Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Ja natomiast w ogóle żył na piersich nie mam, ale to, że Ty je masz to normalka w ciąży. Ja odczuwam ból nawet przy chodzeniu i spuchły bardzo, ale to akurat plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko ale mam do nadrobienia... dzis chyba nie dam rady tego przeczytać, mam tylko nadzieję ze u was o i są kolejne potwierdzone ciaże :) wpadłam do domu tylko na chwilkę , jutro rano odbiore wyniki badań jakie miałam zrobić i zaraz po tym jadę nad jeziorko. Wróce w niedzielę to poczytam co u was bo jestem na 48 stronie !!!! Ale smarujecie :) ale dobrze, forum sie rozwija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Despina mój synek od tygodnia jest już na sztucznym mleku. od początku miałam bardzo mało pokarmu i tylko męczyłam siebie i jego. teraz już je wszystko kaszki, deserki, nawet kurczaczka. a czym te noce są spowodowane to nie mam pojęcia, do czwartego m-c miał kolki więc wiem że to było przyczyną a teraz to nie wiem czy to żeby czy coś mu dolega. Robiłam mu niedawno wszystkie badania i są dobre. Ale chyba jeszcze poproszę o usg brzucha. Bo w nocy często zgina nózki i nimi rzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny które mają dużo czasu polecam książkę do przeczytania Ciężarówką przez 9 miesięcy. Na prawdę świetna. Można się pośmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
Poczytałam wszystko ale w pracy mam sajgon straszny, wiem wiem ze mam sie nie stresowac ze cos bedzie nie tak, staram sie, ale taka juz jestem a teraz jeszcze o pracy glowa pelna bo serio rece opadają. Gratuluję wszystkim po szczęśliwych wizytach, witam nowe koleżanki, a co do bólu brzucha, tez miewam i to rózne wzdęciowe, klucia jajnika , tak jak wam pisalam. Ale moze faktycznie zdarza sie, skoro niejedna z nas się z tym boryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! dziewczyny bylam dzis u lekarza bo sie w dzien pzrestraszylam, podbieglam kawalek do autobusu i brzuch zaczal mocniej bolec, ale lekarz powiedzial ze wszystko ok i potwierdzil ciaze, ok. 5tydzien. 6 wrzesnia zakladam karte ciazy u siebie w przychodni i tak oto zacznie sie moja przygoda z dzidzia:) mam nadzieje ze 6wrzesnia juz zobacze conieco:):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i te bole podbrzusza i jajnikow to lekarz mi powiedzial ze norma, ze macica sie poszerza i calio sie przygotowuje na dzidzie, wiec nie martwy sie objawami takimi jak te:) glowy do gory drogie dziewczyny, bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
czekam na moje szczęscie - ja tez mam bole lekkie podbrzusza jak na @, z 2 - 3 razy nawet takie mocniejsze ale to moze kolka jelitowa, bo mam tez dosc wzdety brzuch i trudniejsze posiedzenia na toalecie.. poza tym piersi bolesne w dotyku i tyle zadnych mdlosci wrazliwosci na zapachy ani nic. najgorzej z tym brzuchem bo wsyztzkie widzisz sie martwimy, ale jak sie okazuje to ponoc normalne, ja znow idę pojutrze, wiec dowiem sie czy u mnie do przodu czy przeciwnie, tez biore duphaston i luteine. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
aa mnie jeszcze dość bolą krzyze - czesto tez bolaly mnie ale przed ciążą - raz ze krzywy kregoslup i siedzący tryb zycia, a dwa tylozgiecie macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calkiem nowa tu
Kochane ja tez mam zyly na piersiach okropnie widoczne. od poczatku ciazy mialam je. a teraz bola jak diabli szczegolnie wieczorem jak zdejmuje bielizne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapytanie do julitek11
Do julitek11 WItaj, Szperam w intenecie i nie moge nic znaleźć jedyne na co natrafiłam to na 1 temat na forum oprócz tego. Ale do tematu, wyczytałam że jesteś dentystką i tutaj moje pytanie, prosba czy mogłabyś mi przybliżyć sprawę 1) pracy w zawodzie dentysty w ciąży, z tego co wyczytałam stażu nie można odbywać, a 2) czy np można byc w ciaży nie przerywajac studiów jeśli wszytsko przebiega z ciażą prawidłowo. z góry dziekuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calkiem nowa tu
Witam mamunie:-) chlodny poranek.. Wszystkim ktore ida do pracy zycze aby dzien szybko minal a tym co w domku aby wypoczywaly. ja niestety lece do pracy ale ok 9 do 16. Straszliwie mi sie nie chce... Pozdrawiam i milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calkiem nowa tu
Witam mamunie:-) chlodny poranek.. Wszystkim ktore ida do pracy zycze aby dzien szybko minal a tym co w domku aby wypoczywaly. ja niestety lece do pracy ale ok 9 do 16. Straszliwie mi sie nie chce... Pozdrawiam i milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! u mnie od rana masakra, jak zwykle nie mogłam chodzić zaraz jak wstałam, jest mi słabo i niedobrze, masakra, wczoraj cały dzień mnie męczyło, w dodatku głód i zachcianki mnie nie opuszczały i się tak najadłam,że mnie bolał brzuch i nie mogłam spać :/ dziś jadę do swojej babci na wieś i będę chyba dopiero w piątek. julitek, bardzo Ci współczuję z tym szpitalem, dobrze, że z dzidzią dobrze :) olabia, ja również kiepsko śpię, budzę się chyba po 10 razy w ciągu nocy w tym dwa razy na siku, masakra... ja mam jedną żyłkę na jednej piersi i bolą mnie też ale jak ściągnę bieliznę i są takie fajne okrąglutkie ! całkiem nowa tu, oby Ci szybko dzień zleciał w pracy :) dziewczyny, też zapomniałam napisać, że na usg lekarz powiedział mi, że mam tyłozgięcie macicy, chyba już o tym pisałyśmy, że to powoduje bóle kręgosłupa w dalszym etapie ciąży, ale coś jeszcze? muszę poczytać jeszcze mam jedno pytanie, widzę, że większość z Was bierze luteinę lub duphaston, na co są te leki? każda je musi brać? bo ja nie biorę (nie byłam jeszcze u lekarza) i się zastanawiam czy mi to nie zaszkodzi? poradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej:) Widzę że forum kwitnie witam nowe brzuchatki :) Justyna nie martw się ja się starałam 1,5 roku i wszystkie moje bety były negatywne znam to uczucie ale i tobie się uda:) u mnie wszystko ok , zaczełam 8 tyd. wg usg :) z dolegliwości soszły lekkie mdłosci rano i zapachy mnie odrzucają:) pozatym pracuję daję radę jakoś:) pozdrawiam i dużo zdrowia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny wczoraj byłam u lekarza. pochwa ciążaowa, macica powiększona. jutro będę miała wyniki z bety.na 99% ciąża ale dopiero jak będą wyniki to p.doc potwierdzi ciąże.ja wiem swoje. wiem, że kruszynka tam jest. z objawów pobolewał mnie brzuch, ciągle chce mi się pić i bolą mnie piersi. cieszę się że mogę do was dołączyć :) Śląsk, 5tc, 1ciąża pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest to moja 2 ciąza, mam już 2,5 rocznego synka :-).Szkoda tylko że ciąża jest zagrożona- torbiel 4 cm ale jestem dobrej myśli. Wizyte mam 6 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenkaś o tych lekach co p-iszesz, to one sa dla kobiet ktore maja problemy w ciazy, np plamienia. Wiec nie, nie sa one obowiazkowe, zdecydowanie dziewczyny ktore je biora oddaly by duzo aby ich nie brac. Dziewczyny podczytuje was regularnie, czytam o zachciankach waszych, podjadaniu sie itp. Nie odbierzcie tego zle ale musze was przywolac do porzadku. Nie objadac sie! To dopiero poczatek ciazy. Czy wiecie ze diety ciezarnej ma byc bogatsza o jedynie 300 kalorii dziennie (srednio jedna porzadna kanapka) i to i tak dopiero od 2 trymestru ciazy? Nie chce wam wypominac, ale raczej przestrzec abyscie nie skonczyly z +25kg bo to ani dobre, ani zdrowe nie jest. Ja dzisiaj pol dnia bede siedziec (pracowac) w domu, przy okazji musze posprzatac, ;potem ide na romantyczny lunch z mezem:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julitek11 bodulko mnie tez tak boli brzuch a piesi mam nabrzmiałe i rosną ale to akurat dobrze :) anusiak181 witaj ja 4 wrzesnia tez po karte ide lenkaś tabletki te sa na plamienie i ogólnie pomagaja podtrzymac ciąze ja cala poprzednia byłam na duphastonie jak tylko odstawiłam w 9 miesiącu 3 dni i poród daisydot witaj ja tez śląsk gdzie dokładnie miszkasz????? andzik1984 witaj kasza23 miłego lanczu dzekujemy za rade ja jem jak chce mi sie to sie objadam w poprzedniej ciązy przytylam 20 kg ale ja jestem szczupła 63kg i 180 wzrostu także spokojnie paulinka urodziła sie zdrowa miała 3700 :) milego dnia mije drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie ja własnie jestem na duphastonie przepisał mi go lekarz u którego bylam na pierwszej wizycie ale juz na drugą nie poszłam bo zwyczajnie mnie zlał, stwierdzil ze nawet karty nie bedzie zakładał bo spisał ciąże na straty. Więc w tej sytuacji poszlam do innej pani ginekolog , zrobila na mnie bardzo dobre wrazenie, tylko zapomnialam się jej zapytac czy mam dalej brac ten duphaston, ale postanowilam że go skoncze brać. I tak w niedziele kończa mi sie tabletki a wizyte u pani doktor mam dopiero w czwartek, i teraz nie wiem co robić czy poprostu te 4 dni byc bez tego leku czy znowu isc do tego lekarza co mnie tam zlał żeby wypisał mi receptę. Co mi radzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzik- zadzwon do tej nowej lekarki i sie spytaj o ten duphaston. Ja mam w czwartek za tydzien wizyte, a leki mi koncza sie w piatek teraz, wiec z apteki wypozycze sobie ten lek i w piatek za tydzien doniose recepte. Lepiej brac jak zapisal, bo to pomaga a nie szkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Kochane ja trafi w ponidziałek do szpitala , zaczełam plamic , mam wysokie ciśnienie , niestety muszę zostać tu :( nie wiem jak długo :( lekarz powiedział że ciąza jest zagrożona , i niestety na dzień dzisiejszy jedynie tylko do taolety mogę wstać :( bardzo się boję że mogła bym starcić mojej iskierki .... trzymacie się kochane :) odezwję się czasem pozdrawiam Was i Trzyma kciuki żeby u kazdej z Was było wszytko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzik - nie jestem specjalistą, ale mim zdaniem jeżeli p.doc uznałaby że masz brać ten lek to wprost by ci o tym powiedziała i upewniła się że tabletek starczy ci do następnej wizyty/przypisała receptę (tym bardziej że to nie jakieś tam witaminki tylko lek na podtrzymanie) popytaj wśród rodziny, koleżanek o dobrego ginekologa bo zaufanie to podstawa i nie może być tak że czujesz się olewana jestem z okolic Rybnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzik1984 ja mam luteine 2x2 tabletki i koncza mi sie w poniedzialek wizyta we wtorek dzwon do lekarki bo na pewno bedziesz brała nadal który to tydzien ciązy asiula3301-2012 moja droga trzymaj sie w szpitalu to juz jest opieka specjalna co ci daja daisydot ja szczyrk ciesze sie ze sa tez dziewczyny z mioch okolic sloneczko wychodzi Paulinka pojdzie na spacer ale potem z tata ja leże czytamy bajki dzieki Bogu że mam takiego grzecznego malucha :) a rano zjadam mleko z kulkami jak to mówi Paulinka i mnie mdli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie próbuje dostac nr tel prywatny do tej doktorki, a jak nie dostane to troszke lipa. Ten duphaston zapisał mi gin do którego wolałabym wiecej nie iść powiedzial tylko że ciąża zagrożona i tyle. A ta pani gin co teraz u niej byłam to powiedziala ze mam torbiel i nic nie mowiła ze mam brac dupgaston tylko same wit i pewnie dlatego zapomnialam sie jej zapytac czy dalej brac duphaston a sama wolałabym z niego nie rezygnować. Jestem w 7/8 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa tu
a ja dziś od rana mam mdłości i źle mi, wymiotuje samą wodą... :( ojej a musze sie meczyc w pracy jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może to dziwne, ale zazdroszczę wam troszkę intensywnych objawów (mdłości wymioty itp) ja cały czas zastanawiam się czy wszystko w porządku i czy na pewno kruszynka jest i ma się dobrze, bo w zasadzie czuję się normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×