Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uygtfbnhgf

AVOCADO-z czym je zjeść,w jakiej postaci aby sie nei zrazić??

Polecane posty

Gość uygtfbnhgf

Tak drogie Pani,parę lat temu pytałam Was tu jak smakuje avocado ,kupiłam je i mnie odrzuciło,było wstrętne.Teraz kupiłam znowu... i przyglądam mu się znacząco... chętnie spróbuję go w formie pasty do kanapek,czy dipu,bądz w sałatce ,ale proszę o smaczny przepis :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jest dojrzale? bo jak nie, to znowu cie odrzuci ;) mozesz polozyc plasterki na kanapke z wedlina, lub pomidorem. albo pokroic w kostke i dodac do sorowki, w ktorej beda takie skladniki jak pomidor, szczypior salata, rzodkiewka (wszystkie, lub cokolwiek masz). salatka caprese z dodatkiem plastrow avocado tez jest pyszna, skropiona octem balsamicznym i oliwa. ja najbardziej lubie jesc avocado lyzeczka prosto ze skorki, posypane sola i pieprzem. czasem nalewam do dziury po pestce ocet balsamiczny. niestety nieraz avocado trafi sie niesmaczne i to nawet jak jest dojrzale. jak to z wszystkim .... ale ponoc sa ludzie (wspolczuje) ktorzy nie toleruja tego smaku, bo kojarzy im sie z roznymi (ich zdaniem) obrzydliwosciami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem tego wcale
Jak ci nie smakuje to po co sie zmuszasz? Ja nie lubię ryb z powodu ości, jedynie pstrąg albo sandacz. Nie znaczy to, że przerzucam sie na filety, Też są niesmaczne. Wniosek - z ryb jem tylko pstrąga i sandacza, nie sięgam po inne nawet jak bedą z super przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem tego wcale
Nawiasem mówiąc, mam wyczucie przy kupnie avocado, owszem - trafiły się niesmaczne. Ogólnie najlepsze dla mnie takie wprost ze skórki, bez dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grenadka
dojrzałe awokado ma zachęcający kolor, kształt i konsystencję - apetytu nabiera się od samego patrzenia, za to można rozczarować się smakiem - niestety. ale jak już się przywyknie, to najlepsze jest oczywiście z solą albo z octem balsamicznym. na początek polecam jednak guacamole albo kanapkę z pieczoną/grillowaną piersią kurczaka, niedużą ilością majonezu i plastrami awokado. do guacamole trzeba rozgnieść awokado widelcem i wymieszać z sokiem z cytryny, solą, pieprzem, drobniutko pokrojonym pomidorem, papryczką chili, cebulą czerwoną i świeżą kolendrą (lub natką pietruszki). Taki dip jest dobry do nachos albo jako sos do quesadillas, na kanapki.. można kombinować na różne sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgdgdgdfgggggg
do dziurki po pestce daje majonez, albo sos vinegrette, albo tylko sol, albo sok z cytryny musi byc dojrzaly czyli w mate miekki , zielony bez ciemnych plam i bez grubych wlokien dodaje do salatek pokrojony w kostke... albo do tacos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×