Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

ja codziennie zazywam caly komplet witamin, i to pewnie prze to tyle mam na plusie.... ale przez ten antybioty wogole nie mam smakow i ciezko jest mi sie odzywiac zdrowo, jem byle co.... dlatego musze nadrabiac tabletkami... eh... najwazniejsze ze z malym wszystko dobrze :) jutro wizyta i zastanawiam sie czy bede miala USG, chcialabym, bo zastanawiam sie ile maly wazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sporo czasu minie, zanim Was wszystkie poznam.Widzę, że też niestety problemy Was nie opuszczają...współczuję bardzo pobytów w szpitalach i leżenia. Ja miałam 3 kilkudniowe pobyty na patologii i ponad miesiąc leżenia plackiem na przełomie 5 i 6 miesiąca. Roosa, a co jest Twojemu maluszkowi? Moje konto, to spory stres miałaś! A dzieciątko się rusza normalnie? Mam nadzieję, że to nic poważnego. Kati, współczuję tych stresów. A stwierdzili skąd ten problem z pulsem? Trzymam kciuki za wszystkie mamusie :) Już bliżej niż dalej. Ja dla Malutkiej mam już sporo ciuszków, dziś zamówiłam pare drobiazgów higienicznych, pokrowiec na przewijak, kocyk, pieluszki z tetry i flaneli. Łóżeczko mamy wybrane, ale chcemy je zamówić na początku grudnia. Lista rzeczy do szpitala dla mnie już czeka gotowa, ale przygotowywać się będę na początku 9 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z rzeczami do szpitala bede czekala juz od 8 miesiaca, moja kuzynka miala taka niespodzianke.... sluchajcie tu, chodzila z mezem do szkoly rodzenia, i wszystko mieli zaplanowane, co wziasc, do ktorego szpitala pojechac no i mniej wiecej na termin czekali, byla w 8 miesiacu przyjechali do nich goscie i on sie z nimi kulturalnie napil, w nocu jej wody odeszly, a on byl zalamany ze nie mogl jej zawiesc do szpitala, musial w srodku nocy budzic tesciowa... :D no wiec dlatego bede spokojniejsza jak torba juz w 8 miesiacu bedzie spakowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam do Was takie pytanie..... no bo niektore z Was maja juz pokoiki dla swoich pociech i jak Wy to bedzie robic? ja wynajelam to mieszkano 2 pokojowe i zapowiedzialam mojemu M ze lozeczko bedze w malym pokoju i tam bede miala dla siebie jakies lozko, nie bedziemy spac razem, bo po co mam go budzi w srodku nocy jak maly bedzie plakal, a on na rano do pracy.... po za tym kwestia tv, wiadomo, wieczorami oglada sie tv i po co od malego dziecko ma sie "uczyc" spac prz tv? i chce aby maly byl od poczatku w swoim pokoju, po zat ym chce od poczatatku malego uczyc spania w lozeczku (mam nadzieje ze mi sie to uda) i na cyca bede go brala a pozniej znow do lozeczka, po za tym bede przy nim czuwala i nasluchiwala czy wszystko wporzadku, balabym sie kupic ta elektroniczna nianie, wiadomo od czasu do czasu zaglade do lozka mojego M :) aaaa i juz nam ciezko spac w jednym lozku, brzuszek juz jest na tyle duzy ze wole spac sama :P a Wy jak z tym ? aaaa i jeszcze jedna rzecz, w naszym pokoju nie ma miejsca na lozeczko, po za tym tak jak mowie, malym na poczatku i tak ja bede sie zajmowala, wiec po co budzie mojego M? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama2013luty, my wstawimy teraz łóżeczko do sypialni i malutka będzie tu z nami przez jakieś 2 lata :) Później przeniesiemy się do dużego pokoju i zostawimy jej pokój. Starsza córka ma swój pokój. Przy pierwszym dziecku mieszkaliśmy w jednym pokoju i wszystko dało sie pogodzić. Grający TV, gości itd. Gwarantuję, że jako mama będziesz wstawać do dziecka w nocy nawet jak za długo będzie słodko spało :) A plusem, tego, że maluch często przebywa w pokoju z rodzicami jest to, że nie trzeba bardzo uważać przy jego późniejszych drzemkach, bo jest przyzwyczajone do domowych hałasów. Tylko nie przesadź z tą eksmisją męża, bo na tym ucierpi Wasz związek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama2013luty - ja również tak jak Ratea wstawiam łóżeczko do sypialni, będzie w niej razem ze mną i M, bo ja od samego początku chcę uczyć mojego M opiekowania się małą, i nie tylko ja mam zamiar w nocy wstawać do łóżeczka, może tez czasem wstać i podać mi ją do piersi :) jak mała podrośnie będziemy musieli przenieść się do salonu i zostawimy jej mniejszy pokój, ale póki co w trójeczkę będziemy spali :) jeśli chodzi o rzeczy do szpitala to w grudniu mam zamiar wszystko kupić, jestem ogólnie nadgorliwcem i będę spokojniejsza jak wszystko już będzie w domu :P moja dzidzia dzisiaj jakaś spokojna jest..od rana nasłuchuję i nic... mam nadzieję, że to tylko przez pogodę i wszystko jest dobrze.. a jak Wasze dzidzie dzisiaj aktywne czy spokojniejsze przez aurę na dworze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja dziś kopie jak zwykle :) Miałam kilka momentów, że byłam załamana brakiem ruchów, ale w 20 tc ciąży kupiłam sobie detektor tętna dziecka i w razie nerwów podsłuchuję serduszka, to bardzo uspokaja. Od jakiegoś czasu mała jest tak aktywna, że pod tym względem nie muszę się martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synuś ostatnio też jest bardzo aktywny czasami aż za bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ratea - witaj 🌼. Z nieba mi spadasz kochana, ja własnie ze zdiagnozowana cukrzycą... w srode jade do poradni diabetologicznej do Poznania. Mogłabyś może napisać jakie miałaś wyniki: cukru na czczo, glukozy i HGB1C? Będe wdzięczna. Strasznie sie boje tej wizyty tym bardziej, że te moje wyniki to sa bardzo różne. Lusesita -możesz posmarować opryszczkę przekrojonym na pół ząbkiem czosnku - ładnie zasusza. kati - ale miałas stresa na pewno. Wiesz juz co mogło byc przyczyną tego słabego pulsu? Co do długości szyjki - ja mam 1,5 cm. Lekarz nic nie wspominał o leżeniu...może przez to, że to druga ciąża i szyjka jest wtedy krótsza? Musze go zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
Ja też wstawiam łóżeczko do sypialni, M często i na długo wyjeżdża wiec wygodniej będzie mi mieć małego blisko siebie. Z kolei jak wróci do domu to niech zobaczy ile jest obowiązków przy dziecku i niech sam wstaje do niego w nocy, mi tez będzie się należeć odpoczynek i pomoc. Ratea- witaj :) MAMA2013LUTY ja bym nie oszczędzała partnera jeśli chodzi o pomoc przy dziecku, tez powinien miec "dyżury" nocne przy synku. Wiadomo ze jak idzie do pracy to musi się przespać, ale o sobie tez pomyśl, nie wyspana będziesz mieć cały dom na głowie, pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, a to przewijanie. Wystarczająco dużo SAME mamy różnych dolegliwości w ciąży wiec uważam, ze po porodzie obowiązki przy dziecku musza być podzielone. Ale sie uruchomiłam :p dziś mnie tak uciska chyba na wątrobę, zle się czuje i włączył mi się agresor ... kati =) wczoraj myślałam o Tobie, ze coś się długo nie odzywasz, czy z wami wszystko ok. Popłakałam się jak przeczytałam ile musiałaś przejść. Ważne, ze już lepiej, uważaj na siebie bardzo. Wiadomo jaka była przyczyna tych problemów z maleństwem? moje konto- to po tym stresie chyba zostanie wam tylko przytulanie, dobrze że krwawienie ustało. Ja od jakiegoś czasu się niekomfortowo podczas seksu, zwłaszcza jak mały zacznie się wtedy wiercic, tez tak macie? Jak sobie pomyśle ze sytuacja się powozy to mi ochota przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Czesc laski Podpowiedzcie cos bo wiekszosc z was jest juz oo badaniu,krwi po obciążeniu glukozą Mam takie wyniki Poziom cukru we krwi na czczo 77 mg/ 100ml Poziom cukru po obciążeniu 750g glukozy po 2 godz. 128mg/100ml Czy to dobre wyniki czy zle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Iskierko* - opryszczka jest na nosie, więc chyba nie dam rady tak cały czas czuć czosnek :P póki co kontynuuję compeed, ale dzięki za info, nie wiedziałam że czosnek i w tej sprawie jest taki pomocny :) green-grass - podpisuje się pod tym co napisałaś, niech też czuję się nasi mężczyźni w obowiązku opiekować dzieckiem, musimy też myśleć o sobie ;) jeśli chodzi o seks to dla mnie mógłby nie istnieć, nie potrafię nie myśleć o dziecku wtedy a to totalnie blokuje wszelkie doznania...poza tym zauważyłam, że moje ciało się zmieniło nie tylko na zewnątrz i jakiś ten seks teraz nie do końca taki jak powinien być jest... oby po porodzie wszystko wróciło do normy i libido wróciło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
witam mamuski:) ratunku... Mimo smarowania sie kremami przeciwrozstepom na pupie pojawiaja mi sie... Normalnie az sie zalamalam...:( a i na brzuszku tez juz mi sie linia pojawia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja - ja miałam na czczo 81 mg/dl, dopuszczalne normy to 74-106 więc masz prawidłowo :) po 2 godz nie wiem jakie są normy z, ale chodzi o to żeby po 2 godz poziom był mniejszy niż po 1 godz., ja miałam po 1 godz. 121 a po 2 godz. 101 i jest oki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka, miałam na czczo 94 a po 2h obciążenie glukozą 75g wynik 158. Później było skierowanie na pilnie do poradni diabetologicznej w szpitalu, tam już szczegółowe badania. Dostałam od nich glukometr, przez tydzień byłam na samej diecie. Niestety cukry skakały mi do 140-150 po posiłku i dostałam insulinę. Jedną na dzień, którą podaję sobie 3xdziennie przed głównymi posiłkami, drugą na noc. Dawki niestety rosną, a w diecie nadal mnóstwo ograniczeń :( Musiałam nauczyć sie słuchać organizmu, bo niektóre rzeczy zalecane w diecie podnoszą mi poziom cukru, a niektóre zakazane wcale nie. Jak będziesz miała pytania to chętnie odpowiem. I nie denerwuj się kochana, nie jest to przyjemne ale idzie się przyzwyczaić :) Mam nadzieję, że unikniesz insuliny, ja przed pierwszym wkłuciem prawie sie poryczałam, bo nie mogłam się przełamać i mąż wbił mi igłę. A teraz to już rutyna. Ja też zdecydowanie jestem za włączaniem tatusia w obowiązki nad Maleństwem! Im wcześniej zacznie pod moim okiem, tym szybciej będzie mógł na chwilę sam zostać z dzieciątkiem, jak trzeba będzie coś załatwić ;) Poza tym po porodzie będziemy tak osłabione, że bardzo przyda się pomoc tatuśków, chociażby podawanie Maluszka do łóżka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusesitaaa widzę, że nie tylko mnie ostatnio męczyła opryszczka :( u mnie nie dość, że była na nosie to jeszcze w środku też :( pomógł mi SONOL. Świetnie zasuszył swędzące bąbelki i po 2-3 dnia było już po problemie. Była dziś u endokrynologa z wynikami. Zwiększył mi znowu dawkę euthyroxu i kazał się nie zamartwiać. Przed porodem ma się zjawić jeszcze w styczniu, żeby ustalić dawki leku po porodzie. Została teraz tylko wizyta kontrolna u gina w środę. Od 2 tygodni chodzimy z M na szkołę rodzenia. Jestem bardzo zadowolona z zajęć. Położne są przesympatyczne i przekazują wszystko bez zbędnego lukru ale też nie straszą. Najważniejsze, że M chętnie ze mną drepta na zajęcia. Poza tym szkoła rodzenia jest przy szpitalu, w którym chciałabym rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tego maluch złapał dziś chyba leniwca, bo prawie się nie rusza. Od niechcenia tylko machnie raz na kilka godzin nogą lub ręką :( A wczoraj wiercił się za to jak szalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
ja to mialam dziwne wyniki bo na czczo mialam 90 po godzinie spadlo mi do 61 a po 2 wzroslo do 80... Dlatego w przyszlym tyg musze robic jeszcze raz...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netta - dobrze że te opryszczki dopadły nas teraz a nie w I trymestrze, bo podobno wtedy może zaszkodzić...moja tez jest taka wstrętna że i w nosie, a to boli jak pewno wiesz :( a moja córcia tez dzisiaj jest mega leniwa...z 5 razy przez cały dzień czułam jak mnie kopie...tłumacze sobie że to przez moje przeziębienie, ja się źle czuję to i jej nie chce się szaleć ;) jutro mam wizytę u dr, po 4 tygodniach wreszcie zobaczę moją córcię, strasznie dłuuuugie były te 4 tygodnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Ja także mam jutro wizytę, czekam na nia z niecierpliwością i mam nadzieję ze z malenstwem wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ratea - dziekuje za te informacje. Ja wyniki miałam podobne 92 na czczo a po glukozie 148mg/dl. Ale tydzien poźniej cukier na czczo robiony w szpitalu miałam 70 a HGb1C 5,4%. Powiem Ci, że od kilku dni staram sie być na tej diecie ale mama wrażenie, że jestem ciągle głodna i jakaś słabsza. Tez miałaś takie odczucia czy to może świadczyć o tym, że jest niedocukrzenie? Zwłaszcza wieczorem mama wrażenie, że jestem potwornie wygłodniała mimo zjedzenia kolacji. MAMA2013LUTY - ja zrobiłam ten błąd, że to głównie ja wstawałam do synka, bo szybciej, bo sprawniej itd. Obecnie Mały nie pozwala sie usypiać mężowi, nawet w nocy jak sie przebudzi i mąż chce mu dac coś do picia to nie ma mowy tylko ja mogę mu podać, od męża nie weźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
dziewuchy nie uwierzycie... Moi tesciowie na stare lata zgupieli i beda sie rozwodzic...:( az przykro mi i mezowi tez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka, ja HGb1C miałam chyba 5,6 ale muszę sprawdzić w wynikach. A co do diety, przy cukrzycy trzeba jeść całkiem sporo i często. Ja miałam taką dietę, że nie dawałam rady wszystkiego zjeść. Moja lekarka ochrzaniała mnie, że nie tyję. Od początku ciąży mam trochę ponad 4kg na plusie a jestem w 30 tc. Z córką w pierwszej ciąży na tym etapie miałam 13kg na plusie ;) Nie wolno doprowadzać do głodu i spadków cukru, bo wtedy dziecko słabnie i głoduje. Sprawdzaj ruchy, z pewnością diabetolog też zwróci Ci na to uwagę. Sysia09, rzeczywiście dziwne te wyniki Ci wyszły. Współczuję ponownego picia tego ulepku z glukozy...A teściowie, może to jakis kryzys wieku średniego? Ja jutro do diabetologa i do gina umówić się na USG. Miłej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) u mnie i u malutkiej wszytko ok - kopie coraz mocniej... :) Odebrałam już wyniki tej krzywej i na szczescie wszystko ok..:) Ale to był koszmar wypicie tego, az mi sie cofało..;/ Myslalyscie juz cos nad wozkiem? Ja zastanawiam się nad tymi 3 : 1. http://allegro.pl/ballerina-nowosc-skorrka-super-gratisy-i2768523172.html 2. http://allegro.pl/3-w-1-bartatina-alu-plus-jedo-2012-maxi-cosi-citi-i2805701954.html 3. http://allegro.pl/ultralekki-roan-4runner-3w1-gratisy-i2773779448.html Co o nich myslicie? Który byście wybrały? Macie jakieś swoje typy? Jeszcze mam takie pytanie... W jakim rozmiarze kupujecie kombinezonik na wyjscie dla malenstwa? Ja zaczynam sie powoli rozgladac tylko wlasnie nie wiem czy na 56/62 czy większy... Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. moje konto.........24.01.2013..........27.............DZ......... Radom Bayer Lev..........26-01-2013...........31...........CH..........N iemcy kaziorek84........01.02.2013..........20..............CH ..... .Rzeszów Martituska81...... 02.02.2013..........24...........CH.........Plymouth Ratea...............03.02.2013..........31...........DZ.. .......Bydgoszcz izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013...........20........CH.... .......Rzeszów basssia87..........8.02.2013..............21..........DZ. .......Węgorzewo kati=)..............10.02.2013............25.. .........CH........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ..........28..........CH..........Warszawa lidsta..................11.02.2013........28. .... CH..........Poznań Roosa .............11.02.2013..............28.........DZ ...... ..Kraków green-grass......12.02.2013............27............CH .......Bochnia kasienka.m.........12.02.2013...........25..........DZ... .........Pińczów MAMA2013LUTY...14-02-2013...........28...........CH...... ..Rzeszów Anitka90............15.02.2013..........25...........CH.. ........Kraków Ninkaa86...........15.02.2013...........26 ...........DZ ........Szczecin BetiGl...............15.02.2013......................... ...........Gliwice aclerya............17.02.2013.............27...........CH .......Warszawa Gusia09 ...........18-02-2013.............24..........DZ........Cz-w a Judka9876.........19.02.2013...........14.............CH. .....Warszawa wrzesniowa mama...22.02.2013........19...........................UK Ewuskaaa.........22.02.2013.............24..........CH.. .......ok/Wa-wy Marysia2013.......22.02.2013...........25..........DZ.... ..Skierniewi ce Lusesitaaa.........22.02.2013............27...........DZ. ........Wrocław księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.. .....Wrocław malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....17...........CH........Wieluń kaja-@@@@@...25-02-2013.............26............DZ..... .. ...Elblag sysia09.............27.02.2013.............24..........CH .......Końskowola Kasia-Angel........28.02.2013............24..........CH.. ...Jelenia Góra anetka_1991.....28.02.2013.............26...........DZ... ........Radom *Iskierka*.........28-02-2013... .........23...........DZ .........Rawicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×