Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Kati ja też przechodziłam w ciąży przez bóle głowy. Jak się później okazało były one spowodowane niskim ciśnieniem, nie raz miałam 80/50 jak zaczęłam to kontrolować. Lekarz powiedział, żeby pić kawę i jak ręką odjął. Ja jak się dowiedziałam że jestem w ciąży przestałam pić kawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienka-nie chcialam cie wystraszyc,po prostu na wizycie o tym wspomnij lekarzowi,na pewno nic sie nie dzieje zlego.Takie stawianie sie brzucha jest normalne w pewnym okresie ciazy,bo macica "trenuje" do porodu,ale szczerze mowiac mi sie zaczelo tak robic jakies trzy tygodnie temu i uznalam,ze troche za wczesnie jednak,zaczelam pic magnez i sie uspokoilo,tez pogadam o tym z moim ginem w poniedzialek.Z corka pozniej mi sie te skurcze zaczely. Kati-jeszcze troszeczke i tez bedziesz "gadac" z malenstwem;)Wspolczuje bolu glowy:( kaziorek-a ja nigdy nie pilam kawy,a od dwoch dni robie sobie taka mala z cukrem i mlekiem,bo musze wstawac rano,zeby odprowadzic corke do przedszkola,ale szczerze mowiac na sennosc mi nie pomaga,zreszta jak nie bylam w ciazy to pilam czesto RedBulla i moglam po nim spac i spac,wiec kofeina slabo na mnie dziala.Licze jednak,ze bedzie ciut lepiej,bo mam b.niskie cisnienie tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer Lev mi na sen kawa też nie bardzo pomaga i tak jestem senna, a do tego spędzam w pracy praktycznie 8 godz. przed komputeremi czasem chętnie bym się położyła, ale ogólnie jakoś lepiej się czuję po tej jedenj kawie dziennie. Przy moim niskim ciśnieniu bez kawy byłam nie do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
Kaziorek rzeczywiscie mam problemy z niskim cisnieniem...czasem polozna nie moze zmierzyc tym nowszym aparatem i musi takim starym...ehhh...to pewnie przez to, ...w takim razie ide zrobic sobie małą kawkę... a zeby bylo ciekawiej do 3 miesiąca moze troszke dluzej moglam kawy wogole nie pic ( a ja uwielbiam) a potem smak na nią mi wrocil, teraz staram sie ograniczac do jednej malej filizanki slabej z 1 lyzeczki...dziennie lub wcale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati mi lekarz powiedział, że w ciąży można wypić 3 łyżeczki kawy sypanej. Oczywiście nie piję takiej mocnej tylko też właśnie z jednej łyżeczki i pomaga. Nie mam tych okropnych bóli głowy i od razu lepiej funkcjonuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
a mnie wlasnie sprzątanie czeka...a najchetniej to bym sie polozyla spac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati to odłóż sprzątanko na później i odpoczywaj. Ciąża to najlepsza chwila i wymówka do leniuchowania. ja jeszcze w pracy i wyczekuję z niecierpliwością godz 16tej. Potem jakiś obiadek muszę zrobić i będę się lenić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basssia87
kati =) mnie też sprzątanie czeka, ale chyba sobie poczeka do jutra. Pogoda taka senna, że chyba się zdrzemnę Ciągle próbuję się pocieszać, że jeszcze trochę czasu do tych pierwszych ruchów, ale za chwilę znowu przychodzą myśli, że coś jest nie tak z maleństwem. A do wizyty jeszcze tak daleko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malenstwo@interia.pl
Hej dziewczyny to ja 91malutka musialam zmienic nick bo zalozylam konto i hasla zapomnialam. Fajnie ze czujecie juz ruchy waszych malenstw. Ja niestety nic a juz bym chciala. Co do witamin to nie biore zadnych kwas foliowy odstawilam na tej wizycie musze zapytac mojego lekarza czy mam jakies brac. Porodu sie troche boje ale wiem ze moj m bedzie i mnie samej nie zostawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
Czeesc :) Dzis juz mi lepiej głowa mnie nie boli na szczescie. Wlasnie mysle co by tu dzis porobic. Ile mozna przegladac allegro w zakladce "dla dzieci" :D hehe ps. wczoraj chyba znów poczułam rybkę :) ale to takie dziwne...ze mozna sie zastanawiac czy to napewno to , ale rzeczywiscie cos w tym jest ze czuje sie jakby cos bylo w srodku i sie poruszalo, a ze jest jeszze dosc malutkie odczuwalne jest jakby to byla rybka... i te ruchy czułam dosc nisko...pod pępkiem na calej szerokosci brzucha malentwo chyba sobie plywalo. Jesli to TO to rzeczywiscie cudne uczucie, wczoraj stalo sie to przed tv jak wcinalam lila stars z milki i nagle zlapalam sie za brzuch jakbym chciala to zatrzymac hehe :) ale to byla chwila moment i cisza....przed zasnieciem tez nasluchiwalam i oczekiwalam ale oprocz bulgotek nie slyszalam nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny po tym myciu okien wylądowałam u lekarza, bo strasznie pobolewał mnie na dole brzuch. Dostałam niezły ochrzan za głupie pomyły. Więc jeśli któraś z was miałaby podobne pomysły to nie polecam. Skończyło się na nospie forte i skopolanie. Na szczęście po lekach trochę się uspokoiło. Mam leżeć, nic nie dźwigać i ogólnie odpoczywać. Dostałam też na razie zakaz dalszych podróży. Jednym słowem porządnie narozrabiałam. Strachu jednak się najadłam co nie miara. Najgorsze jest to, że przez własną głupotę mogłam zrobić krzywdę maluchowi. Zresztą po tym wyskoku mam się pojawić za tydzień na kontroli. Wiem tylko, że mój maluch to straszny wiercioch. Podczas wizyty lekarka zrobiła mi KTG. Musiała szukać kilka razy tętna, bo jak tylko je złapała i chwile posłuchała to małe uciekało. Dopiero za 3 razem udał się jej złapać na dłużej. Serduszko ma jak dzwon, bije okołom 148 razy na minutę. Co do ciśnienia to ja mam strasznie niskie, z reguły w granicach 90/60. Nic jednak nie kazali mi z tym robić. Zresztą po ostatnim wyskoku mam zakaz picia kawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej netta2 No to ładnie narozrabiałaś,ale mam nadzieję, ze teraz będzie już tylko lepiej. :) Ja się za miesiąc przeprowadzam i chyba będę musiała sobie kogoś znaleźć do pomocy przy sprzątaniu bo sama raczej nie dam rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netta2 pamiętaj najważniejsze jest maleństwo; ja widzę że jak tylko coś porobię za dużo to mnie brzuszek boli więc staram się nie przemęczać a jeżeli np sprzątam to ,,na raty" o myciu okien, wieszaniu firanek mogę zapomnieć podobnie jak o dłuższych podróżach. Plus taki, że bardzo rzadko spotykam się z teściową:) . Ja też mam czasami twardy brzuszek ale mój lekarz powiedział,że to normalne i jak nie ma krwawień to jest dobrze. Powiecie w którym tygodniu miałyście ,,normalne" usg przez brzuszek????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już kilka razy miałam USG. Gdy na teście zobaczyłam 2 kreseczki od razu poszłam do lekarza i zrobił USG ale nic jeszcze nie było widać. Dopiero wyniki krwi potwierdziły ciążę. Na kolejnym 2 tyg później zobaczyłam małą "fasolkę". W sumie miałam już 5 razy. Jedno było bardzo dokładne bo robiłam USG genetyczne, z kolei ostatnie trwało kilka sekund bo lekarz chciał tylko sprawdzić czy jest tętno. Bo pielęgniarka nie mogła uchwycić na tym specjalnym urządzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
Ja pierwsze usg prze brzuch mialam w granicach 11-12 tydz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziorek84 na 100% poszukaj kogoś do pomocy, bo możesz przedobrzyć tak jak ja. Lunek co do oglądania teściowej to zakaz wyjazdów ma dla mnie ten sam plus. Od czerwca widziałam ją tylko raz, więc przynajmniej nie muszę słuchać jej jęczenia. Zresztą jak byliśmy ostatnio to miałam wrażenie, że liczyła na to, że się nią zajmę mimo, że wie o ciąży. Jest po wylewie, ale w miarę samodzielna a chce, żeby ją lulać jak małe dziecko. Zresztą tak przesadza, że nawet mój mąż nie może już słuchać jej miałczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) ja 1 usg przez brzuch miałam w 17 tygodniu, wczesniejsze w 13 miałam jeszcze normalnie. no ja tez tak miałam że jak sie narobiłam na działce to późneij mnie bolał brzuch ale wziełam nospe i magnez, pomogło ale też już nie strzelają mi do głowy takie pomysły :P czuję się w miarę dobrze ale jednak nie można się przemęczać, mnie też czeka przeprowadzka w tym roku wiec pewnie mi rodzinka pomoże i koleżanki, nie dość że będzie trzeba ogarnąć wszystko w nowym domku to jeszcze trzeba będzie posprzątać całe mieszkanko z którego będziemy się wyprowadzać - a mieszkamy u rodziców mojego męża tylko na oddzielnym piętrze z oddzielnym wejściem, więc posprzątać trzeba będzie na błysk co by później nikt nie miał pretensji :P ja dzisiaj najadłam się naleśników z owocami, matko muszę przystopować bo mnie strasznie do słodkiego ciagnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny;) kati to pewnia dzidzia sobie pływa z czasem poczujesz mocniejsze ruchy ;) netta mam nadzeje ze czujesz sie juz lepiej ;)? nastepnym razem popros meza o mycie okien.... moje konto ale narobilas mi ochoty na nalesniki.... bayre lew jak córeczka w przedczkolu? U Nas zapowiada sie imprezowy weekend coreczka w poniedzialek ma urodziny i tak jakos wyszlo ze ma dwie imprezy w niedziele i poniedzialek ja dzis musze popiec ciasta zrobic salatki czeka mnie troche roboty jeszcze za bardzo nie mam z kim zostawic malej bo R po noce i idzie dzis jeszcze na nocke jedynie brat R obiecal wziasc mala na spacer a ja szczerze nie mam siły nawet kawa mnie nie pobudzila ...... Raczej juz nie bede miala czasu ,aby do Was zajrzec dziewczyny wiec zycze milego weekendu ;) W poniedzialek wizyta z polozna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzesniowa mama-a dziekuje,coreczka zadowolona,mamy juz trzy tygodnie za soba,wiec mysle,ze nie bedzie niespodzianek. kati-to pewnie male sobie fikac zaczyna,jeszcze troszke i poczujesz je mocniej:)pierwsze ruchy sa wlasnie nisko,w dole brzucha. netta-oj,dziewczyno,nie przesadzaj z porzadkami,bo jeszcze troszke chodzenia w ciazy przed toba,odpoczywaj duzo i olej nieraz sprzatanie jak masz gorszy dzien. Dlaczego nie mozesz pic kawy?Ze wzgledu na skurcze i magnez? Lunek-ja usg przez brzuch pierwsze mialam w 10tc. Ja jednak proponuje twardnienia brzucha skonsultowac z lekarzem,sprawdzi czy sie szyjka nie skraca.Ja mialam twardnienie brzucha w 27tc i trafilam do szpitala z tego powodu,na szczescie okazalo sie,ze jest w porzadku,dostalam magnez,polezalam trzy dni w szpitalu i urodzilam w koncu w 40tc,ale strachu bylo co nie miara.Moze dlatego troche panikuje w tym temacie. Moj synek kopie i wierci sie strasznie,jakos jest tak ulozony,ze wciaz mnie kopie w pecherz i to boli,czasem jest fajnie,czasem chcialabym,zeby sie uspokoil;)Najsmieszniejsze jest to,ze jak poloze reke na brzuchu,to od razu podlazi i kopie,a jak polozy ktos inny,to sie przestaje ruszac od razu i dopiero po minucie,dwoch zaczyna znowu,takk jakby zastanawial sie kto go tu zaczepia,bo przeciez nie mama;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny Wy tutaj o niskim ciśnieniu, a ja wczoraj miałam na wizycie podwyższone... dostałam skierowanie do internisty i dziś miałam holter założony, ale w domu zwłaszcza w sobotę wszystko wróciło do normy ale strachu się najadłam bo rano miałam bladoróżowy śluz...eh... na razie na szczęście jednorazowy jak myślicie czy to mogło być po wczorajszej wizycie i badaniu? wczoraj przy badaniu gin, lekarz sprawdził takim małym urządzeniem bicie serca dziecka i powiedział, że wszystko jest oki pewnie ten śluz to wina wczorajszego przemęczenia i stresów związanymi z wizytami, mam nadzieję, że będzie dobrze ja miałam brzuszne usg w 12 tc pozdrawiam Was mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013.....................................Plumouth Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............09.02.2013...............16.......... .........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ....................................Warszawa Anitka90............15.02.2013......... ...........................Kraków lista..................11.02.2013...........8. ...... ...CH........Poznań. moje konto.........24.01.2013.................................... Radom Bayer Lev..........29-01-2013...........20...........CH........Nie mcy Ninkaa86...........15.02.2013...........16 ......................Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........14......................UK Judka9876.........22.02.2013...........14................ ......Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=) .............12.02.2013............17.. ...................Rzeszów green-grass......12.02.2013............18............CH ......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............15. ....................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............15.. ........DZ........Elblag takakala..........14-02-2013.............16.............. ........Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........13......................Rawicz 91malutka........ 24-02-2013.............12.....................Wieluń Gusia09 ...........18-02-2012.............16..........DZ........Cz-w a Ewuskaaa.........17.02.2013.............17..........???.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2012..............(?)...........DZ....... ..Kraków aclerya............12.05.2012.............15...........CH ..........W-wa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj... jaka cisza przez weekend :P ja jakoś nie mogłam dzisiaj w nocy spać... i od paru dni mam dziwne bóle brzucha, napina mi się ale na samej górze zaraz pod biustem, jakbym jakiś skurcz miała :/ miałyście tak? miłego dzionka... dzisiaj zapowiada się słonecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje konto - też dziś w nocy nie mogłam spać. Obudziłam się po 4 i już nie zasnęłam. Od kilku dni też mam czasem taki napięty i twardy brzuch, ale na dole. Poza tym w weekend obudziłam się z bólem brzucha. Dziś byłam zarejesrtrować się do lekarza, ale niestety jest na urlopie. Powiedziałam o tym pielęgniarce i mówiła żebym jak najszybciej skontaktowała się z lekarzem bo to są skurcze. Jutro mój lekarz przyjmuje w innej przychodni. Mam nadzieję, że uda mi się do niego dostać, a jeśli nie to pójdę do innego. Na razie mam się oszczędzać i nie robić nic ciężkiego. Pielęgniarka powiedziała, że prawdopodobnie dostanę jakieś leki rozkurczowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam się i ja.:) Ja wczoraj miałam po południu twardy brzuch i trochę bolał, ale jak się połozyłam to po czasie przeszło. Czasami tak mam, a najczęściej jak się przemęczę i też muszę o tym wspomnieć lekarzowi przy najbliższej wizycie. Jednak z tego co wiem to czasami takie skurcze mogą występować. Jeżeli jednak są regularne to wtedy należy udać się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze opisałam się i mi się komputer zawiesił :( ach złośliwość rzeczy martwych Część dziewczyny nie odzywałam się bo mnie przewiało, leżałam cały weekend i nie mogłam chodzić, dzisiaj jest juz lepiej. Nie byłam u lekarza wystarczyły domowe sposoby nacieranie i wygrzewanie się Nauczka dla mnie trzeba bardziej o siebie dbać. moje konto ja mam takie bóle mówiłam o tym lekarzowi ale on nic złego nie znalazł; zrobił usg więc już sama nie wiem. Tak jak pisze kaziorek84 u mnie to jest częste po wysiłku lub podróży więc staram się to ograniczać. Biorę witaminy z większą dawką magnezu i jak mnie boli to nospę. Myślę jednak, że skonsultuje to z innym lekarzem w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,lepiej dmuchac na zimne i pozawracac glowe lekarzom niz sie denerwowac albo cos przeoczyc. Ewuska-to moglo byc po badaniu,ale ja bym mimo wszystko skonsultowala to z lekarzem,mam tak wbite do glowy,ze kazde krwawienie,lekkie czy nie nalezy omowic z lekarzem. Moje konto-ja nie wiem co to moze byc,ale jak u gory to nie macica,moze cos z zoladkiem masz? Wczoraj bylismy na basenie,chyba ostatni raz w tym roku,zeby zlapac troche sloneczka,ale juz nie jest tak cieplo jak bylo w sierpniu,choc niby 30 stopni bylo. Ja mam dzis polowkowe,dziewczyny,trzymajcie kciuki,zeby wszystko bylo dobrze,troche sie stresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer Lew, a będziesz miała w 3/4d połówkowe? Ja już to mam za sobą i było to dla mnie bardzo wzruszające badanie, a zarazem stresujące ze względu na złe wyniki badań prenatalnych, ale wszystko wyszło dobrze. W czwartek kolejne badania prenatalne, ale na razie się nie denerwuję. Nie martw się na zapas, na pewno wszystko wyjdzie dobrze. Przy 3d ładnie widać rysy twarzy maluszka. nasz cały czas zasłaniał raczkami buzię jakby mu ktoś latarką po oczkach świcił, ale co nieco dało się podejrzeć. Tylko płci jeszcze nie znamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×