Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

Jeja Duphostan i Lutkę? Ja po samym Duphastonie czuję się gorzej, a Luteina ponoć gorsza przy mdłościach, ale jej nie próbowałam. A po co i jedno i drugie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem nigdy nic nie brałam więc się nie znam ale raczej chodzi o zatrzymanie wzrostu torbiela bo jak pisałam ma już 7 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula_2
dziewczyny ja mam jaskrę i mam zalecenia okulisty do cięcia cesarskiego ale pierwsze dziecko urodziłam sama i dużo wzrok mi się nie pogorszył. Teraz też chce sama rodzic. Mam nadzieję, że się uda. w jakim celu wasi lekarze wypisują wam te duphastony i luteine? Myślałam, że to się przyjmuje przy ciążących zagrożonych? czy się myle? Ja też się dziś marnie czuje. Brzuch mi wzdelo, twardy jak kamień i boli. Po obiedzie opuszczaja mnie siły. Senność jest nasilona i źle się z tym czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciazy bralam luteine podjezykowo 4 razy na dobę, ochronnie. Duphaston takie samo ma dzialanie przeciez a jest duzo drozszy niz luteina. Ja z kolei rodziłam naturalnie, ale juz w czasie ciazy i po porodzie wzrok mi polecial, wymienilam okulary i posunelo mi sie o dioptrię na kazdym oku mam 4,75 i 4 minusy. Boje sie ze tym razem znow wzrok poleci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam luteinę jak tylko lekarz dowiedział się o ciąży. Ogólnie rzecz biorąc moja ciążą to cud :) Miałam po wakacjach iść do poradni bezpłodności, antykoncepcji nie stosujemy już od kilku lat i nic się nie działo. Luteina to czysty progesteron, który może pomóc we wczesnym poronieniu. Dużo dziewczyn dostaje go na utrzymanie wczesnej ciąży. Z tego co wiem trzeba go brać regularnie i jeśli nawet nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do okularów to ja mam wadę -5 i -6 podobno w dzisiejszych czasach nie jest to powodem do cesarki. Miałam kiedyś jednak bardzo wysoki wzrost ciśnienia w oku (IV stopnia) a to już raczej groźne (np gdyby się pojawiło przy porodzie). Dowiem się w poniedziałek u lekarza. Mdłości nadal brak, za to spałabym, spała i spała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ja piszę w ogóle :) Może przeciwdziałać wczesnemu poronieniu a nie pomóc w nim. Zaspana jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaju moim zdaniem te terminy z usg się nie sprawdzają tak samo jak i te z miesiączki :P jak dzidzia czuje się gotowa to się wszystko zaczyna, chyba że coś jest nie tak to i w 20którymś tygodniu. Ja na pierwszym usg z synkiem 7t2d miałam wyliczony termin na 17 października potem każde kolejne usg to inaczej ale termin się przybliżał bo synek był większy niż inne dzieci na tym etapie. Z miesiączki miałam termin na 14 a urodził się 12 z wagą 4220 g. Nic dziwnego, że niby to miałam wcześniej rodzić :P Mnie dziś prawa noga boli od pośladka po łydkę - masakra...wyczytałam u wujka googla że to może być rwa kulszowa ale jeśli miałaby mi się zacząć w 8 tc dolegliwość z końcówki to się chyba załamię ;) mogę chodzić i leżeć przy siedzeniu boli najbardziej...eh...niech te 8 miesięcy szybciej mija :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula_2
ja też mam wysokie ciśnienie, które to spowodowało jaskrę. Miałam już tyle badań na te oczy. łącznie z ubm i wiele innych, których nazw nie jestem w stanie zapamiętać. Ubm było najmniej przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
hejka , ja właśnie wróciłam po 12sto godzinnym maratonie w pracy i ide odrazu sie myc i spac bom osłabiona:)) ogólnie nie tak żle ale teraz jak juz w domku jestem to tylko o spaniu marze:)) no i dzis mnie nie wymiotowało, może organizm wiedział że dziś nie może hehe moja siostra urodziła córe 3 dni po terminie siłami natury tez przy wadzie wzroku, a synka 10 dni po terminie, ale już jej wywoływali poród bo zaczęło zanikac tętno i zrobili jej cesarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja własnie odnalazlam ze ostatnią miesieczkę miałam 25maja, co daje termin na 28.02 ale mogłam też miec 27.maja z powodu dziwnych tych okresow, co daje termin na drugiego orientacyjnie 02.03 ale co jak co, dobrze tutaj wiec pozostanę marcówką 2013 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny Mam do sprzedania zestaw ubranek po mojej córeczce. Są to ubranka w dobrym i bardzo dobrym stanie. Zapraszam do kontaktu na maila btabor26@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelma
czesc dziewczyny, bylam wczoraj na wizycie u lekarki. padlo podejrzenie ciazy pozamacicznej :(( w poniedziałek ide na bete i na USG. tydzien temu miałam 2 ataki bolu brzucha (był to ból kłujący w okolicach pęcherza/szyjki macicy). robiło mi sie słabo podczas jednego z tych ataków i w zwiazku z tym pani doktor powiedziała, że chce zobaczyć czy to nie ciaza pozamaciczna. od tego czasu bole ustały, czuje sie dobrze. nie mam nawet mdłosci (a to juz 6 tydzien). w dniu, w ktorym miałam te bóle, udałam sie do innego lekarza (który jako jedyny przyjmował w mojej okolicy). zrobił mi USG dopochwowe i powiedział, że ciaza jest mało widoczna, trzeba sie wpatrzyc, ale pecherzyk jednak jest. Natomiast wczoraj, kiedy powiedzialam o tym mojej pani doktor, stwierdziła ze na tamtym etapie lekarz mogl jeszcze nie wykryc ciazy pozamacicznej. jestem oszołomiona tym wszystkim, nie wiem co mam myslec. :( boje sie najgorszego. z jednej strony mysle, ze skoro tamten lekarz widzial pecherzyk, to moze wszystko jest dobrze, a moja lekarka chce tylko to sprawdzic... nie wiem sama :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam się na tym ale czy w 6 tyg to już chyba widać gdzie jest fasolka...dziwne to jakieś, ja jestem w 5tc i gin potwierdziła poprzez usg że wszystko na razie jest ok...więc nie pojmuje jak to jest u Ciebie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba że teraz nie miałaś usg? wydaje mi się że jeśli ten poprzedni lekarz widział ciąże to wszystko będzie dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
no ja tez niewiem jak to jest z ciążą pozamaciczną, ale może jeszcze na tym etapie nie ma co panikować?? ja dziś spałam do 11, a do tej pory to sie tak wije po domu i nic nie robie:)) no może poza tym że wypiłam prawie litr wody spod ogórków kiszonych robionych przez tatusia heheh zakupiłam sobie w rosmanie oliwke dla kobiet w ciąży do smarowania brzucha i mam mocne postanowienie że będe jej uzywać, bo do tej pory to zadko kiedy balsamów uzywałam z reguły miałam żeby mieć a jakos samrowanie mi nie szlo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nelma tak dla mnie dziwne, skoro lekarz coś już zobaczył to nie wydaje mi się żeby teraz okazała się pozamaciczna. Mnie też brzuch pobolewa, kilka razy bolał mnie jajnik, ale na usg jest w jamie macicy pęcherzyk, więc pozamaciczna odpada. Słabo mi się robi ciągle, do tego zgaga doszła, ratujcie - co na tą zgagę? Niby dopiero 6 tydzień a czuję się jakby to starsza ciąża była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka to tak jak ja hahha, nigdy nie mam weny na smarowanie, robię to z musu. Ja na ten moment smaruję się zwykłą oliwką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelma
usg miałam tydzien temu, czyli w 5 tygodniu i lekarz stwierdził, że jest widoczny mały pecherzyk, jak sie wpatrzy. kolejne bede miec w poniedziałek :( staram sie o tym nie myslec, ale wiadomo jak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
nelma, według mnie nie ma co sie nie potrzebnie stresować naprawde, na tym etapie jeszcze nic nie jest pewne. znalazłam na necie taka stronke może nam się przydać, ja juz sie zalogowałam, i wyszło że moge przytyć max 10-11 kg http://www.wagawciazy.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka fajna stronka, mi pokazalo ze mogę przytyć 11 - 13 kg , chociaż nie ukrywam że bym chciała jak najmniej przytyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
bmi 17?? uuu a moje pokazało prawie 27 ;( musze przyznać że przed ciąża, od początku roku - od odstawienia plastrów przytyłam prawie 10 kg!! no i to prawie nadwaga, wsyztsko skumulowało mi się na brzuchu, także jakbym sie uparła to mogłabym wmowić komus że to juz 6 miesiąc:PP ja to będe taka mała tocząca sie kula:)) eh... kto to później zrzuci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Też zajrzałam na tą stronę, bmi mam 23 :( moge przytyc od 11-13 kg tylko...JASNE ;] Obym na 20 stanęła :P Dziś cieżki dzień, uderzyłam sie drzwiami od samochodu w kość miednicy i cierpie okrutnie, ale dobrze ze nie brzuch...ze mnie niezdara straszna. Dziś nawet ok sie czuje, juz 19 a ja jeszcze mdłosci nie ma, WOW. W poniedzialek ma usg coraz bardziej sie stresuje, boje sie zeby byla dzidzia widoczna bo nie wiem co zrobie!!! ps klawiature ma zepsota i niektore klawisze sie wciskaja raz tak raz nie wiec mam pelno bledow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, co do tycia w ciąży, w pierwszej pojechałam ok 25 kg, a miałam sporą niedowagę, zrzuciłam 20, 5 mi zostało i dobrze, bo straszny ze mnie chuderlak, teraz też mi wychodzi niedowaga ale nie mogę tak przytyć. Moja gin nie pozwoliła mi brać żadnych witamin (tylko folik i omega3), a po 20 tyg ciąży ograniczyć węglowodany...przede wszystkim po to by dzieciak nie był kolosem (pierwszy miał 4370 gram)... Jejciu jeszcze tyle czasu do marca! Najchętniej bym przespała ten czas ;-) Nic mi się nie chce, a się tak nie da... Acha co do terminów z usg to bym się nimi nie sugerowała, mi z usg wychodziło na 6, z kalendarza na 11, w szpitalu mi powiedzieli, że prawidłowy to 15, a syn urodził się 22...i to po cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FalllOutGirllll
Witajcie! Chyba się przyłączę, bo mam termin porodu na 7 marca:) To już będzie drugie dziecko:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie niby mowia ze jak sie bierze witaminy to dziecko moze sie duze urodzic, ale reguly nie ma... ja w pierwszej ciazy przytylam 14kg, przy wyjsciu ze szpitala mialam juz 10kg mniej, a te 4kg to zeszlo w czasie. Wazylam 56, teraz po tym jak zrobilam test waze 60kg. Niby ten kalkulator pokazal ze moge przytyc 13-16kg. Kilogramami się nie martwie, przy karmieniu piersia zejda, poza tym zajmę się swoim wygladem w odpowiednim czasie.Teraz liczy sie to aby dziecko bylo zdrowe. Zostalo mi jeszcze troche brzydkiej skory i rozstepow po pierwszej ciazy wiec teraz pewnie lepiej nie bedzie, no ale coz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×