Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

czesc dziewczyny, na razie nie mam czasu podczytywac co u Was, ale widze ze niezle produkujecie. Postaram sie nadrobic zaleglosci jak bede miala troche wiecej luzu dla siebie, co teraz latwe nie jest. Poza tym mielismy awarie internetu pozniej padl am komputer i musielismy kupic nowy. W zeszlym tygodniu bylam na pierwszej wizycie z polozna, dobre 2h wysiedzialam sie w szpitalu- wywiad rodzinny, dostalam list rowniez ze szpitala, za pare dni mam usg, juz sie nie moge doczekac by dowiedziec sie jak nasza kruszynka/kruszynek sie ma :D Bedzie to w sumie takie pierwsze usg, gdzie bedzie widac malucha bo jak juz kiedys wspominalam pierwsze bylo jeszcze w Polsce i nic nie bylo widac poza powiekszona macica. Widze ze przybylo nowych marcowek, fajnie ze jest nas wiecej. A gdzie podziala sie tabelka? Od paru dni mam bole z jednej strony, przypominaja bole porodowe, bardzo uciazliwe, bo 2dni dobre mialam wyjete z zyciorysu, lezalam plackiem w lozku i nic nie moglam robic. Polozna w szpitalu mowila ze czesto kobiety dzwonia czy to normalne, mowila ze przy drugiej i kolejnej ciazy to sie zdarza kobietom, Pozniej dowiedzialam sie ze moja mama tez miala takie bole. W kazdym razie jak mnie rozbolalo to nie na zarty mialam stracha, najpierw wyrzuty sumienia bo dzien wczesniej poszlalam z porzadkami a no i odchorowalam swoje przez to. A pozniej niby uspokojona ale dalej panikowalam zeby jednak dzidziusiowi nic nie bylo. Apetytu wielkiego nie mam, chyba ze mnie najdzie. Ale jeszcze rwaja czasy gdy musze zrobic sobie drzemke w ciagu dnia. Co do komorki to ja mialam ciagle przy sobie w pierwszej ciazy, a i nasunelo mi sie jeszcze odnosnie sprzetow to z dala od mikorfalowki i zeby komputer/laptop nie byl na lub bardzo blisko brzucha. Ja mialam kiedys w zwyczaju ze siedze sobie z lapem na kolanach albo na brzuchu. Misia z tego co pamietam nie prowadzisz ciazy w Polsce tak? Ja pierwsza ciaze w Polsce prowadzilam to badanie w kierunku downa jest mozna powiedziec rutynowym usg, gdzie lekarz robi wszystkie pomiary dziecka i na tej podstawie okresla stopienryzyka urodzenia dziecka z zespolem. Mialam to usg jakos w 13tygodniu z groszem. Tutaj to badanie bede miala przy pierwszym usg w 12 tygodniu. Tylko dodatkowo krew pod tym katem beda badac. Lekarz przy pierwszej ciazy powiedzial ze to usg nie jest odpowiedzia na to ze Twoje dziecko bedzie chore czy nie. Nigdy takiej pewnosci nie ma. Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
misia2407 ja pisałam pare postów wyżej, że byłam własnie na tym usg genetycznym w 11 tyg ciąży, to jest to na przeziernośc karkowa gdzie lekarz sprawdza czy wszytsko w normie i wsyztsko się prawidłowo kształatuje i dodatkowo jaki jest stopien ryzyka wad u dziecka. Ze wzgledu na mój wiek 31 lat ryzyko się zwiększa więc dodatkowo zrobiłam badanie z krwi na test kariotyp PAPP_A i HCG co daje 90% pewności . Wole zrobic i mieć pewnośc że wszytsko będzie oki. samo usg kosztowało 250 zł, a te dwa badania z krwi 200zł. z usg wyszło że mam małe ryzyko, a z krwi wyniki za tydzień. ja do tej pory juz miałam 3 usg, dzis u mnie 12tydzien i 4 dzień chyba jestem najbardziej zaawansowana ciążowo, także z badaniami pewnie będę do przodu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie to badanie z USG i tak nie daje pewności,lekarz jeszcze mi powiedział ze ok 20 tyg mozna pobrać wody płodowe i to badanie jest bardziej inwazyjne no ale pewniejsze. Ja nie zdecyduję się na żadne bo w sumie mija sie to z celem,jeśli dziecko bedzie chore to i tak już niec nie da się zrobić a na usunięcie też się nie zgodzę-co będzie to bedzie:-)Miejmy nadzieję ze Nasze dzieci beda zdrowe a my przez to szczęśliwe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie to badanie z USG i tak nie daje pewności,lekarz jeszcze mi powiedział ze ok 20 tyg mozna pobrać wody płodowe i to badanie jest bardziej inwazyjne no ale pewniejsze. Ja nie zdecyduję się na żadne bo w sumie mija sie to z celem,jeśli dziecko bedzie chore to i tak już niec nie da się zrobić a na usunięcie też się nie zgodzę-co będzie to bedzie:-)Miejmy nadzieję ze Nasze dzieci beda zdrowe a my przez to szczęśliwe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamuśki, gratuluje tak dużych fasolek:):) ja mam wizytę w poniedziałek, musze chodzić częściej na usg ze względu na monitorowanie torbieli modle się żeby choć trochę się zmniejszyła żebym nie musiała mieć operacji.. na co dziś macie smaka? ja dziś będę robić spaghetti mój m wczoraj spędził w sklepie ponad godzine na zakupach, mówi że ludzi mnóstwo wystał się biedaczek i oczywiście co chwila telefon;p ach facet na zakupach boski widok;p przyzwyczajony że zawsze ja takie sprawy załatwiałam ale dobrze niech zobaczy jak to jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria Weronika
Ja dziś zamulm solidnie i ciągle jem:P serki topione tonami!!!!Rózne:) Tak mnie wzięło.Pół dnia leżałam, potem wstałam poogarniac mieszkanie...teraz znów jem, ech...i zaraz ide na spacer z pieskami:) Wiecie co zauważyłam??Że po depilacji włoski szybciej mi odrastaja niż przed ciążą...to mnie akurat nie cieszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki USG prenatalne jest bardzo ważne. Lekarz moze zobaczyć czy maluszek prawdłowo się rozwija i jeśli wyjdą jakieś problemy może zalecić już odpowiednie leczenie. Nie musi być to zaraz zespół downa ale np choroba serduszka czy coś innego. Im szybciej zdiagnozowane tym lepiej. Na okrągło oglądam stację TLC porodówkę i ratowanie maluszków. U mnie samopoczucie takie sobie. Raz mnie cały dzień mdli a w następnym dniu dobrze się czuję. Zachcianek aż takich też nie mam. Jakoś na słodycze za bardzo nie mogę patrzeć. Ale ostatnio za mną chodzą parówki i spagettii :) Teściowa tak o mnie teraz dba że kupiła dla mnie kawę bezkofeinową żebym czarnej zwykłej nie piła :) Spróbujcie, smakuje tak samo a jest zdrowsza. Na capucino nie mogę już patrzeć. Mam jutro wizytę u ginka. Mam nadzieję że w końcu założy mi kartę ciąży i może zapisze mnie już na usg prenatalne. Wogóle to chodzicie do jednego lekarza czy do dwóch? Ja chodzę do jednego na nfz i do drugiego prywatnie. Tym razem jestem mądrzejsza i wolę dmuchać na zimne... Jak długo staraliście się o maleństwa? Znalazłam tabelkę i się wpisuję :) NICK.............wiek..........OM...........TP........... ..skąd jestem _________________________________________________________ Muszynianka.........30.......18.05.....03.20 13. ..........Kraków malinówka376..................28.05.....03.0 3.2013........Wrocław/UK amoczarska.........26....................03 .03.2013.. .....Pruszków prawie_ruda 30.....30........27.05.....04.03.2013.........Bytom< br /> Jula_2.................29........30. 05.........03.2013........Białystok Dokhtare.............32.................. .08.03.2013.........Rotherham xNightmare..........19..................... 08.03.2013. ......Olsztyn misia2407............24........02.06......09.03.2012. .......Bochum Joaro............... ..31 .......02.06..........03.2013 ...... ..LDZ kejtiii.................21........04.06.......10.03.2013. .......Radom kokilka29.............28......................11.03.2013. .......Białystok martita280810......26.................... .11.03.2 013........kuj-pom 11marca..............32......................11.03. 2013.......UK Hania_85_05........ 27......................14.03.2013........ Lublin Alfa_Beta_Omega...26......................15.03.2013..... ....ZS Patra24...............25...........................03.201 3.......gdynia Ajka86................26............................03.20 13....Częstochowa Kfitek..................33...........................03.2 013.......Wawa Wiktoria Weronika..32.....24.06............01.04.2013??....Wrocław nelma.................27..........................18.03.2 012......Małopolska KANCIALUPKA........25.....21.06...............29.03.2013. ...Kraków Olinek82.............29......22.06...............28.03.20 13....Warszawa MSdrucia.............26.....13.06...............20.03.201 3......Warszawa Ann8912..............23.....03.06...............14.03.2013......Częstochowa Widzę że jest jeszcze jedna przyszła mama z Częstochowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy też tak często chodzicie siusiu? W nocy wstaję nawet po 3 razy. Aż się boję co będzie w trzecim trysemestrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria Weronika szkoda że na głowie tak szybko nie rosną tylko w innych miejscach. Mi się tak marzy bujna, gęsta fyzurka a tu włosy wypadają przez te hormony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj mi też włosy z głowy wypadają masakrycznie, a na nogach rosną jak szalone. Moje USG prenatalne w piątek, stres jest. To będzie 11w6d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia2407 to super wieści, że wszystko ok i dzidzia pięknie się rozwija. Ja jutro idę na swoje drugie usg, mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Jeśli chodzi o mnie ja z pewnością zrobię usg genetyczne aby sprawdzić czy wszystko w porządku. Ja chodzę do jednego lekarza, który przyjmuje i prywatnie i na nfz. Ann8912 my się staraliśmy niedługo 5 miesięcy. Ja też bardzo lubię oglądać TLC zwłaszcza ,,Porodówkę'' , ,,Cód narodzin"" i ,,Ciąża z zaskoczenia"" ; p Ja też niestety często na siku biegam, parcie na pęcherz mam taki, że nawet budzi mnie z krótkiej drzemki w ciągu dnia. Co do włosów to u mnie dramat zawsze miały tendencje do wypadania ale teraz w ciąży to koszmar, wypadają okropnie i takie matowe się zrobiły. Ja ze względu na to, że dziś dobrze się czułam poeksperymentowałam troszkę w kuchni i zaserwowałam rodzince krem z cukinii z carry, pierogi z borówkami, a na deser ciasto marchewkowe i szarlotka ;) mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria Weronika
Ann My się nigdy nie staraliśmy;) Współżyliśmy nie zabezpieczając się kilka lat...w tym cyklu w którym zaszłam w ciąże współżyliśmy jeden, jedyny raz po miesiączce, 2 dni przed owulacją i od razu trafiony, zatopiony...:D dlatego tak ciężko mi uwierzyć, ze jestem w ciąży, skoro przez tyle lat nigdy w nią nie zaszłam:P U mnie na razie włosy trzymają się głowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, przyjmujecie w I trymestrze tylko kwas foliowy? jaki preparat z kwasem macie? Ja mam taki co ma 0,4mg kwasu w 1 tabletce. Przed zajściem w ciążę aż do momentu pozytywnego testu ciążowego brałam po 1 tabletce, a teraz mam zalecenie brać 2 tabletki dziennie, czyli wychodzi 0,8mg. A wy? jest taki preparat Femibion Natal 1 specjalnie dla I trymestru, mało tam witamin, tylko te najistotniejsze i jod jest i jakaś łatwo przyswajalna forma kwasu foliowego. Kusi mnie, żeby to brać. Lekarza mam w poniedziałek to zapytam. Jak wasi lekarze co do witamin w I trymestrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kancia, daj znać jak po usg dzisiaj. ja też robię prenatalne badanie usg w 12 tc, ja myślałam, że to jest w standardzie i każda kobieta ma... mnie się tylko pytali czy test pappa chcę dodatkowo (z krwi) przy synku, ale odmówiłam. Lekarz też nie zalecał, bo jestem młoda. Teraz mam 29 lat, czyli 2 lata więcej niż wtedy, ale myślę, że też sobie daruję. Mam nadzieję, że moje maleństwo rozwija się zdrowo. Tylko tego pragnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy używacie może jakiś delikatniejszych kosmetyków teraz? mam na mysli kremy do twarzy, balsamy? ja uwielbiam żele i balsamy Avonu ze wzgledu na słodkie zapachy i używam ich nadal...zastanawiam się, czy będą ok, bo sporo w nich chemii... a krem do twarzy? mam Loreal active fresh. Na innych forach zalecają na okres ciąży kosmetyki dla bobasów. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinówka, nosiłaś komórke przy sobie ciągle i też ciągle dzwoniłaś? i dzidzia zdrowa się urodziła? masz córcię, synka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj ann, fajnie, że dołączyłaś. Ja chodzę do dwóch lekarzy - jednego w Medicover a drugiego mam pod domem w zwykłej przychodni na nfz. Wolę mieć dwóch i dwie opinie. Fakt bedę miała robione podwójne usg, ale z tego to się akurat cieszę, bo w pakiecie medicover mam tylko 3 usg na całą ciążę. Jedno już miałam, zostało mi tylko to w 12 tc i połówkowe. To malo...niektóre mamy mają co miesiąc na wizycie usg. Ja tak nie mam. Za to chociaż teraz będę miała na nfz i w medicover, a co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, z przyjemnością dopisuję się do listy :):):) _________________________________________________________ Muszynianka.........30.......18.05.....03.20 13. ..........Kraków malinówka376..................28.05.....03.0 3.2013........Wrocław/UK amoczarska.........26....................03 .03.2013.. .....Pruszków prawie_ruda 30.....30........27.05.....04.03.2013.........Bytom< br /> Jula_2.................29........30. 05.........03.2013........Białystok Dokhtare.............32.................. .08.03.2013.........Rotherham xNightmare..........19..................... 08.03.2013. ......Olsztyn misia2407............24........02.06......09.03.2012. .......Bochum Joaro............... ..31 .......02.06..........03.2013 ...... ..LDZ kejtiii.................21........04.06.......10.03.2013. .......Radom kokilka29.............28......................11.03.2013. .......Białystok martita280810......26.................... .11.03.2 013........kuj-pom 11marca..............32......................11.03. 2013.......UK Hania_85_05........ 27......................14.03.2013........ Lublin Alfa_Beta_Omega...26......................15.03.2013..... ....ZS Patra24...............25...........................03.201 3.......gdynia Ajka86................26............................03.20 13....Częstochowa Kfitek..................33...........................03.2 013.......Wawa Wiktoria Weronika..32.....24.06............01.04.2013??....Wrocław nelma.................27..........................18.03.2 012......Małopolska KANCIALUPKA........25.....21.06...............29.03.2013. ...Kraków Olinek82.............29......22.06...............28.03.20 13....Warszawa MSdrucia.............26.....13.06...............20.03.201 3......Warszawa Ann8912..............23.....03.06...............14.03.201 3......Częstochowa B@siek...............28.......13.06..............20.03.2013.......Łódź Ja na USG genetyczne wybieram się na początku września. Wczoraj moja fasolka skończyła 9 tygodni:). Koleżanka podsunęła mi pomysł żeby co środę (wtedy rozpoczynamy nowy tydzień) mój m robił zdjęcie brzuszka. Podobno po koniec wychodzi całkiem fajna kolekcja fotek. Wczoraj zrobiliśmy pierwszą- polecam:) Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
Hejka:)) co do włosów to u mnie tez sie zrobiło nie fajnie, biorąc fakt że miałam robioną depilacje laserową i nie musiałam sie zbytnio przejmowac goleniem, to teraz rosna jak nawiedzone, jakby chciały nadrobic cały ten czas kiedy musiałam się golic:)) koszmar na szczęście te na głowie sie trzymają tak jak powinny. Kancia z tym jedzeniem to Cie poniosło:P tyle nagotować hehe dla mnie niewyobrażalne:)) kosmetyki stosuje te same co do tej pory, niezmieniam na jakies delikatniejsze, jedynie płyn do higieny intymnej i husteczki sprawdzam skład zeby nie miały tych jakis parabenów. no i na brzuch zaczełam stosować oliwke z rosmana dla kobiet w ciązy ,ale i tak zapominam się smarować:P ja zażywam femibion natal clasik od początku roku, odkąd odstawiłam antykoncepcje, i stosuje nadal, do tego lekarka kazała przyjmować magnez na to moje niskie łożysko i tyle z witamin. później zmienie na femibion natal 2 bo tam są juz te kwasy DHA Z sikaniem nie mam nocnych problemów ,ale ja mało pije i to mnie troche martwi bo powinno sie pic duzo , a ja sie nie potrafie tak zmusić bo mi sie poprostu niechce eh.. jedyny mój problem nad którym powinnam popracować ,bo to ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaktus:)
Hej Trochę mnie tu nie było, bo po 1 nie miałam internetu przez dobrych kilka dni a to jak wiadomo może mocno życie utrudnić :). Dwa że sporo rzezcy było do załatwienia a ja przyznam szczerze że też sie trochę źle czułam :(. I do tego jakieś jeszcze plamienia mi się pojawiły to spanikowałam tak, że szkoda gadać ale lekarz stwierdził że na szczęście to nic poważnego. Tyle, że wyszło z tego badania tyle że do owu doszło później i termin P mam na dopiero na osiemnastego kwietnia! :D czyli jednym słowem bedę z Was ostatnia :) Pozdrawiam wszystkie Was a także nowe przyszłe mamy które dołączyły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaktus:)
I ja też dopisuję się do listy :) _________________________________________________________ Muszynianka.........30.......18.05.....03.20 13. ..........Kraków malinówka376..................28.05.....03.0 3.2013........Wrocław/UK amoczarska.........26....................03 .03.2013.. .....Pruszków prawie_ruda 30.....30........27.05.....04.03.2013.........Bytom< br /> Jula_2.................29........30. 05.........03.2013........Białystok Dokhtare.............32.................. .08.03.2013.........Rotherham xNightmare..........19..................... 08.03.2013. ......Olsztyn misia2407............24........02.06......09.03.2012. .......Bochum Joaro............... ..31 .......02.06..........03.2013 ...... ..LDZ kejtiii.................21........04.06.......10.03.2013. .......Radom kokilka29.............28......................11.03.2013. .......Białystok martita280810......26.................... .11.03.2 013........kuj-pom 11marca..............32......................11.03. 2013.......UK Hania_85_05........ 27......................14.03.2013........ Lublin Alfa_Beta_Omega...26......................15.03.2013..... ....ZS Patra24...............25...........................03.201 3.......gdynia Ajka86................26............................03.20 13....Częstochowa Kfitek..................33...........................03.2 013.......Wawa Wiktoria Weronika..32.....24.06............01.04.2013??....Wrocław nelma.................27..........................18.03.2 012......Małopolska KANCIALUPKA........25.....21.06...............29.03.2013. ...Kraków Olinek82.............29......22.06...............28.03.20 13....Warszawa MSdrucia.............26.....13.06...............20.03.201 3......Warszawa Ann8912..............23.....03.06...............14.03.201 3......Częstochowa B@siek...............28.......13.06 ..............20.03.2013.......Łódź Kaktus:)..............22........01.07.............18.04.2013.......Śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny witam:) oj dzisiaj musialam wczesnie wstac i ranyyy paskudnie się czuje mdli mnie ciągle i ciągle,ale musiałam iść do laboratorium zanieść mocz do badań, co do kosmetyków ja jakiejś dużej ilości nigdy nie używałam i nic nie zmieniłam, planuje też sobie coś kupić na smarowanie brzuszka:) co do fotek też mamy zamiar tak robić:) ale nie co tydzień tylko raz na miesiąc chyba albo co 3tyg...no nie wiem trzeba będzie pierwsze zrobic:) Ann witaj koleżanko z miasta świętej wieży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mufinka_81
Cześć Dziewczyny :) mogę się dołączyć? Wg OM 24 marca 2013 powinnam pierwszy raz zostać mamusią :) Fasolka "wyszła nam" w pierwszym cyklu starań. W 25 dc robiłam pierwszy test, już była kreska, której oczywiście mój Mąż nie widział hihi, ale jest. Dzidziola widziałam już na pierwszym USG, śliczny mały "obcy" ;) serduszko biło, i ładnie się zainstalował w swoim mieszkanku. Dziś przetrząsam internet szukając możliwości zrobienia testu papp-a oraz usg, które wykrywają nieprawidłowości. Znalazłam Invictę w Gdańsku??? podjadę po południu i zobaczymy jak to wygląda. Poza tym jutro odbieram badania na toxo i cytomegalię, mam nadzieję, że będą prawidłowe. Robiłyście już te badania? niby rob i się w 9-10 tc. Apropo lekarzy. Zapisałam się prywatnie, a dzisiaj również do innego lekarza na NFZ. Dziewczyny, czy wtedy sa 2 karty ciążowe? Czy lekarzowi z NFZ mam pokazać kartę założoną w prywatnym gabinecie? Pozdrawiam Wszystkie przyszłe Mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Mufinka_81 gratuluję dzidiolka ;) Ja jestem w 8 tc wczoraj odbierałam wyniki na toxo i cytomegalię, na pewno wszystko wyjdzie Ci ok. Ja dziś idę na 19 15 do lekarza na drugie usg posłuchać serduszka, stresuję się jak diabli czy wszystko ok, trzymajcie kciuki za pomyślną wizytę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwsza ciaze prowadzilam prywatnie i na nfz. Polozna i lekarz na nfz wiedzieli ze chodze prywatnie ale szli na reke bym chociaz miala badania darmo te ktore przewiduje polska sluzba zdrowia. Mialam dwie karty ale glowna moja karta byla ta od prywatnego lekarza i z nia poszlam do porodu. W Uk test pappa jest standardem ale polozna i tak pytala. A usg miedzy 10, a 14 tygodniem jest jednym z najwazniejszych usg i ja bede je robic. Polozna oceni czy maluszek ma sie dobrze. I tu nie chodzi tylko o wszelkie powazne choroby. Jestem mloda wiec nie jestem w duzej grupie ryzyka jesli chodzi o zespol np downa. Anna8912- ja duzo pije ale do toalety mnie nie gania, w porownaniu z pierwsza ciaza gdzie przez pierwsze tygodnie latalam co chwile. pszczolka- taki przesad ze jak na nogach rosna szybko szybciej niz zwykle to bedzie chlopak :) heh mi tez rosna jak szalone na nogach, a wlosy na glowie strasznie mi sie przetluszczaja i nie ma jakiegos super efektu ciazowego. A przy corci mialam poczatkowo super wlosy ;) Cos czuje ze zeby mi poleca przy tej ciazy.. trzeba bedzie regenerowac po ciazy Olinek- moze nie rozmawialam non stop przez telefon ale czesto go uzywalam, corcia zdrowa ma sie dobrze. Mysle ze wiecej spedzalam czasu przy komputerze i tez nei wpynelo to negatywnie. Biore femibion classic, od czasu pologu bo dalej karmie piersia, jak mi sie skonczy zapas to przejde od razu na femibion 2 z dha albo matruelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka.........30.......18.05.....03.20 13. ..........Kraków malinówka376........21........25.05.....01.03.2013........Wrocław/UK amoczarska.........26....................03 .03.2013.. .....Pruszków prawie_ruda 30.....30........27.05.....04.03.2013.........Bytom< br /> Jula_2.................29........30. 05.........03.2013........Białystok Dokhtare.............32.................. .08.03.2013.........Rotherham xNightmare..........19..................... 08.03.2013. ......Olsztyn misia2407............24........02.06......09.03.2012. .......Bochum Joaro............... ..31 .......02.06..........03.2013 ...... ..LDZ kejtiii.................21........04.06.......10.03.2013. .......Radom kokilka29.............28......................11.03.2013. .......Białystok martita280810......26.................... .11.03.2 013........kuj-pom 11marca..............32......................11.03. 2013.......UK Hania_85_05........ 27......................14.03.2013........ Lublin Alfa_Beta_Omega...26......................15.03.2013..... ....ZS Patra24...............25...........................03.201 3.......gdynia Ajka86................26............................03.20 13....Częstochowa Kfitek..................33...........................03.2 013.......Wawa Wiktoria Weronika..32.....24.06............01.04.2013??....Wrocław nelma.................27..........................18.03.2 012......Małopolska KANCIALUPKA........25.....21.06...............29.03.2013. ...Kraków Olinek82.............29......22.06...............28.03.20 13....Warszawa MSdrucia.............26.....13.06...............20.03.201 3......Warszawa Ann8912..............23.....03.06...............14.03.201 3......Częstochowa B@siek...............28.......13.06 ..............20.03.2013.......Łódź Kaktus ..............22........01.07.............18.04.2 013.......Śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmienilam date miesiaczki i porodu w tabelce, ale znajac zycie po usg i tak sie okaze co innego, bo u mnie karmienie piersia= nieregularne cykle, wiec jeszcze troche i terminy sie zweryfikuja. Bede raczej trzymala sie terminu z usg wlasnie przed 13t i 6 dni bo jest najbardziej wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mufinka_81
Dzięki malinówka, pewnie mi też założą drugą kartę, zobaczymy. Ja właśnie po to zapisałam się do lekarza na NFZ żeby mieć refundowane badania. Dziś zrobiłam toxo, cytomegalię, WR i coś tam jeszcze i 144 zł L Wróciłam właśnie z Invicty gdzie byłam w sprawie pappa-a. Oni tam robią najpierw USG przezierność karku etc. A potem test z krwi, dysponują jakąś metodą opracowaną przez Fundację Medycyny Płodu (FMF) z Londynu. Te badania są potem przemielone przez program komputerowy i na końcu jest raport. Badanie mam na 10 września, będę miałą wtedy ostatni dzień 12 tyg. Co do sikania, ja sikam, zwłaszcza w nocy dalej niż widzę ... hihi Innych objawów nie mam. No, prócz bólów głowy - masakrycznych, czasem niestety kończy się apapem. Brałyście apap? lekarze zezwalają prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufinka_81 z tego co słyszałam to lepszy i niby zdrowszy dla maluszka jest paracetamol. U mnie też się zaczęły bóle głowy. Masakra :( Dostałam skierowanie na badania pren. Wogóle to dopiero dzisiaj dowiedziałam się że jest robiony jeszcze jakiś test z krwii i wynik do komputera jest wprowadzany itd i że jest amunipunkcja również. W poprzedniej ciąży moja stara gin zrobiła mi tylko usg i tyle :( Dobrze że już do niej chodzę, a myślałam że to dobra lekarka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka.........30.......18.05................03.20 13. ..........Kraków malinówka376........21........25.05...............01.03.2013...... ..Wrocław/UK amoczarska.........26...............................03 .03.2013.. .....Pruszków prawie_ruda 30.....30........27.05...............04.03.2013.........Bytom< br /> Jula_2.................29........30. 05..................03.2013........Białystok Dokhtare.............32.................. ...........08.03.2013.........Rotherham xNightmare..........19............................. 08.03.2013. ......Olsztyn misia2407............24........02.06...............09.03.2012. .......Bochum Joaro............... ..31 .......02.06...................03.2013 ...... ..LDZ kejtiii.................21........04.06...............10.03.2013. .......Radom kokilka29.............28..............................11.03.2013. .......Białystok martita280810......26............................ .11.03.2 013........kuj-pom 11marca..............32.............................11.03. 2013.......UK Hania_85_05........ 27.............................14.03.2013........ Lublin Alfa_Beta_Omega...26.............................15.03.2013..... ....ZS Patra24...............25.................................03.2013.......Gdynia Ajka86................26.................................03.2013....Częstochowa Kfitek..................33................................03.2 013.......Wawa Wiktoria Weronika..32.....24.06................01.04.2013??....Wrocław nelma.................27..............................18.03.2 012......Małopolska KANCIALUPKA........25......21.06................29.03.2013. ...Kraków Olinek82.............29.......22.06................28.03.2013....Warszawa MSdrucia.............26......13.06.................20.03.2013......Warszawa Ann8912..............23......03.06.................10.03.2013......Częstochowa B@siek...............28.......13.06 ................20.03.2013.......Łódź Kaktus ..............22........01.07................18.04.2013.......Śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×