Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

Hania na czczo miałam 76. U mnie na wyniku norma to poniżej 126 po dwóch godzinach. Jutro mam spotkanie z położną to już będę wiedzieć czy ok czy nie :) Ale podniosłaś mnie trochę na duchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to napisz co Ci położna powiedziała, ale i tak pewnie lekarz decyduje ostatecznie, a miałaś 50 czy 75g?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, nie martw się. Prawidłowe wyniki to na czczo poniżej 100 a po 2h od wypicia 75g glukozy 100-140. Między 140-200 to upośledzona tolerancja glukozy a dopiero powyżej 200 cukrzyca:). Ponadto cukrzycę rozpoznaje się gdy jest dwukrotnie na czczo powyżej 126 lub raz przygodnie (czyli nie na czczo) powyżej 200. Nie pamiętam jak się interpretuje te po 50g ale mogę poszukać w mądrej książce;). Mi się dzisiaj nie chciało jechać żeby odebrać swoje wyniki. Na wszelki wypadek kupiłam sobie trufle w czekoladzie w razie gdyby to miał być ostatni raz:P Kancia, zrobiłam dzisiaj sałatkę z pieczarkami marynowanymi, na 17 idę się spotkać z dwiema koleżankami, też ciężarówkami, zobaczymy jak będzie im smakowała. Ja próbowałam i faktycznie bardzo dobra:). Dzięki za przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, u nas dzis slaby internet, dopiero nadrabiam, maz ma dzis wolne, posiedzielismy wspolnie, corcia jeszcze spi, upieklam biszkopt na ciasto z bananami i bita smietana. CO do pampersow to ja bede kupowala na allegro na pewno na poczatku pampers, z niunka tez je mialam, zuzyla 5 paczek nr 1 pozniej kupilam nr 1 w biedronce, 2 tez mialysmy z biedronki, ale juz 3 smirdzialy paskudnie chemia, wiec przeszlismy na sleep&play z pampersa bo byly w korzystnej cenie w sklepie. Nie wiem jak ceny pampersow teraz bo siedzimy w Anglii, tu maja fajne promocje w sklepach np 3 w cenie 2, albo 2paczki za jakas tam kwote, w kazdym razie wychodzi mniej niz za standard. Moja corka robila nawet i po 15kup na dobre, a jeszcze byla wrazliwcem ze nawet jak siknela to trzeba bylo ja natychmiast przebierac mimo ze kropelki. Teraz to ucieka od zmian pieluch trzeba ja gonic a im pielucha bardziej napompowana tym jej lepiej, ja nie wiem :P A baby dream z rosmanna nie sa wcale zle, tez je kupowalismy i nic sie nie dzialo. Olinek- laktator aventu ma to do siebie ze trzeba prawidlowo go przylozyc i ta zatyczke w srodku zalozyc zeby ssal, ale nie nadaje sie do wyrobienia piersi to fakt. Z corcia kazda wizyta u gin to koszt 80zl, plus 2xusg po 110, i moze badan na poczatku platnych dopoki nie zapisalam sie do osrodka zdrowia i chodzilam tam po skierowania na badania. Teraz koncowka ciazy rowniez tylko prywatnie. Wikunia- jak dobry lekarz i dobry sprzet to spokojnie w przedziale 12-15 tygodniu okresli plec. Patra- ja polecam do prania jelp, mielismy tylko do bialego bo poczatek to glownie jasne ciuszki, nie bawilam sie w podwojne plukania nawet jak przeszlismy na zel do prania ariel, pozniej do plukania uzywalismy lenora i tak zostalo do dzis, przy czym persil i ariel maja taki sam sklad. Teraz zastanawiam sie nad orzechami pioracymi, uzywa ktoras? Moja mama ma urodziny w Andrzejki, dzis zamowilam jej bizuterie kolczyki i zawieszka https://www.apart.pl/pl/esklep,c,srebro,,5015 https://www.apart.pl/pl/esklep,c,srebro,,5053

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się zastanawiam, czy ciuszki małego prać w Vizirze, czy kupić jakiś płyn albo proszek do prania. I czy używać wogóle specjalnych proszków, czy normalnie prać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja heja łłłoo jessu ile do nadrabiania, no to mam co czytac tydzien mnie nie bylo i tylko 20 stron ehh to zabieram sie do czytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, Wikunia sorka ze dopiero teraz pisze ale mialam strasznie zalatany dzien. z tą płcią to chodzi o to ze u dziewczynek poźniej wszystko widac, i latwiej i szybciej rozpozna sie chlopca. mi juz w 13 tyg lekarka powedziala ze na 80% facet. wiec Ty pewnie bedziesz miala córcię. Jeśli chodzi o proszki to ja slyszalam, ze fakt faktem są dzieci ktore mialy prane ubranka w zwyklym proszku i nic im nie bylo, ale w tych zwyklych jest wiecej chemii a maluszki maja ciensza i delikatniejsza skore, wiec ja bym nie ryzykowala. Moj maz mnie dzis wkurza od momentu jak wrocil do domu, ciagle sie madrzy i generalnie dyskutuje juz sie raz na niego wydarlam. musze go o wszystko 100 razy prosic a na kazda moja prosbe jest "a po co" "po co mam odkurzyc jak sie i tak zaraz od psa nabrudzi" nosz ku...wa. ospowiedzialam mu na to ze w takim razie jego gaci tez nie bede prala bo jak ubierze to i tak beda brudne. musze odpoczac bo caly dzien latalam a potem pierogi lepilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papierowka piekne te rzeczy z apartu, bardzo eleganckie. ja jutro jade po prezent dla tescia- Andrzeja. Nie wiem co mu kupic, mysle o krawacie albo pasku Hugo Bossa. jutro podjade do sklepu i zobacze ile kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszczolka- ja bym na poczatek jednak kupila proszek dla dziecka, ktory ma inny sklad niz te ''dla doroslych'', ale w miare uplywu czasu podejmowac proby prania z zwyklym proszku. patra- podzielam Twoj nastroj co do meza, skad ja to znam ostatnio? polecam koszule we wloczance, sa teraz fajne promocje, zajrzyj na strone w celu weryfikacji a pozniej do sklepu. Pasek tez dobra rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam tylko napisać ze ja mam ORZECHY PIORĄCE! używałam kiedyś ale chwilowo przestałam. na pewno do nich wróce jak trzeba będzie Wojtka opierać :) orzechy dopierały nawet skarpety mojego męża! także uważam ze są świetne ale są kłopotliwe jak pierszesz w: 30st. to mozesz ich użyć 3 razy 40st - 2 razy 60 st - 1 raz wiec jak czasami miałam problem z tym ile razy już były używane... i to mnie troche wkurzało :D ale pranie było doprane tak jak w proszku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermenegilda- a jak to sie ma to kwestii wydatkow na orzechy?przegladajac na allegro oferty srodkow pioracych orzeczy wydaly mi sie tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczyny 🌼 wczoraj bylam dokupic reszte plytek do lazienki z mezem i weszlismy do sklepu dzieciecego, ruszylismy na wozki :D mimo ze byl tam tez moj wczesniejszy faworyt tylko z wiedzy internetowej czyli x-lander xa to urzekl mnie totalnie bebetto solaris, macie jakies doswiadczenia z nim? a moze chociaz slyszalyscie jakas opinie o nich? bede wdzieczna za kazde slowko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszczółka - jestem ciekawa co Ci powie położna na termometry. ale stawiam, że powie, żeby w pupie mierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka. przede mna znow dlugi dzien, do wieczora bede a uczelni a jutro jade na test z glukoza, az sie stresuje tym :) karolowa ja czytyalam o tych wozkach, nawet tez sie do nich orzymierzalam, opinie maja dobre, sa dosc solidne i calkiem ładne, ja je odrzucilam ze wzgledu na to ze chyba dzieci w gondoli mozna wozic max do 5 miesiaca maja jakies ograniczenie wagowe-spr na stronie producenta, ale generalnie sa fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ją właśnie dowiedziałam się że moje chorobowe zostało częściowo odrzucone i nie będę miała prawa do macierzyńskiego. przecudownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patra24 ja ogladalam gondole, jest bardzo duza, a mimo to nie wyglada na wozku jak wieloryb na szczudlach :D i czytalam ze do 6 miesiaca zycia ktos dzidzie wozil w gondoli w kominezonie nawet zimowym i bylo okej :) jestem zachwycona po prostu tym wozkiem, choc w necie nie przykul mojej uwagi :) wole sie rozjerzec wczesniej, bo jednak dziadkowie sie zarzekli ze chca wozek kupic - oboje :D , moj tata pewnie bedzie chcial jechac z nami, albo da nam pieniazki, ale tesc, wiem ze jest zdolny do tego ze moze kupi i przywiezie nam (odpukac) jakiegos ciezkiego kloca na plastikowych kolach, bo niespodzianki juz robil, w przypadku wozka zadnych niespodzianek absolutnie i stanowczo nie chce! o rany, nie!!! to nie body na 2 miesiace :) 🌼 kami dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałam pismo z zusu że moje chorobowe z dni 23,10-06,11 zostaje odrzucone gdyż nie było 90 dni za ubezpieczenie chorobowe. pracuje od ponad roku na zlecenie więc nie miałam od początku ubezpieczenia chorobowego. ale jaj tylko dowiedziałam się że jestem w ciąży idiota razu zlozylam wniosek. i moja wspaniała księgowa miała zgłosić mnie już od lipca. od lipca to jedynie osiągnęli mi z wypłaty a zgłosiła mnie dopiero w sierpniu. ją o tym nie wiedziałam a rachunek z lipca i rmua było z odciagnietym chorobowym. więc 23,10 mogłam spokojnie iść na chorobowe a okazało sue że nie. moja księgowa tylko mailowo mnie przeprosiła ale że nic się nie da zrobić. więc sue jej zapytałam czy mi da na życie bo tamtą część śmiesznego chorobowego dostanę dopiero w połowie grudnia. a macierzyńskie. umowa mi się kończy w grudniu więc zachowam tylko prawo do chorobowego do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa chyba bym udusila moich tesciow za taka niespodzianke :) moi tez maja kupic wozek, ale wybieramy sie razem do sklepu i ja zamawiam a oni płacą. chociaz nie powiem ale oni mieli "upatrzone"swoje typy, ale szybko to sprostowalam. co do bebetto to uwazam ze ten wozek jest ok, ma calkiem fajne opinie, generalnie jest ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha Kami to przykre. To brzydko ze strony księgowej, że cie nie poinformowała. W sumie straciłas tylko chorobowe od 23.10. do 31.10. Tyle, ze i to co dostaniesz będzie niższe niz to co się spodziewasz, bo za paxdzerbik bedzie tylko od tej czesci wynagrodzenia do 23.10. Macierzyńskiego i tak bys nie miała, bo umowa Ci się kończy w grudniu. Taki ból z umowami zleceniami. Kicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja właśnie przeglądam bodziaki z długim rękawem dla mojego skrzata. I tak się zastanawiam, czy nie lepiej byłoby gdyby te pierwsze rozmiary 56-62 były całe rozpinane z przodu? Boję się tych przekładanych przez główkę. Może teraz mam tylko obawy ze nie dam rady. Jakie wy kupiłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patra24 to nie jest zle jak sie wybiora z Toba i Ty masz prawo glosu decydujacego :) masz juz swoj typ wozka? moj tesc mowil ze on kupi, a ja dostalam zimnych dreszczy na plecach, nawet maz nie jest pewien co zrobi, bo juz takie niespodzianki z lozeczkami podobno robil... ja sobie nie wyobrazam, mozna kupic zabawke, czy spioszki, ale kupowac wozek na 3-4 lata bez uzgadniania typu wozka z rodzicami...? powiem ci szczerze ze po rozmowie z mezem boje sie az zeby kiedys nie wpadl z "niespodzianka" dla Nas i dziecka, chyba bym sie poplakala, tylko nie bylyby to lzy radosci :( ty bardziej ze wozek wozkowi nie rowny, wrecz przeciwnie, wozki sa bardzo rozne pod wzgledem wyposazenia, wagi, szybkosci skladania... no niby ten i tamten wozek ale kazdy ma jakies cechy ktore sa dla rodzicow priorytetowe :) mam nadzieje ze maz sam przy okazji wspomni ze mamy juz wozek dla dziecka wybrany :) 🌼 Kami ale glupio wyszlo. Przykre. 🌼 madzikgg ja kupilam body wciagane ale teraz tez mysle o pajacykach bardziej :) zeby wygodniej bylo :) kupilam ostatnio tez cieply kombinezonik z polaru na 50 cm na wyjscie ze szpitala, i mam kilka rzeczy na 50 cm :) ale ostatnio patrzylam sie wlasnie na body rozpinane z boku, a nie wciagane przez glowke :) moze juz doswiadczone mamy sie tez wypowiedza? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też planowałam kupić coś na 50cm ale po ostatnim USG stwierdziłam ze chyba nie warto :) mój bąbel rośnie bardzo szybko i do 50 to pewnie nawet nie wejdzie ;] (wymiarami 2tyg w przód) To czekamy na opinie doświadczonych mam :) aaa i np w pajacach też patrzę żeby były rozpinane z przodu, bo widzę że są też z tyłu (prześliczne) ale pewnie na za wygodne dla leżącego maluszka. Poza tym jak to zapiąć... Przeraża mnie to :D ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×