Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oburzona zarobkami lekarzy

ZAROBKI MŁODYCH LEKARZY SĄ SKANDALICZNIE NISKIE!!!

Polecane posty

Gość Trzeba było iść do zawodówki
poleciałaś na medycynę dla kasy czy dla RATOWANIA ŻYCIA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kgfpoil
Widac hgg ze dupny z Ciebie lekarz.Juz sam fakt siedzenia na kafe o tym swiadczy. No ale rodzinka z lekarska tradycja, wiec czym tu sie martwic. Dobrze ktos tam napisal, ze lekarze to najbardziej cwana grupa zawodowa. Na palcach reki mozna policzyc tych z powolania, reszta tylko kase chce trzepac przy niewielkim wysilku, tak jak Ty hgg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niewielki wysiłek? jako prawdziwy maniak medycyny i pracoholik w jednym, siedzę niemalże codziennie po godzinach w pracy. Zostaje nieraz 3, nieraz 5 godz dłużej żeby przyjmować nadlimity. Pewnie w to nie wierzysz, ale są tacy lekarze. Może za kilka lat mi "przejdzie" ale teraz wykorzystuję szansę którą dostałam od losu. I cieszę się że jestem lekarzem jak nikt inny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hgg
Ja nie porównuję pracy lekarza do pracy na kasie, czizas, czytaj między wierszami :o:o:o Pisałam o totaljnym braku pokory młodych lekarzy którzy uważają, że sam fakt skończenia medycyny czyni ich lepszymi od innych, a co za tym idzie - daje im z urzędu prawo do zarabiania kroci. CAŁE SZCZĘŚĆIE, że tak nie jest, bo dopiero wtedy w dupach by się co niektórym poprzewracało. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno, ja sobie świetnie żyję ze stomatologii, więc mi szczerze wisi czy mam ze szpitala 3 czy 5tys. Robię to z pasji. Ale inni takiej możliwości i szansy nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KupaSraaaiii
Kazdy robilby cos z pasja, gdyby nie musial sie martwic co do garka ma wsadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thhhghgghhg
polsc lekarze to jak adwokaci, zdarlli by z klijenta ostatni grosz, a gdzie przysiega arhimelesa, a!!!! doktor ma byc z powolanie,a nie dla kasy wielkiej robic, kucharka tez nie zarabia tyle ile powiinna a, ty co doktorek musi juz zarabiac tyle by za rok sobie dom wybudowac?? zdziryy nic poza tym, sram na polskich pseldo doktorkow ,co za kase dali by sobie duppee wylizac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aczy jedno musi wykluczać
drugie??? "poleciałaś na medycynę dla kasy czy dla RATOWANIA ŻYCIA?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalny polak 11
Witam wszystkich na froncie walki ze skandalicznie wysokimi zarobkami lekarzy w Polsce!! Po pierwsze lekarze powinni miec zakaz pracy w prywatnym gabinecie przez 10 lat od skonczenia studiow. Powinno sie dac studentom wybor, albo placa za 6lat nauki ze swojej kasy i po studiach pracuja gdzie chca albo studiuja za darmo a potem odpracowuja to w szpitalu przez 10 lat, bo przeciez poszli na medycyne z powolania:). I problem kolejek w szpitalach by szybko sie rozwiazal. I niech lekarze przestana myslec ze sa lepsi od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rajhanna
Nie przestaną, bo nic się u nas nie zmieni nigdy. dalej będą uważać się za najlepszych, bo ludzie dalej będą przychodzić do nich prywatnie, taka jest smutna prawda, i kółko się zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To niech tak samo płaca
To niech tak samo płaca za studia studenci innych kierunków. Bo czym medycyna gorsza albo lepsza od prawa, psychologii i politologii? Niech każdy płaci, każdy kto wyjeżdza płaci. Nie można obciążyć kosztami studiowania tylko medyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalny polak 11
Tak zgadzam, ze studiowanie za darmo na wszystkich kierunkach a potem ucieczka za granice to nie jest w porzadku. Ale studia medyczne kosztuja niemal najwiecej ze wszystkich kierunkow. Poza tym duza liczba ludzi ucieka z Polski po studiach bo nie moze znalesc pracy w tym kraju chocby za 3tys a wiec 1/3 pensji lekarza. Natomiast etaty dla lekarzy sa, ale oni nie za bardzo chca je brac bo prywatny gabinet kusi, podatkow placic nie trzeba a kolejki w szpitalu rosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To niech tak samo płaca
oj niekoniecznie jest praca. Kopacz wiele o tym mówiła. Zresztą sama znam kilka osób po medycynie na wolontariacie. Mają ponad 30 lat a pracują po 12h dziennie za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalny polak 11
Mysle ze na tym forum mozemy sobie krzyczec, ale i tak problemy sa zbyt wielkie abysmy je tu rozwiazali. Szkoda ze nasz rzad na to wszystko patrzy i nic nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do normalny polak 11
a Ty kolego/kolezanko jaki fach reprezentujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalny polak 11
nie zwiazany z medycyna. przyroda, rosliny, ogrody to moje pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes8
HGG wciska wam kit . Młody lekarz może dorobić sobie dyżurami tak ze wyciągnięcie 4-5 tysięcy netto to żaden cud. Pokażcie gdzie indziej zaraz po studiach tyle się zarabia . Są trudne studia gdzie na starcie dostaje się 2000 albo mniej. No i mały NIUANS- PO TYCH STUDIACH JEST PRACA !!!!! i TO JEST NAJWAŻNIEJSZE !!! Tymczasem kto inny się namęczy 5 lat i figa albo staż za 1200. A co do marnych zarobków dentystów -KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ. Zwłaszcza że HGG chwali się pochodzeniem lekarskim(co zapewne pomogło w dostaniu się na studia....co nie ?) Przykład- absolwentka stomatologii pracuje sobie w gabinecie tatusia NIC nie zainwestowała w miejsce pracy . Tatuś ma powodzenie i podsyła (miernej) dentystce córce pacjentów . Biorąc pod uwagę koszt wizyty i przerób to te 3 tysiące ona ma na papierosy....Zarabia wielokrotność tej kwoty...młoda kobieta tyle że mająca szczęście pochodzić z 'odpowiedniej' rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćzxcde
normalny polak 11 Bardzo ciekawie piszesz, ale chyba kompletnie nie na temat. Zarobki rezydenta(o ile będziesz miał farta i się dostaniesz) to 2200 zł na rękę, w priorytetowych speckach 2400 zł na rękę i tak przez kolejnych 5-6 lat po studiach, gdzie pracujesz, piszesz kolokwia, zdajesz egzaminy - generalnie takie studia tylko że z dodatkiem pracy:) hmm 10 lat miałabym odpracowywać swoje ukochane studia tak.. pomyślmy.. 6 lat studiów.. 1 rok stażu.. 6 lat specjalizacji to chyba wychodzi już 13 lat nie? +10 lat to chyba 23 lata? rozumiem że w wieku 43 lat mam założyć rodzinę? Nie żebym miała coś przeciwko ale generalnie zegar biologiczny tyka i to z tego co wiem nie koniecznie najlepszy wiek dla dziecka ze względu na różne powikłania. Ale co tam:) dlaczego nie zgnębić człowieka który chce poświęcić część swojego życia na ratowanie takich ekhm nazwijmy to ludzi jak Ty? Czysta przyjemność :) Takiej prostej studentki medycyny, której rodziców po zawodówkach niestety nie stać na opłacenie studiów i z tego powodu musiałaby cierpieć dodatkowe 10 lat odrabiając studia a synalek/córeczka bogatego tatusia nie miałaby z tym problemów, bo przecież rodzice zapłacą za jej/jego studia. No cóż, płytkie myślenie nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ty p*****lo wiesz w ogole, co to znaczy poswiecac sie? czy ty za darmo bedziesz komus recepty rozdawala, grzebiac palcem w nosie i nie wychylajac sie poza przestarzale algorytmy postepowania medycznego? ktore zna dzis polowa ludzi, z czego 1/4 lepiej od lekarzy sama przyznajesz ze po studiach to dalej studia, i za te studia placi ci podatnik, za te twoja rezydenturke, pozal sie boze, i co, za te swoja niewiedze ile bys chciala, 5-6 tysiecy a moze od razu 10,000 bo twoje dzieci musza zyc na odpowiednim poziomie, bo ty skonczylas medycyne po studiach nie potrafisz doszczetnie nic, te slowa mowia sami lekarze z 20letnim stazem o stazystach przychodzacych na oddzial, a dostaja takie obsrajmajtki rownowartosc pensji pielegniarki z wieloletnim doswiadczeniem gnojami jestescie, wy, "ratujacy ekhm ze tak powiesz ludzi", ty idiotko, krowy tobie wydoic to za wiele, a co dopiero ludzi leczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
''a dostaja takie obsrajmajtki rownowartosc pensji pielegniarki z wieloletnim doswiadczeniem'' no i co z tego w Polsce pielęgniarce nic nie wolno robić samemu i jest tylko pomocą lekarza-zawsze powinna zarabiać mniej od niego bo on mysli-ona z********a !111!! inżynier na budowie tez lepiej zarabia od robotnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorry ale jakim lekarzem jest stazysta albo rezydent pierwszych lat? takim z nazwy, chodzi za ordynatorem i zaglada w karty chorych, bo nic nie potrafi. w tym czasie pielegniary z wieloletnim doswiadczeniem przebijaja takiego mlokosa we wszystkim, ty chyba nawet nie wiesz ze oddzialowa potrafi ordynatorowi sugerowac jakie leki podac konkretnemu pacjentowi, wiec daruj sobie to sztampowe myslenie, jaki to lekarz jest heros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierdu pierdu ,a i tak macie minimalne kompetencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jestem pielegniarka, to raz, a dwa - kompetencje pielegniarek sa minimalne? hahaha dobrze napisales/as ze pielegniarka pracuje, a lekarz sie opierdziela w zawodzie lekarza, jak w malo ktorym, istnieje cos takiego jak odcinanie kuponow i zaczyna sie ono groteskowo wczesnie, zaraz po studiach, masz doktoryzowac jakiegos smarkacza bo skonczyl studia, po ktorych nic nie potrafi oznajmiam ci ze pielegniarka musi raportowac, obserwowac stan pacjentow, musi miec oczy dookola glowy, to wg ciebie nie wymaga myslenia? lekarz przepisuje leki, od lat to samo, dzien w dzien, to ma komus tylek****ac, wow, jaka wiedza?! klekajcie narody, bo przepisal pastyle, gdy pacjent zglasza jakies dolegliwosci, to konowal zwykle sie irytuje bo... musi zaczac myslec, a tego nie lubi w stawianiu diagnozy tez pomaga mu personel "podrzedny"? hm a moze odwala cala robote za niego a on sobie przypisuje potem zaslugi? bezczelnie przypisujac sobie inf. nt pacjenta ktorym samodzielnie nie pozyskal tylko z pomoca personelu "podrzenego" do tego lekarzyki obmawiaja i jada po pacjentach, nasmiewaja sie z nich, jakosc pomocy i wspolczucia zalezy od ich widzimisie, wlasnych preferencji, upodoban, nastroju, popelniaja karygodne zaniechania, kiedy nie interesuje ich stan pacjenta i jego komfort zycia, wiedzac ze maja prawo a nawet obowiazek reagowac np gdy wiedza ze opiekun prawny nieprawidlowo wypelnia swoje obowiazki przez co pacjent znowu jest hospitalizowany w powaznym stanie, taki lekarz powie, ze nie bedzie sie wtracal, a poza tym ma profity finansowe z regularnych hospitalizacji takiej pacjentki a reszta lekarskiej ferajny przemilczy te komentarze w wiekszosci jestescie zwyklymi ludzkimi s****wami i szmatami, wy lekarzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
absolutnie nie ma nic bardziej żałosnego niż twierdzenie "doświadczonej pielęgniarki" że powinna zarabiać więcej niż młody lekarz. Wbijcie sobie do głów bo tylko w polsce macie z tym problem: lekarz to lekarz i nigdy nie powinnyście zarabiać więcej niż on. Musi być gradacja. To tak jakby doświadczona salowa miała od was więcej zarabiać bo dłużej pracuje!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdyby lekarzom wszystkim płacić tylko za pacjentów wyleczonych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem ile zarabiają, ale wg mnie to stażysta czyli tak od 5 roku studiów do absolwenta do roku to powinien minimum 2 tys netto mieć, potem z 2 letnim doświadczeniem to już 2500, potem z 4 letnim doświadczeniem 3 tys, a potem z 8 letnim to już z 5 tys, następnie co roku o tysiąc więcej... tak żeby powiedzmy 40- 50 letni lekarz zarabiał z 20-35 tys miesięcznie, dowolnej specjalności, ale chrirurg z 50 tys. to skandal, że prezes banku czy zusu zarabia więcej!! dodam, że sama nie jestem lekarzem, bo jestem za głupia i 90% społeczeństwa też jest głupia, a głupcy nie pwoinni dużo zarabiać, ale lekarze są mądrzy i powinni mieć kokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hgg mam do ciebie kochana pytanie o ten fluor. czy to prawda ,że szkodzi????serio przenika do krwi z past???? nie wolno myc pastami z fluorem zębów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hgg i napisz jeszcze o ósemkach?czy trzeba je wyrywać?dentysta mój uwaza ,że trzeba zawczasu wyrywac bo i tak sie popsują i sa niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to co? nie leczyć i usuwać? chodzić szczerbatym? żałosne jest takie przekonanie że dotarło się (poprzez internet) do skrywanej wiedzy tajemnej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×