Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mama , mama 2012

Skąd ta moda na Leny, Julki, Maje, Zuzie?

Polecane posty

Gość Przyszła mama , mama 2012

Bardzo jestem ciekawa skąd wzięło się, że nagle wszędzie nadaje się głównie te imiona? Czy ludzie kierują się owczym pędem, że inni tak dali, to oni też muszą? Nie ma już innych imion ? Do tego dużo Oliwii i Wiktorii. Sama jestem w ciąży i myślę nad imieniem dla córki, nie chciałabym aby było zbyt popularne, ale jednocześnie by nie było jakieś dziwaczne, wymyślne czy starodawne. Poza tym warto porównać sobie imię z nazwiskiem bo często wychodzi po prostu śmiesznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okropne -naprawde
a co cie to interesuje jak ludzie nazywaja swoje dzieci ? Chcialabys zeby kiedys ktos cie zapytal dlaczego nazwalas tak swoje dziecko i wyraznie dawal ci do zrozumienia ze ma wyrazne hallo do tego imienia ? Raczej watpie by chociaz polowa tych ludzi nazywala tak swoje dzieci ze wzgledu na mode :/ po prostu moze im sie podobaja ? tak samo jak tobie spodoba sie jakies tam imie dla chlopca? dlaczego ciagle na tym forum zadawane sa ciagle te same durne tematy ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Maję bo mi się podobało i jakoś średnio obchodziło mnie, że na placu zabaw jest setka innych Maj. Każdy wybiera to co Mu się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okropne -naprawde
imiona dzieci to indywidualna sprawa kazdego a te imiona sa popularne bo wiekszosci ludzi sie one podobaja .prosta odpowiedzi . Na pewno niewielka z tego czesc nazywa tak dziecko bo modnie- ale to tez uwazam za tylko i wylacznie ich sprawe i nie mam zamiaru sobie tym glowy zawracac. pytasz tez skad moda na kolor zolty np ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mi sie podobalo
Mi sie od zawsze podobało imie Julia i tak rowniez jak poprzedniczka nazwalam swoje dziecko i gdzies mialam opinie innych znudzonych ludzi czy tez to ze jest mase dziewczynek o tym imieniu. Moja matka ma na imie Malgorzata a wtedy to imie bylo popularne i jakos - ZYJE?:) A wklasie miala 8 gosiek ? Bez przesady ludzie wlasnego zycia i problemow nie maja to szukaja sobie gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak kiedyś była moda na A nie i w każdej klasie było co najmniej po trzy. I jakoś nikt nie przywiązywał do tego wagi. Ja wybrałam sobie takie imię jakie mi się podobało i chociaż nie pytałam na forum jak nazwać córkę bo i takie topiki się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ludziom się nie chce myśleć, więc dają imię takie popularne, jakie ciągle słyszą, po co się wysilać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaJulki!
Moja córka która się urodzi za 3 tyg będzie mieć na imię Julka. I nikomu nic do tego. A modę mam gdzieś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie tak dawno większość ludzi by się śmiała z imienia Antoni, a teraz proszę bardzo raptem to pięknie imię :D. Wiem bo mój brat ma na drugie Antoni i x lat temu czasem się z niego śmiali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wybraliśmy imię niepopularne, ale właśnie nie jakieś mocno wymyślne, krótkie, uniwersalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza córeczka będzie mieć dwa imiona : Melissa Laura i nie mam zamiaru nikogo pytać czy ładne ? czy też nie ? Nasza osobista sprawa, imiona pasują do nazwiska a dziecko nie będzie mieszkać w PL, a co do pytania autorki to nie wnikam kto jak nazywa swoje dziecko, niech sobie biega tysiąc Julek i Majek..nie interesuje mnie to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dwie córki, jedna ma na imię Dominika a druga Marika. A te imiona wymienione w temacie są w miarę ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AUTORKO JA CI ODPOWIEM
Autorko ja ci odpowiem dlaczego ludzie tak nazywaja swoje dzieci. Ano PO TO BY TAKIE PUSTE BABY JAK TY MIALY ZAGADKE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama , mama 2012
Według mnie to jednak moda bo nie uwierzę, że nagle tylu ludziom jednocześnie spodobała się Maja czy Zuzia i nadają właśnie takie imiona bo słyszą od innych. I nie trzeba od razu tak mnie atakować, widać też dajecie właśnie te imiona i stąd oburzenie. Ja nie chciałabym być jedną z 5 Julii w klasie, tak samo jak nie byłam jedną z Ań, Kasi czy Magd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaJulki!
Więc daj swojemu dziecku takie imię jakie chcesz i szczerze, gdzieś to mam! Po cholerę zakładasz taki wątek w takim razie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bądźmy hipokrytami i nie nadawajmy takich imion, które nam się podobają bo są akurat modę tylko takie co nam oblecą, ale akurat nie są popularne. Jak kiedyś będę miała jeszcze córkę to chciałabym Ją nazwać Hania. A co jak akurat będzie moda na Hanie? Mam zrezygnować bo ktoś znowu powie, że nadaję imię zgodnie z trendami mody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaje, że każdy daje na imię dziecku tak jak się im podoba a nie tak jak ktoś chce. Ja jakbym miała patrzeć na to co innym się podoba, to musiałabym dać mojej młodszej córce na imię jak dziadek chciał ;), a chciał Halina. A ja im mówię że to moje dziecko a nie ich i to ja mu wybieram imię :). Nie ma co sie przejmować tym co inni wypisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wowwwwwkurcze
wowww to nam zaimponowalas ze masz mniej popularne imie niz rowiesniczki hahaha - a skad sie biora takie jak ty ?:) A twoje zdanie akurat nikogo nie interesuje wiec jak nie dla mnie jednej pewnie mozesz sobie myslec ze to przez mode :) Ja i tak mam cie w dupie wraz z twoja opinia i mam corke w drodze ,ktora bedzie miala na imie Oliwia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja myslę że
to dlatego bo pokolenie wcześniej te imiona nie były popularne, a nikt nie chce dać dziecku na imię tak jak miała jego koleżanka, czy kolega z podstawówki, żeby się potem nie kojarzyło z Anią co ciągnęła za włosy czy Agnieszką co biła kogo popadnie;) Ja wybrałam takie imię jakiego nie miał nikt z mojego towarzystwa na przestrzeni kilkunastu lat.. a o tym że jest teraz popularne dowiedziałam się dopiero po jakimś czasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama , mama 2012
wlasnie dlatego moja corka bedzie oryginalna kiedy nazwe ja Kunegunda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama , mama 2012
Marne prowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cesecfewcwcdwse
mnie sie zawsze podobalo Zuzia, ale niestety szwagierka już ma córke o tym imieniu poza tym zbyt popularne i mi zbrzydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi sie podoba
Martynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkn;ll;n
ja mam Zuzię i zawsze chciałam tak nazwać córkę i wkurza mnie niestety,że pół placu zabaw to Zuźki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkn;ll;n
a autorka głupia i owczym pędem się kierowała przy kopulowaniu....ja mam imie tak oryginalne, że w całej Polsce jest może ze 100 imion takich i to nie jest miłe być rozpoznawalną wszędzie po oryginalnym imieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkn;ll;n
nie, imię mam akurat bardzo ładne, tylko chodzi mi o rozpoznawalność, w szkole, potem na studiach, w pracy, łatwo było zapamiętać mnie i moje imię więc wszystko wszędzie musiałam załatwiać itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wybierając imię razem z mężem przejrzałam całą listę imion z kilku stron w necie i wybraliśmy Zuzie, może to głupie ale uwielbiam jak mój mąż wymawia to imię po prostu mi się podoba i tyle. Szwagierka bezczelnie stwierdziła, że mamy tak nie dawać na imię dziecku bo to imię dla psa a mi i tak bardziej podoba się niż imię jej córki Sabinka z tą różnicą, że nie wydaje głupich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×