Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nusiaaa

IN VITRO - zapraszam te które przed, w trakcie i po

Polecane posty

Tygrysek, jezeli Ci sie brzuch zrobil wiekszy i nagle przybralas na wadze to idz do lekarza bo to oznaki przestymulowania. Byc moze woda sie w bruchu zbiera :( Pamietaj, zeby sie zmuszac do picia 3 litrow wody na dzien oraz jesc mieso. Mi tak kazali robic w klinice, trzymalam sie tego i bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam do kliniki i mi lekarz powiedział że z tego co mówię to zaczyna się hiper stymulacja kazał mi pić dużo wody. Powiedzieć mi proszę co jeszcze mogę zrobić żeby się hiper stymulacja nie rozwinęła ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy piję własnie od samego rana dużo. A jak będzie ta cala hiper to zrobią mi transfer czy nie ?? bo z tego wszystkiego sie nie zapytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek, pic 3 litry wody w ramach zapobiegania hiperstymulacji trzeba bylo od pierwszego dnia stymulacji. Bylo tu o tym mniej wiecej 20 postow. Ale nawet picie 3 litrow nie u kazdego pomaga :( Mi pielegniarka rowniez podpowiedziala, zeby duzo miesa jesc poniewaz mieso wiaze wode w organizmie. Nie uprawiaj zadnego sportu zeby nie doszlo do przekrecenia jajnikow! Ale ostrozne, delikatne spacery sa dobre. x Co do transferu to nie wiem. Jezeli zaczyna sie za duzo wody w Twoim brzuchu zbierac to raczej chyba przekladaja transfer na nastepny cykl ale moze u Ciebie nie jest tak zle. Zmuszaj sie do picia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kochane za wparcie!! Nie jest kolorowo niestety , już sama nie wiem czy zająć się naszym przygotowaniami czy odpuscić. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monjoc wierze ci ze masz metlik w glowie ja mysle ze moze odpusc sobie ivf narazie, na pewno martwisz sie o tate teraz. Co sie odwlecze to nie uciecze. A moze jak przestaniesz myslec o in vitro uda sie zajsc naturalnie:) Trzymam kciuki za tate. x tygrysek jak sie czujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak na razie czuję się ok tylko mam wzdęty brzuch i czuję się tak jakby była mega najedzona. Od godziny 14 wypiłam 5 litrów wody i wydaje mi się że brzuch zrobił się trochę miększy. Myślałam że pęknę z tego picia a bilans płynów wyszedł mi na zero ile wypiłam tyle samo wydaliłam na pewno bo tylko piłam i do wc i tak w kółko. Nie wiem czy dobrze robię ale piję dalej. Nie mogę dopuścić żeby się rozkręciła ta hiper bo mi transfer odwołają :( A powiedzcie mi jak będę jajka jadła to będzie wystarczająca ilość białka?? Co mogę jeszcze zrobić ?? Jutro rano mam zadzwonić n=do kliniki bo lekarz powiedział że jak nie przejdzie to zaprasza do niego i do szpitala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek jak ja mialam hiperstymulacje to niestety nie doszło do transferu.Zanim wszystko sie unormowało trwało to 3mce.Ja na Twoim miejscu nie czekałabym ze samo przejdzie tylko jutro jechała do lekarza zeby sprawdzic czy wszystko ok.Jesli hiperstymulacja jest to z kazdym dniem bedzie sie "rozkręcać".Im szybciej lekarz Cie obejrzy,tym szybciej poda Ci leki i bedzie po sprawie.Ja czekałam 3 doby i to był mój błąd.Nie mysl ze chce Cie nastraszyc ale szybka reakcja jest bardzo ważna.Po co masz poźniej czekac tak długo na transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula a jakie miałaś objawy ?? I co lekarz podał?? A jakbym pojechała jutro to wtedy możliwy będzie transfer w sobotę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga# wiesz co,nie umiem Ci pomóc ale gdzies słyszałam ze czasem sie zdarza ze kobieta nie reaguje na hormony ale musisz pogrzebac w internecie a napewno znajdziesz jakies informacje.Z tego co wiem to zdarza sie niezwykle rzadko.Moze powinnas porozmawiac z lekarzem zeby Ci wyjaśnił dlaczego tak sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysku ja na poczatku nie miałam wzdętego brzucha tylko ból pod mostkiem na całej szerokości,szczególnie przy przewracaniu sie na łózku.Ta woda ktora sie nagromadziła wtedy sie przelewala i dlatego tak bolało.Z kazdym dniem coraz bardziej bolało a w 3cim dniu brzuch okropnie mi spuchł tak ze nie mogłam załozyc spodni i ich zapiąc.W dole nic kompletnie mnie brzuch nie bolal tylko u góry.Kurcze nie wiem jak jest u Ciebie ale mi w szpitalu powiedzieli ze gdybym od razu przyjechała to podaliby leki i po sprawie a tak jajniki urosly do 10cm i dostałam kroplówki na ściaganie tej wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym moj lekarz powiedzial ze transferu nie bedzie bo jesli zajde w ciaze to pogorszy mój stan i jajniki urosna jeszcze bardziej i bede cierpieć.Nie wiem kochana jak jest u Ciebie.Jesli czujesz ze jest cos nie tak,nie czekaj.Jesli masz daleko do kliniki to jedź do szpitala.Ja byłam głupia ze tak długo czekalam,myslałam ze samo przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie brzuch właśnie nie boli w ogóle. Mam tylko trochę taki jakbym była pojedzona. Ciągle mnie mi się jeść. i cały czas chodzę sikać normalnie co 10 minut i cały czas piję wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze to nie wiem.Zobaczysz czy cos zmieni sie do jutra.Jesli brzuch nie zmaleje to moze jedz do lekarza.Ja mialam pobieranych chyba 16 jajeczek o ile dobrze pamietam wiec dosc duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja miałam 20 pobranych. Jeśli się nic do jutra nie zmieni to na pewno pojadę. Masz racje lepiej dmuchać na zimne i nie chciałabym żeby mi transfer przełozyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy stymulacju tez pilam duzo wody ale bez przesady. Na szczescie nie bylam przestymulowana. Nic mnie tez nie bolalo tylko troche pod koniec po menopurze kuly mnie jajniki ale leciutko od czasu do czasu. W poniedzialek bylam na pobraniu jajeczek a dzisiaj na transferze. Teraz tylko czekac do testowania. Dziewczyny trzymam rowniez za was kciukasy:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek333 a ty czasem nie masz tego brzuchs obolalego po punkcji. Moze to po punkcji a nie od przestymulowania cie tak boli. Ja jak mi pobrali jajeczka to tez taki mialam pelny brzuch i po bokach tez mnie bolal. Dzisiaj jest 4 dzien po punkcju i zaczyna wszystko wracac do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Ale mam zaleglosci, ale normalnie nie mam sily ostatnio na nic :/ Wczoraj bylysmy u lekarza. Mala wazy 1357g i mierzy 27,3cm. Wszystko ok. Serduszko, wody, obwod glowki. Tak sie cieszylam, ze waga mi nie rosnie,ale wiedxialam ze to do jakiegos czasu. Od ostatniej wizyty w lutym mam +3,5. Masakra. Wszystko idzie mi w gore i na boki. :/ Od poczatku ciazy juz 9kg. Mam uwazac bo dopiero teraz wystrzele jak z procy z waga :p Dzis ostatni dzien pracy. Boze jak sie ciesze!!!! Kochane trzymam kciuki za wszystkie testujace i czekajace na tranfer badz punkcje. Milego dnia. Manjoc jak tata sie czuje? Kiedy operacja? Pozdrawia kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek, Ty sie nie zastanawiaj tylko do lekarza jedz! Dziwie Ci sie, ze wczoraj nie pojechalas. Lekarz musi na USG sprawdzic wielkosc Twoich jajnikow i popatrzec czy woda sie zbiera w brzuchu. Jezeli sie okaze, ze nie ma problemu to przynajmniej bedziesz miala spokoj ducha. x Jajka zawieraja mniej protein niz kazdy mysli. Jezeli miesa nie lubisz to moze sprobuj jesc ryby. Tlumaczono mi raz w jaki sposob picie wody i jedzenie miesa wplywa na to, ze to stymulacji zapobiea ale niestety nie pamietam szczegolow. x Trzymam kciuki zeby tylko na strachu o hiper-stymulacje sie skonczylo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrysek ja tez mialam duza ilosc jajeczek 22 i przy takiej ilosci jest duze prawdopodobienstwo hiperstymulacji,moje objawy to bylo duzy brzuch ktory pobolewal przy oddechu najbardziej jakbym zebra miala poobijane,do tego doszedl kaszel i dusznosci pojechalam do lekarza i mialam lekka ale nierozwijala sie,ja mam astme wiec umnie to prawdopodobnie byl stres,ale lekarz powiedzial ze dobrze ze przyjechalam.coprawda odradzano mi transfer ale ja sie uparlam i zrobili ale ja mam do kliniki 15minut drogi wiec tylko dlatego sie zgodzili.ale niewiem czy teraz podjelabym taka decyzjie jeszcze raz bo po transferze zle sie czulam i mysle ze to moglo byc przyczyna poronienia.Wiec jezeli masz jakies obawy to dobrze byloby zobaczyc sie z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Życzę wszystkim wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń z okazji Dnia Kobiet :) U mnie dzisiaj już lepiej nadal piję duże ilości wody, ale brzuch się zmniejszył i już nie boli. Dzwoniłam rano do kliniki ale lekarz nie kazał przyjeżdżać i jutro transfer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj wieczorem jestem umówiona do lekarza swojego co wcześniej do niego chodziłam, żeby sie upewnić tak na 100% że wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrysek super trzymam kciuki napewno bedzie ok:-)widze ze my prawie wszystkie mamy po 2lekarzy tak na wszelki wypadek,ale mysle ze to super ze zabezpieczamy sie.Ja rowniez skladam zyczonka wszystkim kobietkom duzo kwiatkow zycze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki wszystkiego najlepszego z okazji NASZEGO Święta!!! Spełnienia marzeń, a w szczególności TEGO jedynego najważniejszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego Kobiety !!!!!! Tygrysek333 trzymam kciuki za transfer. Bedziemy testowaly w tym samym tygodnu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysku- trzymam kciuki, musi być dobrze !Mocno trzymam za Ciebie kciuki !! Wszystkim dziewczyna fajnego 8 marca życze :-) Niech sie spełnia wasze marzenia !!!! A ja wczoraj byłam na kontrolnej wizycie w Angelusie, mam płodne ze hejjjj, endometrium 18mm ( to dobrze czy źle??) i ustalilismy ze robimy IMSI (bo jest czynnik męski winny wiec lepiej robic IMSI , podobno w Angelusie juz odchodza od tradycyjnego in vitro...) mam AMH 6,15 ( przy najwyzszej normie 7) i własnie u mnie sie boja przestymulowania a na razie takie plany: w maju mój M robi kolejne badania nasienia, SCD, w czerwcu jedziemy na urlop i jak sie nic nie wydarzy to w lipcu rozpoczynamy proces....boje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego kobietki!! Spelnienia wszystkich marzen! Brzoskwinka nie boj sie zobaczysz jak juz zaczniej to pojdzie jak po masle i wszystlo zakonczy sie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czekam i czekam na telefon z kliniki czy i ile się zapłodniło jajeczek a tu nic :( dobija mnie już to czekanie. Ciągle na wszystko trzeba czekać ileż można :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I się doczekałam :( z 12 jajeczek 10 się zapłodniło a 3 tylko zaczęły się dzielić :( jestem załamana bo miałam aż 20 jajeczek a tu tylko 3 :( jak to jest możliwe :( Embrolog powiedział że jeszcze jest noc przed nami i wszystko może się jeszcze zdążyć ale jakoś w to nie wierzę że jeśli do tej pory się nie zaczęły rozwijać to w nocy zaczną :( W każdym bądź razie jutro o 13 mam transfer. Ale jakoś nie jestem optymistycznie nastawiona po tym telefonie :( No nic co ma być to i tak już będzie :( a tak bardzo liczyłam że będę miała przynajmniej 4 mrozaczki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×