Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. moje konto.........24.01.2013..........32.............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........32...........CH..........N iemcy kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth Ratea...............03.02.2013..........31...........DZ.. .......Bydgoszcz izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20........CH.... .......Rzeszów basssia87..........8.02.2013..............21..........DZ. .......Węgorzewo kati=)..............10.02.2013............30.. .........CH........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ..........28..........CH..........Warszawa lidsta..................11.02.2013........28. .... CH..........Poznań Roosa .............11.02.2013..............28.........DZ ...... ..Kraków green-grass......12.02.2013............27............CH .......Bochnia kasienka.m.........12.02.2013...........25..........DZ... .........Pińczów MAMA2013LUTY...14-02-2013...........29...........CH...... ..Rzeszów Anitka90............15.02.2013..........25...........CH.. ........Kraków Ninkaa86...........15.02.2013...........26 ...........DZ ........Szczecin BetiGl...............15.02.2013......................... ...........Gliwice aclerya............17.02.2013.............27...........CH .......Warszawa Gusia09 ...........18-02-2013.............24..........DZ........Cz-w a Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa wrzesniowa mama...22.02.2013........27...........................UK Ewuskaaa.........22.02.2013.............27..........CH.. .......ok/Wa-wy Marysia2013.......22.02.2013...........25..........DZ.... ..Skierniewi ce Lusesitaaaa........22.02.2013............28...........DZ. ........Wrocław księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.. .....Wrocław malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....17...........CH........Wieluń kaja-@@@@@...25-02-2013.............26............DZ..... .. ...Elblag sysia09.............27.02.2013.............24..........CH .......Końskowola Kasia-Angel........28.02.2013............27..........CH.. ...Jelenia Góra anetka_1991.....28.02.2013.............27...........DZ... ........Radom *Iskierka*.........28-02-2013... .........27...........DZ .........Rawicz Nuss ..........24.02.2013............26...........CH.......... Koło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
juz po:) wyniki kolo 15 ide teraz kupic siostrzencowi prezent na urodzinki tylko kompletnie nie wiem co...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
juz po:) wyniki kolo 15 ide teraz kupic siostrzencowi prezent na urodzinki tylko kompletnie nie wiem co...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem wlasnie po wizycie,maly wazy 2 kg,ja przytylam 5,5(z corka w tym samym tyg.mialam juz 9 na plusie,a na koniec 12),szyjka ok,ktg ok. *Iskierka-a te ktg tak czesto,bo masz cukrzyce czy dlaczego?Mi zostaly dwa miesiace do terinu bez dwoch dni,czuje cisnienie:p Moj synek kopie tez teraz mniej,ale lekarz powiedzial,ze to normalne na tym etapie,bo ma coraz mniej miejsca,mimo wszystko nadal sie wierci jak mu sie niewygodnie poloze;) *Sysia-a siostrzeniec ile ma?Moze cos podpowiemy? *Mamaluty-odpoczywaj ile sie da.Ja juz tez pozamawialam posciel,jeszcze mi wozek zostal i lezaczek z tych wiekszych rzeczy,w grudniu dokupie mu ubranek do konca,pieluchy i wanienke. *Lunek-oj,niedobrze,ze taki przypadek akurat przed twoim porodem,ale trzeba myslec pozytywnie i sie nie nakrecac.Moze zmienisz szpital,skoro tak cie to stresuje? *Moje konto-ladny brzuszek,okraglutki:)Tez musze porobic zdjecia nowe,ale wczoraj moja cora zepsula mi aparat,zamowilam nowy w necie i musze poczekac pare dni na nowy. *Ratea-jak lozeczko?Dotarlo? *Wrzesniowa mamo-GRATULUJE!!!Super,teraz bedziesz niezalezna z dwojka dzieci:) *Gusia-no,lepiej sobie odpusc juz takie forsowne wycieczki.Ja zawsze chodze b.szybko i teraz musze sie pilnowac,zeby zwolnic troche,bo sily mam i kondycje jeszcze tez,ale wiem,ze nie ma co przesadzac. *Nuss-witamy i zapraszamy do pisania.Moze na poczatek napiszesz cos o sobie? *Kati-czekamy na zdjecia z sesji:) 🌼 Ja torby tez nie mam spakowanej jeszcze,zajme sie tym pewnie jakos za 3-4 tygodnie.Musze sie wybrac w tym albo w przyszlym tygodniu do szpitala i wypelnic papiery,przedstawic sie.A poza tym to leci ten czas coraz szybciej,tak na dobra sprawe,to moge spokojnie rodzic juz za 6 tygodni,masakra;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja-@@@@@
hejka u mnie dzis fatalna, brzydka pogoda chciałam się was spytać o tygodnie ciąży licząc od ostatniej miesiaczki jestem w 28 tyg i 4 dniu wg usg jestem w 27 tyg i 2 dniu czyli w kórym tyg wkoncu jestem ???????? jak mma to określać , jaki tydzien podawac??? czy wg usg jesli ciaza ma 27 tyg to znaczy ze dziecko 25 tyg wiecie gubie sie w tym. wczoraj była połozna i ona mowiła za ma 30 letnie doswiadczenie i liczy tygodnie od dnia miesiaczki i tak samo liczy termin porodu wg niej powinnam rodzic ok 15-18 luty wg ginekolog 22 -27 luty ehhh..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja-ja licze tak jak moj gin,czyli on wyliczyl mi termin na 26.01. i wedlug tego terminu jestem w 32tc,a dokladniej 31t4d,wedlug OM termin bylby 3 dni pozniej,ale u ciebie jest wieksza roznica w tych terminach.Ja bym zaufala temu wyliczonemu przez lekarza,termin z usg jest jednak bardziej wiarygodny moim zdaniem.A ten termin ginekolog ci wyliczyl juz na poczatku ciazy? Acha,moje dziecko zyje niby 30 tygodni(jesli wziac 2 tygodnie przed owulacja pod uwage i uznac,ze ciaza trwa od dnia owulacji),ale tak sie nie mowi ani nie liczy,mowi sie po prostu,ze jestem w 32 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
dwa latka ma... To znaczy bedzie mial:) i nic nie kupilam bo nie moglam sie zdecydowac... Maly jest teraz na etapie rozwalania wszystkiego i nie wiem... Poczekam na meza i popoludniu pojdziemy razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czym sie lubi bawic?Moze garaz taki pietrowy na autka?Albo zestaw klockow jakichs fajnych?Albo warsztat z narzedziami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
warsztat z narzedziami juz ma tez myslalam nad jakims zestawem z samochodem ale zaduzo tego i sama glupieje jak to ogladam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corka miala taki garaz od Wadera i bawi sie nim do tej pory,wiec jesli takiego nie ma jeszcze to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA2013LUTY - od początku ciązy chodze do pro-familii, na poczatku do dr Szajnera-porazka, teraz do Magonia, lezalam tam juz 4 razy wiec zdazylam sie zapoznac z odzialem, szpitalem i opieka. Bede rodzic w PF :) czy ktoras sie zlitowala i podeslala mi naszego meila? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer Lev - chciałaś żebym napisała coś o sobie wiec masz :) Mam 20 lat i jest to moja pierwsza ciąża,która nie była do końca planowana ale bardzo się z niej cieszę ja i mój narzeczony. Pochodzę ze Ślaska ale mieszkam w woj wielkopolskim w okolicach Koła. Nie wiem co jeszcze mogę napisać :) Mam do was pytanie kobitki, mam teraz przed sobą badanie glukozy we krwi 75 gram, babka w przychodni mi powiedziała żebym wypiła to w domu i po 2 godzinach przyjechała na pobranie krwi ale nie powiedziała w ilu ml wody mam rozpuścić ta glukozę i czy mogę ja popijać woda niegazowaną. Dajcie mi jakieś rady bo już całkiem zgłupiałam :) A i wiecie może czy jakieś leki zażywane w trakcie ciąży mogą powodować ze dziecko urodzi się z mała waga? Kuzynka urodziła w listopadzie planowo chłopca i miał on tylko 2500 gram i 51 cm,ale kuzynka cala ciąże brała jakieś leki dosłownie się nimi faszerowała,oczywiście to tylko były leki zapisane przez jej ginka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer powiem Ci że mnie to też zaczyna przerażać że w sumie jeszcze tylko 6 tygodniu i już możemy się rozsypać :P ale jest też opcja że przenosimy to wtedy bym w lutym rodziła... ajj... matko a dopiero co zobaczyłam 2 kreski na teście :) nuss witaj :) a to nie jest tak że najpierw powinni Ci pobrać krew na cukier ile masz bez glukozy a później musisz ją wypić i wtedy liczą ile wzrosła?? ja miałam pobieraną krew 3 razy - na początku i później 2 razy co godzinę :) dzisiaj się nałaziłam i już leże w łóżku... odpoczywam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki! Petycję podpisałam, mam nadzieję że się uda. Zostało mi jeszcze planowo 13 tygodni do porodu. Stopniowo zaczyna mnie to przerażać. Ja torbę do szpitala planuję spakować na początku stycznia a wy? Muszę pierw wszystko poprać - czyli też kupić specjalny proszek lub płyn do prania dla niemowląt - a wy macie już coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuss wg mnie to też powinni ci pobrać krew na czczo i po wypiciu glukozy po 1h i po 2h lub tylko po 2h (ja tak miałam). Glukoze rozpuszczasz tak w 1/3 szkl wody i możesz popić woda lub wodą z cytryną ale nie jakąś sporą ilością, tak tylko żeby ten smak przepić. Ja mam niedaleko do przychodni więc pobrała mi krew rano i kazała jechać do domu wypić poleżeć np poczytać książkę i przyjechać za 2h, nie możesz nic robić żeby nie tracić energii. 🌻 Bayer lav to nie był jakiś forsowny spacer, pierwszy raz mi się tak zdarzyło, ale teraz już sobie odpuszczam takie spacery dalsze tym bardziej że w pracy też troszkę połażę i tak myślę że w styczniu jednak sobie odpuszczę bo chyba nie dam rady pracować z takim brzucholem :D zobaczymy 🌻 Lunek będzie dobrze, nie myśl o takich sytuacjach bo to szkoda nerwów, trzeba myśleć pozytywnie :D. Jak samopoczucie?? Ja też się stresuję porodem a z drugiej strony ma być co będzie, trzeba urodzić i tyle. 🌻 Kaju na pewno liczy się od ostatniej miesiączki, a z usg wychodzi w zależności od rozwoju dziecka może po prostu jest drobniejsza i dlatego podaje że masz inny termin 🌻 Kasia Angel ja mam częściowo spakowaną 2 koszule, pampersy, olejek, termometr, podkłady poporodwe i chyba na tyle póki co, dla małej jeszcze nic ale proszek i płyn mam z loveli bo prałam od siostry materacyk. Czekam ogólnie na listę od położnej z mojego szpitala co oni sobie tam wymagają, w styczniu mam zamiar skończyć pakowanie :D 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje konto-ja wolalabym nie przenosic, w styczniu chcialabym miec malego po tej stronie brzucha,calego i zdrowego:)No ale sie wszystko moze zdarzyc,wiadomo. *Nuss-milo mi poznac;)Ja sie nie znam na glukozie i jej rozcienczaniu,ale tez tak mialam,ze nie pobierali mi krwi przed,tylko dopiero po godzinie,mialam chyba 50 do wypicia.Z tego co czytalam to nie bardzo mozna jej rozcienczac,wiec jak popic to chyba bardzo mala iloscia wody,ale moze jakas dziewczyna bedzie wiedziec lepiej.Ja mialam b.dobra w smaku,wiec nie bylo takiego problemu. *Kasia-Angel-ja piore wszystko w normalnym proszku i plynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie wpadl mi w rece filmik "niemy krzyk" i tak jest pokazane na USG ABORCJA W 12 TC!!! Boze masakra!!!!!!! baba zabila dziecko i jeszcze sobie to uwiecznila!! az moj synek zaczal kopac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuss-ja miałam najpierw pobrana krew w laboratorium glukometrem na czczo, następnie wypiłam glukoze 75 g rozpuszczoną w niewielkiej ilości wody a po dwóch godzinach pobrano mi krew. krew powinna byc pobrana przed przed wypiciem bo jesli będziesz miała na czczo więcej niz 120 mg/dl to nie mogą zrobic ci testu na obciążenie glukozą. bayer - Piękną wagę ma twój synek chyba będzie sporym bobasem. Co do ktg - mój gin stwierdził, że takie są wytyczne a w poradni potwierdzono.Za tydzień mam wizytę w Poznaniu, usg i ktg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to rozpoczynam 30tc!! :) NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. moje konto.........24.01.2013..........32.............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........32...........CH..........N iemcy kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth Ratea...............03.02.2013..........31...........DZ.. .......Bydgoszcz izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20........CH.... .......Rzeszów basssia87..........8.02.2013..............21..........DZ. .......Węgorzewo kati=)..............10.02.2013............30.. .........CH........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ..........28..........CH..........Warszawa lidsta..................11.02.2013........28. .... CH..........Poznań Roosa .............11.02.2013..............28.........DZ ...... ..Kraków green-grass......12.02.2013............27............CH .......Bochnia kasienka.m.........12.02.2013...........25..........DZ... .........Pińczów MAMA2013LUTY...14-02-2013...........30...........CH...... ..Rzeszów Anitka90............15.02.2013..........25...........CH.. ........Kraków Ninkaa86...........15.02.2013...........26 ...........DZ ........Szczecin BetiGl...............15.02.2013......................... ...........Gliwice aclerya............17.02.2013.............27...........CH .......Warszawa Gusia09 ...........18-02-2013.............24..........DZ........Cz-w a Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa wrzesniowa mama...22.02.2013........27...........................UK Ewuskaaa.........22.02.2013.............27..........CH.. .......ok/Wa-wy Marysia2013.......22.02.2013...........25..........DZ.... ..Skierniewi ce Lusesitaaaa........22.02.2013............28...........DZ. ........Wrocław księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.. .....Wrocław malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....17...........CH........Wieluń kaja-@@@@@...25-02-2013.............26............DZ..... .. ...Elblag sysia09.............27.02.2013.............24..........CH .......Końskowola Kasia-Angel........28.02.2013............27..........CH.. ...Jelenia Góra anetka_1991.....28.02.2013.............27...........DZ... ........Radom *Iskierka*.........28-02-2013... .........27...........DZ .........Rawicz Nuss ...............24.02.2013............26...........CH.............. Koło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Kati-dobrze,ze sie znalazl;) *Iskierko-oj nie strasz,ze bedzie duzy:p A czyli u ciebie takie czeste ktg z powodu cukrzycy,to w sumie dobrze,ze bedziesz pod taka opieka scisla.A daleko masz do szpitala na te ktg?Ja z corka ostatnie trzy tygodnie musialam jezdzic 40km w jedna strone na ktg co drugi dzien,a sniegu bylo wtedy u nas w gorach,ze hej. *Sysia-jak wyniki?Prezent wybrany? *Mama2013-no to ostatnia prosta przed wami;)Ja kreski nie mam i oby sie nie pojawila. *Nuss-jeszcze ci mialam napisac odnosnie wagi dziecka..Nie wiem czy leki moga powodowac niska mase urodzeniowa dziecka,ale ja lekow nie bralam,a mpoja corka urodzila sie w 40tc z waga 2450gramow i 47cm,zdrowiutka,ale drobna(co jej do dzis zostalo),a przeplywy byly w porzadku,wiec rozne moga przyczyny,czasem jest to po prostu taka uroda dziecka,tak jak u mnie,corka ma budowe po mnie,choc moj maz jest kawalek chlopa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
odebralam wyniki cukier i morfologie mam bardzo dobre ale cos nie tak jest z moczem:( wykryto mi bardzo liczne bakterie leukocyty podwyzszone a co najgorsze jakie krysztaly liczne szczawian wapnia... Pierwsz raz w zyciu mam takie cos... Kiedys mialam problemy z nerkami i dlatego sie boje... U mnie w rodzinie kobiety czesto mialy kamienie moze to to... Nie mam pojecia nie wiecie co to moze byc?? A prezent kupie w sobote bo wczoraj juz mi sie nie chcialo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Sysia09 Na pewno na wstępie karzą Ci powtórzyć badanie moczu. Ja miałam chyba tak z miesiąc, półtora temu, że wykryto u mnie w moczu leukocyty i moja gin powiedziała, żebym na spokojnie powtórzyła to badanie. I oczywiście zanim oddam mocz do pojemniczka, to żebym się dokładnie "podmyła" i ma to być drugi strumień. I na drugi dzień wyniki były już idealne :) także głowa do góry! A Dziewczyny te z okolic Warszawy i z Warszawy? W którym szpitalu planujecie rodzić i dlaczego? Ja mam zaplanowany na Madalińskiego, mam już namiar na położną, którą będę chciała wykupić. Słyszałam różne opinie o tym szpitalu, ale tak na prawdę o każdym jednym są różne opinie, więc do końca tak nie zwracam na to uwagi. Ale moja Gin powiedziała, żebym rodziła właśnie tam. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sysia- urodziłam w lutym tego roku. Co do moczu mogę Ci poradzić jedno. Przed oddaniem moczu wsadź sobie do pochwy wacik. Miałam tak samo ciągłe nieprawidłowości... Pij dużo wody i jedź lub pij żurawinkę. Wiem co mówię jak zawsze wyniki miałam słabe a po tych w/w radach od mojej gin wyniki świetne! Wacik zatrzymuję ewentualny śluz i inne bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×