Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Ninkaa86- wymaz w kierunku paciorkowca pobiera się z pochwy, niektórzy lekarze pobierają również z odbytu. Ja osobiście miałam pobierany tylko z pochwy. Lekarz wkłada tam taki długi patyczek jak do uszu, więc o ból nie masz co się martwić, bo tego nawet nie czuć. Ostatnio przyszedł mi wynik i dzięki Bogu nic tam nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny :) u mnie ze spaniem jest tragedia... mam wrażenie że nic nie śpie... ściągnęłam sobie na komórkę jakieś bardziewiarsko nudne gry i gram aż mi się tel rozładuje ale to i tak mnie nie usypia :D biodra-masakra... bolą niemiłosiernie... wczoraj byłam u gina i dostałam skierowanie do szpitala na 28 stycznia i 29 mam cesarkę... za 11 dni!!!!!!!!!!!!!! także będę styczniówką :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to widzę Ninka, że mamy podobne obawy...:P hmm, dla mnie nie do pomyslenia jest to, że u nas w Polsce zzo nie jest ogólnodostepne... Oglądacie może czasem Porodówkę na TLC? Tam jak jakaś kobieta rodzi bez znieczulenia to wszyscy ją podziwiają jak ona to zrobiła, a u nas często innej opcji nie ma... hehe sprawiedliwość...:P Z tym śluzem to jak widzę, że prawie wszystkie macie zwiększoną ilość to się uspokajam..:P Podobno sączenie się wód wystepuje dość rzadko i tak sobie tłumaczę czemu akurat ja miałabym to mieć hehe:) ja jeszcze wymazu nie robiłam, dopiero wczoraj dostałąm skierowanie i mam zrobić w przyszłym tygodniu... Podobno wygląda to jak cytologia, więc raczej nie boli:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej a czemu nie wysłało mojego postu??? :/ a chwaliłam wam się że dostałam skierowanie do szpitala.. 28 mam się wstawić rano a 29 rano mam cesarkę.... także przywitam dzidzię w styczniu a nie w lutym.... :) a co do nocy to u mnie podobnie... mega niewyspanie i ból bioder....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetko ponieważ dwa lata temu rodziłam synka i mimo że zemdlałam z wyczerpania (6 godzin bóli partych) nie dałam rady SN :( no i lekarz nie chce narażać mnie ponownie na to samo tym bardziej że dziecko jest bardzo duże i ma dużą główkę... czyli prawdopodobieństwo że teraz by się udało skoro dziecko jest jeszcze większe jest znikome... no i mały odstęp czasu między porodami... boję się tej cesarki ale wiem że to będzie bezpieczniejsze bo Marcinek utknął mi w kanale rodnym i musieli mnie szybko ciąć bo nie dość że ja przestałam przeć to on zaczął się dusić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Bayer Lev...........26-01-2013...........39...........CH.......... . Niemcy goska986...........29.01.2013............38............CH ........Brodnica kaziorek84..........01.02.2013..........20..............C H ..... .Rzeszów Martituska81.........02.02.2013..........24...........CH. ........Plymouth Ratea...............03.02.2013...........34...........DZ. . .......Bydgoszcz izmaizma........04.02.2013...........34.dwie dziewczynki..Inowrocław __aga__.............05.02.2013..........34...........DZ.. ..Londyn/Radom Inspektor1.........07.02.2013............................ .....Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013.............20........CH.. .. .......Rzeszów basssia87..........8.02.2013..............21..........DZ. .......Węgorzewo kati=)..............10.02.2013...............35.. .........CH........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ..........37..........CH..........Warszawa lidsta...............11.02.2013.................36. ...... CH..........Poznań LutowaNiki........11.02.2013.............36.............C H.. . ...Szczecin green-grass.......12.02.2013.................37.......... CH .......Bochnia kasienka.m.........14.02.2013...........35..........DZ... .........Pińczów MAMA2013LUTY...14-02-2013...........37..............CH... ... ..Rzeszów Anitka90............15.02.2013..........36..............C H..........Kraków Ninkaa86...........15.02.2013...........35 ..........DZ ...........Szczecin BetiGl...............15.02.2013............30........... ...........Gliwice aclerya............17.02.2013.............36...........DZ ........Warszawa Gusia09 ...........18-02-2013.............34..........DZ............ ..Cz-w a justylda.............20.02.2013...........35.......... DZ.......... Mikołów wrzesniowa mama..........22.02.2013........35......................... UK Ewuskaaa.........22.02.2013.............34..........CH.. .......ok/Wa-wy Marysia2013......22.02.2013............34..........DZ... ....Skierniewice Lusesitaaaa........22.02.2013...........36............DZ. ........Wrocław ANIKM83...........22.02.2013.............32............CH . ... ......Gliwice Nuss ...............24.02.2013................35............CH... .... ...K oło malenstwo@interia.pl. ....25-02-2013.....34...........CH........Wieluń kaja-@@@@@...18-02-2013................35............DZ.. ... .. ...Elblag iza87..............28.02.2013...........35..........CH.. .......Jelenia Góra sysia09.............27.02.2013............33..........CH .......Końskowola Kasia-Angel........28.02.2013...........35..........CH.. ......Jelenia Góra anetka_1991.....28.02.2013...............35...........DZ. .. ........Radom *Iskierka*.........28-02-2013... ............27...........DZ .........Rawicz ania01985........28-02-2013.............34.............DZ .. ........Kraków Lunek...............10.03.213..............30............ .CH. ..........Lublin Marzena1704.......26.02.2013...........33......... DZ.............Kraków MAMUSIE: Roosa .....11.02.2013...ur.07.01.2013....w.35.tc......DZ ..Kraków w..2400 dł moje konto...24.01.2013...ur.08.01.2013...w.38.tc....DZ...Radom w.. 3630 dł.54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przesunęłam się wyżej na listę :D oj synek mnie woła... nie wiem jak ja wytrzymam bez niego jak będę w szpitalu :( zatęsknie się za tą moją małą pierdołką... od tygodnia śpię z nim w łóżku bo jakoś mi smutno że potem dłuuugo jedynie tatuś będzie do niego nocami wędrował... idę zobaczyć co za tragedia się w pokoju jego wydarzyła bo coś bardzo przeżywa :D:D pewnie telewizor się zaciął :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skurczy juz nie mam czesto rozwarcia tez nie bo daja mi tabletki zeby sie nie robilo bo dziecko strasznie napiera glowka i te skurcze do tego i szybko to rozwarcie mogloby sie zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć jestem już po wizycie kontrolnej. Lekarz stwierdził, że ciąża już donoszona i w każdej chwili mogę zacząć rodzić. Szyjka jest już skrócona do 1 cm, ale kanał na razie zamknięty. Na USG nie chciał mi jednak dać skierowania. Stwierdził, że nie ma takiej potrzeby. Okazało się też, że mam tego paciorkowca i czeka mnie podanie antybiotyku przy porodzie. Ale czego nie robi się dla dobra dziecka. Jakbym nie urodziła, to mam się pokazać 2 lutego na wizycie kontrolnej. Do tego dziś chyba znowu miałam skurcze przepowiadające, bo brzuch nieźle dał mi popalić z rana. Po nospie jednak puściło po dłuższej chwili. Ewuskaaa mnie do inflanckiej przekonało właśnie to nieodsyłanie pacjentek. Poza tym miałam okazję obejrzeć izbę przyjęć i byłam pod wrażeniem wyposażenia i personelu. Nikt nie potraktował mnie jak rozhisteryzowanej wariatki, gdy przyjechałam z bólami brzucha niewiadomego pochodzenia w sierpniu. Wtedy na szczęście skończyło się tylko na strachu. Poza tym chodziłam na inflancką na szkołę rodzenia. Położne były bardzo sympatyczne. Mam tylko nadzieję, że trafię na którąś z nich w czasie porodu. Na inflanckiej jest możliwość wykupienia własnej położnej. Ale ta przyjemność kosztuje 1200 złotych i raczej się nie zdecydujemy z mężem na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) co do wymazu to mam mieć na następnej wizycie pobierany, to wymaz z pochwy koszt prywatnie 50zł tak mój lekarz powiedział. Co do wydzieliny to pod koniec 7 m-ca zwiększa się wydzielina i z białawych upławów może przejść w bardziej wodniste; pytałam położną i jest to jak najbardziej normalne więc dziewczyny spokojnie. Mnie wczoraj tez sprawdzał papierkiem i wydzielina jest ok nie ma stanu zapalnego a infekcja pęcherza swoja drogą:( Ja też mam koszmary i to nie wiem dlaczego, a ostatnio próbowałam delikatnie ćwiczyć przed snem i o dziwo troszkę lepiej się mi spało; takie rozluźniające ćwiczonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie a jak się zapatrujecie na odwiedziny w pierwszych 2 tygodniach po urodzeniu maleństwa w szpitalu a później w domu... Pozwolicie żeby rodzina (prócz waszych rodziców i rodzeństwa) was odwiedziła ( np chrzestna, wasi dziadkowie - pradziadkowie maleństwa, ciocie itd )...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunek Ja tydzień temu miałam wizytę, następna po 3 tygodniach i lekarz kazał mi zrobić wymaz na paciorkowca na tydzień przed wizytą, mam zrobić badanie w szpitalu - koszt 18 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia Angel - ja mocno upieram się przy tym, aby nikt mnie nie odwiedzał, chcę mieć przy sobie tylko narzeczonego i córcię, bo to okres pełen wrażeń i emocji również dla dziecka, musimy się poznać, oswoić z nową sytuacją, nie potrzebne będą nam jeszcze problemy pt. "goście". Z resztą czytam bardzo dobra książkę "Język niemowląt" Tracy Hogg, która jest doskonała położną, ta książka pozwoliła mi bardziej zrozumieć co sobie myśli takie maleństwo i co odczuwa. Ona również sugeruje pierwsze dni spędzić tylko z najbliższa rodziną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w prywatnej przychodni wymaz kosztował 20 zł w przypadku gdy nie ma bakterii, a gdy je wykryją to muszą zbadać dodatkowo to wtedy 40 zł. Ja na szczęście nie mam żadnych bakterii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wszystkim ale to wszystkim mówię że mogą przyjechać nas odwiedzić po około trzech tygodniach od narodzin o ile będą w 100 % zdrowi bo to sezon grypy i innych chorób..... tzn moi rodzicę będą przyjeżdżać codziennie pomóc mi w kąpieli małego, no i gdyby któraś z sióstr miała możliwość przyjechać to je oczywiście też wpuszczę a reszta won :) i tak samo było przy pierwszym synku :) wtedy nawet rodzicom miałam zamiar ograniczyć widzenia ale z praktyki już wiem że ciężko jest samemu zając się dzieckiem po cesarce... a ja mam jeszcze dwulatka w domu który też wymaga opieki.... a kuzynki, szwagry, ciotki itd wytrzymają.... :/ a nawet jak ktoś się wprosi na chama to nie będę miła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie mam robionego wymazu :( czasami mi żal że nie rodzę synka SN :( do cesarki to badanie jest zbędne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzuciłam zdjęcie na naszą pocztę:) i dopiero teraz sobie uświadomiłam, że nie mam żadnych zdjęc z brzuszkiem jak do tej pory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goska986- ja tez będę miała cesarkę ale wymaz zrobiłam dla pewności że jest wszystko ok, bo tych bakterii jest mnóstwo i różnie mogą działać, nie tylko przy porodzie SN.. a poza tym w razie czego jakby Cię zarazili w szpitalu gronkowcem ( co o dziwo się zdarza, znam sama taką dziewczynę którą zarazili) to masz na papierze że byłaś zdrowa i możesz ich skarżyć, oby nie było to potrzebne ale wiesz, lepiej dmuchać na zimne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) a u mnie dzis dobry dzien :) odebrałam wynik na posiew negatywny u mnie koszt 30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak to będzie w praktyce z tymi odwiedzinami. Mojej mamy siostra ( moja chrzestna ) wyjeżdża do Niemiec na dniach terminu porodu i jeśli wcześniej urodzę to wiem że bardzo by chciała zobaczyć małego przed wyjazdem. A ciekawe jak w szpitalu z odwiedzinami... Czy pozwolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia-Angel miejmy nadzieję że grypsko przejdzie i wróci wszystko do normy :) jeszcze mamy troszke czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info dziewczyny; w tym przypadku to czyste zdzierstwo:(. Co do odwiedzin sama odwiedzam po upływie ok 2 miesięcy nowe dzieciaczki tak żeby dać szansę nacieszenia się dzieckiem a jednocześnie przyzwyczajenia do nowej sytuacji i mam nadzieję, że moi znajomi i rodzina to uszanuje. Zresztą powiedziałam, że odwiedziny nie wcześniej niż po upływie miesiąca za wyjątkiem rodziców i teściów, jedni mieszkają po sąsiedzku a drudzy przyjeżdżają często. Też zastanawiam się nad jakimś poradnikiem o wychowaniu niemowlaka muszę poszperać na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po wizycie. aclerya tak jak pisałam, Mala waży 2259 g, niestety niewiele.... dobrze ze rośnie w 3 tyg urosła 350 g więc nie ma szaleństwa ale nie jest tez tragicznie. A Tobie co powiedział lekarz?, ja jestem w 35 tc. Kto jeszcze ma malutkie dziecko??? Wymaz nie bolal tak jak pisalyscie, ale ja miałam z pochwy i odbytu. Wynik prawidłowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam maluszka. Tydzień temu ( w 1 dniu 34 tc ) moja kruszynka ważyła 2080g, więc dziś w 35 tc pewnie waży jeszcze mniej niż twoje maleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia-Angel i co Twój lekarz prowadzący na taka wagę? Bo mój był bardzo spokojny i powiedział ze będzie ładna, malutka dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moja córcia tez jest drobna - w ostatni dzień 35 t.c. ważyła 2383 g, ale doktor ze spokojem powiedział, że widocznie taka jej uroda i będzie drobna i śliczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×