale nawet jakby nie wyszło to bym sie nie martwiła, bo nie mam duzego parcia na pace, moj D to wogole nie chce zebym szła, ale ja chce zeby cos ze soba zobic a nie siedziec cały czas zamknieta w czterech scianach z dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia o to wlasnie chodzi ze kobieta tez musi czasem wyjsc do ludzi zeby nie oszalec :) a i swoja kasa tez sie przyda :) ja od stycznia wracam do pracy koniec laby :D Ja na mlodej wyciagnelam 5400 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej no iwcia na pewno świetnie dasz sobie radę ;) a z mężem to fajnie macie,że tak się możecie wymieniać Twój pewnie doceni teraz Twoją pracę w domu i przy małym;] (chociaz na pewno docenia,ale teraz zacznie bardziej) :D co do siateczki to tak jak ze wszystkim u jednych się sprawdza u innych nie;) Asia na Usg ciekawe jak tam jej maluszki i czy mała coś przybrała,czy tak jak mnie będzie jej o hipotrofii mówił ;/oby bylo ok! dziś znow ładna pogoda po obiadku zmykamy na spacerek trzeba korzystac i lapac ostatnie promienie sloneczka a mnie za to dzis lep nawala i pewnie @ przyjdzie bo mnie na slodycze bierze angel jak tam psinka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Wpadam się tylko zameldować, że jeszcze nie rodzę :) Mój ma dziś wolne więc nie będzie mnie z wami a popołudniu mamy wizytę u gin. Pewnie dopiero jutro rano uda mi się coś naskrobać co ciekawego się dowiedziałam. Jutro też będę mieć zabiegany dzień bo też mam wizytę u lekarza, takie 3 dniowe trio mi się trafiło każdego dnia inny lekarz ale to już chyba koniec i święty spokój aż do czasu kiedy będę chodzić na KTG. A własnie od kiedy się na KTG chodzi? Oprócz tego muszę porobić raporty do firmy. Ehh tak nie lubię początku miesiąca bo zawsze mam tyle pracy... Iwcia 3mam kciuki, żeby twoje plany zawodowe się spełniły ;) Asia czekamy na dokładne i czytelne opisy jak wyciągnąć i od kogo trochę kaski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inezz psinka żyje ale obiecuje , że kiedyś go uduszę jak mi będzie mruczeć do ucha w środku nocy tylko po to żeby wejść łóz\ka. Kurde ale wiem czemu z niedzieli an poniedziałek nie dał mi spac bo , teściowa dała mu kość wieprzowa taka mała i on ją połknął, ehh dziś rano mnie obudził bo ja zwrócił ;/ dobrze, ze nie na dywan ehhh I mówic ludziom, żeby nic nie dawali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki jestem w końcu :) na początek złe wiadomości, oblałam egzamin na technika :/ miałam 66proc a trzeba było mieć 75 żeby zdać, no trudno, ale teoretyczny ładnie zdałam na 80proc. Teraz co do tych wszystkich zasiłków to tak po kolei: -Becikowe państwowe (1000zl na 1 dziecko) w tym roku przysługuje każdemu, od przyszłego roku zmienia sie przepisy i będą przysługiwać zależnie od dochodów. Załatwiamy na os. Handlowym lub ul. Stachowicza 18 -Becikowe krakowskie (1000zl na 1 dziecko) Przysługuje również każdemu kto jest zameldowany od co najmniej roku w Krakowie (mama lub tata dziecka) ALE urzędnicy wyrywkowo mogą sprawdzać na co zostały wydane te pieniądze dlatego do 12 miesięcy od otrzymania pieniędzy należy zbierać imienne faktury za rzeczy dla dziecka i trzymać je 3 lata bo przez taki okres mogą nas skontrolować. Załatwiamy na os. Handlowym lub ul. Stachowicza 18 - Dodatek do rodzinnego (1000zl na 1 dziecko) Jeśli składamy o rodzinne dla dziecka i dostaniemy pozytywna odpowiedz to możemy starać się do roku od urodzenia o ten dodatek i tutaj sa kryteria. W tym roku dochód na jedna osobe nie może przekroczyć 504zl netto na osobę, czyli tak jak u nas sie załapiemy bo jego pol etatu i moj cały dzielimy na 4 bo my i dzieci wiec sie mieścimy. Załatwiamy na os. Handlowym lub ul. Stachowicza 18 -Dodatek z tytułu urodzenia dziecka z MOPSu (1000zl na 1 dziecko) i o tym wiem najmniej bo pani prawnik nie była w stanie nam wiele na ten temat powiedzieć ale postaram sie jak najszybciej dowiedzieć gdzie ile i jak sie to załatwia, ale kryteria sa chyba takie same czyli 504 netto na osobę. Oprócz tego wiem ze dzieci urodzone w Żeromskim, Rydygierze i Ujastu rejestrujemy na os. Zgody 2 bez względu na to gdzie jest sie zameldowanym. Natomiast Kopernik, Narutowicz i jeszcze jeden jakiś szpital to rejestrujemy na ul. Lubelskiej. Po urodzeniu dziecka, ojcu przysługują 2 dni wolnego 100% płatne wiec warto z tego skorzystać. A co do macierzyńskiego to jest 20 tygodni i można złożyć wniosek do pracodawcy o dodatkowy urlop macierzyński który wynosi 4 tygodnie (wszystko 100% płatne), mowie o jednym dziecku, ja mam dobrze bo mam 31tyg i 6 dodatkowych :P Teraz o tym USG :) wg doktorka "wszystko tak ma byc" czyli ze to jest normalne ze szyjkę mam miękką i podatna na rozciąganie i ze mam rozwarcie i odpadniety czop. Powiem szczerze ze nie uspokoiło mnie to zbytnio ale jest dobra nowina :P Doktorek od poniedziałku idzie na urlop i przejmuje mnie Pani Dorota do konca ciazy hihi :classic_cool: a tak wogole to pytałam Go kiedy będziemy ustalać termin cc i powiedział ze to będzie prawdopodobnie 2 października ale porozmawiamy o tym pojutrze bo mam wizytę u Niego. AAA no i najważniejsze :D dzieciaczki maja ładną wagę i ta różnica była stad ze ten sprzęt w promedzie jest do d*** i chłopiec wazy ok 2550 a dziewczynka 2175 wiec jest ok,dal mi jeszcze 3 dni i później skończę 34tc wiec już będzie wszystko ok bo bliźniaki sa mniejsze ale zawsze wcześniej dojrzewają jakieś 2 tygodnie do przodu są :) no i chłopczyk znowu zmienił ułożenie i z miednicowego przeszedł na poprzeczne tak jak siostrzyczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia nie trzeba byc zameldowanym w Krakowie wystarczy im udowodnic ze sie mieszka min rok w krakowie czyli przedstawic umowe najmu mieszkania :) Ja 2 tys mam z becikowego, w pracy sie ubezp w grupowce dostalam 1400 i ja i moj ubezpieczylismy sie w innej grupowce i dostalismy po tysiaku czyli lacznie 2 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakuska mozliwe ze masz racje, ja tak zrozumialam z tego co ona mowila a tam wszycy byli zameldowani w krk wiec nikt sie nie pytal nic na ten temat wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia no to super:) Dobrze ze dzieciaczki ładnie rosną :) 2 październik :) to już Waga chyba :d Trzymam kciuki , żebyś jak najdłużej wytrzymała Dzięki za info o becikowych ja wiem, że na 2 się załapię :d natomiast jako dodatek do rodzinnego i mops to msze policzyć z pita . Wezmę sobie przykładowy tamten rok, powiedz mi czy dzieci sa brane pod uwagę ? jak napisałaś a przeoczyłam to sorki :) Musze się dowiedzieć czy do wszystkich mogę brać pod uwagę Mojego jako konkubenta :d Od przyszłego roku przy jednym becikowym zmienia się próg dochodowy a raczej dochodzi bo teraz go nie ma i nie może przekroczyć 1922 zł, w rodzinnym i w mopsie się zmienia na 538 zł. Z tym macierzyńskim cos mi nie pasuje bo w kodeksie jest 20 tyg + 2 dodatkowe ale sprawdzę to sobie jeszcez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×