Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

to dziwne trochę i dla mnie. Ale jak dostalas więcej to się ciesz. No cóż ZUS ma swoje tajemnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami super zdjęcia :) Brzuszek śliczny, mnie brakuje do Ciebie 1tygodnia i też mam podobnej wielkosci :) Kolor ścian w pokoju dziewczynek super. Z tego co pisałaś to w sypialni masz fiolet - dobry gust :P ja tez mam filolet i jestem bardzo zadowolona :D hihi No a ciasteczka to ślinka cieknie :D aż poszłam piegusków w szafce poszukać :D Koralowa ale się rozkręciłaś z tymi wypiekami , wow :) Ja od 17 listopada mam naliczane już przez ZUS. Mam nadzieję ze na początku grudnia dostanę pieniążki. Pasowałoby się wybrać wreszcie na jakieś większe zakupy ;] Dziewczyny dzisiaj w nocy nie mogłam spać, ale widzę że to nie tylko mnie dręczy. Martwi mnie bardziej kłucie brzucha ;/ Raz wyżej, raz niżej w różnych miejscach. Czy któraś z Was też ma takiego dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakaś dziwna przypadłość mnie wczoraj na zakupach złapała w sumie trzyma i dzisiaj. Nie mogę wejść do sklepu bo zaczynam mieć mdłości i głowa mnie strasznie zaczyna boleć. Jeden jest tego plus biorę to co najpotrzebniejsze i zmykam. A oto mój brzuszek w 26tc :) http://tinypic.com/view.php?pic=260z9cj&s=6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nightmare
a co ty tam na dole masz wytatuowane pod tym kotem? wygląda jak kastet... to czerwone btw. z kotka zrobi sie wiesz co... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak kastet. Niestety wiem cóż poprawi się po porodzie albo czymś zakryje nie robie z tego tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nightmare
dzieki za odp. a co masz tam napisane? alem ciekawska nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babeczki, u nas ciezka noc, corka krzyczala i plakala chyba cos jej sie przysnilo bo na pytanie czy bedzie spala w lozeczku odpowiedziala nie a z mamusia oczywiscie. A no boi sie taty bo obcial wlosy na zero :P Tez mam fioletowa sypialnie tzn dwie sciany fiolet sliwka a dwie jogurtowy pomarancz. Wczoraj czytalam troche o zelazie i zawrotach glowy w mej madrej ksiazce, Oczekiwanie w pierwszej ciazy kupilam w empiku i okazala sie przydatna. Produkty bogate w zelazo: chude mieso np wolowina jagniecina, ciemne mieso drobiowe z indyka z kurczaka ryby, mleko, Warto jesc: stek duszone kawalki kurczaka z soczewica zapiekanke z fasolka w sosie pomidorowym zapiekanke rybna z brokulami lub szpinakiem platki sniadaniowe pelnoziarniste pieczywo ciemnozielone lisciaste warzywa brokuly szpinak rukiew wodna kapusta orzechy nasiona roslin straczkowych np soczeiwca fasola figi morele suszone sliwki i rodzynki ciemna czekolada Kofeina i tanina ktore wystepuja w herbacie i niektorych napojach gaz przeszkadzaja w prawidlowym przyswajaniu zelaza Dobrze laczyc z witamina C. AGbr- co do ropiejacego oka to my akurat mamy przetestowane wszystko lacznie z finalnym rozwiazaniem czyli zabieg. Lusesita- a myslalam wczoraj o Tobie, Ty pisalas ze masz rozwiazanie ciazy na zyczenie w klinice za 6tysiecy nie? mozesz mi napisac co masz gwarantowane w tym pakiecie odnosnie porodu i czasu poporodowego? wiem pisalas ale gdzies nie moge tego odnalesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny 300 gram mąki
w przepisie na ciastka to ile to szklanek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papierówka - a co maleńkiej było z oczkiem? Bo u nas to tylko stan zapalny jak miał 2 miesiące i przeszło po kropelkach. A co do lęków to chyba taki wiek. Mój mały zuch, który się nei bał niczego do tej pory nagle zaczął się bać jakiś dziwnych rzeczy. Na basen nie mozemy pójść, bo płacze, cos go wystraszyło. W nicy nam pare razy płakał przez sen, jakby mu się jakiś koszmar śnił. Podobno taki etap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś na obiad kluski śląskie :) chodziły za mną kilka dni i się do nich zabiorę, do tego sosik i bajka :) tym pieczeniem zrobiłyście mi smaka, Kami piękne piegusy, dzieciom takie rzeczy sprawiają wielką frajdę i brzuszek fajny Karolowa ależ się rozpędziłaś, pół armii osłodzisz :) Ja mam fiolet w przedpokoju, taki bardziej jagodowy fajnie wygląda, także podzielam Wasze dekoratorskie zmiany :) xNightmare to zaszalałaś z tatuażami, ale fajnie się prezentują. Moja znajoma ma delfinka na brzuchu i śmiałą się w ciąży, że jej ten delfin w wieloryba się zmienił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agbr- naszej malej zaczely ropiec oczka ok 2miesiaca zycia jakos, jedno w sumie sie wygoilo, przy drugim meczylismy sie my i niunka bo trzeba bylo masowac kanalik kropic oczy, miala podejrzenie niedroznosci kanalu lzowego, choc nasza okulistka mowila ze dzieci z tym wygladaja duzo gorzej, ale uparlam sie, mielismy rozne krople od tych slabych do silnych i nic, oczko wyraznie bylo mniejsze i zapchane ropa, w koncu gdy rzylecial do nas maz by nas zabrac ze soba do Anglii zdecydowalismy sie na zabieg udrozniania kanalu lzowego, na fundusz nie bylo miejsc, wiec prywatnie, zabieg trwal moment, slyszalam tylko glosny placz corki, bo nie moglam byc z nia, dostalismy krople po zabiegu i od tamtej pory spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu oj Ty... ja tak lubie ziemniaczanne dania, pyzy, kluski, placki... chyba meza dzis poprosze zeby zrobil mi na kolacje placki ziemniaczanne :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej paierówka to przykre musiało być naprawdę. Aż mnie ciarki przeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka bardzo to proste jest. Gotuję ziemniaki, potem je dokładnie tłukę i przenoszę do miski. Jak trochę ostygną dzielę na 4 części, jedną część wyjmuję i kładę na resztę, a w powstałą dziurę daję mąkę ziemniaczaną, do tego 1 jajko, sól. Robi się małe płaskie kluski i palcem dziurę (nie na wylot) w środku. gotuję 3-4 minuty w osolonej wodzie z dodatkiem mąki ziemniaczanej, wtedy się nie rozwalają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, jestem po wizycie u lekarza. Wydawało mi się do tej pory, że wszystko jest super, a tu tak: lekka anemia, ponowna infekcja no i chyba najgorsze - twardy brzuch, na który dostałam póki co tylko no-spę 3 razy dziennie, a jak za 2 tyg. na kontroli będzie to samo, to jakieś dalsze kroki trzeba będzie powziąć. Oprócz tego dostałam skierowanie na krzywą cukrową, bleh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nelma witaj w klubie.. mam wszystko co Ty.. takie uroki ciąży.. uwielbiam kluski śląskie aż zazdroszczę bo dzisiaj robiłam tylji żurek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nelma- glowa do gory, oszczedzaj sie jak mozesz, twardnienie to nic przyjemnego przerabialam w pierwszej ciazy:zestaw lekow nospa plus magnez 3 razy dziennie. Agbr- a no nie bylo przyjemne slyszec jak dziecko placze a Ty nic nie mozesz zrobic, ale nie zalujemy ze wydalismy pieniadze, my i corka odzyskalismy spokoj i ma zdrowe oczy. Wiem ze gdyby nie nasz upor to bujalibysmy sie z kroplami do roku czasu, bo z reguly taki okres czasu jest przewidywany, jak po roku nie jest lepiej to wtedy zabieg, ale ze wyjezdzalismy tutaj to tez zrobilo swoje. bizuteria dla mamy przyszla, podobno lepsza niz na zdjeciu, mam nadzieje ze mamie sie spodoba :) teraz musze znalesc jakies kolczyki sztyfty dla siebie :) czy ktoras z Was miala bizuterie z elementami swarovskiego? widzialam na allegro dosc tanie zestawy ale nie wiem jak to ma sie z jakoscia za taka cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papierówka cesarka w Lublinie w Żagiel Med kosztuje 6 tysięcy, dlatego, że nie mają podpisanej umowy z NFZ. W ta cenę wlicza się zabieg i wszystkie badania maluszka cała opieka w szpitalu, pobyt i ogólne warunki pobytu pokój z łazienką, intymność, możliwość nocowania taty i obecność Partnera przy zabiegu. Tyle nam powiedział ordynator. No szpital jest ładny, nowy dopiero otworzony więc warunki są super, wszyscy mili. Ale ja to biorę za opcję awaryjną gdyby coś się działo wcześniej, bo ogólnie dojeżdżam do Rzeszowa do lekarza i do szpitala Pro Familia. To jest szpital prywatny, ale ma podpisana umowę z NFZ. Za pobyt nie płace, za badania maluszka itp. też nie, ale za zabieg płacę 1500 zł. Pokoje są 2-osobowe, tata może nocować, ale za dodatkową opłatą 500 zł za dobę. Jak wszystko będzie ok to w Rzeszowie będę miała ta cesarkę. Lekarz mi mówił, że tydzień przed terminem mnie na oddział przyjmą i zrobią badania jeśli maluszek będzie gotowy to cesarkę robią. Jak mi czas pozwoli to może wybiorę się na tą szkołę rodzenia, zobaczę jak mój Partner będzie stał z czasem. Byłam już na takich warsztatach o pielęgnacji maluszka, pierwszej pomocy, karmieniu, ale o karmieniu sztucznym mało mówią. W szpitalu podadzą mieszankę dziecku i poradzę się wtedy jakie mleczko kupić dla mojego maluszka i zobaczymy. Nastawiam się, że będzie ok, nie chce się martwić na zapas.Tez kupiłam parę książek na allegro to poczytam w wolnej chwili. Ja dzisiaj na obiad mam pyzy z serem białym na słono ze skwarkami hehe:P mój Partner bardzo to lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusesita- w szpitalu w ktorym rodzilam na pytanie jakie mleko tu podaja babka odpowiedziala wymijajaco co maja to daja, a mleko paskudnie smierdzialo jakimis stechlymi zbozami no nie wiem jak to nazwac, ale smord niesamowity. Poza tym tez taki trend dopajania dziecka glukoza czego bardzo nie chcialam. Wiadomo zaraz po porodzie z tym mlekiem w piersi bywa roznie.. A mimo ze pozniej karmilam w sumie piersia i kladlam na to nacisk to corka byla dokarmiana butelka, z czego pozniej zrezygnowalismy calkowicie, my postawilismy na bebilon, nie jest tani ale dla nas okazal sie super, teraz uzwamy angielskiego odpowiednika aptamil. Mozna rowniez bebiko obok bebilonu, jest tansze a ten sam producent, pudelko inne i glownie w bebilonie za to pudlo placisz. Wszystkie mleka maja zblizony sklad bo przeciez nie moga miec innego. Wiec jesli dziecko nie bedzie mial problemu z przyswajaniem mlecznych posilkow ( mam tu na mysli preparaty mlekozastepcze pepti nutramigen) to wybierz moze na poczatek to co korzystne cenowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,ja juz weszlam w 25 tydzien.Mala szaleje w brzuchu az sie zastanawiam kiedy Ona spi :-P.Kurcze,zauwazylam z jednej strony brzucha 2 pajaczki(na pewno nie rozstepy) ogolnie strasznie mi sie skora i cera pogorszyla :-/. Ja jeszcze miesiac i zeganm sie praca na jakis czas,bardzo sie ciesze bo juz coraz bardziej sie mecze. Papierowka,mam do Ciebie pytanie,czy Ty chodzisz gdzies prywatnie do lekarza(bo moze nie doczytalam) bo zaczynam sie martwic,czy na pewno wszystko ok z dzidzia.Nie narzekam jakos strasznie na opieke w Uk,ale jak porownuje do opieki w Pl,to jest kolosalna roznica? Ostatnio u poloznej spedzilam cale 10 minut,cisnienie,mocz,i sluchanie serduszka.Ja wiem,ze ciaza to nie choroba,czuje sie ok,ah juz sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana- nie nie chodze prywatnie, ciaze prowadze panstwowo. Gdyby nie wliczac moich pytan watpliwosci spraw do przedyskutowania to tez tyle trwaja moje wizyty co u Ciebie. Np usg w 12tyg (nie robilam testow na downa) trwalo cale 6minut lacznie z oddaniem karty z wynikiem. Na 20 tydzien juz bylo lepiej- bo polozna wszystko dokladnie pobadala, ale standardowe wizyty to mocz, cisnienie, sluchanie serca dziecka, jak sie pani czuje, czy wszystko dobrze, jak dobrze to dobrze, jak mam watpliwosci to polozna mowi ze to sie zdarza ze normalne i takie tam, nie ma takiego nacisku wielkiego, dziekuje do widzenia. Roznica w prowadzeniu ciazy miedzy Polska a Anglia jest znaczna, owszem w Uk jest rowniez mozliwosc prywatnych wizyt ale ja mam dosc daleko do polskiego centrum a i ceny za wizyty i badania porazajace. W Polsce badan jest wiecej, chocby z krwi mozna wyczytac wiecej, tymczasem tu ciagle tylko mocz mocz i mocz. Krew to tylko na poczatku i w 28 ale ja z racji ze to moja os wizyta bedzie to nie bede miala tych badan bo juz ich nie odbiore. Choc jakby te baby pomyslaly to daloby spokojnie rade. Ciesze sie ze w styczniu lecimy do Polski bo przejde juz pod opieke swojego lekarza. Ostatnia wizyte tutaj mam w polowie grudnia na 28 tygodni. A co u Ciebie sie dzieje ze masz watpliwosci czy wszystko jest dobrze? Czy skora na brzuch Cie swedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie,nie swedzi mnie,po prostu tak jak napisalas wg poloznych wszystko jest ok.Gdy powiedzialam,ze czasami po wysilku mam klucia w podbrzuszu(czasami dosyc ostre) to uslyszalam ze to PRAWDOPODOBNIE kosci mi sie rozchodza?? i ze to normalne. Chyba sie zdecyduje na jedna wizyte prywatnie,bo troche mnie to przeraza.Tez nie chce byc jakas panikara,ale wolalabym byc spokojna.Po prostu maja tutaj inny system i gdy tak czytam wypowiedzi dziewczyn z Polski to czuje sie troszke zaniedbana przez tutejsza sluzbe zdrowia,chociaz nigdy wczesneij nie narzekalam. Jesli chodzi o bezsennosc to i mnie teraz dopadla,ale mam nadzieje ze jeszcze zdaze sie wyspac do konca ciazy :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chwaląc się kluski śląskie wyszły pycha :) dziś przyszła moja paczka z allegro z bucikami, bardzo jestem zadowolona http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7fefb61552cd5340.html 2 pary z metką reszta w super stanie i wszystko z przesyłką niecałe 20zł!! A i od koleżanki dostałam kombinezon na 56, mam nadzieję że mała zdąży założyć, bo jej syn miał go 2 razy :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/afb172e6b9f87bf8.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jako mama trójki dzieci
mówię ci, że wyrzuciłaś w błoto 20zł na te buty. Jak dla mnie kupowanie czegoś takiego jest bez sensu i to jeszcze na wiosnę i lato. To samo jeśli chodzi o te suknięnki olimka. Ja mam taka jedną która moja córka miała na sobie podczas chrztu. dużo z was robi zakupy niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana- spokoj mamy najwazniejszy bo przeklada sie na dziecko, jesli polozne zlekcewazyly Twoje obawy to idz prywatnie i sie upewnij. Nie mam pojecia jak kucia w podbrzuszu moga miec cos wspolnego z rozchodzacymi koscmi, moze chodzilo o rozchodzenie spojenia? mnie tez czasem kuje zwlaszcza np po schylaniu np przy odkurzaniu. Mnie twardnial brzuch to powiedziala ze to normalne skurcze hb, ale na to to mi nie wygladalo bo juz wiem jak to jest po pierwszej ciazy, niby fakt od 20 tygodnia macica przygotowuje sie tymi skurczami do porodu no ale wiesz..co innego jakbym byla w pierwszej ciazy i zielona, a jednak to druga i pojecie mam. W kazdym razie u nich wszystko to normalne takie czasem mam wrazenie. :P Co do wpisu mamy trojki dzieci to fakt zgadzam sie po czesci, male sukieneczki sliczne ale szalenie niepraktyczne dla maluszka. A buciki rowniez ladne ale pewnie jedne spokojnie by wystarczyly zwlaszcza ze lada moment lato a i dziecko wyrosnie. Ale co kto lubi to kupuje :) nie neguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×