Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

inka smaruje codziennie tą ziajką Moja :O) O kurcze faktycznie daje rade z tą butelka a ja nie hciałam wierzyc jak mi mówiono , że mała lepsza bo dziecko trzyma samo po jakims czasie :d :) hehe jaka blond niunia się robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Inka ;) a co do Twoich wlosow to ja mialam wrazenie w szpitalu ze Ty masz ich duuuuzoooo szczegolnie jak spielas:) Usg mamy dopiero 21listopada bo sie dodzwonic tez nie moglam. Kurde czemu moje sa tak do tylu ze wszystkim, Twoja Olcia juz butelke trzyma a jest 2 dni mlodsza a moje nawet zadnych prob nie podejmuja. a jak ogolnie zainteresowanie Olci czymkolwiek? bierze juz do lapki jakies zabawki? Gosia ta kolyska jest boska :) moze powinnas zaczac takie robic na zamowienie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka a wogole to jak zobaczylam foto Olci w wanience to myslalam ze to moje :D wysylam na poczte zobacz jakie podobne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka, nie wiem czy z tymi szczepionkami to nie chodzi Ci o te co w pierwszej dobie się podaje, bo tu wiem że jest to właśnie że te darmowe niby maja jakieś tam metale a że te płatne mniej czy w ogóle,,,ale nie wiem czy to tak jest, w tych późniejszych może też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dowiedzcie się, czy w waszym szpitalu szczepią na wzwB Euvax B, czy Engerix za dopłatą. Ta pierwsza to szajs, bierzcie tą drugą nawet jak trzeba dopłacić. Nigdzie się już Euvaxem nie szczepi tylko w naszym ciemnogrodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, daj tym swoim maluszkom trochę czasu, jeżeli pediatra nie widzi nieprawidłowości to pewnie nic złego się nie dzieję, każde dziecko jest inne, jedni się cieszą jak dziecko ma rok i zaczyna pierwsze kroki stawiać a inne śmigają w wieku 8 miesięcy , z zębami też lubi być różnica między dziećmi co do czasu pojawiania się ich itp. Może dlatego się mniej interesują otoczeniem bo mają siebie,,,, Spróbuj je oddzielnie czymś zainteresować. 🌼 Wam też tak długo dziś się fotki na poczcie otwierają ??? u mnie koszmar i się zastanawiam dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euvax B zawiera rtęć i jest za darmo oczywiście. Za Engerix w większości szpitali trzeba dopłacić, ale warto. W ogóle teraz wycofują jedną serię Euvaxu bo nie spełniała wymagań jakościowych. Syf. Jest o tym oficjalna informacja. Google "Euvax B wycofana".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez sie nie chca otwierac . Własnie sobie czytam o tych szc zepionkach :D wrzuce Wam póxniej info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce zarejestrowanych jest szereg rekombinowanych szczepionek II generacji : H-B-VAX II - Merck Sharp Dhome (MSD) HBvaxPRO - Merck Sharp Dhome (MSD) Engerix B - Glaxo Smith Kline (GSK) Euvax B - prod. koreańskiej L.G Chemical Ltd., dystrybucja Aventis Pasteur (AvP) Hepavax Gene - produkcji koreańskiej Green Cross Vaccine, dystrybucja Biomed-Kraków W 2001 roku 2 szczepionki : HBvaxPRO (MSD) oraz Engerix B (GSK) wyeliminowały ze składu szczepionek tiomersal (pochodna etylowa rtęci), a w związku z tym my (Prometeusze) zalecamy szczepienie tymi szczepionkami, które wyróżniają się tym spośród innych. W czasie trwania akcji "Zółta Dekada;" można skorzystać z promocyjnych szczepień, w których cena 3 dawek jest łącznie niższa. Akcja promocyjnych szczepeiń organizowana przez firmę Merck Sharp Dhome (MSD) niesie za sobą także sposób na przypomnienie o przyjęciu kolejnych dawek szczepionki, co w znaczący sposób ogranicza typowe zapominalstwo i problem "co zrobić, jeśli przyjęłem 1 lub dwie dawki, a o trzeciej zapomniałem". Szczegóły promocyjnych szczepień na stronie : Akcji "Żółta Dekada" Wśród wszystkich producentów szczepionek panuje zgodność co do dawek szczepionki : 10 mikrogramów antygenu HBs w jednej dawce dla dzieci, 20 mikrogramów dla dorosłych. Wyjątek stanowi tu firma Merck Sharp Dhome (MSD), która zaleca dawki o połowe mniejsze (5 i 10 mikrogramów), zdecydowanie twierdząc zarazem, że skuteczność ich szczepionki pomimo to nie jest gorsza. Nie zarejestrowano w Polsce jak dotąd rzadnej szczepionki III generacji, które są prawdopodobnie lepsze, skuteczniejsze, ale zarazem droższe. Szczepionki III generacji to między innymi : Bio Hep (Izrael), Hepe-Gene (Niemcy), Hepacare (Anglia). Szczepionki III generacji zawierają w odróżnieniu do szczepionek II generacji wszystkie białka antygenu HBs, a więc : S oraz pre S1 i S2, a szczepionki II generacji wyłącznie białko S (bez białek pre S1 i pre S2). Cos takiego znalazłam. I jesczez było na temet tej pierwszej szczepionki, że ona jest koreańska i że ejst wycofywana na całym swiecie ;/ Świetnie dzieki z ainfo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce zarejestrowanych jest szereg rekombinowanych szczepionek II generacji : H-B-VAX II - Merck Sharp Dhome (MSD) HBvaxPRO - Merck Sharp Dhome (MSD) Engerix B - Glaxo Smith Kline (GSK) Euvax B - prod. koreańskiej L.G Chemical Ltd., dystrybucja Aventis Pasteur (AvP) Hepavax Gene - produkcji koreańskiej Green Cross Vaccine, dystrybucja Biomed-Kraków W 2001 roku 2 szczepionki : HBvaxPRO (MSD) oraz Engerix B (GSK) wyeliminowały ze składu szczepionek tiomersal (pochodna etylowa rtęci), a w związku z tym my (Prometeusze) zalecamy szczepienie tymi szczepionkami, które wyróżniają się tym spośród innych. W czasie trwania akcji "Zółta Dekada;" można skorzystać z promocyjnych szczepień, w których cena 3 dawek jest łącznie niższa. Akcja promocyjnych szczepeiń organizowana przez firmę Merck Sharp Dhome (MSD) niesie za sobą także sposób na przypomnienie o przyjęciu kolejnych dawek szczepionki, co w znaczący sposób ogranicza typowe zapominalstwo i problem "co zrobić, jeśli przyjęłem 1 lub dwie dawki, a o trzeciej zapomniałem". Szczegóły promocyjnych szczepień na stronie : Akcji "Żółta Dekada" Wśród wszystkich producentów szczepionek panuje zgodność co do dawek szczepionki : 10 mikrogramów antygenu HBs w jednej dawce dla dzieci, 20 mikrogramów dla dorosłych. Wyjątek stanowi tu firma Merck Sharp Dhome (MSD), która zaleca dawki o połowe mniejsze (5 i 10 mikrogramów), zdecydowanie twierdząc zarazem, że skuteczność ich szczepionki pomimo to nie jest gorsza. Nie zarejestrowano w Polsce jak dotąd rzadnej szczepionki III generacji, które są prawdopodobnie lepsze, skuteczniejsze, ale zarazem droższe. Szczepionki III generacji to między innymi : Bio Hep (Izrael), Hepe-Gene (Niemcy), Hepacare (Anglia). Szczepionki III generacji zawierają w odróżnieniu do szczepionek II generacji wszystkie białka antygenu HBs, a więc : S oraz pre S1 i S2, a szczepionki II generacji wyłącznie białko S (bez białek pre S1 i pre S2). Cos takiego znalazłam. I jesczez było na temet tej pierwszej szczepionki, że ona jest koreańska i że ejst wycofywana na całym swiecie ;/ Świetnie dzieki z ainfo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te 5w1 i 6w1 to dobre szczepionki. Lżejsze niż te sanepidowskie podstawowe i dużo kłucia mniej. Jak kogoś stać, warto dziecku ulżyć. Są różnych producentów, ale porównywalne. I nie warto się aż tak bardzo bać powikłań i skutków ubocznych, bo i tak są mniejsze niż po standardowych szczepionkach i występują rzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja bym nie pomyliła bo u mnie siuraka nie ma :P Ty to może i tak bo masz i siuraka i siuśke :P W sensie w pampkach a nie u Ciebie. Ale fakt wanienki mamy w podobnym kolorze. A jak Ci się kąpie z tą gąbeczką? Ja mam kupioną ale nie używałam (jak mój M pojedzie w zimie na narty to gąbka będzie dla mnie wybawieniem) mój M zawsze trzyma małą bo ma duże silne ręce i myje jej główkę paszki i szyje a ja stoję z 2 strony i myję nóżki, pupcię, brzuszek i plecki. Hmm to ciekawe z tym USG bo ja dzwoniłam po tobie a mam termin przed tobą, może dlatego, że przez telefon błagalnym głosem zapytałam pana czy nie ma nic wcześniej bo termin który mi podał to dla mnie za późno. Hehe, to opowiem Ci jak było a jesteś pewna, że to jest bezpłatne? Bo w szpitalu mówili, że akurat to nie jest refundowane. Angel już czytam o tych szczepieniach. Ja na 100% biorę płatne 5w1 lub 6w1 tylko się zastanawiam czy mam sobie sama coś kupić, czy zdecydować się na te co one tam mają u siebie (bo już doczytałam, że są rożni producenci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widze te reklamy schudnij 12 kilo w 4 tygodnie lub zwrot pieniędzy to mi się śmiać chce Ja w 30 minut "zrzuciłam" 8 kilo rodząc moją Olcię hehe :D A Asia pewnie jeszcze więcej kg się pozbyła i co nikt nas nie przebije i nie trzeba było czekać 4 tygodnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taaa niech się producenci tych syfów schowają :P Asia a co do powrotu do karmienia piersią to znam przypadki, że kobiety ze w ciągu kilku tygodni kobiety z karmienia tylko mm był w stanie przejść na karmienie tylko piersią. A u ciebie jest tylko mm? Na mnie rewelacyjnie działa Karmi piję je co rano, kiedyś jak wypiłam na noc a akurat wtedy Ola przespała 6 godzin i ja 6 godzin się nie odciągałam to myślałam, że mi cyce rozsadzi i uciągnełam wtedy 260ml a i tak nie spuściłam ich do końca bo już myślałam, że mi od pompowania brodawki odlecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie dokładnie będe w głębiac w temat przed porodem teraz mi sie nie chce z abardzo :d No i zdam sie na Wasze opinie :) na 19 mam być zmienić koła D: Asia mozliwe ze mój dzis będzie tam patrzył na czescie u Was :) Czy któraś z Was uzywała pieluszek huggis neborn albo happy z belli ? Pytam bo kolega jest przedstawicielem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel ja mialam 2 opakowanie huggis i mi przemakaly, po 3h jak przewijalam to byly mokre z zewnatrz, no ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam huggis neborn ale z USA i nie wiem czy w PL są identyczne. Hmm natomiast co do pieluszek to ciężki temat. Fajne są pampersy premium care bo mają taką super siatkę, że cała kupa siedzi pod siatką a na pupie kilka drobnych gródek zostaje. A te pieluchy które mają wnętrze jak wyprasowana wata to już tak kupki nie wciągną do środka. Ale pampersy premium care mają taki minus, że mi kilka razy przemokły bo jak się pod światło popatrzy to one tylko mają taki wąski pasek tego czegoś co pochłania wilgoć a jak sobie dzidzia śpi na boku i zrobi siusiu tak, że na bok spłynie to wycieknie nogawką. Będę teraz testować z rosmana pieluszki a na późnej znów mam huggisy ale też z USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no aj słysząłam ze najlepze pampki zielone, ale tak zaczełam z nim dzis gadac :) Bo ten co miał mi ceny pampkow wysłac to sie prosze juz od kiedy niech spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel najlepsze sa pampers active baby;) krakuska kupiłam Mai tran mollers'a :D w koncu;)mi smakuje wiec sobie podbieram zreszta po otwarciu trzeba zurzyc do 3mies a to 250ml ;/ my szczepilismy 5w1 szczepionką taką,którą stosują u nas w przychodni.Maja bardzo dobrze zniosła szczepienie 0 powikłań poszczepiennych. no i znow się pochwalę mamy kolejnego kiełka,czyli już 5 na dzien dzisiejszy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inezz czyli te zwykłe zielone :) oo to super juz 5 :) My sie musimy zgadac w wiadomym temacie jesczez :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel tak zielone:) az 5 wysyp normalnie;) pisz jak coś :)moja jojczydupka za bardzo nie pozwala przy lapku siedziec Asia ogladałam z Mają filmik Twoich maluszków- patrzyła jak zaczarowana! śliczne masz te dzieciaczki ! posciel cudo,tylke te poduchy aut;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ineezz ciesze sie ze Twoja core tak zainteresowaly maluszki ;) poduchy ida aut tylko jak moj wroci bo chce zeby zobaczyl jak cudnie wygladaja :) dzisiaj Mala zaczela sama do siebie gaworzyc, siedze przy kompie i slysze aghhhh gmmmm bbbb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobietki:-) Powiem szczerze ,ze przerazilam sie tymi szczepionkami. Trzeba to bedzie dobrze sprawdzic. No ja nie widze Maluszkow Waszych ,ale napewno wszystkie sa sliczne, wszystkim serdecznie gratuluje. Jak bede sie na poczatku mylic co do Nikow to wybaczcie, z czasem sie naucze , slowo . Jeszcze raz dziekuje za rady co do wozka, dzis z mezem bylismy ogladac, ale jeszcze nie wybralam. Tak jestem na poczatku 7mego miesiaca, boze jak ten czas leci:-) Pozdrawiam wszystkie Mamusie :-) i te oczekujace. Inez chcialam zapytac czy ja w ciazy tez powinnam pic tran?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane zbieram sie do lekarza z maluchami. Dam znac pozniej co powiedziala, mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i zwaze je przy okazji,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazela , a gdzie chcesz rodzić u siebie czy w Krakowie ? J atranu nie pije ale zazywam Falvit Mama i do tego kwasy dha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×