Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

NICK........WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD.......TERMIN POR. ********************************************************* **************************** olabia..........27........01.07..........2.......mazowiec kie...07.04.2013 ::::Asia::::....39........05.07.......................... .................?...... Wendywu.....32........30.06......... 2 .......podlaskie.......07.04.2013 plusik_.........31........05.07.......................... ................?...... anq1991...... 21........25.06.....................................03.04.20 13 całkiemnowa.26........01.07..........1...mazowiieckie... ...07.04.2013 też.mama.....29........05.07............................ .................?.... NOToFrugo...28........14.07.............................. ..............?...... KamilkaK......32........01.07............1.......lubuskie .............?..... Otulka........28........13.07............2.........śląs kie.......20.04.2013 ola81.........31.........16.07...........3........opolski e........23.04.2013 bożka2930.......29......10.07.......2.........śląskie. .........17.04.2013 julitek11..........25.......29,06....1.....mazowieckie... ..06.04.2013 lubieczereśnie...25....01.07... ....1.... ...łódzkie.........08.04.2013 mniejszabyc .....31....26.06........2......pomorskie.......02.04.2013 lenkaś.........29........13.07.........1......łódzkie. ..........? boska1986.......26.......26.06........1.........śląskie ............ ? ........ kasza23.........26.......15.07........2........Wa-wa..... ....22.04.2013(?) Kiwoszka.......25.......23.06.........1.....pomorskie.... ............? Ancyk80.......32........03.07.........2.....małopolskie. .....10.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki juz wrociłam z wizyty zmieniam sie w tabelce powyżej wiem że ptp to 17.04.2013] na wizycie spokojnie 5 tc i luteina dopochwowo skierowanie na badania na 31.08 a nastepna wizyta 04.09 zaświadczenie o ciązy dostałam i l-4 do 04.09 leżące oszczędzać sie nie podnosic nie wieszac prania i leżac jak najwięcej a mi się chce wymiotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) Bożka to super że jest w miare ok..leż leż i leż..:) Boska te pare dni nie robi dużej różnicy :) pchelka super że się dopisałaś :) Mniejszabyc to 8 września bedziemy obie na weselach bo ja też szkoda tylko że bez mojego N:( calkiem nowa tu ja też już nie mam siłyy do tych mdlosci wczoraj dość długo stałam na nogach to mnie troche ciągnął brzuch:) mam nowy smak teraz jadam chałke z kakaem na sniadanko:P i brzych mnie swedzi i piersi więc czasami jak ide miastem to mi wstyd że muszę sie po drapać po brzuchu;p ale nie daje rady:D w środe już zostaję sama niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa tu
A mi jakoś mięso nie idzie... wolę jakies kluski kopytka itp. nadmorzem tak sie ryb obżarłam że mam rzesyt na następny rok :P Wiecie,,, zgłupiałam juz z tym obliczaniem wieku ciąży... z daty OM wynika 7tyg i 3 dni a mój gin stwierdził po usg ze to 6 tyg i 3 dni czyli o tydzien różnicy... sama nie wiem. Na usg widać było pęcherzyk 15mm i tarczka zarodkowa 3mm hym hym..... zgłupieć można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bożka2930 to uważaj na tą luteinę bo ja miałam po niej lęki i dziwne depresje(ulotka o tym mówi) już mi lekarza zmienił na duphaston i jest okej:) mi jeszcze terminu nie ustalił , założył kartę ciąży no i bezcenne bicie małego serduszka to coś pięknego :) czego i wam zycze jak najpredzej usłyszec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa tu
Dziewczyny, zastanawiam sie kiedy powiedziec w pracy o ciąży. Jak to jest: pracodawca moze mnie zwolnić przed upływem 3 miesiąca? Dodam ze pracuje napełen etat a umowe mam na czas nieokreślony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Całkiem nowa tu z tego co się orientuję, to jeśli sama powiesz o ciąży to nie ma prawa Cię zwolnić. Chyba musisz wystosować jakieś pismo. Gorzej, jeśli pracodawca sam zauważy, że jesteś w ciąży, wtedy chcąc uniknąć kosztów może zwolnić ciężarną. Na pewno któraś z Brzuchatek (uwielbiam to słowo :D) Ci jeszcze podpowie, ja nie mam doświadczenia w tej dziedzinie, ale tak gdzieś czytałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art. 177. 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy. 2. Przepisu 1 nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym, nie przekraczającym jednego miesiąca. 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. 31. Przepisu 3 nie stosuje się do umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy. 4. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę za wypowiedzeniem w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego może nastąpić tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy. Pracodawca jest obowiązany uzgodnić z reprezentującą pracownicę zakładową organizacją związkową termin rozwiązania umowy o pracę. W razie niemożności zapewnienia w tym okresie innego zatrudnienia, pracownicy przysługują świadczenia określone w odrębnych przepisach. Okres pobierania tych świadczeń wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależą uprawnienia pracownicze. 5. Przepisy 1, 2 i 4 stosuje się odpowiednio także do pracownika-ojca wychowującego dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego. i "Kobietę ciężarną zatrudnioną na podstawie umowy o pracę pracodawca może zwolnić jedynie w wyniku tzw. zwolnienia dyscyplinarnego - art. 52 kp. oraz może wypowiedzieć w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy." poczytaj też tutaj: http://www.babyboom.pl/ciaza/porod_i_polog/prawa_kobiety_w_ciazy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa tu
Już sama wyguglowałam sobie że nie moze zwolnic do konca macierzyńskiego. Chyba ze jesteś na czas określony i umowa konczy ci sie przed 3 miesiącem wtedy może nie przedłużyć i nie ma takiego przymusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julitek11 dopisałam się i teraz mnie gdzieś ucięło :P wstawiam więc jeszcze raz, ze sobą na końcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD.......TERMIN POR. ********************************************************* **************************** olabia..........27........01.07..........2.......mazowiec kie...07.04.2013 ::::Asia::::....39........05.07.......................... .................?...... Wendywu.....32........30.06......... 2 .......podlaskie.......07.04.2013 plusik_.........31........05.07.......................... ................?...... anq1991...... 21........25.06.....................................03.04.20 13 całkiemnowa.26........01.07..........1...mazowiieckie... ...07.04.2013 też.mama.....29........05.07............................ .................?.... NOToFrugo...28........14.07.............................. ..............?...... KamilkaK......32........01.07............1.......lubuskie .............?..... Otulka........28........13.07............2.........śląs kie.......20.04.2013 ola81.........31.........16.07...........3........opolski e........23.04.2013 bożka2930.......29......10.07.......2.........śląskie. .........17.04.2013 julitek11..........25.......29,06....1.....mazowieckie... ..06.04.2013 lubieczereśnie...25....01.07... ....1.... ...łódzkie.........08.04.2013 mniejszabyc .....31....26.06........2......pomorskie.......02.04.2013 lenkaś.........29........13.07.........1......łódzkie. ..........? boska1986.......26.......26.06........1.........śląskie ............ ? ........ kasza23.........26.......15.07........2........Wa-wa..... ....22.04.2013(?) Kiwoszka.......25.......23.06.........1.....pomorskie.... ............? Ancyk80.......32........03.07.........2.....małopolskie. .....10.04.2013 pchelka88.....24........19.07.........1..................................?......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Całkiem nowa tu czyli Ciebie to nie dotyczy, tylko pamiętaj, że tak, jak napisali w tym artykule, do którego link podałam na końcu posta musisz zgłosić ciążę pracodawcy i przedstawić zaświadczenie lekarskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pchelka przepraszam ja cię uciełam ale to nie swiadomie jeszcze raz przepraszam całkiem tu nowa tak dokładnie nie moga nas zwolic na macierzynskim ale jak na wwychowawczym bylam i wrociłam do pracy to bałam się że mnie zwolnią bo może ci dać pracodawca wtedy wypowiedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bożka nic się nie stało, sama ucięłam 2 osoby, jak pierwszy raz wklejałam tabelkę ze sobą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę mnie nie było, wyjeżdżaliśmy ze znajomymi na Mazury i korzystaliśmy z pięknej pogody. Niestety musieliśmy wracać i dziś byłam już w pracy, blee. Trochę was podczytywałam na telefonie, ale pisać już nie miałam jak. Dziś byłam u gina i widziałam moją fasolinkę i jej maluteńkie serduszko :) Pęcherzyk ciążowy 5 cm. Na razie lekarz nie określił mi terminu porodu, mam zrobić komplet badań, morfologia, mocz itp i przyjść 17.09. Pisałyście tu o chińskim kalendarzu płci. U mnie wychodzi dziewczynka, w pierwszej ciąży też wychodziła dziewczynka, więc się sprawdziło. :) Całkiem nowa tu - jeśli masz umowę na czas nieokreślony, to pracodawca nie może jej z tobą rozwiązać , niezależnie kiedy mu powiesz o swoim stanie. Ale z doświadczenia radzę nie śpieszyć Ci się z tą decyzją, im później tym lepiej. Chyba, że pracujesz w porach nocnych, bądź też w godzinach nadliczbowych, albo np.w systemie równoważnym, wtedy trzeba powiedzieć, bo pracodawca ma obowiązek zapewnić Ci pracę tylko w dzień i max 8 godzin( na cały etat). ASiu- jak możesz to wyślij mi hasło do naszego maila, miło się będzie wymieniać fotkami naszych brzuszków, a potem bobasków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sprawie poinformowania pracodawcy zgadzam się z przedmówczynią; tak samo z tym, że nie ma znaczenia, kiedy się powie - jesteś w ciąży i już!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki , nie odzywałam się przez weekend - praca :( poza tym mój mały złapał trzydniówke to jak wracałam wieczorem miałam co robić - dziecko z 40 stopniową gorączką to nie przelewki :( dziś już dobrze dostał wysypki na całym ciele i temp spadła Wendywu wyślę Ci jak będę miała Twojego maila - podaj w stopce lub napisz do mnie na mój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny o dwóch sercach: w którym dokładnie tygodniu/dniu udało się waszym lekarzom potwierdzić to zjawisko? pytam o wiek ciąży liczony od om; wiem, że jeszcze wiele zależy od długości cyklu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD......TERMIN POR. ********************************************************* **************************** Kiwoszka.......25.......23.06.........1......pomorskie................?.... anq1991...... 21........25.06.....................................03.04.20 13 mniejszabyc ..31.......26.06..........2......pomorskie........02.04.2013 boska1986.....26.......26.06........1.........śląskie ............ ? ........ julitek11.......25.......29.06..........1......mazowieckie....06.04.2013 Wendywu.....32........30.06......... 2 .......podlaskie.......07.04.2013 olabia..........27........01.07..........2....mazowieckie......07.04.2013 całkiemnowa.26........01.07..........1...mazowieckie... ...07.04.2013 KamilkaK......32........01.07..........1.......lubuskie .............?..... lubieczereśnie...25....01.07.... .....1.... ...łódzkie.........08.04.2013 Ancyk80.......32........03.07.........2.....małopolskie. .....10.04.2013 ::::Asia::::....39........05.07.......................... .................?...... plusik_.........31........05.07.......................... ................?...... też.mama.....29........05.07............................ .................?.... bożka2930.....29......10.07..........2.......śląskie. .........17.04.2013 Otulka........28........13.07..........2.........śląskie.........20.04.2013 lenkaś.........29........13.07.........1......łódzkie. ...............?...... NOToFrugo...28........14.07..........................................?...... kasza23........26.......15.07.........2........Wa-wa.......22.04.2013(?) ola81...........31.........16.07........3........opolskie.......23.04.2013 pchelka88.....24........19.07.........1.................................?..... Uporządkowałam naszą tabelkę wg ostatniej @, może będzie bardziej przejrzyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa tu
WendyWu - bardzo ładny porządek:) dziękujemy, oby nas przybywało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
Hej dziewczyny:) Ja już całkiem fiksuję bo zapisałam się do jeszce jednej lekarki i nic jej sugerowac nie bede pojde powiem, ze zrobilam test i zobaczymy. Oby bylo dobrze:) Dziś sie dowiedzieli rodzice, wzruszeni, ale nie mowilam nic o luteinie i duphasonie, zeby nie stresowac, starczy, że ja się denerwuję. Ja tez jutro wracam do pracy po urlopie, nawet sie cieszę, dni będa szybciej lecialy. Dzis bylam na badaniu krwi ceny mnie rozwalają - tokso, cyto, morfologia, grupa, mocz i cukier 165 zł. Nie ma lekko, a w aptece przedwczoraj 140. Mam pytanie czy ktoras miala taki dyskomfort lekki pochwy? ja dzis tak dziwnie mam nic to w sromie ni to w pachwinach taki nie ze bol ale jakbym czula, ze je mam czasem jakby cos zaciagnie. Ech same nerwy albo ja wyluzuje, albo serio zwariuję jak w nicku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wysłałam Wam na pocztę login i hasło ale pamiętajcie że logujecie się wpisujac jako login tylko to co przed @ , z rozpędu wpisałam Wam cały adres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WendyWu świetnie że uporządkowałaś tabelę - teraz będzie wiadomo mniej więcej w jakiej kolejności powinnyśmy się sypać w kwietniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, w nocy przeżylam istny koszmar. O 2 w nocy przez lekko uchylone okno wpadł wprost na mnie nietoperz. Potem latal jak szalony brzydal jeden, a ja sie darłam na cały blok: ratunku! o Boże! itd. Obudzilam całą moją rodzine, ale wszyscy nie dysponowani. A to kac, a to do pracy rano, a to kazali po straż dzwonić. Zadzwonilam na 998 i ryczałam strażakowi do słuchawki, a on do mnie zeby wejsc do pokoju gdzie ten paskudnik jest i okno otworzyć! On chyba chory ten strażak! Ja zwiewałam do łazienki, ratowałam córkę w środku nocy przed tym napastnikiem, a on mi karze stawac z nim twarzą w twarz?!Dramat. Zamknęlam wiec ten pokoj, i rano nadciągnęła pomoc w postaci cudownej tesciowej, Nietoperz siedział na szafie mojej córki, bo w jej pokoju sobie spimy i teściówka go w ręcznik i trach za okno! Ochyda. Teraz jest zzabawnie ale w nocy wyłam jak bubr. Dziewczyny ja ta myslę, że z tym obliczaniem terminu porodu to jest tak, że pierwszy wiek ciąży to ten od miesiączki, a pozniej ulega modyfikacji np poprzez wiek fasoli. U mnie od miesiączki jest 7tc, a pewnie za jakis czas okaze sie, ze jestem we wczesniejszym tygodniu. Ja rowniez nie mam karty ciąży. Zaloze ją 4 wrzesnia. Nie mogę się doczekać Asiu, bardzo cięzki weekend miałaś zapewne. Trzymaj się mocno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle, czy wiadomo Wam coś na temat takiego szokującego przeżycia w ciąży? Martwię się, ale wydćaje mi się,że gorzej mogłoby byc jezeli to staloby sie np w 6 miesiącu ciąży, Wtedy taki szok i strach mógłby chyba narobić szkód... P.S. u mnie w rodzinie jeszcze nikt nie wie, ze jestem zaciążona i stąd ta opieszałość w udzieleniu mi pomocy dzisiejszej nocy. Jak im powiem to chyba sobie nie darują tych wymówek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×