Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Kaju- pracusiu niestety musisz zwolnić tempo teraz wszystko będzie dobrze :) na szczęście zakupy teraz można robić przez internet i tym będziesz zabijać czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można oglądać zaległe filmy później te same po angielsku szlifować języki albo zacząć uczyć się nowego a domem musi się zająć m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Ewuska Ja miałam kłucia w pochwie, ból krocza przy siedzeniu To nie jest do końca objaw skracania, a ucisku dziecka na szyjkę pod wplywem czego szyjka sie skróciła, od nacisku zrobiło rozwarcie Do tego kilka razy miałam brzuch twardy jak głaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja,Kati,Roosa-trzymam mocno kciuki,zeby wszystko bylo dobrze i zeby wasze maluszki siedzialy jak najdluzej w brzuszkach.Spojrzcie na to lezenie z tej strony,ze po porodzie nie bedzie kiedy sie pobyczyc,wiec zbierajcie sily na pozniej:) Iskierko-och,cos bardzo niesmiale to twoje dziecko,no ale juz za chwile sie dowiesz kto tam sie tak ukrywa.Masz duzo ubranek po synku takich malych?Ja w ogole nie zostawilam sobie,oprocz dwoch sukieneczek takich balowych jakby(beda na pamiatke;)) Kati-hoho,wyprawka pierwsza klasa,gratuluje. Gusia-ja tez mam kombinezon na 62,ale jakis mi sie wielki wydaje,kurcze.oze dlatego,ze moja corka byla tak drobniutka,ze w 56 tonela,zobaczymy jaki bedzie jej braciszek. Mnie dzis w nocy obudzil bol zoladka okropny,nie wiem od czego,nic podejrzanego nie jadlam,na szczescie przeszedl szybko,a nad ranem znow serce mi bilo jak szalone,jakies dziwne przezycia.Teraz jest dobrze,rosolek sobie pyrka juz.Milego dnia,dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Kaja Wszystko będzie dobrze :) leż dużo i odpoczywaj :) Jak tak czytam Wasze wpisy to sama się nakręcam i boję, więc chyba też zacznę kupować szybciej wyprawkę, bo póki co to chciałam poczekać jeszcze z miesiąc na wyprzedaże, a największe zakupy planowałam pomiędzy świętami a sylwestrem, bo wtedy będzie można kupić wszystko za bezcen. W minionym tygodniu kupiłam sobie kurtkę zimową ciążową i oczywiście ponad 300 PLN poszło, bo wszędzie takie ceny były - ktoś mi powiedział, że mają duże marże na ciążowych rzeczach, bo kobiety w ciąży nie mają wyjścia i tak muszą kupić. Co do mebli do pokoiku to jestem załamana, bo nic mi się nie podoba:( i zdecydowałam już się na stolarza, teraz wybieram sobie projekt i będą na zamówienie, bo już byłam załamana. Pozdr, J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja, Kati, uwazajcie na siedie dziewczyny, normalnie stracha mi narobilycie.. wczoraj przez caly dzien nie czulam ruchow malenstwa, zmartwilam sie bo juz czuje porzadne kopniaczki i dosc liczne, gdzies na stronie ciaza bla bla bla wyczytalam zeby juz liczyc ruchy i w razie czego konsultacje, wiec napislaam okolo 18 do mojego gina jaka jest sytuacja okolo 20 oddzwonila polozna i spytala czy juz czuje (na szczescie poczulam - dosc nie liczne) i powiedziala ze jak tak dalej bedzie to dzis na 9:00 do lekarza na wizyte, podepna mnie pod ktg i zrobia usg czy wszystko wporzadku, wstalam dzis z mega bolem brzucha, ale na szczescie juz przeszlo, ja nie poszlam do tego lekarza bo jak juz zaczelam zasypiac na boku oczywiscie to maly dal znac o sobie i zasnac mi nie dal:P kurcze normalnie mowie Wam strasznie sie wystraszylam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny leżcie i odpoczywajcie :) mnie się też szyjka skróciła ale narazie niewiele... lekarz kazał się nie przejmować narazie, też biorę asmag ale 3x2 tabletki, teraz idę 6 listopada to się okaże co dalej, mam nadzieję że wszystko ok będzie, staram się oszczędzać i więcej leżeć ale wiecie jak to jest... pranie, sprzątanie, gotowanie itp :/ jeszcze czasem muszę przypilnować co się dzieje na budowie u nas... i jakoś tak schodzi, ale też zwlekam się z łóżka zazwyczaj o tej porze, rano z mężem zjem śniadanko i wracam do łóżka, obejrze cosik i zaczynam dzionek dopiero :P co do ruchów maleństwa to moja też tak miała że potrafiła się nie ruszać przez cały dzień... ale później nadrabiała :P teraz za to jak zacznie mnie kopać i się wiercić tak rusza się przez dobre kilka minut :) ale fajoskie uczucie... mogłabym tak siedzieć, leżeć cały dzien i patrzeć sie na ruszający brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosa trzymaj się kochana ciepło, musi być dobrze a jak lekarz będzie chciał Cię do szpitala położyć to nie martw się tylko idź. Judka co to za kurtka za 300 zł, ja to nawet myśleć nie chcę pewnie kupię jakąś w ciuchu lub większy rozmiar szkoda mi kasy biorą pod uwagę, że siedzę w domku i tylko od czasu do czasu gdzieś wychodzę. moje konto ja Cię doskonale rozumiem budowy trzeba dopilnować bo inaczej będzie jak u mnie mąż rozbiera dzisiaj kostkę na tarasie bo źle była położona:( Ja dziewczyny po wizycie uspokoił mnie mój gin, bóle żołądka od ucisku chociaż wczoraj na badaniu główką w dół był mój mały ułożony i wiercił się. Wyniki też ok, te pozycje na minusie to stąd, że w ciąży niektóre wartości spadają więc mnie też uspokoił. Następna wizyta 22 listopada; a robił wczoraj mi 3d tzn tak chwilami bo chciał mi pokazać siusiaka wyraźniej no i beż wątpienia chłopak ale takie właściwe 3d dopiero w grudniu bo stwierdził, że mały będzie już spory i będzie co oglądać a teraz za wcześnie jest. Mój mąż jak zwykle nie mógł nagle do pracy miał ale ja akurat się do tego przyzwyczaiłam:(. Dziewczyny ależ wy macie wyprawki:( kiedy ja się tym zajmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Lunek Takie są ceny kurtek ciążowych zimowych wszędzie. Patrzyłam nawet na Allegro i nieużywana i to bez markowa od 300,00 PLN w z wyż, więc wolałam już za taką ceną kupić markową i mieć dzięki temu gwarancję. Kupiłam w C&A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ;) Kati zakup pierwsza klasa;) Dziewczyny kurcze szkoda mi Was ze musiscie lezec domyslalam sie ze ciezo jest cały dzien nie wychodzic z łózka ,ale jak mus to mus i odpoczywajcie ;)duzo zdrowka dla Was;) Iskierka a masz jakies przeczucie co do plci? Kaja ja wlasnie mialam takie bole jak opisujesz mowilam o tym poloznej ale ona stwierdziła ze to dzidzia naciska teraz sie wystraszylam tym bardzej ze tu raczej nie badaja .. mamluty moja dzidzia wczoraj tez nie dawala o sobie znac widocznie mialy dzien leniuszka dzis i w nocy tylko delikatnie popukala;) moje konto trzymam kciuki za wizyte;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Jesteście kochane :) Fajnie jest Was mieć :) :) :) Ewuskaa jeśli chodzi o objawy to pierwszym objawem był okropny ból brzucha, uniemożliwiający chodzenie i twardnienie brzucha mimo nospy i magnezu. Wtedy trafiłam do szpitala. Później czułam się bardzo dobrze a podczas badania połówkowego, gdy lekarz dość mocno uciskał głowicę a ja się stresowałam okazało, że do 2 cm się skróciła... Później już leżałam większość doby, ona skracała się i wydłużała, ale to dlatego, że jest miękka i niestabilna.. ...I.. KAJA po założeniu szwu można chodzić ale nie za długo. Lekarz będzie Cię monitorował. Szczególnie pierwsze dni po założeniu wymagają odpoczynku. Może niech Twój m. wybierze np. 3 najładniejsze pościele a Ty już z tych 3 będziesz wybierała? Ja niestety tylko na tel. będę wybierać...Bo nic nie mogę chodzić..:( Kaja najważniejsze, że jest twarda. Mój lekarz (a zmieniłam na b. dobrego specjalistę po tych akcjach, bo wcześniejszej brakowało doświadczenia..i przerosło ją to chyba..)powiedział, że lepsza szyjka na 1,5 cm ale twarda niż na 4 miękka. Dasz radę!!! Tylko nie stresuj się za mocno!... Powiem Ci Kaja, że przez ostatnie 5 lat strasznie ciężko pracowałam nad czymś, co miałam sfinalizować w tym roku... Do tego pracowałam na dwa etaty i b. dużo jeździłam nie tylko po Polsce... W czasie ciąży miałam ten mój wymarzony projekt zakończyć, by móc po jakimś czasie przejść do czegoś innego... Wszystko się zmieniło. To jest bardzo frustrujące...ale dobro dziecka jest najważniejsze ... Jak zabijam czas... Staram się trochę czytać (choć przez pierwsze tyg. nie byłam w stanie psychicznie, oglądam tv, rozmawiam przez tel i odsypiam nocki, podczas których ból kości mnie budzi .. Zapytaj lekarza o ten fenoterol może, on zapobiega skurczom i twardnieniom, które przy krótkiej szyjce są niebezpieczne.. ;;i;; Judka Ty nic się nie martw!:) Limit na problemy z szyjką wyczerpany! Mama 2013 cieszę się, że u Ciebie ok. Lunek, fajnie, że mogłaś zobaczyć maleństwo. Ja też z kurtka się wstrzymałam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli chodzi o kurtke to na szczecie nie musze kupowac, dostane taki fajny hmmm kozuszek czy plaszcz, sama nie wiem co to ale ladne i powinien "starczyc" az do rozwiazania :) wiec duza ulga jezeli o to chodzi :) co do wyprawki to u mnie z tym kiepsko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko właśnie skończyłam się objadać paluszkami rybnymi. Wiecie normalnie taka mnie ochota naszła, że pogoniłam brata do sklepu nie mogłam wytrzymać. Wiem, że to nie za bardzo zdrowe ale jak ktoś wogóle nie je ryb toi paluszki dobre:). U mnie strasznie zimno uważajcie na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się dzisiaj nudziłam i zrobiłam ciasto czekoladowe, ju stygnie... Przygotowałam sandwiche i czekam na mężusia ;) Kręgosłup daje mi popalić, ale to też dlatego bo od dzieciństwa mam duże skrzywienie kręgosłupa - skoliozę i lekarz mnie uprzedzał że w ciąży być może będę musiała od początku leżeć, ale na szczęście jak do tej pory nie jest tak źle ;) Uwielbiam tańczyć, właśnie oglądam GOT TO DANCE, ale z brzuszkiem coraz gorzej mogę coś szybkiego ruszać ;) Miłego wieczoru mamuśki i dużo optymizmu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj mam wielkiego lenia pospałam do 10 chodzę sobie w piżamie :) od dwóch dni też bardzo mnie bolą plecy, szczególnie jak dużo chodzę. Dzisiaj z mężem jedziemy na zakupy, może w końcu coś kupimy dla naszego synka :) jedyne co ma to wymalowany pokoik, dzisiaj miały być meble ale stolarz czeka za jakimiś prowadnicami do szuflad i montaż przełożył na przyszły tydz ;( miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia-Angek
A ja mam dziś montaż szafy przedpokojowej ;) Wstałam o 8 a całą noc nie spałam, przewracałam się z boku na bok i nie mogłam zasnąć ;( U mnie sypie i sypie śniegiem, a jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Źle wpisałam nick: A ja mam dziś montaż szafy przedpokojowej ;) Wstałam o 8 a całą noc nie spałam, przewracałam się z boku na bok i nie mogłam zasnąć ;( U mnie sypie i sypie śniegiem, a jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) u mnie najpierw sypało jak wstałam to było biało a teraz pada i pada deszcz:(. Dla poprawy nastroju zrobiłam szarlotkę z budyniem na kruchym cieście mam nadzieję, że wyjdzie. A ja nie mam pojęcia jak ,,udoskonalić" pokój dla małego. Jest zielony, wyłożone panele; myślałam o jakimś szablonie na ściany albo naklejkach ale jakoś pomysłów brak. Meble będą później na razie nie wiem czy zdążymy się przeprowadzić do narodzin małego:(. Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
Lunek mogę się wprosić na szarlotkę? :) ale narobiłaś mi ochoty. Ja od rana "walczę" z krokietami z mięsem i pieczarkami, a sprzątanie zacznę dopiero po obiedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunek może jakieś wstawki z tapety, ja mam tak liliowy pokój i pare pasów biało srebrno fioletowych i wszystkim bardzo się podoba. 🌻 My po usg, Alunia waży 620g i 18 cm już ma że ledwo na ekranie się mieściła :D, kolejna wizyta za m-c 🌻 U mnie też rano padał śnieg a teraz deszcz i deszcz, że tylko siedzieć w ciepełku w domu. Też chyba zaraz upiekę ciasteczka "orzeszki" z nadzieniem karmelowym z kawałkami orzechów. :D A wczoraj podjechaliśmy do tesco po chleb bo już późno było, i mój M przechodząc koło dziecięcego działu tak się zakochał w kurteczce/płaszczyku z wychaftowanym osiołkiem z disneya że zaraz zapakował go do wózka, to nic że na 9-12 m-cy. Śmiałam się że bedzie miała już na następną zimę. A ja sobie wybrałam śliczny kocyk gruby polarowo- bawełniany kremowy z delikatnymi hafcikami na rogach 🌻 Miłego popłudnia dziewczyny, ja wieczorkiem z M na kabaret idziemy, to przynajmniej koniec dnia będzie wesoły patrząc na pogodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Green gras zapraszam:) ale szarlotka taka lekko przestudzona pychotka mniam mniam, gdybym nie wiedziała, że będzie chłopak to byłabym przekonana,że dziewczynka. Gusia właśnie pomyślałam o tapecie już nawet jakieś oglądałam mojemu domowemu fachowcowi nie za bardzo się podobał ten pomysł bo strasznie się denerwował jak tapetował naszą przyszłą sypialnię ale dla syna pierworodnego musi się poświęcić. Zazdroszczę tego wyjścia na kabaret :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer lev -tych malutkich ubranek mam całkiem sporo, żadnych nie wyrzucałam więc będzie jak znalazł. W ogóle mam sentyment do jego ciuszków i zostawiam wszystko. wrzesniowa mama - ja miałam przeczucie , że chłopczyk ale mąż i teściowie że na pewno dziewczynka i ja ju z teraz sama nie wiem. Jest mi to zupełnie obojętne. Ale mam już dość tej niepewności. Ewuskaaa- no teraz to juz raczej sie maluch nie wywinie, w całej okazałosci będzie pokazany. Kaja,Roosa - dbajcie o siebie i wypoczywajcie ile sie tylko da:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny a w szczególności Kaja i Rosa. Podobnie jak Wy muszę leżeć bo mam skróconą szyjkę i za ok 2 tyg będę mieć zakładany pessar. Ciężko tak wytrzymać w łóżku non stop. Więc dziewczyny (a zwłaszcza te którym twardnieje brzuszek) uważajcie na siebie bo u mnie od tego właśnie wszystko się zaczęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie dzis wywrocilam... troche brzuch mnie boli, zobaczymy, moze przestanie :) pochwale sie :) ja z moim M wlasnie od listopada bedziemy wynajmowac 2 pokojowe mieszkanko :) i bede miec w poblizu mame w razie czego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Omega316
dziewczyny jestem tu nowa. mam termin na 6 lutego. Roosa Kaja, kasienka m. u mnie również szyjka sie skróciła z 3,7cm do 2,7. do tego od wczoraj boli mnie podbrzusze nie jest to bardzo mocny ból ale takie pobolewanie jak podczas okresu i do tego lekkie kłocie w pochwie. nie moge urodzić wcześniej a bardzo sie tego boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
Lunek ja uwielbiam kruche ciasto :D tez mam w brzuszku chłopczyka a ciągle mam na słodkie ochotę ;) dziś już nie mam siły po sprzątaniu, ale jutro zrobię szarlotkę z budyniem, obowiązkowo! Ja miałam szyjkę od początku na 3 cm tylko, ale jest twarda i lekarz mówił, że dobrze trzyma, tylko ostatnio zauważyłam, ze częściej twardnieje mi brzuch, jest tak napięty jak w trakcie robienia brzuszków. Martwię się tym coraz bardziej, biorę asmag i czasami no-spe i przechodzi. U mnie w rodzinie często rodzą się wczesniaki, sama miałam tylko 1700g i martwię się, że mały wda się we mnie i będzie się pchał zbyt wcześnie na ten świat :( Roosa, Kaja i kasienka.m uważajcie na siebie, odpoczywajcie maleństwa i Wasze zdrowie jest najważniejsze MAMA2013LUTY- widzę że wszystko na dobrej drodze super! Omega316 witaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sobie siedzę, czytam wasze wpisy a mój maluszek mnie kopie ;) Takie kopniaczki zawsze poprawiają humor ;) Dbajcie o siebie mamuśki i dużo odpoczywajcie. We wtorek będę już miała drewniane łóżeczko z funkcją kołyski od koleżanki i od razu małe przemeblowanko ;) A jutro przyjdzie mi z Allegro duża paka ciuszków - już nie mogę się doczekać ;) Ostatnie dni coś mnie łapie bezsenność, co chwilę się budzę jakbym była wyspana i muszę bez przerwy napinać mięśnie rąk i nóg, wyciągać się. Macie tak? I częsty ból w pachwinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny U mnie maluch kopie już naprawdę nieźle. Co do wyprawki to dostałam od męża zakaz zaglądania do sklepów, szmateksów i na allegro. Bo szafa mi się nie domyka. Mam już całą kolekcję na 56 i dość dużo na większego malucha. Kombinezoniki mam 2, ale oba w rozmiarówce 0-3 ale wydają się dość spore, więc pewnie do końca kwietnia wystarczą. Z większych zakupów został wózek i pościel do łóżeczka, ale to pewnie dopiero grudzień-styczeń. Łóżeczko mamy dostać w spadku. Pogoda za to za oknem jest wredna. Nic człowiekowi się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omega 316 A bierzesz jakieś leki? Jak rozmawiałam ze swoim lekarzem to mówiłam mu że brzuszek czasem robi mi się twardy. Powiedział, że 5-6 razy w ciągu doby tak może być bo macica trenuje przed porodem. U mnie to trwa ok 1-2 minut i nie są to bolesne skurcze. Ale czasem też czuję, takie jakby "pulsowanie" w okolicy szyjki, tylko bardzo rzadko. Trudno mi to określić bo to moja pierwsza ciąża i nie wiem co jest normalne a co mpowinno niepokoić. Ale mój lekarz świetnie wszystko wyjaśnia. Gdyby to zdarzało się często to mam dzwonić do niego, albo od razu do szpitala jechać. Powiedział, że musze na siebie uważać, żeby przynajmniej do 37 tyg wytrzymać. Zalecił też spanie na łóżku podniesionym od strony nóg o 20 cm. Ale myśle, że po założeniu pessara będę już spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×