Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

kejti- myślę że ma sens podanie miasta, jak nie teraz to pozniej sie przyda, przy wyborze konkretnej porodowki jesli ktos bedzie z tego samego miasta. Wymianie doswiadczen itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też jestem za tym żeby miasto zostało a cykl starań wywalić :P zielonej herbaty piję dużo ale w sumie od wczoraj mi słabo wchodzi więc ograniczę chyba zupełnie naturalnie a za tydzień zapytam mojej lekarki co ona na to :) Haniu ja też za tydzień będę miała usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinowka nawet o tym nie pomyslalam, faktycznie to akurat moze sie przydac :) A ja znowu mam "poranne" mdłosci, ktore mam od jakiegoś czasu pod wieczór...:P Zaraz moj wroci bo u kolegi byl, zamowilam hamburgera i krakersy, ale ochota na hamburgera mi przeszla odkad mdlosci sie pojawily, najwyzej on zje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhkjdhkjdhkjd
hhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki ale ja jestem ciągle zmeczona - tez tak macie? dziewczyny - jak sie liczy tygodnie ciązy?? bo ja co otwieram jakiś kalklulator w necie to wychodzi inaczej OM miała 21 czerwca - to w ktorym tyg jestem? 2,4 5?? i kiedy mam isc do gina zeby juz cos wiedziec ale sie nie stresowac ze serduszka nie slysze albo zarodka nie widac? sory za mase pytan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula_2
o nie piciu herbaty zielonej wiem od swojej doktor. Dwa tyg temu wymieniała mi czego się wystrzegać. O surowym mięsie i sushi :'( wiedziałam (uwielbiam sushi) a o herbacie nie a dziś zapytałam dlaczego i mi odpowiedziała, że szkodzi na serce dziecka. Dla mnie to wystarczający powód żeby nawet na nią nie patrzeć a też lubię ja pić. Powiedziała, że mała czarna z mlekiem nie zaszkodzi ale już nie piję 3 tygodnie to wytrzymam. Poza tym boje się, że po kawie może mnie więcej mdlić. Ja piję arabice 100% mielę ją tuż przed parzeniem. Wtedy jest najsmaczniejsza i podobno najzdrdowsza. Po porodzie dopiero sie jej napiję. pomysł z tabelka żeby ułożyć nas chronologicznie super! Brałam nospe. Zachciało mi sie szarlotki, zaraz po zjedzeniu obfitej kolacji i polecialam do sklepu po składniki i troche postalam przy jej robieniu aż dostałam boli dość silnych. Przed kolacja odkurzyłam całe mieszkanie. Do tego mam kategoryczny zakaz dźwigania córki (13 kg) i tu będzie źle bo przyzwyczajona do moich rąk. kończę bo szarlotkę muszę wyjąc z pieca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula_2
julka kulka jesteś w 4 tyg i 1 dzień. ja miałam om 30 maja i według usg i moich obliczeń to 7 tydzień i 1 dzień. serduszko pojawi się ok 6-7 tyg teraz najprawdopodobniej nawet nie ma pęcherzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka-kulka- w mojej ksiazce ktora kupilam podczas pierwszej ciazy jest napisane ze w 7 tygodniu juz slychac serce. Moim zdaniem jesli nic nie niepokoi lepiej isc kilka dni pozniej niz isc za wczesnie i sie stresowac, ze cos nie tak. Choc powiem ze ja np stresuje sie nieco, bo wg o@ na usg bylam w 4 tygodniu z groszem i nic a nic nie bylo widac poza powiekszona macica. Doktor tylko potwierdzil ciaze a pozniej juz mielismy bilety na samolot do Anglii. Zakladajac ze cykle malas 28dniowe to jestes w 4 tygodniu ciazy wg haczewskiego. Jula- to fakt surowego miesa lepiej sie wystrzegac, np tataru. Sushi nie jadam, jakos surowe ryby mnie nie przekonuja wiec nie mam z tym problemu :) Ja w ciazy pilam kawe zbozowa z duza iloscia mleka lubie bardzo do tej pory. Od czasu do czasu jakas rozpuszczalna się zdarzyla do tej pory mimo ze karmię piersią. Albo z ekspresu, ale to od wielkiego dzwonu. Jakos nie przepadam za kawa. Ile córa ma? Moja panna ma 10kg i tez muszę oszczedzać się z dzwiganiem jej, a nie jest latwo bo to taki egzemplarz co jak nuda krzywda czy glodne to mama, a jak wszystko ok to tata. :) Ostatnimi czasy za to chce mi się ciagle goracej herbaty slodkiej jak piernik ;) albo nagle coli i czipsów. Mysle ze uszeregowanie wg terminu porodu zrobi się jak już wszystkie beda po usg czy beda wiedzialy po prostu przed 13 tygodniem. Najbardziej wiarygodnie. No chyba ze regularne cykle i wiadomo kiedy zaplodnienie bylo to juz inna broszka ;) Cora dzis wyszalala się ze swoim pchaczem na dworze. Szla jak przeciag. :) Stawia pierwsze kroki rowniez samodzielne, jestesmy dumni. Ale czas leci.. Ja dzis powera tez troche dostalam, posprzatalam domek, ale zauwazylam ze szybko sie mecze.. Czas spac. Tak mnie naszlo ze juz bym chciala wiedziec czy mąż będzie mówił że z trzema babami nie wytrzyma (córa) czy syna będzie uczył w piłkę grać :) :) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobitki, chętnie się do Was przyłączę, termin wychodzi mi między 26 lutym a 6 marca :). Ale znając siebie będzie to marzec. Zaczęłam 9 tydzień i szczęśliwie odpuściły mnie już mdłości. To moja 3 ciąża, a mam 17 miesięcznego synka. Dużo zdrówka i optymizmu dla wszystkich. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula_2
moja córeczka ma 1,9. Waży 13 kg. Staram się czymś ja zająć kiedy chce do mnie na ręce. Całkowitego dźwigamia nie jestem w stanie uniknąć, choćby dlatego, że całe dnie jesteśmy same ale z całą pewnoscia ograniczyłam branie na ręce. Najwięcej siły wkładam podczas sadzania jej do fotelika w aucie i do tego do karmienia. Przewijak chyba też wyniosę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula_2
hej, ja jestem prawie pewna, że urodze w lutym. Córkę urodziłam 2 tyg przed terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, moge sporobowac ułozyc was chronologicznie jak bede miała chwile i bede sie nudzila, a dzis w zasadzie cały dzień mam wolne :) Powiem wam że wczoraj mnie bolały pachwiny, czułam takie naciąganie i kosci nawet jak by mnie bolały(miednica chyba)...takie dziwne ciagniecie :) Też tak macie? Bardzo ból to nie jest ale takie dziwne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................wiek.........cykl starań.........OM...........TP.............skąd jestem _________________________________________________________ Muszynianka.........30........18.05.................03.2013. ..........Kraków malinówka376................28.05.12..............03.0 3.2013......Wrocław/UK amoczarska.........26...........1......................03.03.2013.. .........Pruszków prawie_ruda 30....30........(3)27.05.2012......04.03.201 3.....Bytom< br /> Jula_2.................29.........(1).30. 05. 2012......03.2013.......Białystok Dokhtare............32.............2......................08.03.2012. . ......Rotherham xNightmare........19.....................................08.03.2013. ......Olsztyn misia2407...........24..........(1)02.06............... .9.03.2012. .........Bochum Joaro............... .31 ..........02.06.2012.......... .03.2013 ...... LDZ kejtiii.................21.......04.06.2012..... ...........10.03.2013.........Radom kokilka29..........28............2...........................11.0 3.2013....Białystok martita280810....26...........10..........................11.03.2 013.........kuj-pom 11marca.............32.......................................11.03. 201 3......UK Hania_85_05...... 27............3........................14.03.201 3..... Lublin Alfa_Beta_Omega..26....................................15.03.2013. .....ZS Patra24.............25..............4............................03.2012... .......gdynia Ajka86.............26...............6............................03.2013 . .....Częstochowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kfitek, witaj dopisz się do tabelki :) Jula- to fakt , u mnie podobnie, bo przez większość dnia jestesmy same. Co prawda mieszkamy w miejscu, ze maz jesli by sie walilo i palilo jest na zawolanie bo mieszkamy w jego miejscu pracy, no ale jednak pracuje.. Mysle ze nie ma reguly odnosnie terminu porodu jesli chodzi o pierwsza ciaze. Ja urodzilam 8 dni po terminie z wywolania. U nas w szpitalu jest tak ze na 7 dobe po terminie stawiasz sie do szpitala i wywoluja. Jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj moj mi opowiadal ze jego znajomy mu mowil ze jego brata zona (troche zagmatwane) miala termin na 20 czerwca a urodzila dopiero pare dni temu dziecko wazylo 4100 i mialo 61cm :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak sie zastanawiam przeciez przenosila ok 4 tyg, to mozna tak?? Nie szkodzi to dziecku? Osobiscie bym panikowala po tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś nie bardzo chce mi się wierzyć aby lekarze pozwolili na tak długi okres przenoszenia ciąży.. ja urodziłam moją pannę 3900 siłami natury ogólnie mówili ze bedzie spora ;) jesli warunki kobiety pozwalaja to silami mozna rodzic do 4500 wagi dziecka bodajze, choc 100% pewnosci nie mam. Czy ktoras z Was ma wadę wzroku? i z tego powodu bedziecie mialy wskazania do cesarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinowka no nie wiem moj facet sie nei zna i moze cos przekrecil ale tez sie zdziwilam, z drugiej strony znam te małżeństwo tzn pare razy widzielismy sie na ognisku na ktore sie defakto wprosili...taka troche patologia ..wiec kto ich tam wie Ja mam wade wzroku ale sie nie klasyfikuje do cesarki, w zasadzie nei wiem co sie kwalifikuje....ale raczej nie, dzieki Bogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba tylko cos z wadami siatkowki sie klasyfikuje...nie wiem czy dobrze kojarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................wiek.........cykl starań.........OM...........TP.............skąd jestem _________________________________________________________ Muszynianka.........30........18.05.................03.20 13. ..........Kraków malinówka376................28.05.12..............03.0 3.2013......Wrocław/UK amoczarska.........26...........1......................03 .03.2013.. .........Pruszków prawie_ruda 30....30........(3)27.05.2012......04.03.201 3.....Bytom< br /> Jula_2.................29.........(1).30. 05. 2012......03.2013.......Białystok Dokhtare............32.............2..................... .08.03.2012. . ......Rotherham xNightmare........19............2.06.2012......................... 08.03.2013. ......Olsztyn misia2407...........24..........(1)02.06............... .9.03.2012. .........Bochum Joaro............... .31 ..........02.06.2012.......... .03.2013 ...... LDZ kejtiii.................21.......04.06.2012..... ...........10.03.2013.........Radom kokilka29..........28............2.......................... .11.0 3.2013....Białystok martita280810....26...........10......................... .11.03.2 013.........kuj-pom 11marca.............32................................... ....11.03. 201 3......UK Hania_85_05...... 27............3........................14.03.201 3..... Lublin Alfa_Beta_Omega..26....................................15 .03.2013. .....ZS Patra24.............25..............4.................... ........03.2012... .......gdynia Ajka86.............26...............6.................... ........03.2013 . .....Częstochowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................wiek.........cykl starań.........OM...........TP.............skąd jestem _________________________________________________________ Muszynianka.........30........18.05.................03.20 13. ..........Kraków malinówka376................28.05.12..............03.0 3.2013......Wrocław/UK amoczarska.........26...........1......................03 .03.2013.. .........Pruszków prawie_ruda 30....30........(3)27.05.2012......04.03.201 3.....Bytom< br /> Jula_2.................29.........(1).30. 05. 2012......03.2013.......Białystok Dokhtare............32.............2..................... .08.03.2012. . ......Rotherham xNightmare........19..................................... 08.03.2013. ......Olsztyn misia2407...........24..........(1)02.06............... .9.03.2012. .........Bochum Joaro............... .31 ..........02.06.2012.......... .03.2013 ...... LDZ kejtiii.................21.......04.06.2012..... ...........10.03.2013.........Radom kokilka29..........28............2.......................... .11.0 3.2013....Białystok martita280810....26...........10......................... .11.03.2 013.........kuj-pom 11marca.............32................................... ....11.03. 201 3......UK Hania_85_05...... 27............3........................14.03.201 3..... Lublin Alfa_Beta_Omega..26....................................15 .03.2013. .....ZS Patra24.............25..............4.................... ........03.2012... .......gdynia Ajka86.............26...............6.................... ........03.2013 . .....Częstochowa Kfitek..............33..............................................03.2013.........Wawa się dopisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja-@@@@@
cześć dziewczyny do tej pory byłam przyłączna do wątku luty 2013 a na ostatniej wizycie ginekolog powiedziała , że wg usg termin porodu to 03-03-2013 a moze nawet 06-03-2013 nie mogę tego racjonalnie pojąć, gdyż pierwszy dzien ostatniej miesiaczki miałam 11 maja 2012r żeby urodzic w dniu 03-03-2013 do poczęcia wg kalkulatora powinno dojsc w dniu 10 czerwca br. żeby urodzic w dniu 06-03-2012 do poczecia powinno dojsc w dniu 13 czerwca to wszytsko mi nie gra ze sobą bo ostatni raz kiedy sie ze sobą kochalismy to było 1 czerwca od tamtej pory męża nie ma gdyz pracuje zagranica ( a kochanka nie posiadam hehehe ) więć jak to wyjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja-@@@@@
usg się myli ???????? a może coś z wielkością zarodka jest nie tak ? moze za słabo sie rozwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja na tym etapie myślę, że za wcześnie tak dokładnie obliczać. Pamiętaj, że od stosunku do zapłodnienia nie dochodzi od razu, więc obsówka o kilka dni może być :) Więc może do zapłodnienia doszło np 3go, widzisz ja też myślałam, że do zapłodnienia doszło 23go, a pierwsze usg i beta pokazały ciążę starszą o około tydzień.. I komu tu wierzyć :P Mam okropne bóle brzucha, żołądek narazie troszkę mniej męczy, ale zastanawiam się nad tą nospą. Ja osobiście biorę tylko Folik i DUphaston, żadnych witamin, wolę jeść owoce i warzywa, tym bardziej że ginka nie kazała brać. Ale widzicie, co ginekolog to opinia, nie tylko w tym. Jedni pozwalają małą ilość kawy, cola dobra jest na mdłości, ale taka wygazowana. Więc ja wychodzę z założenia, że: poza surowizną i alkoholem - jak mam ochotę to czemu nie spróbować troszkę?? Nawet camemberta ostatnio uszczypnęłam, bo aż mi się ręce na samą myśl telepały :D Ale skórkę obcięłam, trzęsłam się na środek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja, a jak długie masz cykle? jaki sprzet ma Twoja lekarka? dobrej jakosci czy raczej starej daty? My bylysmy na spacerze, teraz niunia spi i chyba ja tez sie poloze bo cos mnie mdlosci biora. Ahh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja wpadlam sie tylko przywitac, mamy gosci wiec czytam Was od czasu do czasu. u mnie ok, dolegliwosci ciazowe nie sa strasznie meczace. slabiutkie mdlosci i bol piersi. nastepna wizyta 21 sierpnia. pozdrawiam WAs serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny własnie wróciłam od gin, moja ciąża jest młodsza nisz policzył kalkulator dopiero 5tc wiec za wiele nie zobaczyłam, ale gin mówi że wszystko na razie jest w porządku i mam przyjść na usg za tydzień w piątek powinno być serduszko...a myślałam że będę już spokojna po tej wizycie... no a oprócz tych dobrych wieści są i złe mój torbiel ostatnio miał 4cm teraz ma już 7!! masakra!podobno w ciąży szybciej rosną dostałam leki duphaston i luteine zobaczymy jak to będzie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×