Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Ja mam kazde usg w 4d,mialam szczescie trafic na lekarza,ktory ma dobry sprzet.A w ktorym tygodniu mialas polowkowe?Ja jutro zaczynam 21tc,wiec sie wstrzelilam w polowe ciazy akurat;) Dzieki,ja tez mysle,ze bedzie dobrze,ale wiesz jak to jest.. A dlaczego masz miec znow badania prenatalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam już w 18tym tygodniu. Prenatalne zawsze są dwa, ale to drugie jest ważniejsze bo widać ewentualne wady serca itp. Ja jestem w 20tym tygodniu :) Ja miałam w pierwszych złe wyniki krwi - mam zwiększone ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Edwordsa, ale nie myśle o tym bo oszaleję. Dzieci te umierają bardzo szybko po narodzinach, albo w ogóle ich nie dożywają. Jesteśmy z m dobrej myśli i mam nadzieję, że w czawartek mnie lekarz nie zdołuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedzie dobrze,na pewno,musi byc.Bede trzymac kciuki za was🌼. Dwa prenatalne,tzn.myslisz o tym w 12tc i o polowkowym?u nas tylko takie sie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze prenatalne robi się między 11 a 14 tygodniem, drugie między 18 a 22 jak dobrze pamiętam. A połówkowe to dodatkowo osobne badanie. Ja też trzymam za Was kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko... komp mi zeżarł to co napisałam... :/ no ja miałam w 12 tygodniu i jutro idę na to polówkowe, tylko mój lekarz ma normalne usg i zastanawiam się czy nie iść na to 3/4d na własną rękę... co do moich bólo to na pewno nie jest to żołądek, to mięśnie mi się napinają, jakbym ze 100 brzuszków zrobiła :/ jutro zapytam lekarza co i jak :) bayer powodzonka na badaniu, daj znać po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje konto ja szczerze polecam 3/4d. Płytkę z badan mogłabym oglądać codziennie. Piękna pamiątka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaziorek-nie,u nas sie robi tylko polowkowe,szczerze mowiac nawet nie jestem pewna co do tego badania przeziernosci w 12tc,w kazdym razie nic na ten temat mi lekarze nie mowili ani w pierwszej,ani w drugiej ciazy,ale wiem,ze w Polsce sie robi. Moje konto-to nie wiem,dziwne te bole,ale w ciazy w ogole sie nagle ujawniaja rozne czesci ciala,o ktorych wczesniej sie nie myslalo nawet;) 3/4d polecam rowniez,zupelnie inny widok,ja z corka mialam tylko 2d usg robione i prawie nic tam nie widzialam,a teraz jest super,naprawde widac malucha.Badanie mam na 15,wiec wieczorem dam znac co i jak. Zauwazylyscie juz roznice w wygladzie wlosow?Ja juz widze,ze sa ladne i jest ich znacznie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer ja na moje włosy nie umiem patrzeć.Co prawda są gęste (zawsze takie miałam) i się tak szybko nie przetłuszczają, ale za to mi farba źle chwyciła i dalej mam odrosty. Fryzjerka mi powiedziala, że to przez hormony. Mam nadzieję, że następnym razem już mi jednolicie chwyci bo czuję się okropnie w takich włosach, a nie chcę co chwilę chodzić na farbowanie żeby za bardzo maluszka nie narazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer Lev przyznaję racje o pewnych grupach mięśni dowiedziałam się dopiero w ciąży :)) trzymam kciuki za badanie będzie dobrze:) Co do bólów to chciałam się zapisać na wizytę ale dopiero w czwartek mam termin :( ale tak sobie poczytałam trochę i wiecie u mnie to chyba jest kolka jelitowa; po pierwsze boli mnie z lewej strony albo z prawej zależy kiedy a nie w dole brzucha; po drugie przed ciążą miałam problemy z zaparciami; po trzecie lekarz na usg ostatnio nic nie zauważył. Trochę się uspokoiłam sama się chyba wkręcam spróbuje jeść otręby i pić activię może pomoże kiedyś działało. Jak tak sobie czytam o 3/4d usg to chyba też o tym pomyślę w sumie to pamiątka na całe życie; co prawda cienko u mnie z kasą przez wykończanie domu ale 300zł z pensji spróbuje zagospodarować. Jeżeli chodzi o włosy to i owszem rosną jak na drożdżach ale na łydkach:(. Ogólnie zauważyłam że mniej się przetłuszczają ale strasznie wypadają. Odrostów na razie nie maluję bo znając życie wyszłyby zielone a nie brązowe takie mam włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunek-dzieki:)U ciebie to faktycznie moga byc jelita,mialam to samo,ale zaczelam jesc activie i jak reka odjal,naprawde polecam. Heh,z tymi wlosami to chyba roznie bywa,ja pewnie bede niedlugo klasc kolor,ale szampon koloryzujacy,nie farbe i dosc zblizony do moich naturalnych wlosow,wiec mam nadzieje,ze nie wyjdzie jakis szajs,za przeproszeniem. Dobra,zmykam pod prysznic i jade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunek-a czemu wypadaja?To dziwne,w ciazy wlasnie nie powinny w ogole lub tylko w niewielkich ilosciach,dlatego jest ich tak duzo pod koniec ciazy,a wypadac i to masowo zaczynaja jakos 3-4 miesiace po porodzie(wspominam to tragicznie,wszedzie wlosy:o).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka_1991
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013.....................................Plumouth Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............09.02.2013...............16.......... .........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ....................................Warszawa Anitka90............15.02.2013......... ...........................Kraków lista..................11.02.2013...........8. ...... ...CH........Poznań. moje konto.........24.01.2013.................................... Radom Bayer Lev..........29-01-2013...........20...........CH........Nie mcy Ninkaa86...........15.02.2013...........16 ......................Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........14......................UK Judka9876.........22.02.2013...........14................ ......Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=) .............12.02.2013............17.. ...................Rzeszów green-grass......12.02.2013............18............CH ......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............17. ....................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............15.. ........DZ........Elblag takakala..........14-02-2013.............16.............. ........Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........13......................Rawicz 91malutka........ 24-02-2013.............12.....................Wieluń Gusia09 ...........18-02-2012.............16..........DZ........Cz-w a Ewuskaaa.........17.02.2013.............17..........???.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2012..............(?)...........DZ....... ..Kraków aclerya............12.05.2012.............15...........CH ..........W-wa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer jak też nakładałam zbliżony kolor do swoich naturalnych włosów i niestety mi nie chwyciło równomiernie. Tam gdzie miałam odrosty wyszły ciemniejsze, a na reszcie jaśniejsze. Na początku nie byłó to aż tak bardzo widoczne, ale z każdym myciem głowy farba się wypłukuje i nie wygląda to dobrze. No, ale jakoś przeżyje - na szczęście idzie zima i będę się chować pod czapką:) Lunek na łydkach? :) Masakra. Mi się czasami wydaje, że mi trochę włosy pociemniały na rękach, ale może to dlatego, że w tym roku się nie opalalam i mam jakieś zwidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013.....................................Plumouth Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............09.02.2013...............16.......... .........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ....................................Warszawa Anitka90............15.02.2013......... ...........................Kraków lista..................11.02.2013...........8. ...... ...CH........Poznań. moje konto.........24.01.2013.................................... Radom Bayer Lev..........29-01-2013...........20...........CH........Nie mcy Ninkaa86...........15.02.2013...........16 ......................Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........14......................UK Judka9876.........22.02.2013...........14................ ......Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=) .............12.02.2013............17.. ...................Rzeszów kaziorek84..........01.02.2012.........19.......................Rzeszów green-grass......12.02.2013............18............CH ......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............17. ....................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............15.. ........DZ........Elblag takakala..........14-02-2013.............16.............. ........Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........13......................Rawicz 91malutka........ 24-02-2013.............12.....................Wieluń Gusia09 ...........18-02-2012.............16..........DZ........Cz-w a Ewuskaaa.........17.02.2013.............17..........???.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2012..............(?)...........DZ....... ..Kraków aclerya............12.05.2012.............15...........CH ..........W-wa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka_1991
Cześć dziewczyny!:) Czytam Was na bieżąco, ale jakoś tak się nie odzywałam... u mnie wszystko ok.. W czwartek byłam u gin, ale niestety nie dowiedziałam się czy chłopczyk czy dziewczynka:( nie miałam robionego USG... następna wizyta za 4 tygodnie i mam nadzieję, że juz wtedy się dowiem kto mieszka u mnie w brzuszku:) Mam jakieś zapalenie... Doktorka przepisała mi Clotrimazolum tabl. dopochwowe, ale po przyjęciu bardzo mnie piecze, poprostu nie do wytrzymania i nie wiem co robić... Czy brać dalej zobaczyc co bd, może pieczenie ustanie... Czy przestać brać... A wy jak myslicie? Co do bólu brzucha to też się trochę martwię... Dzisiaj w nocy tak mnie bolał, że aż się obudziłam... A są to różne bóle... Nieraz czuje jakby mnie wszytko doodoła bolało łącznie z plecami i żołądkiem a nieraz boli mnie tylko podbrzusze:( Martwię się troszkę, no do tego mam dziwnie twardy brzuch, a naczytałam się, że to złe oznaki... Mam jednak nadzieję, że wszystko jest w porządku z moim maleństwem... Przy następnej wizycie muszę powiedzieć o tym swojej gin.. Chociaż jak byłam w czwartek też wydawało mi się, że brzuch jest twardy a ona nic nie mówiła, więc mam nadzieję, że wszystko jest ok... Ostatnio prawie codziennie śni mi się, że już dzidzia jest ze mną i za każdym razem jest to dziewczynka.. hehe... Ciekawe czy to prorocze sny czy będzie odwrotnie :) Co do włosów to ja nie zauważyłam na swoich żadnej różnicy... ANi nie są ładniejsze ani nie wyglądają gorzej niż wcześniej.. U mnie większy problem z cerą... :( Jest poprostu okropna... Wszęzie mam wypryski chociaż nigdy wcześniej ich nie miałam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki to znowu ja :) daaaaawno tu nie zagladalam i zmienilam nick z "takakala" :) otoz u mnie wszystko "po staremu" mały rosnie, dowiedzialam sie to chlopczyk, nazwiemy go Ksawery Marek :)a co tam u Was ?? aaaaa i odswieze tabelke :) NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013.....................................Plumouth Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............09.02.2013...............16.......... .........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ....................................Warszawa Anitka90............15.02.2013......... ...........................Kraków lista..................11.02.2013...........8. ...... ...CH........Poznań. moje konto.........24.01.2013.................................... Radom Bayer Lev..........29-01-2013...........20...........CH........Nie mcy Ninkaa86...........15.02.2013...........16 ......................Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........14......................UK Judka9876.........22.02.2013...........14................ ......Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=) .............12.02.2013............17.. ...................Rzeszów kaziorek84..........01.02.2012.........19................ .......Rzeszów green-grass......12.02.2013............18............CH ......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............17. ....................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............15.. ........DZ........Elblag MAMA2013LUTY...14-02-2013...........18...........CH........Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........13......................Rawicz 91malutka........ 24-02-2013.............12.....................Wieluń Gusia09 ...........18-02-2012.............16..........DZ........Cz-w a Ewuskaaa.........17.02.2013.............17..........???.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2012..............(?)...........DZ....... ..Kraków aclerya............12.05.2012.............15...........CH ..........W-wa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer Lev nie wiem dlaczego wypadają ale ja zawsze miałam cieniutkie włosy i wypadały. anetka 1991 widzę, że mamy podobny problem; o wypryskach nawet nie chce mi się pisać; masakra dobrze, że jest chłodniej i nie muszę pokazywać plecków bo w lusterku już nie mogę na to patrzeć.Miałam małe problemy z cerą ale to co teraz przeżywam to okres szalonych lat podstawówki ja tak to określam. Ale Wam zazdroszczę, że znacie płeć maleństwa też już się nie mogę doczekać. Idę poleniuchować po obiadku, a robiłam żurek na wędzonych żeberkach z jajkiem bo miałam wielką ochotę i braciszek mnie makaronem z serem poczęstował. Mniam ale się najadłam idę poleżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunek, ale mi zrobiłaś smaka na makaron z serem. Chyba właśnie to dzisiaj zrobię na obiadek jak wrócę z pracy. Smaczne i szybkie :) Już mi ślinka cieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
Hej wam kochane ja niestety tez mam problem z twardym brzuchem i jestem praktycznie pewna ze to od zaparc :( do tego boli mnie wtedy mocno i sie mecze tak juz...a z kilka dobrych tygodni, probowalam activi...nie pomogla, nie lubie sliwek ale sie zmusilam i jadlam deserki dla dzieci suszone sliwki gerbera :P cos tam pomoglo ale to jeszcze nie jest to....po za tym pomaga o tyle ze mozna sie zalatwic ale problem powraca...dzien w dzien jak bumerang... :( po za tym dobrze, pytacie o wlosy, ja jesli chodzi o ich stan nie widze by byly lepsze ani gorsze ale za to takze u mnie wypadaja... jesli jestesmy przy wlosach moge wam polecic swietny zabieg-domowy :) cud miód jednym slowem, wlosy sa miekkie, blyszczace i taaakie milutkie, spróbujcie moze wam tez podejdzie ten zabieg bo u mnie sprawdzil sie swietnie :) http://anwena.blogspot.com/2012/08/laminowanie-wosow-zelatyna-moje.html tutaj link bezposrednio do opisu tego zabiegu, dziewczyny dajcie znac jak sie skusicie i czy u was rowniez taki fajny efekt :) zmieniajac temat, brzuszek rosnie, ruchy czuje chyba coraz wyrazniej ale ciagle czekam na typowe kopniaki :P do wizyty 3d zostalo rowne 10 dni wiec odliczam jak szalona, moj maz wczoraj kiedy zapytalam go jak mysli co bedziemy mieli jak czuje,stwierdzil ze dziewczynke :) ja tez tak czuje po trochu..ale chyba bardziej z tego ze poprostu o niej marze :) myslicie ze mega wzrost piersi i niestety pogorszenie cery to moze byc jakis symtom dziewczynki? jesli jest jakas mamusia ktora ma dziewuszke dajcie znac :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny a ja w sobotę zwiedzałam izbę przyjęć :( w nocy z piątku na sobotę obudził mnie mega ból brzucha taki po bokach. Nic nie chciało na to pomóc i rano popędziłam do szpitala. Tam wygnietli mnie na wszystkie możliwe strony, zrobili USG i stwierdzili, że rośniemy intensywnie i dlatego boli. Z maluchem wszystko ok, rośnie zdrowo. Łożysko na szczęście dobrze przytwierdzone i nic się nie podklejało po tym myciu okien. Dostała leki rozkurczowe i mam się oszczędzać. Jednym słowem skończyło się na strachu. Za kilka dni mam się tylko pokazać na kontroli u lekarza prowadzącego jak nic się nie będzie dziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnnie w wypryskami na plecach to tez jaka masakra, no w zycou tak nie mialam, nawet w okresie dojrzewania.... a wlosy to tez mi strasznie wypadaja.... mozel teraz mniej niz przed ciaza, ale nadal trace ich mnostwo.... mam dlugie wlosy i chyba niestety bede musiala obciac bo "wylysieje".....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie rodzące ja musze powiedzie c, ze moje włosy po ciąży sa w stanie strasznym, wypadaja jakieś takie suche i w ogóle do niczego. Urodziłam juz w styczniu i do tej pory nie wróciły do formy niedługo planujemy z mezem drugie wiec musze sie jakos doprowadzic do ładu. Moze macie jakieś sprawdzone sposoby na regeneracje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze,ze z wlosami same problemy.Ja nic nie poradze,bo u mnie pieknieja z tygodnia na tydzien.Po porodzie nic nie robilam z wlosami,wypadaly masakrycznie az wrocily do normalnej ilosci i sie uspokoilo,przestalam wygladac jak krol lew;) Mama2013luty-gratuluje synka. Netta-pewnie mialas megastracha,oszczedzaj sie,ile mozesz. Kati-twardy brzuch masz caly czas?To jest cos innego niz skurcze,przy skurczach czuc takie ciagniecie,brzuch twardnieje,ale bardziej tak w srodku,macica i po chwili sie luzuje. Nie wiem co ci poradzic na te zaparcia,mi pomogla Activia i juz nic wiecej nie probowalam. Hehe,mega wzrost piersi mialam w pierwszej i drugiej ciazy,a cera swietna tez i wtedy,i teraz,takze chyba nie jest to kwestia plci,ale zycze ci dziewczynki,jesli tego pragniesz:) U nas wszystko dobrze po polowkowym,nawet dostalam zdjecie pisiora,wolalabym nie miec niespodzianki na porodowce,wiec kazalam dokladnie jeszcze raz sprawdzic czy nadal jest chlopak;) Mam zwiekszyc dawke zelaza,bo choc sie poprawilo jest nadal niskie-9,9.Przytylam 800gramow przez cztery tygodnie,wiec nie jest zle,dobijam powoli do 50kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka zgadzam się z monią ciepła przegotowana woda z cytryną i miodem a najlepiej na czczo :) działa na mnie bardzo dobrze a co do włosów....hmm... mi wypadają strasznie na szczęście mają z czego bo mam gęste włosy i przed ciążą nigdy nie miałam z tym problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer Lev super, że wszystko u Was w porządku ja takiej wagi ci zazdroszczę; ja ważę dokładnie 63,3 kg dzisiaj się ważyłam i jak na razie nic nie przybrałam a nawet schudłam mimo, że nie wymiotuję. Ale tak się trochę martwię bo zawsze miałam lekkiego bzika na punkcie wagi a nawet kilka lat temu przeżyłam zaburzenia łaknienia i czasami mam takie napady strachu, że po ciąży będę wyglądała jak słoń. Boję się żeby to nie odbiło się na zdrowiu maleństwa bo jak się zablokuje to może być źle. Jestem jednak dobrej myśli mój mąż powiedział, że nie dopuści do tego. netta2 ja mam też po bokach i dzisiaj stwierdziłam , że to kolka jelitowa poczytaj sobie u mnie się zgadza ale do lekarza w czwartek idę. Dbaj o siebie. Najważniejsze, że wszystko z maleństwem dobrze a gin też mi nic o takiej możliwości nie powiedział zresztą on niewiele mówi; dobrze że mam internet. kaziorek84 smaczny miałaś ten makaron, jutro mam zamiar ugotować barszczyk ukraiński tez mi się zamanił; taki ze świeżych buraczków z grządek. Napiszę wam jeszcze, że dowiedziałam się że moja szwagierka pozazdrościła mi dzidziusia i sobie też zmajstrowali dokładnie po tym jak powiedzieliśmy, że będziemy rodzicami. Zazdrość nie jest jednak dobra; ale moja teściowa wreszcie da mi spokój bo pewnie zamieszkają z nimi:) Co do internetu to ze względu na awarię przez kilka dni mnie nie będzie komputer do naprawy wędruje a innego nie mam. ściskam i do zobaczenia wkrótce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kati popros gin o taki syrop na zaparcia nie pamietam jak sie nazywa musiałabym poszukac on sie w ogóle nie wchłania do organizmu i jest całkowicie bezpieczny w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyn wlasnie mi wzarlo mojego posta ......;( a tak duzo napislam tak szybko w skrocie... kozirek trzymam mocno kciuki za Was ;) anetka ja bym na Twoim miejscu zadz do lekarza bo lekarstwa maja Ci pomagac a nie pogarszac a do tego ten bol brzucha ..... mama2013 gratulacje synka;) lunek ja na pocztku ciazy tez tak mialam ze mi strasznie wypadaly wlosy teraz jest juz lepiej kati wspołczuje problemow z zaparciem netta uwazaj na siebie ;) bayer bardzo sie ciesze ze u Was wszystko w porzadku ,ale z Ciebie chudzinka;) lunek nie przejmuj sie waga bedziemy martwic sie po najwazniejsze teraz jest aby dzidzia i Ty byla zdrowa ;) Musze sie pochwalic ze od piatku czuje kopniaczki dzidzi uczucie niesamowite nie moglam sie doczekac ;) Dzis miala wizyte u poloznej wszystko w porzadku slyszalam serduszko ;) teraz czekam na list z szpitala na usg polowkowe ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wam dziewczyny, same baby w rodzinie, wiec trzeba troszeczke nadrobic :) ja na szczescie nie mam zaparci i ciaze przechodze bardzo dobrze :) tylko te wlosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×