Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

olabia- wydaje mi się że na tym etapie ciązy nie będzie to miało wpływu na maluszka - jego układ nerwowy jeszcze nie odbiera takich sygnałów , dopiero się rozwija , bądź spokojna o to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia dzieki, właśnie tak myślałam.Musimy na siebie uważać w pózniejszych miesiącach. Wiele jest zagrożeń, a jeszcze więcej przesądów typu: mama sie zapatrzyla na cos i to odbilo sie na dziecku, mama sie uderzyla i w tym miejscu dziecko ma blizne itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Powiem Wam, że jak sie bardzo cieszyłam, mój zapał sie zmniejszył :( Dzis powiedzieliśmy moim przyszłym teściom... hmmm zero reakcji, tylko ciche "gratulacje", niby teściu napił sie ze swoim synem po kieliszku whisky - ale jakos nie widziałam na ich twarzach zadowolenia, tylko pytania: co dalej? jak to z wami bedzie? zeby nie było jak do tej pory, że sie rozchodzicie i schodzicie i oczywiscie to wszystko wysłuchiwałam JA... bo chłop sie zmył... i jak wyżyjecie z 1 pensji... a czy rodzice wiedza? bo przeciey beda musieli dac pieniadze na wesele, a wogole wezmiecie slub? i tylko takie wyrzuty :/ Moi rodzice jeszcze nie wiedza, chcielismy im tez powiedziec, ale po takiej reakcji, to sie zaczełam bac i musimy to odłozyc... :/ oj aż chce mi sie plakac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba zwariuje- ja tez tak mam, troche ciagnie, to w pochwie, to srom, to brzuch, jajnik, miesnie. Dodatkowo czuje dyskomfort po luteinie, w koncu wpycham tam 12 tabletek dziennie i chyba sie predzej grzybicy nabawie :O do tego non stop wycieka mi to sluz, to te tabletki. Ehhh... :) boska- wiesz, musisz zrozumiec rodzicow i tesciow, jesli wasz zwiazek byl burzliwy, to martwia sie jak bedzie teraz. Najlepiej sobie odkladac teraz troche pieniedzy na zapas, bo po porodzie moze byc faktycznie ciezej z 1 pensja. Rodzicom powiedz, nie stresuj sie przekladaniem tej informacji. Mow, wysluchaj jakby co i luz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boska my tez żyjemy bez ślubu i nasz związek był burzliwy. Z całym szacunkiem, ale zachodząc w ciążę wiedzieliśmy co robimy i oboje będziemy świadomymi, dorosłymi rodzicami, czy ze ślubem, czy bez, czy z jednej pensji, czy z dziesięciu. Myślę, że Twoi teściowie na pewno chcą dobrze dla swojego dziecka, więc sugeruję wziąć z nich przykład i myśleć o swoim maleństwie. Stres i strach mogą tylko zaszkodzić Tobie, albo dzidziusiowi. Mam podobną sytuację, dlatego tak się ekscytuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka123
szkoda że nikt tu dokładnie nie czyta postów i nie potrafi odpowiedzieć mi na pytanie ani dodać kilka słów otuchy. nie wiem czy warto dalej tutaj zaglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, ja właśnie wsuwam śniadanko, jestem smiertelnie głodna, bo przecież na kolację, o 21 zjadłam tylko trzy talerze zupy ogórkowej;) fasolko, przepraszamy Cię, ale tyle jest tu postów,że Twoj musiał gdzieś umknąć. Pamiętałam,że ktoś nawiązał do tematu wagi, ale nie mogłam odnalezc tego wpisu. Ja na ten moment waże 52kg/165cm będąc w 7 tyg . Jak rodziłam córę ważyłam 50 na początku, a przed porodem 62kg. Teraz staram się pilnować, ponieważ nie chcialabym pozniej martwić się o wagę. Uwazam ze powinnyśmy jeść w miarę potrzeb, ale np zrezygnowac ze słodyczy, bo to one nas gubią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba zwariuję ja też stosuje leki na podtrzymanie, ale powiem rodzicom, aby byli na wszystko przygotowani. Wiadomo, że to troche przyćmi radość, ale jestem na codzien sama i różne rzeczy mogą się zdarzyć, także muszą być w pogotowiu Boska Twoi teściowie wiedzą co mówią. Dziecko potrzebuje stabilizacji i Ty jako młoda mama też będziesz jej potrzebowała i nie chodzi o ślub tylko poczucie bezpieczeństwa.Wasze kłopoty będą ich zmartwieniami i stad te obawy. Poprostu się o Was martwią. Musisz wiedzieć o tym ,że myśleli na głos, a pózniej, jak się oswoją, wszystko sobie poukładają, okażą wielka radość.A jak maleństwo się urodzi to wszystkie Wasze i teściów smutki znikną natychmiast :) Powiedz kochana rodzicom, bo i tak musisz powiedzieć, a lepiej teraz niż pozniej, Moze okaże się, że będą mieli bardziej pozytywne podejście i podniosą Was na duchu. Nie martw się i nie bój. Nie masz 16 lat żeby otoczenie Was skrytykowało. Powodzonka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny, najdziwniejsze w tym wszystkim, jak bylismy z jego rodzicami w niedziele nad woda, to jego tata mowil, że on w wieku mojego D. to juz miał 2 dzieci i że zegar biologiczny bije itd... a jak sie dowiedział dzien pozniej, że jednak bedzie dziadkiem (po raz drugi, juz starsza córa ma synka) - to jakos nie mówił tak ekscytującą jak nad wodą... hmm... no cóż, akurat po nich spodziewałam sie innej reakcji... Bardziej moi rodzice mogliby tak zareagowac... a tu klops. Może jednak bedzie na odwrót, jakoś bardziej licze na moich, niż na "teściów" - dla nich to najwazniejszy spokoj i kasa... Miłegp dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Fasolka123 ja przed pierwszą ciążą ważyłam 58 kg, po pierwszym dziecku podobnie jak u ciebie zostało mi się 4 kg i jeszcze sobie w ciągu tych 3 lat dokoptowałam 8 i ważyłam 70 kg, od lutego tego roku zmieniłam dietę, zaczęłam regularne ćwiczenia tj. hula hop (20 min dziennie), brzuszki (200 dziennie), 2 razy w tyg basen. W ciągu 3 m-cy zgubiłam prawie 11 kg, zobaczyłam na wadze 5 z przodu (dokładnie 59,6 kg) i zaszłam w ciąże. Wiem że po 2 dziecku od razu biorę się za siebie, żeby znowu tyle nie przytyć. Tabelka teraz jest bardzo przejrzysta, podoba mi się i widzę że jestem w czołówce hihihihihihihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ::::Asia:::
fasolka123- ja poprzednią ciążę zaczynałam z wagą 60 kg , przytyłam 30 , ważyłam przed porodem 90 !!! , wywiązała mi sie w ciązy cukrzyca :( wcale się nie objadałam - raczej z racji wieku - po 35 roku często tak jest , teraz startuję z 70 - nie zdążyłam osiągnąć swojej wagi i zaciązyłam więc boję się co to bedzie - muszę juz stosować dietę niskowęglowodanową aby znów nie było kłopotów , przytyłam juz 1 kg ale to raczej zatrzymanie wody normalne na początku ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja aby zapobiec nadmiernemu gromadzeniu tłuszczu, mam zamiar chodzić na basen, ale tak na jesieni dopiero. Narazie w sumie czuje sie ok pomijajac delikatne mdłości, ból głowy chyba po duphastonie i bardzo szybko sie męcze. Jezeli chodzi o urodowe sprawy, to włosy mi się nie układają w ogóle, Moge je męczyc godzine i nic, zero posłuszenstwa. Dodatkowo mam małe kłopoty z cerą jestem blada i wyglądam na chorą :) Podobnież to się zmieni w drugim trymestrze-wtedy piękniejemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia ale się naśmiałam z twoich nocnych przygód z nietoperzem, powinnaś pisać komedie, super to opisałaś hihihihihhihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniejszabyc- fajnie, że Ci się podobało ;D Ja również się z tego śmieję teraz, ale wtedy to masakra, dosłownie czułam że moje życie jest zagrożone:) Już sobie nie zyczę takich gości nigdy! Dziś zakładam moskietiery we wszystkie okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie pisze już z rana zdjęcia posłane fasolka 123 przepraszam już ci odpisuje nie będź zła ja w takim stanie ż e pchełkę usunęłąm z tabelki nie będź zła waga na początku poprzedniej ciąży 57 kilo w ciąży 20 kg przytyłam a to przy karmieniu wszystko starciłam przy wzroście 180 :( teraz znów chuda ale juz 63 kg na start apetyt mam tyle że jak będziesz wymiotować znów mniej paulinka ważyła 3700 jak sie urodziła lekarz to tez bedzie monitorować ale idziesz dopiero 24 .09 troche póżno jak sie czujesz >????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, a jak to jest z tym becikowym? Trzeba przed 12tc założyc karte ciąży? Czy teraz coś się zmieniło, że nie każdy się kwalifikuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny witam po długim czasie mojej nieobecnosci :) OLABIA też ostatnią miesiaczke miałam 1 lipca wiec termin porodu pewnie bede miała podobny , dzis idę na 1 wizyte wiec mam nadzieję że czegoś sie dowiem a powiedzcie mi dziewczyny bo nie bardzo wiem jak zachować sie u ginka.... co mam powiedzieć? dzień dobry, panie doktorze jestem w ciaży? To moja 1 ciaża i dlatego tak pytam czy powinnam zabrać ze sobą test ciażowy i wyniki bety ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeprosiny z rana WendyWu super tabelka sprytnie to zrobiłaś Olabia histotoria z nietoperzem nie samowita to gdzie ty miszkasz ??? ja takichprzezyc nie mam choc do kuchni wpadła nam kiedys ptak ale to nie w nocy a miszkam w Szczyrku:) pzep,zycie nie samowite nie stresuj ja tez do lekarza 4 wrzesnia tak jak ty ide fufa ja tez mam lutreine i tez z rana wyciek ale tabletki biore 2 x po 2 na dzień boska1986 no faktycznie nie źle masz a mieszkacie jak osobno?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOSKA moja teściowa też zero reakcji jak jej powiedziałam o ciaży, teść bardzo za to sie ucieszył troche mnie to dziwi bo jak długo o dziecka nie mielismy to wiecznie sie dopytywała i mówiła ze chce zostać babcia a jak wreszcie zaszłam to powiedziała tylko- fajnie i usiadła przy stole. Mogło by przynajmniej powiedzieć ze sie cieszy a tu nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej to z tą luteiną to była maskara wyciek i wogóle ja dosstałam zapalenia po niej dlatego zmienił mi na duphaston :) A co do pójcia na wizyte to normalnie przychodzisz i mówisz ze podejrzewasz ciążę jesli masz betę to wez jesli masz powtórki bety byłoby jeszcze lepiej :) a resztę to już lekarz będzie wiedział co robic:) Dziewczyny macie jeszcze ciągnięcia jak na okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilka K. moja droga testy powiedz ze zrobiłaś wynik bety zabierz ginekolog cie zbada i sprawdzi wszystko powie zapisz sobie kiedy mialaś ostatnia miesiaćzkę to ważne ja poszlam wczoraj i mówie " dzien donbry miałam byc we wrzesniu ale juz jestem miesiączka 10 lipca 2 testy pozytywne ...... i tak dalej" daj znac jak tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja juz na Polskiej ziemi, rany ile roboty mam musze sie odkopac z tego co przywiozlam, wywalic kuperzeczy ciuchow, upowrzadkowac szafe z mezem zebysmy mniej wiecej juz teraz wiedzieli ile mamy miejsca (i czy wogole) bo to jest jeden z czynnikow decydujacych czy zostaniemy w tym mieszkaniu. Ale poki co robota wzywa, lece na spotkanie milego dnia P.S Ja przed 1 ciaza zaczelam z waga 53kg/167 cm skonczylam na 71kg (jakos tak). Stracilam wszystko co przytylam w ciagu 8 tyg. Jakies 2 lata temu z kolei jak mieszkalam w Stanach musialam sie [przesiasc do samochodu i mi sie zrobilo 57 kg, z ktorymi staralam sie walczyc. Obecnie mam 55kg i zobaczymy na czym skoncze tym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinka 85
ja też kwiecień 2013, tydzień temu się dowiedziałam, że jestem w ciązy, jestem taka szcześśliwa, może powiecie mi o swoich objawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia- pierwsza wizyta musi być do 10 tyg ciązy a becikowe należy sie wszystkim , będziesz musiała w urzędzie dostarczyć zaświadczenie od lekarza że byłas pod stałą opieką w ciązy i 1 wiz była najdalej w 10 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewinka mój objaw to głównie brak miesiączki i bolesne piersi , utrzymujące się do dziś a takze bóle jak na miesiączkę , zero mdłości no może 1 incydent ale tak mały że naprawdę nie istotny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinka 85
ja tez tylko brak miesiaczki, i w sumie jestem rozdrazniona, tez mnie pobolewa brzuch jak przed okresem , ale mam nadzieje ze to normalne, nie bylam jeszcze u lekarza bo wszyscy na urlopach:(, a który masz tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×