Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Moje konto-no wlasnie nie,powinnam popijac czyms z wit.c,bo wtedy zelazo sie szybciej wchlania.za dwa tygodnie mam wizyte i zobacze jak tam wyglada sprawa,ty masz super hemoglobine,zazdroszcze. Smiechula-witaj:) Co do wlosow,to na glowie sa ladniejsze i nie wypadaja,a na innych czesciach ciala rosna wolniej,wiec wszystko dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jak dziewczyny bierzecie to myślę, że nie zaszkodzi jak sama zacznę brać ten prenatal... Tym bardziej, że nie mam zbyt urozmaiconej diety wiec muślę, że nie zaszkodzi:) Śmiechula - witamy:) Iga? Hmm mi się nawet podoba.. My jak będzie dziewczynka (a mam przeczucie, że będzie) to myślimy właśnie nad Hanią, Oliwią albo Lenką:) Dla chłopca też właśnie nic nie mamy za bardzo... Nie jestem jakoś za bardzo przekonana do jakiegoś konkretnego imienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore od 2 miesiecy LADDEVIT i jestem z niego bardzo zadowolona, ma wszystkie witaminy oraz kwasy OMEGA to jest jedyny preparat ktory ma az tyle witamin i tych kwasow w jednaj kapsulce, a ze wogole na nic nie mam apetytu to nadrabiam witaminkami :) Iga to bardzo ladne imie :) aaaa i jezeli chodzi o popijanie jakichkolwiek tabletek to slyszalam ze nie powinno sie sokiem przepijac, tylko najlepiej czysta woda, nie wiem czemu tak jest ale poprostu tak slyszalam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati na pewno się oswoisz z myślą o synku; faktycznie chłopców jest dużo :) ja na razie nie znam płci koleżanka powiedziała że będzie chłopczyk a ja powiem szczerze żadnych przeczuć więc będę miała niespodziankę i się nie nastawiam. Co do imion to mnie się osobiście stare podobają ale nie wszystkie oczywiście sami z mężem jeszcze się nie zastanawialiśmy. Bayer lev popijaj tylko czystą wodą broń boże mlekiem czy sokami bo faktycznie część wchłania witaminy a część z kolei utrudnia wchłanianie; dlatego woda najlepsza. Co do Twoich dawek żelaza ja osobiście spróbowałabym je zmniejszyć i wtedy zobaczysz jak się będziesz czuła; ja czasami tak robię z lekami bo w sumie ja obserwuję swój organizm i widzę jak na dany lek reaguje oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku. Co do witamin to ja cały czas biorę kwas ale raz na jakiś czas łykam zestaw witamin od następnego tygodnia przechodzę na jakieś witaminki chyba prenatal mam gdzieś na karteczce zapisane ale na razie znaleźć nie mogę. Jutro wybieram się do pracy zabrać swoje rzeczy kolega z pokoju ma być więc poplotkuję sobie i posłucham jak wieszają inni na mnie psy za to, że na zwolnieniu jestem. Mnie to za bardzo nie interesuje ale tęskni mi się trochę za pracą. Dziewczyny a boli Was może głowa, nigdy migreny nie miałam a teraz pęka mi przez pół dnia. Jakieś sposoby?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidsta
Kasienka.m my właśnie z mężem poszliśmy na kompromis i wybraliśmy imię dla naszego synka po długich debatach będzie Kubuś tzn Jakub :) szczerze to nie myślałam ze będziemy mieli taki problem z imieniem ale w końcu się udało i mam nadzieje ze już nie zmienimy zdania. Teraz pora na malowanie pokoiku i reszty domu. A potem już z górki meble i zaczniemy kupować wyprawkę bo jeszcze nic nie mamy. A ogólnie wielkimi krokami zbliża mi się 20 tydz. czuje się cały czas bardzo dobrze, za tydz mam wizytę u gin zobaczymy co tam słychać u naszego synka. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunek-no to ja juz nie wiem,i lekarz,i farmaceutka kazali mi popijac napojami z witamina C.Zreszta nawet w necie takie informacje znalazlam,ze wlasnie zelazo dobrze jest popijac sokiem np.pomaranczowym.na przyklad tutaj: "Wszystkie preparaty, nawet suplementy witaminowe, należy popijać dużą ilością niskozmineralizowanej, niegazowanej wody mineralnej. Soki, kawa, herbata oraz mleko mogą wchodzić w reakcje z lekami i zmieniać ich działanie. Jedynym wyjątkiem, gdy sok można połączyć z lekiem, jest popijanie preparatów żelaza sokiem pomarańczowym, gdyż zawarta w soku witamina C zwiększa przyswajanie żelaza." http://www.jaimojeserce.eu/farmakoterapia.php tutaj link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Cześć dziewczyny U mniee bez zmian co do imienia dla dziecka KŁÓTNIA wlasnie widziałam ze wiekszisc dzieciaczków tochłopcy. Może dla synka byłoby łatwiej znaleźć imię. Dziś chciałam sie was spytac jak wygląda wasza waga ? U mniee teraz jest 18 tydzień a od poczatku ciąży przytylam 2 kg i to niecale. Mam nadzieje ze wkoncu jutro uda mi sie wrzucić fotkę. To może ocenicie moj brzuch. Trochę sie martwie tym. Nie wiem vxy jestem sama z takim małym przyrostem wagi? Ile wy wazycie lub wazylyscie w 18 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja-spokojnie,ja w 20tc przytylam 1,6kg,dokladnie tyle ile w pierwszej ciazy w tym samym czasie.U mnie idzie wszystko w brzuch.Aha,i nie schudlam na poczatku od wymiotow czy cos,po prostu taka moja uroda i juz.Nie martw sie,najwazniejsze,ze dziecko rosnie i sie rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Dzięki bayer lev za odpis. Wcześniej sie tym nie przejmowalam , ale coraz więcej osób mi mówi ze wyglądam strasznie szczupło, ze może jestem niedozywiona, itp. A apetytu w ciąży mi nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;) Ale tu ruch;) Ja tylko na chwilke .... My tez mamy problem z imieniem dla chlopca nie mozemy sie zdecydowac i w sumie nie mamy zadnego tylko ustalilismy ze jak bedzie dziewczynka to damy Vanessa .... Ja dzis zaczełam 18 tydz i mysle ze mam gdzies na plusie 2 kg,ale nie jestem pewna jutro napisze dokladnie i postaram sie dodac jakies naowe fotki;) Dobranoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak Was czytam to normalnie czuje sie jak slonica! od poczatku przytylam okolko 5kg i nie wiem nawet z czego. Jak juz pisalam zarzywam antybiotyk i tak zostanie juz do koca ciazy... no i przez ten antybiotyk wogole nie mam apetytu... od czasu do czasu cos "dziubne" np pol golabka, czy kawalek kotleta... kolacji to wogole prawie nie jadam bo poprostu nie mam ochoty, zczyna mnie to troche prerazac bo maly musi sie odzywiac jakos... nadrabiam wszelkie niedobory witamiami, nawet ciezko mi zjesc jogurt... duzo pije wody mineralnej i sokow, kurcze nie wiem z czego te kilogramy, ale czytalam ze 5kg do 20tc to nie jest zle i mieszcze sie w "przedziale" wagowym. Na USG niby wszystko ok ale na poczatku 19tc maly wazyl 165g to nie za malo? teraz jestem w 20tc i dzieciatko przewaznie wazy ponad 300g, lekarz mowi ze jest wszysko ok, martwie sie tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA2013Luty moj synek w 20 tygodniu ważył jakieś 340g. Nie czytam jakie są normy w internecie bo bym zwariowała. Wydaje mi się, że jak lekarz Ci powiedział, że wszystko jest ok to nie ma się czym martwić. Może później Ci szybciej przybieże na wadze. Teraz leci mi 22 tydziń. Strasznie szybko ten czas leci. Nie wiem ile przytyłam bo ważę się tylko u położnej, ale w piątek będę wiedzieć ile mi przybyło. Postaram się w końcu zrobić w ten weekend jakieś fotki brzuszka i coś wrzucę na meila. MAMA2013Luty jak dobrze pamiętam to jesteś z Rzeszowa i też się zapisałaś na te warsztaty dla przyszłych mamusiek w najbliższą środę, idziesz? Ja się wybieram ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jestem z Rzeszowa, wiesz bardzo bym chciala isc ale moj M oswiadczyl mi ze jemu sie nie chce tam isc, a sama nie pojde bo przykro by mi bylo widzac te wszystkie pary a ja sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer Lev wiesz ja się nie rozglądałam ale skoro lekarz i farmaceuta kazali popijać sokiem jabłkowym to wiedzą lepiej i się spokojnie zastosuj. Mama2013Luty lekarz wie chyba najlepiej bo niejedną ciążę prowadził a jak słusznie zauważyła kaziorek84 gdybyśmy czytały wszystko w necie to można byłoby zwariować. Ja wróciłam z pracy poplotkowałam sobie troszkę mi się tęskni ale nie mam zamiaru wracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malenstwo@interia.pl
Hej dziewczyny czytam wasze wpisy regularnie ale nie mogę się zebrać żeby samej coś napisać. Moje maleństwo kopie coraz częściej. Ja jestem w 17 tyg i przytylam już 2kg. Lekarz wypisał mi witaminy jeśli dobrze pamiętam to pregna plus. Jeszcze tydzień i idę na chorobowe w końcu odeśpię te nocki już się doczekać nie mogę. A co do zakupów to chyba kupię tylko ciuszki na wyjście ze szpitala, tylu znajomych chce mi dac ciuszki że ubrała bym tym drużynę piłkarska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski ;)) jestem tu nowa, mozna sie do was dołączyć ?? jestem w 20 tyg + 3dni i termin mam na 6 luty ;)) Zaszłam w ciąże chociaż nie miałam okresu od 7miesiecy i tak o to teraz spodziewam sie Dziewczynki - bardzo sie ciesze ;)) imienia jeszcze nie wybraliśmy, jedyne imie nad jakim mysle to Milena i pewnie tak pozostanie. Czuje sie dobrze , od samego początku żadnych wymiotów, teraz tylko bóle pleców mnie męczą. Do tej pory 2,5 kg + . Pozdrawiam ;)) Ps. Jestem z Tarnowa, może jest jakaś mamuśka z tego miasta ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja-@@@@@
cześć dziewczyny witamy nowe mamusie. dziś byłam na zakupach i rozglądałam się za czymś na sezon zimowy jeszcze niewiele tego w sklepach najbardziej zalezy mi oczywiście na kupnie kurtki bądź płaszcza jesienno-zimowego mam dwa płaszcze w szafie do konca listopada chyba sie jeszcze w nie zmieszcze , bo są dosyć taliowane i dopasowane ale na grudzien- luty trzeba zaopatrzyć się w coś więcej. ciesze sie ze od konca listopada lub początku grudnia będę już na zwolnieniu bo chyba bym nie wyrobiła na zakupie ubrań do pracy. tym bardziej, że już od dawna mam taką schizę , że nie założe dwa dni pod rząd tego samego nawet jeśli ejst to tylko 1 element ubioru. a co do ogólnego stroju to mam nadzieje ze kilka tunik, bokserek długich aby zakrywały brzuch, legginsów ocieplanych i 1 lub 2 pary spodni ciążowych z pasem wystarczy mimo, że cięzko chodzić i ubierać sie w zime kobiecie w ciazy to ja sie ciesze ze w takim okresie rodze, bo na lato nasze dzieciaczki będą miały już ok. 5 miesięcy i będzie można pojechac z nimi nad wodę, spacerować itp.. a poród jesienny to troche gorzej, z uwagi na to , ze już sie tak w zime po tej chalpie z dzieckiem nie pospaceruje. to tyle uciekam papa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dziewczyn, które mają już doświadczenie/lub sprawdzony DOBRY wózek. Znalazłam dzisiaj kilka dobrych opinii dot. wózków Mutsy Evo (gondola+spacerówka+nosidło). Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak z sentymentu czasem zagladam:) ech po mału nam sie otwiera zielone swiatło do dalszych staran...troche si eboje i strach pewnie zawsze bedzie mi towarzyszył, z pewna nostalgia mysle o poprzedniej ciazy, teraz znałabym juz zapewne płec, czuła ruchy, czas biegnie bardzo szybko:) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
Ja juz powoli przyzwyczaiłam sie do mysli ,ze będe miała synka. Wiem jak to brzmi ale ja naprawde bardzo to przezywam, wieczorem jak sie dowiedzialam po badaniu ze bedzie synek czułam sie jakby mnie ktos obuchem w głowe uderzył czulam sie jakas taka nieprzytomna, niedzisiejsza...wiem jak to brzmi ale dokladnie tak bylo, w domu maz tez widzial po mnie co sie dzieje, ale ja próbowalam sie oswoic...cala noc nie spałam, od 5.30 bylam na nogach! i pomyslalam sobie wtedy ze jak pojade i kupie cos ladnego dla synka to napewno sie uciesze i bedzie mi lepiej...i wiecie co? pojechalam kupilam kilka rzeczy i rzcezywiscie jakos pomoglo mi to sie oswoic. I zeby byla jasnosc w moim przypadku to nie bylo tak ze ja sie nie cieszylam z synka, bo to moje pierwsze dziecko i plec byla zupelnie objetna, ale nastawiona bylam na córke i stad to cale zamieszanie, a moze i hormony swoje robily ;) fakt faktem ze w chwili kiedy poznałam plec poczulam sie juz tak na 100% mamusią :) to juz takie odpowiedzialne uczucie wiedziec kogo sie w brzuszku nosi , teraz przynajmnej jak wstaje rano to wiem jak sie zwracac do brzuszka :p i czasem sobie gadamy hehe i mowie jak tam Alanku, dobrze sie spało? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
beybe trzymam mocno kciuki za Ciebie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam koleżanki, nie było mnie chwilkę a tu już tyle nowych mam :D. U mnie 18t i 3 d, i będziemy mieć dziewczynkę Alunie - Alicje :D, tak się zwracaliśmy do niej od początku bo i ja i mąż mieliśmy przeczucie że będzie córunia, i lekarze potwierdzili. Alunia waży już 250g i ma 12,5 cm. Czuje się super i dzięki temu mogę pracować dokąd się da, no chyba że przyjdą śniegi i wielkie mrozy to trochę odpuszczę. Przytyłam 3kg od początku i większość znajomych mówi że to dobrze że tylko tyle, także o ile lekarz nie ma przeciwwskazań to nie ma co się martwić dziewczyny, lepiej tyle niż miałoby być 10 kg, bo jak usłyszałam od koleżanki że ona przytyła 25 kg to się lekko załamałam. Wózek też mam mniej więcej wybrany x-lander XA + fotelik maxi cosi, ubranek na razie nie kupuje poczekam do grudnia żeby zobaczyć jaka duża mniej więcej będzie Alunia, po drodze mam urodziny to pewnie dostanę jakiś ciuszek :D Wytłumaczcie mi o co chodzi z tym meilem i jak to działa, jak coś to prześlijcie mi też agnieszka-gusia09@wp.pl Miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja dzis weszłam na wage +2 kg nie jest zle wszyscy mi mowia ze wszystko idzie w brzuch ;) Za dwa tyg usg polówkowe a za tydz przyjerzdzaja do Nas rodzice R ;) Mama2013luty jak lekarz mowi ze wszystko w porzadku to nie ma co sie martwic ;) lolunia witaj;) Kaja ja wczoraj bylam na zakupach szukalam tez jakies kurtki plaszczu ,ale nic nie znalazlam ciekawego za to kupilam sobie spodnie ciazowe i sweterek taki dluższy na brzuszek ;) ninka wozek wyglada na bardzo fajny i taki zgrabny do tego lekki i ma regulowana raczke mysle ze dobrze by Wam służył ...;) beybe witaj kochana wiem co czujesz ja na jutro wlasnie mialam termin ...i tez czesto zagladam do dziewczyn z wrzesnia ;( ,ale tak jak piszesz czas szybko leci nim sie obejrzysz a znowu bedzie Ci dane byc mama trzymam mocno kciuki za Was;) kati gratuluje synka ciesze sie ze z kazdym dniem jest lepiej i najwazniejsze Alanek jest zdrowy moze nastepny razem bedziecie miec coreczke;) Gusia gratuluje coreczki sliczne imie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beybe trzymam kciuki dasz radę:) witam nowe mamuśki:) A ja miałam dzisiaj straszną noc, wczoraj troszkę posprzątałam w naszym przyszłym domku i w nocy umierałam.Bardzo bolał mnie brzuch,od kilku dni czuje moją rozciągającą się macicę ale to kłucie w nocy masakra. Leżałam dzisiaj cały zień i już jest lepiej, nospa tak średnio pomaga mi ale bez niej pewnie nie dałabym rady. Nauczka dla mnie na przyszłość żeby najpierw pomyśleć a później robić. Co do ubrań to ja muszę się wybrać na zakupy bo już nie mam spodni zostały tylko rybaczki dresowe:( miały być dzisiaj ale leżałam więc w tygodniu muszę nadrobić. Idę coś zjeść i poleżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama2013luty beda co najmniej 3 dziewczyny bez meżów - ja i moje dwie koleżanki z pracy. Także nie przejmuj się facetem i jak możesz to przyjdz :) Dzień dobry wszystkim. W sobote wybraliśmy się z m do kina na film akcji i jak się w pewnym momencie wystraszyłam to mały zaczął dawać mi taki popis kopniaków i wiercenia się, że musiałam wyjść. Jakoś nie miałam sumienia narażać go na stres :) Ale za to pochodziłam sobie po sklepach i kupiłam kilka rzeczy dla maluszka. Polowałam na kombinezonik, ale mało tego jeszcze. W ogóle jakoś mało ciuszków w sklepach dla chłopców. Imienia dalej nie mamy :/ Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beybe trzymam kciuki! Mam nadzieje, ze już niedługo bedziesz cieszyć sie ciąża, a potem macierzynstwem :) Kati u mnie jest odwrotnie - bardzo chciałam synka, a tutaj dziewucha;) Natomiast cała rodzina sie cieszy bo sami chłopcy w rodzinie, wiec będzie mała księżniczka :) Gusia imię przepiękne!!! My z mężem dalej mamy problem z imieniem. Alicja bardzo mi sie podoba, zwłaszcza ze moja mama ma tak na imię, ale postanowiliśmy ze nie będziemy mieć Ani (teściowa) ani Alicji (moja mama) bo nie chcemy aby ktoras czuła sie 'pokrzywdzona' .... Twój wózek tez mi sie podoba! Trochę cena mnie przeraża, ale jest naprawdę bardzo fajny. Dziewczyny w jakich sklepach kupujecie ciuchy ciazowe? Bo ja w sumie tylko w h&m sie rozgladalam. Kupiłam jeansy z pasem i legginsy :) Ciuszki dla dzieci są piękne, ale postanowiliśmy z mężem, ze jeszcze nic nie kupujemy. Choć korci mnie strasznie:) I jeszcze mam jedno do Was pytanie: biorę luteine dopochwowo 4x i zaczynaja mnie swedziec miejsca intymne:/ Zawsze byłam bardzo delikatna na tego typu specyfiki. O higine oczywiście dbam, no i płynu do higieny intymnej tez nie zmienialam, to samo dot. proszku i płynu do prania:/ Wizytę mam dopiero w piątek, mam nadzieje ze do tego czasu sie nie rozkreci:/ Czytałam ze można stosować clotromazolum masc. Stosowała ktoras? Bo ja bez konsultacji z lekarzem wolałabym nic nie brać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
Ninka nie chce Cie straszyć ale słyszalam od kolezanek ktore byly lub sa w ciazy ze luteina dopchwowo potrafi zrobic spustoszenie... :( nie u kazdej ale dosyc czesto sie zdarza....wiem ze to nierozsadne z mojej strony ale ja po tym sie tak wystraszylam ze jak dostalam w szpitalu luteine dopchwowo wlasnie to jej nie bralam tylko bralam swoja ktora mialam zapisana wczesniej ale pod jezyk...po niej nic mi nie bylo wiec czulam sie bezpiecznie...nie chce sie narazac na jakies infekcje albo Bog wie co z powodu tej luteiny...acha! i jak lezalam na sali to kobieta tez mi to powiedziala, jak zobaczyla ze dali mi lut dop. mowi wspolczuje...a ja....o matko....no i bralam swoja ale pod jezyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati co masz na myśli pisząc 'spusztoszenie'? Ja mam w piątek wizytę wiec mogę poprosić lekarza o zmianę na luteine pod jezyk. Duphaston niestety odpada bo mam po nim skutki uboczne (wymioty, silne bóle głowy itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninkaa86 ja po luteinie miałam straszne upławy i faktycznie jak brałam 4 razy to swędzenie mi dokuczało ale później po zmniejszeniu dawki objawy ustały. Faktycznie do chwili obecnej nie uporałam się z upławami ale jakoś muszę to wytrzymać, mam zalecony lactovaginal raz na 2-3 dni aplikuje.Zapytaj lekarza może Ci zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×