Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oburzona zarobkami lekarzy

ZAROBKI MŁODYCH LEKARZY SĄ SKANDALICZNIE NISKIE!!!

Polecane posty

wiedza z internetu to żadna wiedza. Jak czytam artykuły "naukowe" to mnie szlag jasny trafia, bo zawierają oczywiste błędy, a wprawiają pacjenta w przekonanie że wszystko wie. Medycyna uczy pokory. zapraszam choćby na wątek o fluorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam zamiaru palić sie ze wstydu za innych lekarzy ;) dla mnie trudno żeby ktoś kto ratuje zdrowie i życie zarabiał mało lub średnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-) dzięki / zwykły polak 11 / i inni. odniosę się do wpisu : " 09:31 [zgłoś do usunięcia] hgg Jagoda, nie odpowiadam za wszystkich lekarzy, ale łapówki to nie jest codzienność. Ja nigdy w życiu nie wzięłam żadnej łapówki. Lubię moich pacjentów więc nieraz przyjmuję więcej niż limity przewidują bez żadnych dodatkowych zarobków. Po prostu. I myślisz że czekam na kopertę? wywaliłabym z gabinetu takiego delikwenta POza tym jeśli życie lekarza to taka bajka, zapraszam na studia (zaaaj**iście bajeczny czas), potem staże, lepy, specjalizacje i wio! " KOBIETO !!! a ja miałam ufność i malutką nadzieję, że zawód LEKARZ to powołanie a nie tylko 100 % biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co poszłaś na studia medyczne i zablokowałaś miejsce człowiekowi z powołania ? Bo wiedziałaś zapewne że to dochodowy zawód, nieprawdaż ? A może prestiż, uznanie i wykazanie się plus te nie małe 3000 zł powinno W Y S T A R C Z Y Ć ------ hymmm skromnie myslę, że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierdolenie o szopenie. Czuję się lekarzem z powołania, ale mam wielki żal do Żeromskiego że wtłoczył do łba Polakom wizję Judyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jfoofioio
Jest 11.40 - gdzie sa poprzednie posty. Moze ktos zrobi wreszcie porzadek z serwerem Kafeterii !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jfoofioio
Wszystko na raz z dwudziestominutowym opoznieniem - pozdrowienia dla Serwisu. To nie pierwszy raz w ostatnich dniach, ze Kafeteria nie funkcjonuje jak nalezy. Jak cos robicie, to robcie porzadnie albo wcale (to do moderatorow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli sama widzisz, że już za czasów Żeromskiego były jednostki wybitne jak Judym ty zachowujesz postawę " hieny tu się uśmiechać ale broń Boże nie za darmo" - jak w Królu Lwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zarobki lekarzy nie są niskie. Wiem co mówię bo mój mąż jest ginekologiem. Prawda jest taka, że prywatnie idzie zarobić trzy pensje w miesiąc. Co do łapówek nie każdy lekarz przyjmuje. Wszystko zależy od człowieka, od lekarza jakim jest człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyjurtryjytj
ratownik medyczny też ratuje ludzkie życie i dostaje najniższą krajową. Strażak ratując czyjeś życie naraża własne i dostaje jeszcze mniejsze grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerberka, przyjmuje pacjentów poza limitami za darmo. Na NFZ, nie płacą za to ani złotówki. I tak, uważam że na to należy mi się wdzięczność. A 3tys złotych to są śmieszne zarobki dla lekarza, wybaczcie ale tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do Judyma, nie uważam go za dobrego człowieka i postać literacką. Zakompleksiony frustrat, który niszczył dobroć i miłość innych (Joasi chociażby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicia12345
Pracuję w służbie zdrowia i wiem, że zarobki nie są niskie. Jeśli pacjent w ogóle przyjdzie i wypisze mu się receptę nfz płaci ok 30zł (czas trwanie przyjęcia takiego pacjenta maksymalnie 15minut) Wykonany zabieg to już niezłe sumki. Można dostać nawet 300zł. Do tego nieraz pacjent przychodzi prywatnie płaci z własnej kieszeni ale później i tak podaje się go do funduszu więc ma się 2x tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alicja, co z tego że fundusz tyle płaci. Za jeden poród potrafi zapłacić 10tys złotych, operacja kardiochirurgiczna to 250tys zł, ale DLA SZPITALA. Lekarz niezależnie od przyjętych pacjentów i rodzaju wykonanego zabiegu ma stałą pensję. Chyba ze jest na kontrakcie, ale to już inna historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarz i mało?
ale za to ile w łapówkach!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefania*&*
hgg-wygląda na to ,że jesteś jedynym mało zarabiającym lekarzem w Polsce,nie opowiadaj bzdur,do tego dentystką jesteś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hgg / mogę zadać Ci pewne intrygujące mnie pytanie. DLACZEGO lekarze zachowują się jak nieczułe i bezmyślne automaty. tj.podają ludziom w szpitalu, którzy przychodzą np. z powodu stałej choroby np. Reumatoidalne zapalenie stawów z ogromnymi bólami, a Wy serwujecie najsilniejsze leki typu Tramal aby w czasie hospitalizacji pacjent miał odczucie komfortu bez bólu a Wy SPOKÓJ - leki te jak i do tego relanium itd przyzwyczajają a następnie po wypisie do domu CZŁOWIEK UMIERA Z BÓLU bo przyzwyczajacie organizm do drastycznych leków. To samo dotyczy leków sterydowych. CZY WY LEKARZYKI W OGÓLE leczycie, czy tylko żonglujecie lekami, a teraz mu taki podam albo nie niech ma ten.... Czy rozwijacie się intelektualnie i dążycie do wiedzy genezy i przyszłości, czy tylko przepisać coś co pozostali lekarze robią i tyle Twojego zaangażowania w leczeniu człowieka i WYLECZENIU go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat ja jestem i lek. med i lek. dent. Bogu dzięki że także dent, bo dzieki temu zarabiam dużo. Ja wiedziałam na co się decyduję, bo jestem z lekarskiej rodziny. Ale trochę mi szkoda młodych, ambitnych absolwentów, którzy kończą medycynę i tutaj następuje ich bardzo bolesne zderzenie z rzeczywistością." No bo jak, w internecie pisało że będę zarabiać 15tys, a tu tylko 3???"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka./
hgg jestes smieciem, a nie lekarzem! Wiedzialam, ze dentysci to najgorsza grupa lekarzy. Niczego wielkiego nie robia a kasy maja mase! O wiele gorzej maja psychiatrzy, gastrolodzy, chirurdzy, okulisci, ginekolodzy, urolodzy. Zreszta debilny jest argument, ze lekarze 6lat na studia musza poswiecic, potem specjalizacja i co juz by chcieli na dzien dobry 15 000zl dostawac?! Ze niby za co? Za to ze laskawie kogos zbadaja? Wedlug mnie lekarze to taka grupa zawodowa, ktora sie zwyczajnie wycwanila, tak samo jak adwokaci. Moim zdaniem o wiele ciezszy i niewdzieczny jest zawod strazaka! Wypadki, kataklizmy, pozary, najgorsza robote musza odwalac, a malo zarabiaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2131323213
co za pitolenie... co znaczy skandalicznie niskie? tzn jakie???? zreszta jak kazdy po studiach musi sobie najpierw popracowac zeby odiagnac cos wiecej... znam lekarza co zarabia 6 tysiakow i jeszcze w prywatnym gabinecie dorabia i twierdzi ze to za malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hgg
Hgg, próbujesz robić tutaj z lekarzy niewiadomo jakich cierpiętników, ale sorry, każdy rozumny człowiek który stąpa racjonalnie po tej ziemi wie, że lekarze żyją jak pączki w maśle i niezależnie od tego, ile wypocisz tutaj postów, to się nie zmieni. Ciągle narzekają, ciągle im mało, ciągle czegoś chcą - jak im tak źle, czemu nie wyjadą na zagraniczną praktykę? Won stąd jak tak wam źle, aż się rzygać chce jak się takie farmazony czyta. Też mam takiego w rodzinie, jest kardiologiem na etacie w przychodni i szpialu i ciągle kwęka jak mu tam źle - a papierów dużo do wypełnienia, kolejki jak w PRLu, niewiadomo nigdy o której do domu wróci, o boziulku jak strasznie. Ale w wakacje zawinął dupę w troku i zabrał swoją 6osobową rodzinę na miesięczne wakacje do Toskanii, a w ciągu roku zmienił mieszkanie 62m2 na 114, wyremontował je od podstaw, urządził i jeszcze mu zostało na wyżej wspomniane wakacje. STRASZNE, NAPRAWDĘ, straszne życie mają lekarze w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerberka, zadałaś bardzo trudne pytanie co do sposobów leczenia bólu. Podstawową zasada w leczeniu bólu przewlekłego jest "ma nie boleć". Istnieje gradacja leków w zależności o siły i mechanizmu działania. To normalne, że jeśli nie pomaga pyralginum, podaje się ketonal, potem kodeinę, tramal, morfinę. To są schematy. Istnieją poradnie leczenia bólu, pracują tam głównie anestezjolodzy. Wielu pacjentów niestety nie chce z nich korzystać (tam nie ma kolejek!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Instytuty - lekarze którzy pracują nad badaniami wyleczenia raka otrzymują ogromne pieniądze, JA SĄDZĘ, że długo, oj długo będą przeprowadzać te badania, bo zabezpieczają się finansowo na kilka pokoleń. Czy lekarzom zależy na zdrowiu człowieka ? Otóż nie, bo nie mieli by pracy i kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hgg jestes smieciem, a nie lekarzem! Wiedzialam, ze dentysci to najgorsza grupa lekarzy. Niczego wielkiego nie robia a kasy maja mase!" Jestem w trakcie specjalizacji z psychiatrii i wcale nie uważam jej za ważniejszą od leczenia stomatologicznego, wręcz przeciwnie. Ząb potrafi narobić więcej problemów niż nieleczona schizofrenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hgg
a te 3tys dla absolwentów - źle? Trzeba było iść na bibliotekarza albo na kasę w tesko, ja się tak wyminęło z "powołaniem". Żeby mieć coś więcej, najpierw trzeba coś osiągnąć. Ludzie o ekonomii też nie zostają od razu dyrektorami giełdy - jaka jest różnica? Śmiech na sali, nie kompromituj się już więcej Hgg, bo naprawdę żal dupę ściska jak czyta się wypociny o tym, jak to szkoda tych młodych, co za psi pieniądz muszą zaiwaniać w szpitalu. Pokory trochę na litość boską, co za czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możecie na mnie wrzucać, po pracy w pogotowiu i psychiatryku nic mnie już nie zdziwi. Dla mnie porównywanie studiów medycznych do pracy na kasie w tesco jest żałosne i świadczy o totalnej ignorancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hgg/ ja powiem Ci na pocieszenie, ( bo na razie muszę odejść od laptopa ), że już za kilka lat będziesz zarabiać krocie. I wtedy zastanów się proszę, czy będzie to sprawiedliwe względem innych zawodów. Co innego gdybyś wyleczyła ze schizofrenii, a co innego obcowania z chorymi na nią i tylko wypisywała im leki. To naprawdę bardzo podobnie do nauczyciela, który pracuje z niepełnosprawnymi umysłowymi na przykład. Póki co pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorobią sobie łapówkami.
Nie bojaj. Z głodu nie umrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robienie z LEKARZY biednych i cierpiących ludzi jest śmieszne. Fakt faktem, można pracować po parę godz, potem prywatnie i mieć pieniądze. Ale można też zasuwac, mieć dużo więcej godz, dyżurow i mieć ich więcej. Jak w każdej innej normalnej pracy. Nie znam lekarza który zarabia mało. Mój mąż jest ginekologiem. Pensja stała, plus dyżury i prywatny gabinet. To naprawdę nie jest mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×